Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hava soğutması ve uzun yol

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Vespa GTS 250
    Ben vepsa primavera ile 16 saatte 900 km gittim. Motordan ziyade kendim pert oldum gerçi Sorun yaşamadım. 8 günde toplamda 3500 km yolda sorun çıkarmadı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ammaradam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben vepsa primavera ile 16 saatte 900 km gittim. Motordan ziyade kendim pert oldum gerçi Sorun yaşamadım. 8 günde toplamda 3500 km yolda sorun çıkarmadı.
    zaten önemli olan sizsiniz hocam motor her halükarda gidecektir. Elektrikli bisiklet ile de şarj ede ede gidersiniz ama asıl sorun sizin nasıl gideceğiniz o yüzden günümüz motorları daha konforlu daha kullanıcı dostu daha elverişli daha hafif olmaya doğru gidiyor Amaç burda biziz yani kullanıcılar

Ben geçen hafta ankaraya gittim geldim 600km kadar ve ortalama 80-100km de sigara için ceplerde tesislerde durdum o yetti öğlen sıcağı da vardı ama sorun olmadı durmasam da gider ama ben kendim hem dirençim yerine gelsin hemde biraz dinleneyim diye duruyordum

cafe racer ile uzun yol yapacaksan, sele cafe racer selesi olmaz, olacaksa o motor cafe racer motor olmaz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni konu acmak yerıne konu hortlatayım dedim

mr150 motorum var; işe arada motorla gidip geliyorum (manisa - izmir arası yaklasık 40 km kadar) ; sabahları serin oldugunda pek bir sıkıntı yaşamıyorum ancak öğle vakti 40 km bindikten sonra motor o kadar ısınıyor ki bacaklarıma ve kıçıma kadar geliyor.

Malum çin motoru ve hava sogutmalı.

Ortalama 80 km hız ile gidiyorum; ancak mümkün mertebe düşük devir kullanıyorum motoru.

Yağı vs. yeni ve düzgün.

Acıkcası normal mi? cünkü hiç dur kalk da yapmıyorum.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni konu acmak yerıne konu hortlatayım dedim

mr150 motorum var; işe arada motorla gidip geliyorum (manisa - izmir arası yaklasık 40 km kadar) ; sabahları serin oldugunda pek bir sıkıntı yaşamıyorum ancak öğle vakti 40 km bindikten sonra motor o kadar ısınıyor ki bacaklarıma ve kıçıma kadar geliyor.

Malum çin motoru ve hava sogutmalı.

Ortalama 80 km hız ile gidiyorum; ancak mümkün mertebe düşük devir kullanıyorum motoru.

Yağı vs. yeni ve düzgün.

Acıkcası normal mi? cünkü hiç dur kalk da yapmıyorum.
    bu havalarda su soğutmalılardan fazla ısınması normal sıkışık trafiğe girmediğiniz sürece motor rüzgar aldığı sürece sorun çıkarmaz mondial drift ile 90 bin km yapmış biri olarak söylüyorum bunu
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baslik hava sogutma yazida su yaziyor hangisine inanalim su sogutmaysa sıkıntı yok hava sogutmaysa o hızlarda motor sısebılır beklemek durumunda kalırsınız
    bana açıklarmısınn motor nasıl şişiyor? neyi nasıl şişiyor açıklar mısın? balon mu bu?

https://www.motosiklet.net/forum/gun...ide2world.html
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ağustos ayında 690 cc lik hava soğutmalı motorumla sabah 8 de yola çıkıp izmirin öğlen sıcağına yakalanıp en ufak sorun yaşamadan 540km gittim trafiğede girdim otobanada ok biraz fazla ısıya mağruz kalıyorsunuz ama şişme yapacak bir durum olmuyor eğer motorunuz şişiyorsa bakımsız , yanlış toplanmış , performansı artıralım diye saçma sapan modifiye edilmiş ya da yanlış kalınlıkta bir yağ kullanıyorsunuzdur marka modeli ne olursa olsun motorunuz bakımlıysa sorun yaşamazsınız ki bahsedilen yollar 40 -150 km denmiş abartılacak uzaklıklar değil yani

Şişmez şişmeye de hava sogutmalı motorlarda yağ sıcaklıgı su sogutmalı gibi stabil değil ,sürekli değişken olur.
    Yağ su sogutmalı motorlara göre daha yüksek ısılara çıkar.

Bu yüzden sık yağ değiştirin

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Supap ve karbüratör ayarı düzgünse, yağ kaliteliyse bir sıkıntı olmaz bence. 420km yaptım 15 dakika tuvalet molası verdim sadece.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)