Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tarz değişikliği, bayan olarak boy, güç vs sorunu...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim ozellikle bu motoru kullanan arkadaslarin yorumunu merak ediyordum,
    Evet tam kitte var sadece alcak sele durumuda olabiliyormus, nc kullandiniz mi arasindaki agirlik farkini soyleme ihtimaliniz varmi, verilere gore nc ye gore cok daha hafif bir motor, test yapabilme ihtimali var ise kesinlikle denemek gerek..
    İstanbulda olsaydım deneyebilirdiniz ama İstinye Borusanda da var heralde deneme motoru.
    Nc kullanmadım. F700Gs kağıt üzerinde olsugundan daha hafif bir hissiyata sahip.
    Iterken, geri giderken, trafikte dar manevralarda, crf den 50 kilo ağır ama ben crf kullanıyormus gibi hissediyorum.

Bir de uzun yol hariç çantayı da söküp kullanmaya başladım. Muhteşem oldu.

Az kullanılmış ikinci el olarak aldım. Versys e yakın bir fiyata geldi.
    Pahalı diye korkup kacmamak gerekiyor. Ve Versys ten çok çok kıvrak ve hafif. Üzüm yolda verys kullanma şansım olmadı kiyaslayamiyorum.

Ön kısım boş depo yeri, Nc gibi eşya koyma gözü yapmış olsalardı muhteşem olurdu.
    Alçak selesi bile rahat.
    something123 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    saydığınız motorlar arasında :D uçurumlar olduğunu biliyorsunuz değilmi tavsiye edebileceğim tek model gs 700 olabilir sonra ktm nc motor değil zaten :D

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda olsaydım deneyebilirdiniz ama İstinye Borusanda da var heralde deneme motoru.
    Nc kullanmadım. F700Gs kağıt üzerinde olsugundan daha hafif bir hissiyata sahip.
    Iterken, geri giderken, trafikte dar manevralarda, crf den 50 kilo ağır ama ben crf kullanıyormus gibi hissediyorum.

Bir de uzun yol hariç çantayı da söküp kullanmaya başladım. Muhteşem oldu.

Az kullanılmış ikinci el olarak aldım. Versys e yakın bir fiyata geldi.
    Pahalı diye korkup kacmamak gerekiyor. Ve Versys ten çok çok kıvrak ve hafif. Üzüm yolda verys kullanma şansım olmadı kiyaslayamiyorum.

Ön kısım boş depo yeri, Nc gibi eşya koyma gözü yapmış olsalardı muhteşem olurdu.
    Alçak selesi bile rahat.
    NC bagaj hayat kurtarıyor..
    gs f 700 için en kısa zamanda deneyimlerimi paylaşıcam, bende 10,000 km kdr bakarım 0 makina almıorum artık,
    buralarda olsaydınız çok guzel olurdu

Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saydığınız motorlar arasında :D uçurumlar olduğunu biliyorsunuz değilmi tavsiye edebileceğim tek model gs 700 olabilir sonra ktm nc motor değil zaten :D
    fiyat endeksinde duke nc zaten kasmıyor, gs için verilen para hakkı sonuna kdr değer hepimiz hem fikiriz, ama benim gibi minyon bir insan için rahatlık vermeyeckse her gun eziyet çekiceksem ha ileri ittim, ha gecemedim, vay cok agırmıs, gereksiz, çünkü ilk kez üst klasman bir model arayısına giriyorum... kendi boyutumda en iyi nedir diye de sorguyluyorum, her kese git dene diyordum, bir çok secenek var hepsine ara modeller, baya zaman ayırmak gerekli dogru karar için, ben fazer tipini çok sevdim alim deneyim bir sene diyemiyorum, sonuçta motor bu taşıyamadıkça yetişemedikçe devirip dururum motoru, yazık kendime deil motorumu yerde gordugum anda inanılmaz uzuluyorum...
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    merhaba, BMW F650 GS den yıllar sonra üretilen ve şu an 2. elde yüksek modelini bulabileceğiniz BMW G650 GS neden düşünmüyorsunuz? Tam dolu (ıslak) ağırlığı 192 kg, sele yüksekliği ise 78 cm. Yükseklik ve hafifliği açısından hem şehir içi hem de bayanlar için ideal olduğunu düşündüğüm bir motosiklet. Genel görüntü eski F650 GS'e çok benzemekle beraber, bence, ondan daha güzel duruyor. Bir inceleyin derim ben.
    http://www.bikez.com/pictures/browse...50_GS&pageno=6
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, BMW F650 GS den yıllar sonra üretilen ve şu an 2. elde yüksek modelini bulabileceğiniz BMW G650 GS neden düşünmüyorsunuz? Tam dolu (ıslak) ağırlığı 192 kg, sele yüksekliği ise 78 cm. Yükseklik ve hafifliği açısından hem şehir içi hem de bayanlar için ideal olduğunu düşündüğüm bir motosiklet. Genel görüntü eski F650 GS'e çok benzemekle beraber, bence, ondan daha güzel duruyor. Bir inceleyin derim ben.
    http://www.bikez.com/pictures/browse...50_GS&pageno=6
    Merhaba, Türkiye'de var mı? sahibinden de baktım, 2011'lerde modeller, bulamadım yardımcı olursanız sevinirim,

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    NC ye kim hafif dedi?
    nc yi ağırlığından dolayı 4 kere olduğu yerde yatırdım :D
    schumacher__ ve something123 bunu beğendiler.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    İlla enduro olacaksa alçaltma kiti falan olduğu için Bmw'den gerisi pek olmaz gibi duruyor. Fakat gene de yüksek yani, ayaklar yere tam basmadığı zaman 180 kilo olsa da gene de ağır gelecektir. Belki bir de 800-900 cc cruiser a oturup denemelisin?

-Sele yüksekliği tam uygun olur. İki ayağın birden yere çok sağlam basacaktır.

-Atıyorum 76 cm sele yüksekliğinde 180 kilo ağırlık ile 65-68 cm sele yükseklğinde 230 kilo ağırlık, ayak ile manevrada aşağı yukarı aynı yoruculuğa sahip olacak, ama alçak olan yere daha sağlam bastıracaktır.

-Artçı konforu zaten çok güzel olur.

-Zincir yağlama vs gibi şeylerden kurtulmuş olursun.

-Güzel bir egsoz yaparsan, arabaların "aa seni görmedik de ondan üstüne geldik", yayaların da "sen de araç mısın, gelsen kaç yazar, al yola çıkarım" umarsızlıkları tarihe karışır.

- Uzun yolda, otoyollarda bile 100-120 km den daha hızlı gidesin gelmiyor.

Yani, artçı konforu mis. Ayakların yere sağlam basacak. Kısa olduğu için devirme riskin çok daha az. Olur da devirirsen, gene kısa olduğu için kaldırması çok daha kolay. Etraf tarafından farkındalığı çok daha fazla. Optimum hızı diğerlerine göre çok daha düşük. Yani tüm motorlardan daha güvenli bir seçenek olur cruiser. Bir düşünmelisin bence. Ne alacaksan hayırlısı olsun.
    jimi_hendrix ve something123 bunu beğendiler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Egitim al mi? Almadigimi nerden biliyosun bu kaniya nerden vardin onu anlamadim...

2 motor olabilir mantikli, araba motor kombinasyonu da olabilir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Verys bakmaz olur muyum sele 84...
    Er 6 f veya n olabilir diye dusundum..
    awesomee abla er6n veya f çok güzel motordur. bi 5 sene önce felan amcamın vardı ondan kullanıyordum. Çok dengeli motordur. o zamanlar 50kg idim; fakat trafikte nasıldır bilemem. Anamurda trafik yok...
    something123 bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Listeye yeşil ekleyin diyecektim ki, Kawasaki Versys ve Er6n de önerilmiş...

Tavsiye edecek tecrübem olduğundan değil, yorumları görmek için listeye ekleyin diyecektim ... biz de öğrenmiş oluruz böylece...

Orhan hocamızın bir yazısında ilerde Kawa Er6n almayı düşündüğünü okuduğumdan beri, ki kendisi Mondial ile İstanbul-Artvin yapmış biridir, kawa'nın bu modelini de "ileride alınabilecek motosikletler" listeme eklemiş durumdayım ...

Şimdilik, rengini tutturduk, topcase de takmayı başardım boynuzlara; fıtı fıtı, iyiyiz CR1 ile .

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X

650 2012 yılında bitiyor, kmler baya yuksek, hani onda da sele alçatılır mı durum nedir bilmiyorum,
    f700 kullandın mı fikrin var mı, beni biliosun, bu motoru alma amacımıda iyi biliosun, guvenli olmasını istiorum her acıdan,
    nc x, bizzat gittim denedim öle alçatlma yoksa imkansız, havada duruyorum sanki, güvensiz hissettim,
    nc s için okeyim hemen hemen, ama tip çok kotu, hatta alper bana nc s'i, soledi bi bak die, fikir ondan cıktı, ama o far nasıl çirkin.. x o gaga falan cok guzel... o yuzden karar veremiorum, f 700 hani daha konfor mu olur kendime gore ayarlarmıyım? o paraya deger mi sence.. racingciyim ben anlamıyorum bu işten,

hava atmaaaa bizim sırtımızda çantamız :(
    F650 bitirilip F800'e geçiş yapılmıştı, bir kaç sene sonra eksiklik hissedilip F700 üretildi. F700 ve F650(800 cc çift silindir) hemen hemen aynı gibiler. Boyut, kilo, tarz, şase, cant,teker vs.

F800'e göre farkları, daha alçak olmaları, ön cant boyutu ufak, aliminyum cant, yine 800 cc ama daha ehil ve kısıtlanmış güçte olmaları vs.

F700'ü borusandan alıp bir iki saat test ettim, F650'yi ise (800 cc çift silindir) Balıkesir'den alıp İstanbul'a geldim.

Hayli yumuşak ve soft motorlar, fakat güçsüz sanılmasın. Yeteri kadar güçlü ve atikler, hele NC'ye göre

Oturuş pozisyonlarından alçak olduklarını kolayca hissedebilirsin binince, gidon dönüş turları oldukça yeterli. Fakat ben gidon tutuş pozisyonunu sevemedim, ya da alışamadım. Çok daha düz bir yapısı var sanki, cross gibi.

NC'yi nereye gittin denedin? Bu akdar NC var etrafında birinin motoruna b ineydin ya?

Bahsettiğim F650 (Balıkesir'den getirdiğim) arkadaşımın motoru, bugünlerde de satmayı düşünüyor (hatta ruhsatı benim adıma). Bir buluşmada denk gelirse hem nc hem de f650 kullanırsın, f700 ile çok farkları yok sana kesin bir karşılaştırma imkanı sunar.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    bir ktm bayisine gidip duke 390 deneyin, sürmeseniz bile ayaklığı kapatıp sağa sola yatırın, ileri geri hareket ettirin, incelediğimde 166 kg bir motosiklet kullanıyordum, o kadar hafif kullanışlı geldi ki, kaydırmalı debriyej, abs, rosso lastiklerde cabası. işletme maliyeti ve düşük konfor biraz düşündürücü ben yine de denemeden almayın derim

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F650 bitirilip F800'e geçiş yapılmıştı, bir kaç sene sonra eksiklik hissedilip F700 üretildi. F700 ve F650(800 cc çift silindir) hemen hemen aynı gibiler. Boyut, kilo, tarz, şase, cant,teker vs.

F800'e göre farkları, daha alçak olmaları, ön cant boyutu ufak, aliminyum cant, yine 800 cc ama daha ehil ve kısıtlanmış güçte olmaları vs.

F700'ü borusandan alıp bir iki saat test ettim, F650'yi ise (800 cc çift silindir) Balıkesir'den alıp İstanbul'a geldim.

Hayli yumuşak ve soft motorlar, fakat güçsüz sanılmasın. Yeteri kadar güçlü ve atikler, hele NC'ye göre

Oturuş pozisyonlarından alçak olduklarını kolayca hissedebilirsin binince, gidon dönüş turları oldukça yeterli. Fakat ben gidon tutuş pozisyonunu sevemedim, ya da alışamadım. Çok daha düz bir yapısı var sanki, cross gibi.

NC'yi nereye gittin denedin? Bu akdar NC var etrafında birinin motoruna b ineydin ya?

