Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

16 yaşındayım motosiklet satın. Alabilirmiyim

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamun aleyküm 16 yaşındayım a1 ehliyetimo bu ayın 20 si gibi. Sınavı geçersem alıcam kendi üstüme 18 yaşından küçük olduğum. İçin motosiklet alamıyorum diye biliyordum bir çok kişiyle bu konuyu tartıştım baıları alabilirsin hiç bir engel. Yok diyor bazıları 18 yaşın altında olduğum. Için alamayacağımı söylüyor birde foruma danışayım dedim haydi aekadaşlar şu olayı bir açıklığa kavuşturalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ybr 125
    satın.Alabilirsin
    Mukaddime bunu beğendi.

uqur497 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Honda CBR 125R
    18 yaş altı olduğun için alamıyorsun teknik olarak reşit değilsin sosyal sigorta bile yapamazlar üzerine zaten almak istemezsin 18 yaşında bile olsan fena trafik sigorta fiyatları var ebeveynlerinden destek almalısın. (Yanıldıysam beni uyarın lütfen.)

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Aynen haklısın ben alamamıştım, ailem karşıydı motora o zamanlar. Kavga dövüş babamın üstüne aldırmıştım

Alıntı uqur497 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18 yaş altı olduğun için alamıyorsun teknik olarak reşit değilsin sosyal sigorta bile yapamazlar üzerine zaten almak istemezsin 18 yaşında bile olsan fena trafik sigorta fiyatları var ebeveynlerinden destek almalısın. (Yanıldıysam beni uyarın lütfen.)
    Usta para sıkıntı deil burada bile adam satın alabilirsin yazmış şuna birisi açıklık getirsin be notere gitcez kendi üstüme alcam bukadar

uqur497 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Honda CBR 125R
    Alıntı Aquaium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen haklısın ben alamamıştım, ailem karşıydı motora o zamanlar. Kavga dövüş babamın üstüne aldırmıştım
    Alıntı readss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta para sıkıntı deil burada bile adam satın alabilirsin yazmış şuna birisi açıklık getirsin be notere gitcez kendi üstüme alcam bukadar
    Anlıyorum tabikide motosiklet sahibi olmanı isteriz ama ben böyle biliyorum, bilgilenirsek güzel olacak. Herşey gönlüne göre olsun kardeşim.

Motosikleti
    Ybr 125
    Reşit olmayan bir kişinin üstüne araç alamaz diye bir kanun yok bildiğim kadarıyla. Kanun üzerine almasını değil gerekli şartları karşılamadığı için kullanmasını yasaklar. Yani alabilir ama ehliyeti olmadığından kullanamaz. Sonuçta mirasta kalabilir araç. Silah vs dışında alabiliyor diye biliyorum bende.

E var ehliyet allah aşkına yokmu noterde çalışan falan

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alamazsın gibi duruyor ama alsan bile o sigorta fiyatını gördükten sonra vazgeçersin (kendi üstüne almaktan).

Yav şimdi ben üstüme alırım. Baktım. Daha annem. Babam üstüne almıyo gideer 1000 lira sigorta yaptırıım yada sigortasız gezerim. Şimdi alabiliyormuyum alamıyormuyum

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Karayolları trafik yönetmeliğinde böyle bir madde var.

Reşit Olmayan Küçükler Adına Araç Tescili

Madde 74- (Değişik: RG-31/12/2004-25687-3. Mükerrer)

Zihinsel (Değişik ibare:RG-17/4/2015-29329) engelliler ile reşit olmayan küçüklerin sahibi bulundukları aracın, tescil kuruluşlarında adlarına tescillerinin yapılabilmesi için, ileride doğabilecek hukuki ve cezai sorumlulukları kabul ettiklerine dair, kanuni mümessillerince noterde tanzim ve tasdik edilmiş taahhütnameyi tescil anında vermeleri zorunludur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)