Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motora Çift Disk Kilidi Takmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    Herkese merhaba,malumunuz 38 bin kader mahkumu daha sokaklara katılacak amacım bu haberle ilgili yorum yapmak değil, cezaevlerine sıkça ziyarete gitmiş biri olarak kesinlikle içeride suçsuz yere yatanlar ve çıkmayı hak eden onlarca insanımız var fakat bunlarla birlikte eminim ki motorlarımıza dadanan insanlardan da bolca çıkacaktır.Bu yüzden bu başlığı açma gereksinimi duydum,konumuza gelecek olursak;

Motorumu park halinde bırakırken ön diske 1 adet alarmlı disk kilidi takıyorum,etrafta genelde bağlayacak bir yer bulamadığım için zincir alma gereksinimi duymadım fakat son haberlerden sonra 1 adette arka diskime alarmlı disk kilidi takmayı düşünüyorum var mıdır aranızda motoruna 2 disk kilidi takan yoksa abartı mı olur ? hatta biraz daha sınırları zorlayıp ön tekeri çift disk olanlar 2 tane öne 1 tane arkaya taksa daha güvenli olmaz mı sonuçta 50/100 lira arası bir şey disk kilitleri.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza 250
    kilitlerin ses çıkışına sakızı yapıştırıp apar topar bir panelvan ya da pick up ın arkasına atıp götürebilirler motoru. Yere abusun çengellerinden betonlayıp zincirle bağlayabilirsiniz motorunuzu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

http://www.motoplus.com.tr/urun/32287271618/ABUS-WBA-100

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kilitlerin ses çıkışına sakızı yapıştırıp apar topar bir panelvan ya da pick up ın arkasına atıp götürebilirler motoru. Yere abusun çengellerinden betonlayıp zincirle bağlayabilirsiniz motorunuzu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

http://www.motoplus.com.tr/data/imag...881312cbbm.jpg
    Evin önü için (zincirinin de Abus olması şartıyla)bu öneriniz uygun olabilir ama arkadaşımız başka bir yere gidecekse motosikletinin kamyonetin arkasına komple atılarak götürülmemesi için fiziksel bazı ilave tedbirlerin alınması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle bu sitede araştırma yaptım. İlave tedbir olarak grade-80 (Tuzla'da gemi sanayinde bulunuyormuş)öneriliyor. Bu zincirlerden yaklaşık 2m (ağırlığı 3 kg)almak ve birbirine bağlamak için asmalı sürgülü tip (kale olabilir) bir kilit gerekiyormuş. Ayrıca hırsızların demir kesme makası ile yerden kuvvet alarak zinciri kesmemeleri için zincirlerin mümkünse zeminde değil yukarıda bir yerde birleştirmesi gerekiyormuş. En sağlam yöntem kasko yapmak ama o da pahalı bir seçenek. Ben alışveriş merkezine gidecek veya bir şekilde motosikletimden uzun süreli ayrılacak olsam grade 80 li zincir seçeneğini düşünürdüm. Disk kilitleri tek başına çözüm olmayabilir.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alarm+disk K.+zincir kilit

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarm+disk K.+zincir kilit
    ve branda.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı blue4XL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evin önü için (zincirinin de Abus olması şartıyla)bu öneriniz uygun olabilir ama arkadaşımız başka bir yere gidecekse motosikletinin kamyonetin arkasına komple atılarak götürülmemesi için fiziksel bazı ilave tedbirlerin alınması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle bu sitede araştırma yaptım. İlave tedbir olarak grade-80 (Tuzla'da gemi sanayinde bulunuyormuş)öneriliyor. Bu zincirlerden yaklaşık 2m (ağırlığı 3 kg)almak ve birbirine bağlamak için asmalı sürgülü tip (kale olabilir) bir kilit gerekiyormuş. Ayrıca hırsızların demir kesme makası ile yerden kuvvet alarak zinciri kesmemeleri için zincirlerin mümkünse zeminde değil yukarıda bir yerde birleştirmesi gerekiyormuş. En sağlam yöntem kasko yapmak ama o da pahalı bir seçenek. Ben alışveriş merkezine gidecek veya bir şekilde motosikletimden uzun süreli ayrılacak olsam grade 80 li zincir seçeneğini düşünürdüm. Disk kilitleri tek başına çözüm olmayabilir.
    Grade zincir yerine aşağıda verdiğim linkteki zincir alınabilir, ismi gibi gerçekten canavar 14mm kalınlıkta olanını kullanıyorum. 1,40 metre uzunluğundaki zincir 6 kg. Motorun kuyruğuna sarıyorum gideceğim yere de götürüyorum üstelik.

http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/8...0cm-P103588892
    ...garip... bunu beğendi.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ben o dediğini yapıyorum. bir alarmsız bir de alarmlı.

