Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yeni üye Yeni heycan tam tutku 0 korku sınırsız karasızlık YARDIM honda cbr?rr

Motovento
    REKLAM ALANI

Meraba arkadaşlar ben motosiklet tutkusunu uzun yıllardır içimde saklıyordum bu aralar ekonomik durumun :D elimde olmaya başladı ama lütfen biraz yardım edin kararsın durumdayım lütfen sorduğum sorulara acıklayıcı bi amatörün anlıcağı dilden hem bana hemde benim gibi birçok arkadaşa yardımcı olacak professional arkadaşlarının yorumlarını bekliyorum lütfen cok kötü durumdayım kararsızım.

Ben honda düşünüyorum bu tutkudanda vazgeçmem herhalde ben motor sürmeyi hiç bilmiyorum ama motoru gerçekten iyi sürüceğime inanıyorum motor sürmeyi hiç bilmiyorum sonra benim niyetim cbr250r almaktı cok arasıtrdım hem iyi hız yapan hızlanan bi motor yakıt tüketimi de azmış herhalde 0 almayı düşünüyordum 10 500 tl den alıcaktım ama cevremdekiler 0 alma ona vericeğin paraya 2 3 bin daha koy 2.el temiz bi cbr600 lük al dediler bende motor sürmeyi pek bilmiyorum kaza yapacağımdan korkuyorum şimdi 250 lik 2.ellerin fiyatları 6 7 8 bin arası değişiyor bu fiyatlarda 2.el alırsam 600 lük alamam herhalde 1 2 sene 125 lik alıyım diyorum onada cok güçsüz hızlı olmayan arkana birini aldığında kasılan hızlanamayan dediler 250 için iyidir hızlıdır dediler ama 600 lükğü hep önerdiler bir kaç motordan anlayan arkadaşlarım var önerini her akşam alıyorum yani ne yapmalıyım 2.el mi 0 mı bütçem enfazla 14-15 bin tl cok istiyorum almak en iyisini en ucuza güzel bişi almak istiyorum dediğim gibi motoru daha hiç bilmiyorum yani sizden istediklerim ne tür bi motor seçiyim 600 lük al el ayarınla alakalı niye kaza yapasın diyorlar ama :S bilmiyorum 250r lık alırsam uzun süre kulanırım hemen sıkılırmıyım bilmiyorum ama 125liği pek düşünmüyorum sizce ne yapmalıyım motorun nereleri önemlidir benzin tüketimleri nasıldır 600 lüklerin 2006 2005 2007 2008 kasaları cok hosuma gidiyor movistar ve repsollerde vede bi çok renk çeşitleri yani bana gerçekten cok kararsızım bi el atın arkadaşlar ne yapmalıyım lütfen.....

Honda cbr125r alıp öğreniyimmi ?

Honda cbr250r alıp hem öğreniyim hemde sürüş keyfine varıp kulanıyımmı?

Honda cbr600rr alıp öliyimmi şaka şaka alıp başka motorlarda öğrenip kulanıyımmı motoru aldığımda satmayı düşünmüyorum yaşım daha genç askerliğe cok var vede boyum uzun yapılıyım tam oturuyor gibi geliyor :D

LÜTFEN YARDIM EDİN BÜTÜN BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR :=)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 (2013)
    cbr düşünüyorsun sırf sanırım ve sana 125 cbrden fazlası zarardır. 250 cbr 180 rahat gören bi makina ve sana göre çok gergin bi makinadır ki sen 600lükten bahsediyorsun. Yapma bunu kardeşim hayatınla oynama dünyanın en zenginide olsan o motoru almakla bitmiyor iş hafif çok hafif bi gazla 100ü anında geçen bi makinadan bahsediyorsun 600rr ertesi güne kalmaz ya hastanelik ya tahtalı köye gidersin benden demesi. 250lilikde daha ufak bi motorla başlamadan çok gelir 125cbr rahat yeter yeni kasasından al hem gösteriş hem kalite hem hız sana göre daha yeni başlayan birine göre gayet hızı tatmin edicidir. 120-130 gider düz yolda buda yeterde artar bile yanlış anlama terslemiyorum seni ama acemisin bilgin yok ve bilgisayar oyunlardan gördüğün gibi değildir motosiklet 250lilikle bile ufak bi gaz açışında arkayı attırabilir dönüşlerde motoru yatırabilirsin ufak bi debriyaj kaçışında tek tekere kalkıp düşebilirsin 125 cbrden fazlasını düşünme bile ve şöyle yapmalısın 3000-3500 arasına eski kasa bi cbr 125 al 2008 model falan düşe kalka öğren o motorda sonra zaten o makinalar sabit fiyat 50-100zararla satar geçersin hemen 250lilik alırsın üstüne devam edersin ama 250lilik bi makinayı iyice öğrenip 1sene tecrüben olmadan ve eğitimini almadan 600lük motor alma kullanma. 600lük kullanmak her yiğidin harcı değildir ve şakaya gelcek şey değil motosiklet

