Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Alkollü motosiklet sürücüsü ???

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar dün otomobildeyken az kalsın birini eziyordum.Adadan süratli bir şekilde geçmeye çalışırken sağ çamurluktan girdi çocuk. Allahtan hiç bi şey olmadı. 24 yaşında bir çocuk zil zurna ayakta zor duruyor. Canımız bu kadar mı ucuz arkadaş ben bunu anlamıyorum. Allah göstermesin ya çocuğa bi şey olsaydı düşünmek bile istemiyorum
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Bu şahsın araçla olduğunu ve senin motosikletle olduğunu düşün... Ağzına terlikle vuraydın dicem de adam hatırlamaz ki dayak yediğini.
    bursalıali bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı mikromotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün otomobildeyken az kalsın birini eziyordum.Adadan süratli bir şekilde geçmeye çalışırken sağ çamurluktan girdi çocuk. Allahtan hiç bi şey olmadı. 24 yaşında bir çocuk zil zurna ayakta zor duruyor. Canımız bu kadar mı ucuz arkadaş ben bunu anlamıyorum. Allah göstermesin ya çocuğa bi şey olsaydı düşünmek bile istemiyorum
    Bu forumda bile alkolün övgü ile bahsedildiği,en ufak eleştirinin yobazlık olarak eleştirildiği memlekette neyi bekliyoruz ki normal olarak bunlar yaşanıyor

Sevindiricidir ki ucuz atlatılmış

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Bir keresinde ben de kullanmıştım alkollü, arkadaş çevresi işte. Sonraki gün o arkadaşımı aradığımda, "sen nasıl vardın la eve?" demişti. Onu duyduktan sonra o arkadaşımı da sildim, o günü de sildim hayatımdan ve tövbe ettim. Şükür ki hayattayım halen
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax250
    alkol kullanan ve o gun motosikletle dısarı cıkmış olan herkes en az bir kere kullanmıstır alkollu motosikletini..
    ben de onlardan biriyim.. alkolunde verdigi güce dayanarak ben iyiyim diyip gazı cevirmişligimiz olur...

yapmamak lazım...
    bursalıali ve Özgürr bunu beğendiler.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alkol kullanan ve o gun motosikletle dısarı cıkmış olan herkes en az bir kere kullanmıstır alkollu motosikletini..
    ben de onlardan biriyim.. alkolunde verdigi güce dayanarak ben iyiyim diyip gazı cevirmişligimiz olur...

yapmamak lazım...
    125'lik motorumu hayabusa sanıyordum, ne makaslar atmıştım o gece. Düşününce bile korkuyorum, verilmiş sadakam varmış sanırım :d
    bursalıali bunu beğendi.

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alkollu bende cokk kullandim ama kendimi kaybetcek kadar olmadim herzaman dikkat etmisimdir trafikte alkolu olup hizlida kullansam ne yaptigimi bilirim kolunu bacagini kiran arkadaslarim oldu 9 10 kere kaza yapan arkadasim vardi takla atmalar arabaya carpmalar cocugun hep bitarafi kiriliyodu ama allah oldurmeyeni oldurmuyor oda bi gercek kader neyse o

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Hangimiz çorbacıya kadar alkollü sürmedik ki?
    CrazyBullet, cenkyenmez, wing41 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    bana 20km hız yeter usta fıtıfıtı ooh
    CrazyBullet bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Yanlış tabiki ama usta benim aracım motosiklet akşam arkadaşlarla da parkta buluşmuyoruz haliyle biraz alkol alınıyor gece bir saatten sonra toplu taşıma yok taksi binsem eve 50-60 lira yazacak mecburen biniyoruz tüm araç sürücüleri alkollü araç kullanıyor en azında araba sürücüsü gibi seyir halindeyken bacak arasında muhafaza etmiyoruz

Motosikleti
    Alıntı DraQuila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış tabiki ama usta benim aracım motosiklet akşam arkadaşlarla da parkta buluşmuyoruz haliyle biraz alkol alınıyor gece bir saatten sonra toplu taşıma yok taksi binsem eve 50-60 lira yazacak mecburen biniyoruz tüm araç sürücüleri alkollü araç kullanıyor en azında araba sürücüsü gibi seyir halindeyken bacak arasında muhafaza etmiyoruz
    Devam edin
    Umarım sizde ucuz atlatirsiniz kaçınılmaz olanı.
    İşte yorumlar işte memleketin hali bu 2 teker üstüne (hiçbiri olmaz ama) hala alkollü binmeyi meşrulaştırmak tam AKIL TUTULMASI en kibar tabiriyle
    İlla kolunuzun bacağınızın mı kopması lazım birinin ölümünü görmeniz şart mı
    Haydi Allahın emrini ciddiye almiyorsunuz, bari zarar vereceğiniz başkalarına aciyin yav

İradeye ipotek koymak kimsenin haddi ne değil ama uyarmak sadece bizim ki

Kazasız belasız
    chopperrider bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Geçmiş olsun alkol kullanmak acizliktir. Hayatttan keyif almak için yada dertleri unutmak için alkole ihtiyaç yok kimse kendini kandırmasın.

Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun alkol kullanmak acizliktir. Hayatttan keyif almak için yada dertleri unutmak için alkole ihtiyaç yok kimse kendini kandırmasın.
    Alkol keyif verici bir maddedir. Limitinde kullanıldığında dost ortamında oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.
    15 yıldır ağzına koymamış biri olarak söylüyorum bunu. Nedenleri anlamaya çalışırsanız işiniz kolaylaşır. Tarih boyunca milyarlarca insan bağımlılıktan içmedi.

Trafik hususuna gelirsek.
    Alkollü araç kullanmanın bana göre bir mazereti yok. Benim evimin etrafında balık restoranları var. Komşuların bahçe duvarlarına yılda en az 3-4 kez arabayla vuran oluyor.
    Duvarların canı yok neyse ki.
    Herkes içip biniyor ama bu bir talihsizlik sonucu olmuyor. "Neyse az içerim, bir şey olmaz yav". deniyor.
    crxforever bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alkol keyif verici bir maddedir. Limitinde kullanıldığında dost ortamında oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.
    15 yıldır ağzına koymamış biri olarak söylüyorum bunu. Nedenleri anlamaya çalışırsanız işiniz kolaylaşır. Tarih boyunca milyarlarca insan bağımlılıktan içmedi.

Trafik hususuna gelirsek.
    Alkollü araç kullanmanın bana göre bir mazereti yok. Benim evimin etrafında balık restoranları var. Komşuların bahçe duvarlarına yılda en az 3-4 kez arabayla vuran oluyor.
    Duvarların canı yok neyse ki.
    Onu bir geçicen eroin hariç kullanmadığım madde kalmadı lcd dahil hepsini denedim .Ayık kafaylada eğlencenin sohbetin dibine vurabilirsin olay kafada biter. Alkol kullanmak acizliktir tabiki .Eğlence aciziysen ,sohbet aciziysen,kendine güvenin yoksa ortamda pısıp kalıyorsan gerginliğini kontrol altında tutamıyorsan,bir madde olmadan rahatlayamıyorsan vs.vs iki kadeh yaladığın zaman kendini aşarsın. Alkolün fizyolojik etkilerinin dışında piskolojik etkiside çok büyüktür.Kafa yapına göre kafa yaşarsın. Kimisi çenesine vurur sohbet eder kimisi mala bağlar kafasına birşeyler takar vs.vs..Maddelerin birçoğunda böyledir,birçok maddede bağımlılık yapmaz zaten. Bağımlı olmak isteyen, vücudunu bağımlı olduğuna inandıran insanın akli iradesidir.Alkolde bağımlılık yapmayan boş maddelerden birisidir.Bağımlı olanlara baksan zaten senin dediğin gibi alkolsüzken eğlenemiyorum,rahatlayamıyorum,sohbet etmekte zorlanıyorum gibi boş bahaneler üretirler.Sebebide alkol iken başarabildiğine alkolsüz iken başaramadığına inanmasıdır. Almadığı zaman ataklar geçirir kendini baskılayamaz ortaya koyamaz bu tipler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu bir geçicen eroin hariç kullanmadığım madde kalmadı lcd dahil hepsini denedim .Ayık kafaylada eğlencenin sohbetin dibine vurabilirsin olay kafada biter. Alkol kullanmak acizliktir tabiki .Eğlence aciziysen ,sohbet aciziysen,kendine güvenin yoksa ortamda pısıp kalıyorsan gerginliğini kontrol altında tutamıyorsan,bir madde olmadan rahatlayamıyorsan vs.vs iki kadeh yaladığın zaman kendini aşarsın. Alkolün fizyolojik etkilerinin dışında piskolojik etkiside çok büyüktür.Kafa yapına göre kafa yaşarsın. Kimisi çenesine vurur sohbet eder kimisi mala bağlar kafasına birşeyler takar vs.vs..Maddelerin birçoğunda böyledir,birçok maddede bağımlılık yapmaz zaten. Bağımlı olmak isteyen, vücudunu bağımlı olduğuna inandıran insanın akli iradesidir.Alkolde bağımlılık yapmayan boş maddelerden birisidir.Bağımlı olanlara baksan zaten senin dediğin gibi alkolsüzken eğlenemiyorum,rahatlayamıyorum,sohbet etmekte zorlanıyorum gibi boş bahaneler üretirler.Sebebide alkollü iken başarabildiğine alkolsüz iken başaramadığına inanmasıdır. Almadığı zaman ataklar geçirir kendini baskılayamaz ortaya koyamaz bu tipler.
    Not:milyarca insan zaten bağımlılıktan içmiyor,bilinç altında bağımlı olmuşlar bundan haberleri bile olmadan içiyorlar.

Alkol gerektiği yerde gerektiği miktarda kullanılmalı. Alkol alındıktan sonra araç kullanıcak kadar cahil ve salak olanlar zaten ölümü ve başına gelicekleri hak etmiştir hak ettiğinide bulurlar.

Benim sıra sıra duvarımda koleksiyonlarım var devamlı alır içerim yerine 2 3 tane gelir çoğu kez motora arabaya alkollü binmek istedim ama asla böyle bir şeye kalkışmadım.

Gittim bu kilo ile koca götümü kaldırdım otobüse bindim taksiye bindim. Sonra sabah kalktım 2 saat erkenden hazırlandım gittim otobüsle işe ve otobüsle eve geldim oradan gittim motorumu aldım.

İçtikten sonra motora binip 10 la fıtı fıtı evede dönebilirdim bişide olmazdı ama ya olsaydı? ya birini ezseydim ya ben ezilseydim?

Motosiklet ve Alkol tehlikeli değildir. Tehlikeli olan Eğitimsiz sürücü, Sınırlarını bilmeyen içici, Beynini kullanamayan insan.

Alkol alın için abi güzeldir arkadaş ortamında aile ortamında muhabbete muhabbet konuya konu katar neşelendirir şenlendirir ortamı ama herkes sınırını bilmek kaydıyla içmesi gerekiyor. ( bu lafımda içenleredir içmeyen müminler üzerine alınmasın )
    ...garip... bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Ben en fazla 70cc bira ile kullandım. O da beni hiç etkilemiyor zaten.

typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Konu yine kendini asmis catallanmis budaklanmis yolunu sasirmis evrim gecirmis...
    redmap ve mavisipa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    ooooo neler konuşulmuş öyle ben yorumumda alkollü araç kullanmayı meşrulaştırmadım alkol bağımlılığımda yok .. Buradan sosyal mesaj vermenin kimseye faydası yok ama meraklısı çokmuş alkol aldım diyede eve yürüyemem 6 senedir bir çok kez alkollü motor kullandım hiç kazamda olmadı totosu yemeyen kullanmasın .

Motosikleti
    Alıntı DraQuila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooooo neler konuşulmuş öyle ben yorumumda alkollü araç kullanmayı meşrulaştırmadım alkol bağımlılığımda yok .. Buradan sosyal mesaj vermenin kimseye faydası yok ama meraklısı çokmuş alkol aldım diyede eve yürüyemem 6 senedir bir çok kez alkollü motor kullandım hiç kazamda olmadı totosu yemeyen kullanmasın .
    Bende 35 senedir sigara içiyordum 1 şey olmadi. 2 senedir kemoterapi alıyorum

illa birşey mi olması lazım yapma bunu olunca zaten anlarsın olmadan anla ne olurki
    ssCi bunu beğendi.

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 35 senedir sigara içiyordum 1 şey olmadi. 2 senedir kemoterapi alıyorum

illa birşey mi olması lazım yapma bunu olunca zaten anlarsın olmadan anla ne olurki
    Yok bizim Türk aklı bu :D bişi olmasın 50 sene geçsin sorun yok ama olana kadar devam ederler kendimden biliyorum. Eskiden ilk motorumu aldığımda (Sentor 150) motorla T Shirt ve kot pantolon ile kullanıyordum kaza yaptım sıyrık aldım sadece, sonra full ekipmana tüm maaşımı yatırdım ve üzerinden baya zaman geçti 1.5 yıl falan ve kaç kez düştüm hep eziklerle kurtuldum.

Ama o kazada ya ölseydim? ya bir yerim kırılıp kopsaydı? düşünemedim düştükten sonra düşündüm.

İşte bizim bazı konularda bilinçlenmemiz lazım ama nasıl olcak orası muallakta işte :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)