Yolda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    ben bu zincirden aldım ama taşıması bana biraz zor geldi açıkçası. motora sarmak da kaza esnasında tehlike yaratır diye korkutuyor.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Yolda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu zincirden aldım ama taşıması bana biraz zor geldi açıkçası. motora sarmak da kaza esnasında tehlike yaratır diye korkutuyor.
    sırt çantasında taşımak da kasıyor, fıtık yapacak 6kg. Mecbur bunu yanımızda taşıyacaksak bir yerlere sarmak gerekiyor.

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Alıntı Yolda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, maalesef ağırlık da bu seçeneğin bir handikapı. Şöyle düşünmek gerekir: Zincirin 7/24 motosikletin üstünde olmasına gerek yok. Sadece ihtiyaç olacağı zaman taşımak gerekecek.
    Unutmadan, zincirin motosikletin boyasına zarar vermemesi için üzerine dayanıklı kumaştan kılıf diktirmek de gerekiyor. Grade 80 zincirlerin çapları da değişik ebatlarda oluyor. Forumda genel olarak 8 mm çaplı zincirler önerilmiş. Belki 5.5 mm kalınlığında olan bir zincir caydırma anlamında iş görebilir. Dolayısıyla daha hafif olur. Zincir konusunda arkadaşlar deneyimlerini yazarlarsa biz de bir fikir edinebiliriz. Foruma fotoğraf eklemeyi bilmediğim için grade 80 zincilerle ilgili bir tablo koyamadım. Şu linkten inceleme yapabilirsiniz.

AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.motoplus.com.tr/data/imag...881312cbbm.jpg
    Hocam güzel bir ürün fakat ben daha çok iş yerinde veyahut bir yerlere gittiğimde motoru bıraktığım yer için disk kilidini söylemiştim başlıkta eksik yazmışım, özellikle pratik olması benim açımdan çok önemli.Diğer arkadaşlarda zincir tavsiye etmişler ama malesef avmlerde veyahut bir yere çay içmeye gittiğimiz zaman park ettiğim yerde zinciri bağlayacak pek bir yer bulamıyorum bu yüzden disk kilidini tercih etmek istiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    her disk kilidin ses çıkışı dışarıda değil.sakız olayını bende duydum basit ve etkili bir olay.abus bence gayet yeterli olur granit serisi 400 500 tl civarı fiyatı var tabi.

Motosikleti
    Tmax 530
    Granit serisi bir abus ve 100 tl civarinda orta kalite(markasi aklima gelmedi) alarmli disk kilidi kullaniyorum.
    Disardan nasil gorunur, garipsenir mi diye bakma bence..
    Koruma korumadir..

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    sakız olayı sanırım eski nesil kilitlerde var. Ben mts almıştım hoparlör iç kısımda ve disk takılı iken ulaşmak çok zor. Bu arada ben de 2 adet kullanıyorum hatta 3.yü alıp toppidoya atasım var

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-grade-80-yuksek-guvenlikli-motosiklet-zinciri-kiliti-264345221/detay

sanırım bu da işe yarar ama kilitten emin olamadım

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Kaliteli zincir, alarmlı disk kilidi ve buna ek gps takılabilir. Aliexpresste ucuza vardı. İmei sorununun çözmek lazım.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Niye abartı olsun az bile. Ben motorumu sattım fakat satmadan önce kapalı garajımda duran motora çift disk kilidi (1i alarmlı) + halat kilit takıyordum. Dikkatini çekerim kapalı garajdaki motoru böyle bağlıyordum

Valla millet abartıyon desin, gerek yok desin, ben motorumun anahtarını üzerinde bırakıyorum desin umrumda olmaz. Motoru çaldırıp kara kara düşüneceğime takabildiğim kadar sağlam ve kaliteli kilit takarım, hırsız kara kara düşünsün
    EthanHunt bunu beğendi.

TURAN.RTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Ben Ön arka alarmlı disk kilidi ve ön arka halatla 2 tekerden bağlıyorum yine de aklımda deli sorular var

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Ne kadar önlem alabilirseniz alın, kesinlikle hiçbiri fazla gelmez. Disk kilitlerini seçerken biraz özen gösterin sadece. Maalesef biraz pahalı olmalarına rağmen abus,artago gibi firmalar size daha iyi güvenlik sağlayacaktır.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Motosiklet çalan adamın cezaevinde ne işi var muhterem?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler