Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafikte Üstümüze Sürüp Hakaret Eden Şahısa Karşı Ne Yapmalıyız ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    byyacut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL
    Merhaba arkadaşlar, Abilerim,Kardeşlerim

Geçen hafta bir sorun yaşamıştım ters yönde gelen bir adamın bana el kol yapıp küfür etme eylemlerinden sonra ortalama 10 dakika peşledim ve yakaladım yakaladığım anda gaza basıp ayağımı ezmişti bir sonraki ışıklarda motordan inip ortalığı bir birine karıştırdım şahsın aracında maddi hasar meydana geldi ve yine kaçıp gitti oysaki alkolluymuş..

Şimdi gelelim bugünki olaya, İş yerimden çıktım motoruma bindim evime gidiyorum,
    Ben ana caddedeyim ara sokaktan çıkan bir doblo beni gördüğü halde bir anda yola atladı zoraki durabildim ve hiç özür bile demeden devam etti hareket halinde yanına yanaştım yan yana gidiyoruz ve dedimki
    (Ben)++ne yapıyosun sen ya beni görmüyormusun++
    (Şahıs)--hee görüyom--
    (Ben) ++o zaman beni bekliyeceksin)
    o sırada yan yana hareket halindeyiz yavaş süratlerde
    bir anda sol şerite doğru açılıp
    (Şahıs) --Çekil len senlemi uğraşıcam--
    Dedikten sonra bir anda tam üstüme doğru kırdı ben frene basmasaydım bana çarpıcaktı
    sonrasında ise devam etti gitti

Geçen hafta yaşamış olduğum olaydan dolayı bu sefer peşlemedim plakasını araç markasını ve rengini not defterine kayıt edip bıraktım

böyle bir olayda benim ne yapmam gerekli polisemi gitmeliyim ne yapmalıyım
    Geçen haftaki olayda polislerin söylediği şuydu '' biz ne iş yapıyoruz burda da sen gidiyorsun adamı peşleyip yakalayıp arabayı mahvediyorsun'' dediler,
    Şuanda mahkemelik olduğum için bugünki yaşanan olayda hiç bir şey yapmadım ama doğru olan nedir ne yapmam gerekli ?

Aklıma gelen videoda bu, demem gerekende buydu galiba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Bu videoyu ilk izledigimde yoruma çok gülmüştüm :D 'içimdenmi geçecen' :D

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    hanımı motor sürerken sıkıştırıp üstune kufur (öyle böyle değil ) edip bununla yetınmeyıp el frenı cekip dövmeye inen adamı görünce pekde düşünmeye fırsatım olmadı motordan atladığım gibi agzını yüzünü dağıttım mahkemeliğiz hala..
    jimi_hendrix ve DraQuila bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Balonla camdan atmalık karabiber bombası yaparlarmış eskiden , şimdilerde gazları çıkmış fıs yapıyorsun adamda plaka alacak göz kalmıyor zaten.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Annesine iltifat etmeliyiz. Böyle durumlarda bile saygıdan ödün vermemek lazım..
    ayzek ve T3Z bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yapıcak bi şey yok. Burası Türkiye diyerek karanlığa küfür edicez.
    Polislerin lakayıtlıkları olsun, basit bir davanın yıllar sürmesi olsun... Hak arama çabamı yıllar once defalarca bitirdi. Bu yüzden mümkün olduğu kadar böyle şeylerle ugrasmamak adına trafiği daha iyi gözlemleyerek sürüyorum. Buna rağmen karşı şeritten beni göre göre sollamaya çıkıp sıkıştıranlar oluyor. Ben de sana sorayım, ne yapalım?

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanına gidiyorsun bir ışıkta, bir şey söyleyeceğim diyip camı aç işareti yapıyorsun, biber gazını yüzüne sıkıp içinden geçenleri söyleyip gazlıyorsun.
    Morphin ve byyacut bunu beğendiler.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Sen dövsen adamı polisler "biz neciyiz, niye şikayet etmiyorsun?" der.

Polise gitsen bunun için mahkemeleri meşgul mu edeceksin der..

Burası Türkiye...

Motosikleti
    Bisan roadstar cup
    Bence en iyisi kaba kuvvet. Ne kadar şikayet edersek edelim çözüm yok bana böyle yapanlara gelince gayet sakin bir şekilde araçtan dışarı çıkmasını sağlıyorum. motor çalışır vaziyette iken kaskı suratına gömdüğüm gibi kaçıyorum. 2 defa burun düzlediğim var baktım olmayacak aynalardan birini söküp kaçıyorum
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Evde coluk cocugun icinde son sahnedeki kufurler hic olmadi bir uyarsaydiniz keske...

Oncelikle sol seridi kapatip gitmek hatali, araba kovalamak hatali, altindaki motor solu surekli kapatip gidecek turden degil..