Evet haklısın ama 125 in arka tekeri hosuma gitmiyor ben dünüşlerde hafif yatırmayı istiyorum zaten motoru alana kadar normal bi motor sürücüsü olucam cünkü cevremdeki arkadaşlarım motor sürmeyi öğreticekler bana peki 250 lik alsam nasıl olur ama el ayarım iyidir yani gaza gelipde 150 160 vurmam kendimi bilirim diye düşünüyorumm

Motosikleti
    Hornet 650
    Ilk 2 satiri okudum 250 al.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    İyi kullanırım bileğimi ayarlarım vs muhabbetlerini geçeceksin arkadaş virajda, yerde su gördüğünde, bi engel çıktığında, biri üstüne kırdığında, bir heyecan olduğunda hiç bir yerinde ayar kalmaz. Sana bağlı diyen arkadaşlarla arkadaşlığını bir gözden geçir belli ki çok değer vermiyorlar sana. Bileğini çok iyi kontrol edersen en fazla 250-300lük bir motor olur sana. Zaten fazlasıyla da tatmin eder. Temiz kullanırsan ilerde cc yükseltmek için satacağında zararın en fazla 1000 bilemedin 2000 tl olur. E onu da bindiğine sayarsın. Al bi cbr250, ninja 250 veya hyo 250. Bak keyfine

ama söyle bi yanıda var 250 alırsam 600 lüğü 2 3 sene unutmam lazım. :S vede hepsinide istiyorum :D

ykocabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    Alıntı Buraksahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet haklısın ama 125 in arka tekeri hosuma gitmiyor ben dönüşlerde hafif yatırmayı istiyorum zaten motoru alana kadar normal bi motor sürücüsü olucam cünkü cevremdeki arkadaşlarım motor sürmeyi öğreticekler bana peki 250 lik alsam nasıl olur ama el ayarım iyidir yani gaza gelipde 150 160 vurmam kendimi bilirim diye düşünüyorumm
    Dönüşlerde yatırmak arka teker kalınlığı ile %100 alakalı değil. Videoyu izle yzf r125 ile nasıl yatıyor arkadaş ; http://www.youtube.com/watch?v=3lN-VXotYdg.

Eğitim alıp cbr 250r alman daha uygun olur bu arada.

Valla birader yok elimin ayarı iyi,hiç hız yapmam,motoruma kıyamam,çok benzin yer falan ayaklarına girme :D o motor altına bi geçsinde ben seni o zaman göreyim.düz yol bulsamda bassam diyeceksin.kendimden biliyorum )

cbr 125r var bende..bence sende ilk öğrenme aşamasında cbr 125r al.gerçekten güzel motor seri.bende senin gibi diyordum hız yapmam elimin ayarı iyidir.
    sonra motoru aldım alıştım zamanla sonra yerine göre hız yapıyoruma geçti iş bir zaman sonrada uzun yola çıkacaksın motoru denemek için o yolda abanıcaksın motora ben gibi )

yani hız yaparsın merak etme. ama şunu da unutma hiç bir zaman.hız yapacağında ailen aklına gelsin.sen allah korusun vurursun bir yere gidersin motor tutkun yüzünden annen baban perişan olur.oğlumda oğlum der.

ne alırsan artık hayırlı uğurlu olsun tekerin düz bassın.hız yapmaman dileği ile iyi sürüşler..

