Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Tarz değişikliği, bayan olarak boy, güç vs sorunu...

Motovento
    REKLAM ALANI
    something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Kış dönemine girerken ve akabinde artçılı kullanacağımdan dolayı racing tarzı motorumu değiştirmek niyetindeyim,
    Tek kullandığımda bir şekilde motoru idare etsemde, artçılı şekilde hem çok güvenli bi şekilde motoru taşımam dengede kalmam lazım, hemde ayaklarım biraz yere sağlam değmesini istiyorum, sele boyu 80 cm en fazla ayağım yere değiyor, ve çok ağır bir motoru açıkçası şehir içi özellikle zorlanıyorum, en ağır motorum 174 kilo idi…

Seçenekler aklımdaki,
    *Duke390 kilo olarak iyi kullandım, kullanması da kolay bir motor, artçı konforu orta seviye, topcase takacağımdan daha güvenli, fiyat uygun,
    *Gs700 motoru hiç kullanmadım ağırlık 189 kilo tam dolu yola çıkmaya hazır 209, sele ayarlabilir 76,5 kadar düşürülebiliyor yazıyor, hiç fikrim yok, fiyat yüksek, değer mi, kullanılabilir miyim? bilmiyorum, kafam karışık, kullanacağıma inancım olsa, bir şekilde maddiyat ayarlanır, kullanan arkadaşlar yorumlarsa süper olur,
    *nc700s mahsun bakışlı, tipine bi turlu alışamadım.. ayaklarım değiyor, kilo taşınabilir gibi 210,artçı konfor yüksek,fiyat uygun.. ama hala tipini hiç sevmedim.. honda oluşu cezbediyor.. kararsızım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GS700 çok hoştir. ama duke 390 derim ben

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Suzuki iyidir iyi NC 700 de fena değil ama 390 ni silin gitsin sadece fiyati iyi

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı nzm75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki iyidir iyi NC 700 de fena değil ama 390 ni silin gitsin sadece fiyati iyi
    suzuki değil yalnız bmw,
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı nzm75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki nereden çıktı hocam ya.
    gs 700 ne diye bende düşündüm de. Bmw mi acaba dedim. BMW fotoğrafı koymuş. Bmw f700gs.

Gönlüm f700 gs der.
    Cebim NC der.
    RC ye bakmazdım galiba.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Nc ağır bir makina, Gs de keza öyle.Ancak bu makinaların kullanım amacı uzun yollar.Şehir içinde bayan olmanızdan mütevellit ekstra fazla yorar.Ağırlıkları büyük handikap sizin için.Kaliteleri tartışılmaz.

Daha kıvrak ve hafif duke mantıklı gibi duruyor.

chet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R 2013
    Racing motor nedir ? Herhangi bi yerde ilan varmıdır ?

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc ağır bir makina, Gs de keza öyle.Ancak bu makinaların kullanım amacı uzun yollar.Şehir içinde bayan olmanızdan mütevellit ekstra fazla yorar.Ağırlıkları büyük handikap sizin için.Kaliteleri tartışılmaz.

Daha kıvrak ve hafif duke mantıklı gibi duruyor.
    nc kullandım orta, kullanılabilir, ama 750 x gibi guzel bir goruntusu yok, gs700 ondan 200 kilo daha hafif bir makina, cidden 20 o hafiflik hissettirir mi? kullanan kimse yok sanırım..

duke evet mantıklı duruyor, biraz uzun mesafede beni ve artçımı yorar mı? bundan mutevellit şüpheliyim.. shad sette guzel durmuş..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Gs alırsan hem sele yüksekliği ayarlama avantajın var,
    hem de motor gücü.
    Alışana kadar 48 beygir kullanır,ustalaşınca 75 beygir yaparsın.
    Ktm ve Honda seleleri yüksek.
    Yani Gs al seneye de binersin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Gs700 varsa seçeneklerde diğer ikisi tartışmasız çöptür gözümde:=)İmkanınız varsa duke 390 gibi bir motora kesinlikle para bağlamayın onu kafadan eleyin zaten.

Motosikleti
    MT-25
    Bence de gs700..

* Ben gs hayranıyım ) gs varsa tum makinalar sifirdir gözümde.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    F700GS ya da F650GS (800 cc çift silindr olan)

Daha hafif, daha alçak.

Denge konusu NC'de de GS'de de sıkıntı değil, iki motorun da deposu sele altında, ağırlıl merkezleri yere daha yakın.

NC nin X modelini alıp binebilirim dersen o zaman işin içine sadece maddiyat girerdi. Hani aynı paraya sıfır nc mi yoksa 5 yaşında bmw mi diye karar verirdik. Fakat işin içinde şu an tip de çok önemli.

Ha bu arada bir not, başka bir modelin ya da markanın benzin depo kısmı NC gibi bagaj olmadığı sürece motorumu değişebileceğimi sanmıyorum.

Çok büyük lüks lan
    mhmtesk bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de gs700..

* Ben gs hayranıyım ) gs varsa tum makinalar sifirdir gözümde.
    bende aynı ama kullanabilecekmiyim, gs çok kullanışlı sele olarak, ama alçaltma kiti paya pahalı baktık biraz, işte o işe giriştiginde karartcan gozunu ben kullabilirim demen de lazım.. gidip bi denemem gerekior.. ama modların olması falan cok ıyı..

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F700GS ya da F650GS (800 cc çift silindr olan)

Daha hafif, daha alçak.

