Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbul - Antalya rota önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba arkadaşlar,

15 gün sonra tatil için istanbuldan motorumla antalyaya gideceğim. Amaç yolda gezmek değil en hızlı ve güvenli yoldan varış yapmak. Bu bağlamda rota önerebilecek arkadaşlar olursa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    uzun bir süre boyunca istanbul-antalya ve çevresi yaptım.sana önerim tekirdağ tarafından git, feirbotla geçer devam edersin.izmir-aydın-denizli-acıpayam-gölhisar-tefenni-antalya şeklinde gidersin.özellikle izmir-aydın yolu çok çok güzel..ama arabayla gidince de sakarya tarafından gitmeyi tercih ettim.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Adapazarı-Bilecik-Afyon-Antalya güzergahı en kısa ve güzel yoldur.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Motosikletinizden ve uzun yol tecrübenizden bahsetmemişsiniz... Varsayım üzerine şöyle öneride bulunabiliriz:

Güçlü bir motosikletiniz varsa; anayollar. Yani, D650 karayolu... Bildiğin, Sakarya'dan Antalyaya inen ana yol...

Ekonomik durumunuz iyiyse, ve İstanbul'un Avrupa yakasındaysanız, Bandırmaya, Yalovaya, veya Osmangaziye indirme yapabilirsiniz... Oradan, D650'ye bağlanırsınız... Ama sanki inip binmekle geçecek sürede körfezi dolaşırsınız da... Dinlenmiş olmak için iyidir; o da İstanbul'a dönüş yolunda daha bir önemli olur. Hazır yola yeni çıkmışken İstanbul'dan, körfezi dolanmak daha mantıklı sanki... Süre önemliyse...

İzmir tarafı, sanki daha dolaşım geldi bana doğrusu...

Bi ara aynı rotayı tersten Isparta-İstanbul yapmayı planlıyorum ama, bakalım ne zaman ... Muhtemelen iron butt klasmanına girmeyecek şekilde, fıtı fıtı geze dolaşa takılırım, ara yollardan... çaprazlamasına Uşak üstünden Bursaya veya Bandırmaya iner, kendimi karşıya atarım ...

Sizin sorunuza gelecek olursak: D650 karayolu olarak gözüküyor... Güvenli sürüşler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yazasıya yazmışsınız Katılıyorum görüşünüze.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar motor dragstar 1100, uzun yol tecrübem 4000 km civarı. Anadolu yakasındayım. Adapazarı guzergahı mantıklı geldi, öneriler için teşekkürler.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Feribotla yalova inegöl üzerinden güzel virajlarda Bozüyük oradan ip gibi yol afyon ısparta üzerinden Akseki ve aaaa aspendos . Gelirken de Korkuteli üzerinden Tefenni burdur golü afyon sakarya istanbul. Ne görmek istediğine bağlı birazda
    oxus bunu beğendi.

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende kısmetse bu pazar gideceğim antalyaya. adapazarı-bilecik-bozüyük-kütahya-afyon güzergahını kullanacağım. Belki bir gün burdur salda gölünde kamp atabilirim.
    oxus bunu beğendi.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok karıştırmaya gerek yok, en iyi rota Erdost' un bahsettiği. 50 kere falan gidip gelmişimdir herhalde bu rotadan. Yollar çiçek gibi, sadece Burdur sonrası hafif dağ yolu gibi aşağı inmeli virajlı yollar var. Ama gayet temiz asfalt, bariyerli falan.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Geçen bayram aynı yolu yaptım. 1.etapta, Adapazarı, Bilecik üzerinden Isparta'da tek gece konaklayıp ertesi sabah Antalya'ya indim. Dönüşü Dalaman, Muğla, Aydın, İzmir üzerinden yaptım. Tek seferde gitmeyi düşünüyorsan son 200 km'de yorgun olacaksın, dağ iniş ve tek şerit konsantrasyon için dezavantaj olabilir. Tek gece konaklamanı öneririm.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor dragstar 1100, uzun yol tecrübem 4000 km civarı. Anadolu yakasındayım. Adapazarı guzergahı mantıklı geldi, öneriler için teşekkürler.
    o zaman adapazarı mantıklı..özellikle afyon yolu motorla acayip güzel.afyondan'da ısparta'ya kadar(yaklaşık 130 km galiba) dayanamayıp hız limitlerini zorlayacaksınız çünkü yol fena halde basmak için yapılmış
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