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Cbr250 ile de başlanılabilir eğer sınırları zorlamazsan. İlk başta ki arkadaş biraz abartmış 180 rahat görür diye.Cbr 180 göresiye kadar

ykocabay evet attığın videoyu izledim 125ccler hakkıdan dahada olumlu düşünüyorum rangers07 evet doğru söylüyorsun ilk kendi motorumu alıyım öğreniyim diye düşünyorum cbr125 uydurdur herhalde peki honda cbr125 in nasıldır yani kaç saniyede hızlanır güçü nedir kaç litre benzin yer bunları biraz açarmısın mf-hyo sende doğru diyorsun ama aile acısından filan bakınca hızlı bi motor almamk en iyisi sonucta herşey sürücüye bağlı oluyor alırım motoru az daha az daha azdaha derken bakmısın 160 olmus bakmıssınn yerdesin hesabı honda cbr125 i biraz aççarmısınz?
    rangers07, ykocabay ve KenPachiSama bunu beğendiler.

musty043 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr600f
    Arkadaşım 600 rr la Başlayan Arkadaşlarım var Ama Önce 1 Ay Bi Egitim Aldılar Yani İstersen Egitimle 600 rr Alabilirsin Ama Tavsiye Etmem Ne Kadar Küçük cc O Kadar Zevk Alırsın Mesela Ben 6 7 Yalkarımda Pocket Almıştı Babam O'an Yaşadıklarımı Anlatamam

Sonra Mobilyet Star 103 fln Derken Çinliler Geldi 110 Cup Aldım Onlada İnan Çok Eylendim Yani Anlatmak İstedigim 125 250 600 Böyle Gidersen Bence Daha Çok Zevk Alırsın Çünki Motoru Kontrol Edemeyecegin Yerler Olcak 600 rr Dan Düşmek Var Bide 125 Den

Bende Şuan 250 Lik Bi Alet Var Malum Maddiyattan Alamadım Büyük cc Ama İyikide Almamışım Diyorum Şimdi Benzin Olmuş 5 Lira 3 Senedir 250 Kullanıyorum Ve Ne Zaman Binsem Tadını Alıyorum Biraz Karışık Oldu Umarım Anlatabilmişimdir

yusufozu genc sende doğru söylüyorsun ama 250 cc motor fiyarları 8 9 10 bin arası gidiyor eğer onu alırsam 600 lüğü almam biraz hayal olur ama söyle yapsam 125 liği 3 4 bine alsam 7 8 aysonra direk yükselte bilirim dereceyi :D

Alıntı Buraksahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ykocabay evet attığın videoyu izledim 125ccler hakkıdan dahada olumlu düşünüyorum rangers07 evet doğru söylüyorsun ilk kendi motorumu alıyım öğreniyim diye düşünyorum cbr125 uydurdur herhalde peki honda cbr125 in nasıldır yani kaç saniyede hızlanır güçü nedir kaç litre benzin yer bunları biraz açarmısın mf-hyo sende doğru diyorsun ama aile acısından filan bakınca hızlı bi motor almamk en iyisi sonucta herşey sürücüye bağlı oluyor alırım motoru az daha az daha azdaha derken bakmısın 160 olmus bakmıssınn yerdesin hesabı honda cbr125 i biraz aççarmısınz?
    Şimdi sen öğrenmek amaçlı cbr125 al.motor sürme konusunda kendini hazır hissettiğinde başka istediğin motora geç.
    hız konusunda ben antalya/mersin yolunda en son 187 km hıza ulaştım.tabi bir anda çıkmadı bu hıza yavaş yavaş geldi.bu hıza gelince motor biraz zangırdamaya başladı hemen elimi geçtim gazdan.buda bir motor için gayet güzel bir hız.motorun üstüne binince gerçekten altında bir motor olduğunu hissediyorsun.kalkış hızı kilosuna göre çok iyi.1.vites 40 km ile gidiyorum.yani öğrenme açısın dan senin için cbr125 uygun.benim ilk kendime aldığım motor mondial 150 cc di mg classic.bu motorlada 137 km gördüm.
    yalnız cbr125 biraz küçük motor gerçekten

ama şunu da söyliyeyim gerçekten tatmin edici bir motor.tavsiye ederim
    Motosiklet Hata Affetmeyen Bir Tutkudur.