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı SenC_an adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balonla camdan atmalık karabiber bombası yaparlarmış eskiden , şimdilerde gazları çıkmış fıs yapıyorsun adamda plaka alacak göz kalmıyor zaten.
    Bunu yapacağınız zaman dikkat edin araç otomatik olmasın.
    Adam frenden ayağını çeker çekmez gazlayamadan aracın altında kalırsınız.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Etmeyin eylemeyin arkadaşlar kaba kuvvete girmeyin burası Türkiye adamın kim olduğunu bilmiyoruz üstünde ne var bilmiyoruz , arabayı üstüne sürer , çeker silahı vurur , hadi hepsini geçtim dövdünüz : olay sonrası arkasında kim var bilmiyoruz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Benim dediğim koruma amaçlı zaten , yoksa canımı seviyorum , bakmakla yükümlü olduklarımda var yani hiç gerek yok . Ama trafik psikopat dolu gerçekten geçtim motorcuyu hayata saygısı yok adamların . Bu ortamda kişinin alabileceği risk kadar savunma silahı olmalı. Ben kalkıp levye yada silah taşıyamam ama gidip bir biber gazı alabilirim.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    demokratik hukuk devletinde yaşadığımız için yasal haklarımızı kullanmalıyız.
    (gülmem geçince devam ederim)
    ayzek, maktama, T3Z ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evde coluk cocugun icinde son sahnedeki kufurler hic olmadi bir uyarsaydiniz keske...

Oncelikle sol seridi kapatip gitmek hatali, araba kovalamak hatali, altindaki motor solu surekli kapatip gidecek turden degil..
    Yanlış anladınız galiba ben en en sağ şeritteyim yanımdaki araç sol şerite doğru açılıp laf ettikten sonra tam sağa kırıp üstüme doğru geldi..

Geçen haftaki olaydan bahsediyorsanız
    benim gittiğim yol tek yönlü yol..

Motosikleti
    YBR125 ESD 15
    Ben de trafikte çok sinirliyimdir ama cidden burası Türkiye.Milletin kanı deli akıyor..Gerçekten bilsem adam çıkıp mert gibi kavga edecek umrumda değil. Dayak yerim ya da döverim.Ama iş öyle değil. Neler taşıyor millet yanında.Bir yol kavgasına girip kendi canını yakma.
    Taner YILMAZ bunu beğendi.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Buradaki her sürücü boyle sorunlarla karşılaşıyor.bende çok karşılaştım.malesef turkiyede okadar çok yam yam var ki kafayı yememek elde değil.elinizden birşey de gelmiyor.kaba kuvvet en ıı çözüm bence ama tek yumrukta adamda oluyor bunuda bilmek lazım. Arkadaşımın arakadasa tartıştığı adama yumruk atıyor adam öldü. Tam 8 yıl yattı. Ceza evine girenlerin çoğu bir bardağı doldurmayacak sebepler üzerinden içeride yatıyormuş. Son pişmanlık fayda etmiyor yani. En iyi çözüm insanlardan uzak kalmak ne kadar uzak kalabilirseniz imkânınız varsa. Evden işe işten eve.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    trafikte tartışıp kavga etmekte nedir. alt tarafı binicen gidicen işte. nasıl ki markette kasa sırası beklerken öndekine yürüsene l*n ilersene demiyosak arabaya binince de dememeliyiz. arabaya binince dışarısı sanal bi dünya gibi algılanıyo nedense

Herkesin ilk aklından geçen ve yapmak istediği o şoförü indirip , eşek sudan gelinceye kadar dövmek. Fakat bu istenmeyen ağır yaralanmalara, ölümlere de neden olabilir. Yada karşımızdaki bayan ise bunların hiçbirini de yapamayabiliriz.

O sebeple en güzeli Kask kamerası ile yolculuklarımızı kayıt altına almak. Bu şekilde tehlikeli hareketler sergileyen kişileri de eğer ki yeter li ise suç duyurusunda bulunmak, yeterli değil ise internet ortamında bu kişileri ifşa etmek.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hanımı motor sürerken sıkıştırıp üstune kufur (öyle böyle değil ) edip bununla yetınmeyıp el frenı cekip dövmeye inen adamı görünce pekde düşünmeye fırsatım olmadı motordan atladığım gibi agzını yüzünü dağıttım mahkemeliğiz hala..
    helal olsun...
    ayzek bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafikte tartışıp kavga etmekte nedir. alt tarafı binicen gidicen işte. nasıl ki markette kasa sırası beklerken öndekine yürüsene l*n ilersene demiyosak arabaya binince de dememeliyiz. arabaya binince dışarısı sanal bi dünya gibi algılanıyo nedense
    eğer bakmakla yükümlü olduğun insan varsa senin bu hayata devam etmen gerekliyse, senin canına kast edenleri hiç olmasa bile uyarman o adamın bir sonraki gelen motorcuya daha saygılı davranmasını sağlar bunuda söyliyim dedim.

Polise gittim arkadaşlar konuştum durumu anlattım polislerin söylediği olay şu, ispatın yoksa ortada olan bir durumda yok ! bu kadar basit yani bir kameran veya 2 3 şahidin olsaydı belki bir şeyler olurdu ama bundan senin bir çıkarın vesayre olmaz sadece karşı taraf hakettiği cezayı alır bu kadar dediler ve konuyu kapattılar, Polisler şey zannediyor galiba böyle gelip şikayet edip tazminat gibi para almak istediğimi zannediyorlar sanırım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)