Denge konusu NC'de de GS'de de sıkıntı değil, iki motorun da deposu sele altında, ağırlıl merkezleri yere daha yakın.

NC nin X modelini alıp binebilirim dersen o zaman işin içine sadece maddiyat girerdi. Hani aynı paraya sıfır nc mi yoksa 5 yaşında bmw mi diye karar verirdik. Fakat işin içinde şu an tip de çok önemli.

Ha bu arada bir not, başka bir modelin ya da markanın benzin depo kısmı NC gibi bagaj olmadığı sürece motorumu değişebileceğimi sanmıyorum.

Çok büyük lüks lan
    650 2012 yılında bitiyor, kmler baya yuksek, hani onda da sele alçatılır mı durum nedir bilmiyorum,
    f700 kullandın mı fikrin var mı, beni biliosun, bu motoru alma amacımıda iyi biliosun, guvenli olmasını istiorum her acıdan,
    nc x, bizzat gittim denedim öle alçatlma yoksa imkansız, havada duruyorum sanki, güvensiz hissettim,
    nc s için okeyim hemen hemen, ama tip çok kotu, hatta alper bana nc s'i, soledi bi bak die, fikir ondan cıktı, ama o far nasıl çirkin.. x o gaga falan cok guzel... o yuzden karar veremiorum, f 700 hani daha konfor mu olur kendime gore ayarlarmıyım? o paraya deger mi sence.. racingciyim ben anlamıyorum bu işten,

hava atmaaaa bizim sırtımızda çantamız :(

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Öncelikle şunu söylemekte fayda var resimdeki motor F700 GS değil F800 GS.

F700 GS alüminyum jantlıdır. F800 ile aralarında bazı farklar vardır. F800 GS 700 e göre daha yüksektir. hepside 800 cc bu arada

Neyse her ikiside aynılar nerdeyse.

F700 GS değil ama F800 GS benim listemde olan bir motor. gücü belli , kararlı bir motor.

NC bedava verseler alacağım bir motor değil kendileri.

Duke 390 ise eski motorlarımdan birisi. şimdi bu 2 motor ile kıyaslanacak bir motor değil kendisi. Fakat bu iki motordanda şehir içinde ( Tek kişi kullanımda ) daha avantajlı bir motor. Duke 390 diyorsan artçıyı unutacaksın.

Tabikide oyumu bu motorların 2 katı fiyatı olan BMW F700 e veriyorum =)

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle şunu söylemekte fayda var resimdeki motor F700 GS değil F800 GS.

F700 GS alüminyum jantlıdır. F800 ile aralarında bazı farklar vardır. F800 GS 700 e göre daha yüksektir. hepside 800 cc bu arada

Neyse her ikiside aynılar nerdeyse.

F700 GS değil ama F800 GS benim listemde olan bir motor. gücü belli , kararlı bir motor.

NC bedava verseler alacağım bir motor değil kendileri.

Duke 390 ise eski motorlarımdan birisi. şimdi bu 2 motor ile kıyaslanacak bir motor değil kendisi. Fakat bu iki motordanda şehir içinde ( Tek kişi kullanımda ) daha avantajlı bir motor. Duke 390 diyorsan artçıyı unutacaksın.

Tabikide oyumu bu motorların 2 katı fiyatı olan BMW F700 e veriyorum =)
    f700 demem deki sebep daha kısa olusundandır zaten, okdr dikkat etmedim aluminyum janta işi bilmek lazım işte.. tşk ederim,

elbette ki karşılaştırılmaz, duke nerde gs nerde... demem o ki bi bayan olarak gs ozellikle kullandıysanız, hani maddiyat karşıladın, onu verimli kullanabilmek onemli, duke daha mı mantıklıdır? artçı cok mu rahatsız olur, topcase vs takınca verim sağlanmaz mı?
    nc başlangıç uzun yol motoru, fiyat performans bence gayet iyi okdr çöpe atılmaz...

aklıma tam yatmıyor... binip baya baya denemek lazım...

Abla sana BMW kalitesi yakışır bütçen el veriyorsa. İlk uzun turunu memlekete yapman dileğiyle

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abla sana BMW kalitesi yakışır bütçen el veriyorsa. İlk uzun turunu memlekete yapman dileğiyle
    Memleketine gidicekse cg almasi lazim
    EmreKocyigit, something123 ve Ali Bircan bunu beğendiler.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah yavas yavas isi ogrencez bakalim ;)
    Gönlümüz gs ama maddiyat degil olay maneviyat kondisyon yapcam body caliscam cgciler konudan ciksin

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    F700Gs dediler geldim.

Muhteşem bir motor. 800e ihtiyaç yok araziye cikmayacaksaniz. Köy yolları için 700 yetip artıyor bile.

Dengesi gidişi duruşu muazzam.
    Pürüzsüz bir hızlanması var. Her tarafından kalite akıyor.

Alçak süspansiyon ve alçak sele ile istediğiniz seviyeye iner ama alçak süspansiyon olmadan da alçak sele yeterli olacaktır.

Maddi imkanınız varsa Nc ile veya başka bişey ile vakit harcamayın. Sadece zaman kaybı olur. Neden beklemişim dersiniz. Gücü sizi korkutmasın. Çok ehli bir motor, gavurlarin deyimiyle Smooth.

Pişman olmazsınız.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1-gs700
    2-nc700s
    3-duke 390

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)