Mecnun Bir Bilseydi Motosiklet Sevgisini,Hiç Severmiydi Leyla Zillisini..

musty043 anladım anladım sende :D doğru söylüyorsun ama 600lükler gazı azcık dokunsan 100 oluyor işte ya eğitim alırım 2 3 ay yada 125 lik alıp öğrenip 600 lüğe geçerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:53 ----------

rangers07 benim niyetim 250rr alıp baya uzun sürebinmekti sıfır alıcaktım ama 2. el dediler ne yapacağımı şaşırdım bügün gerçekten ama gerçekten kafamda milyonlarca fikir oluştu ve öyle bi oldumki çorbaya döndü bütün fikirlerim :S
    musty043 bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr600f
    Karar Senin Burak Ben Bişey Diyemem Ama Bişey Söylemek İstiyorum Burda Tecrüben Lazım Olacagı Biyer

600 cc Makine İle Giderken Önüne Bi Araba Atladıgında Eğitimdekiler Aklından Çıkabilir

Ne Alırsan Al Dikkat Et Motor'la Dalga Geçilmez Canına Bile Mal Olur

musty043 Teşekkürler hepsini düşüyorum saolun ve yardım etmeye devam edin ltfen )

Motosikleti
    Cbr600f
    Burak İmkanın Varsa 600 rr Bi Makina Sahibine Rica Et Arkasına Bindirsin Bir Otovan Yapın Gelin Bütün Soruların Yerini Bulacak

Valla kardeşim yine senin bileceğin iş ama ben ufaktan başla diyorum.çünkü hemen o iyi motora geçiceksin.sonra o motoru belli noktalarda toparlamak var.sen bilirsin yine al istediğin motoru kendi motorunla ders al bir süre sonra sür

sana bir hikayemi anlatayım sonra yatıcam valla 10 da işe gidicem :D

benim 9 senelik motor tecrübem var.

bende mondial mg classic vardı.o motor artık altıma oyuncak gibi geliyordu.bu sürdüğüm motorun net ağırlığı 97 kilo.şimdi ki motorumun ağırlığı 166 kilo.neyse ben eşşekten inip ata bindim.dedim kalkış hızıda aynıdır kontrol etmeside dedim.
    cbr125 e bi bindim bi gaz verdim allah belasını versin :D motor karşı kaldırıma uçtu.iiçim gitmişti içim acıdı resmen motorun o durumuna ) sonra alışmak için geziyorum şehir içinde mondial mg varken direksiyonu çeviriyordum bi anlık karşıma birşey çıkması durumda motor dönüyordu atlatıyorduk kazayı.ama cbr125 de geziyorum şehir içi trafikte karşıma doğan çıktı lan hop dur oha derken motoru döndüremedim yani bu motoru döndürmek için bir nebze vücudunuda kullanman gerekiyor.ben tabi diğerinden kalma alışkanlık aynı şeyi yaptım sadece dreksiyonu çevirdim motoru kaçacağım yöne yatırmadım doğana sol önden girdim :D motor 140 tl masrafı oldu.granaj boya falan işte.sonra alıştım iyice ani birşey çıkınca direksiyonla beraber vücudumuda kaçacağım yere döndürüyorum kurtulup gidiyorum.demek istediiğim mondial mg den inip senin alacağın honda 250 ye geçseydim belki bundan daha fazla şeyler yaşayacaktım.kısacası demek istediğim eşşekten inip midilliye bin midilliye alış sonra ata bin :D
    Motosiklet Hata Affetmeyen Bir Tutkudur.

Mecnun Bir Bilseydi Motosiklet Sevgisini,Hiç Severmiydi Leyla Zillisini..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    1990 yılından beri motor kullanırım hep küçük cc
    geçen akşam bi arkadaş bana er5 verdi al bi tur at dedi aldım şehir içi 2.vites e takamadım o derece hırçın güçlü seri
    sen ss ile başlayacam diyorsun hemde 600cc hayatının son günlerini iyi geçir derim
    bazı arkadaşlar eğitim falan demiş te o eğitim hiç motor kullanmayan adam a sadece birkaç derece de tecrübe kazandırmaz
    teorik bilgi trakfikte pek bi işe yaramaz
    rangers07, musty043 ve manners bunu beğendiler.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    cbr in 2.eli iyidir öğrenir satarsın sonra al cbr125 öğren kendini riske atma
    cbr125 de güzel motor zati
    rangers07 bunu beğendi.
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)