Motosikleti
    MT25 veya MT07 almayı palnlıyorum.
    Bir tavsiye Antalya'ya yaklastiginda yok ikiye ayrilacak ikiside Antalya yazan tabela goreceksin.Biri Isparta uzerinden gidiyor manzarasi guzel fakat bircok yerde tek gidis gelis ve cok virajli.Diger yol Burdur uzeri tamami bolunmus yol.Ben en son Bayram da gittim ve gidisim Isparta yolu donusum ise Burdur yolu oldu.Kesinlikle Burdur uzeri gitmeni tavsiye ederim.Ben arabamla gittim.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

15 gün sonra tatil için istanbuldan motorumla antalyaya gideceğim. Amaç yolda gezmek değil en hızlı ve güvenli yoldan varış yapmak. Bu bağlamda rota önerebilecek arkadaşlar olursa sevinirim.
    hızlı ve daha güvenli istiyorsan Adapazarı-Bilecik-Afyonkarahisar-Burdur veya Isparta-Antalya

burada ısparta burdur ayrımına dikkat et burdurdan git hızlı ve güvenli istiyorsan. ısparta yoluda çok güzeldir aslında motor için ama tek şerit viraj manzarası boldur.

vaktin olsaydı ege üzerinden - akdeniz komple viraj ve dağları inip çıktığın çok güzel yollar tavsiye edebilirdim. yanlış hatırlamıyorsam Bilecik yolunda ve Afyonkarahisardan çıktıktan sonra radar vardı. İyi yolculuklar.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Motorun Dragstar ise 2 günde gitmeyi planla.
    Motorun uzun yol gider de , sen gidemezsin. Çok yorulursun. Artı sicaklarda baş belası.
    Afyon da konaklamayı dene derim.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gelme brader gelme, 45 gün sonra gel. ömrümde ilk kez bu son 2 aydır fullface yerine çeneden açılır kask almayı düşündüm. o derece sıcak yani.
    şaka bir yana, afyon dan sonra ben ısparta, oradan da karacaören üzerinden gelirdim, en keyifli yollardan biri burası.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Burdur'un Antalya girişi (Kepez) ile Isparta'nın Antalya girişi (havaalanı tarafı) arasında bir temizinden 20 km falan, şehir içi trafiğinde bir yarım saat fark var...

Antalya'da hangi tarafa gidecekseniz, o tarafa yakın yerden şehre inmekte fayda var...

Side tarafıysa Afyon-Sandıklı-Dinar-Isparta üzerinden...
    Kemer tarafıysa Afyon-Sandıklı-Dinar-Burdur-Bucak üzerinden ...

Her iki güzergahta da Dinardan sonrasındaki Keçiborlu dörtyolu geçtikten sonra Burdur - Isparta yol ayrımına gelinceye kadar ki kısımda yasal hız limitlerini aşmamanızı tavsiye ederim
    oxus bunu beğendi.

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    bir soruya verilecek en güzel cevapları aldınız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tüm yorumlar için çok teşekkürler arkadaşlar, gerekli olan bütün bilgiyi aldığımı düşünüyorum. Troll olmayan nadir konulardan oldu. 620 km civarı gösteriyor navigasyon, yorulacağımı düşünmüyorum, yorulsam bile dayanabilirim konaklama gibi bir şansım yok. 100-120 gitmeyi düşünüyorum, 8 saat diye hesapladım ben molalar dahil.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Otobanda 150 150 gidin. Ardından mecbur hızın düşecek.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    az önce Belek - Isparta- Afyon- Ankara arac ile geldim, ısparta antalya arası 109 km bol virajlı ve manzaralı bir yol yalnız yol kalitesini pek beğenmedim yol asfalt ancak kaygan biraz ve tır kamyon arkasına biriken sabırsız sürücüler ile dolu... rampa çıkışlar 2 şerit çıkış 1 şerit iniş.. ancak iniş yönünden araçlar çılgın gibi sizin çıkış şeridinizi kullanarak solluyorlar tam önümde feci bir kazayı 1 sn ile kurtardılar... motorlar genelde sağda emniyet şeridinden gidiyordu...

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200NS
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/168184-ybr-esd-ile-2000-km-isyanbul-antalya.html#post3975214

8 saatte değil 18 saatte git 90 la git çevrenin tadını çıkartarak git.
    Ayrıca 120 bassan dahi 8 saatte gitmenin imkanı yoktur günün sonunda ortalama hızına bakman lazım.
    Naçizane tavsiyem hiç kasma rahat git ve sakın süre hesabı yapma çünkü sabır ve tahammülün biter.
    Acelen varsa da uçak kullan zaten.
    chetaq bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)