Bahsettiğim F650 (Balıkesir'den getirdiğim) arkadaşımın motoru, bugünlerde de satmayı düşünüyor (hatta ruhsatı benim adıma). Bir buluşmada denk gelirse hem nc hem de f650 kullanırsın, f700 ile çok farkları yok sana kesin bir karşılaştırma imkanı sunar.
    Nc ye hic heves etmedigimden hiç hadi deniyim demedim, f700 icin test surusu talep ettim, olmadi giderim olayi hizlandirirm,
    F650 icin 2012 snrm en yeni dusuk km iyi olabilir onuda deniycem,
    Bi bulusmaya race ile renk katayim ben en iyisi

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Baktım ki Awesomeecağız F700'e binme hasretiyle yanıp tutuşuyor, dedim kendi kendime şu kıza bir yardım edeyim de sevap işleyeyim

Ctesi Borusan otodan Melih Bey'i arayıp F700 test etmek istediğimi söyledim. Saolsun hemen ertesi güne gelip kullanabileceğimi söyledi kendisi.. Çok teşekkürlerimi iletiyorum buradan onada

Bu haberi, sevgili Awesomee da ilettim sevindi gariban

F 700GS Alçak seleli 79cmlik halde iken böyle oluyor. Bu haline birde alçaltma kiti takılıp 76 cm'e indirilebiliyor ancak o kit takılırsa orta sehpa ve elektronik arka amortisörden feragat etmeniz gerekiyor.

Buda F800 normal seleli hali tahminimce 85 86 cm.

Üzerindeyken bu şekilde oluyor.

2. Aşkımı buldum orada gezinirken Gözüm cies mies görmez oldu Tabi hayaller hayaller... Fiyat bölümünde 86 bin lira gibi birşey gördüm elim ayağım titrediği için tam okuyamadım..

Neyse konuya dönersek alçak seleli bi F700 gerçekten de kadın sürücülerin kullanmakta hiç zorlanmayacağı bir motor haline dönüşüyor. Fakat test edeceğimiz motorda maalesef alçak sele yok yani yükseklik 82 cm.

82 cm yüksekliğindeki F700 Awesomeecığıma biraz yüksek geliyo ve sadece parmak ucu değebiliyor.

Kullanırken hiç bir sıkıntı yada sorun olmuyor ama trafik yada ters eğimli yerlerde durma konusunda sıkıntı yaşayabilir diye düşünüyoruz.

Ardından ben geçiyorum F700 gidonuna ve kullanmak için hazırlanıyorum. Eldivenimi unuttuğumdan biraz apaçi moddayım.

Boyum azıcık uzun (iç bacak boyum 93 cm) olduğundan tabiki F700 de diğer tüm motorlar gibi biraz ufak kalıyor altımda yavrucak. Kullanışı çok keyifli, düz asfaltta, arnavut taşlı yolda ve normal kaldırımda kullanıp test ediyorum. Daha önce bu tarz motorlarda nc750x dışında başka motora binmediğimden vitesi bir garip geldi. Sanki devamlı düşük vites yüksek devir gitmem gerekiyormuş hissi yarattı, 2. viteste devir biraz düşünce titremeler başladı.. Motor daha 680km de tam olarak bilemiyorum benden öncekiler nasıl kullandı ama o an 5.5 litre gösteriyordu yakıt tüketimi.

Sonuç olarak bence çok güzel keyifli kullanışa sahip bir motor, gaz tepkisi çok iyi arkada çanta olmadan artçı taşımak biraz riskli şayet gazı açınca yüksek torkundan dolayı iyi uzuyor, çanta olmaması artçıyı biraz yorabilir.
    hattoi bunu beğendi.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    f700 gs uygun fiyatlı ,08.08.2016 tarih sahibinden.com da 35.000 TL den başlıyor. Maşaallah

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Bu bmw iyi hoş da ön farlarındaki asimetri, biri normal, biri şöyle pörtlek gibi...

Star Trek uzay filmindeki, normal insanken gözüne dürbün monte edilerek Borg'un bünyesine asimile edilmiş insanlar gibi...

Normal bir motosikletken ele geçirilip Borg'un bünyesine katılmış motosiklet gibi geliyor bana...

Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Bu arada alcak sele ile aldigimiz fiyat teklifi hersey dahil(plaka ruhsat trafik tescil zorunlu trafik sigortasi+elcik korumasi) 46.500 Türk lirasi

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Ne, bayan mı?

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    VERSYS 1000 veya 650 ye binmeden motor almayın

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel bi inceleme olmuş keremkrmn. yine de üzerinde bmw amblemi olsa dahi çekici gelen bir model değil, insanın binmesi inmesi bir oluyor zaten bi de 46.500 gitmişken keşke r nine-T incelemesi yapsaydınız
    keremkrmn bunu beğendi.

Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bi inceleme olmuş keremkrmn. yine de üzerinde bmw amblemi olsa dahi çekici gelen bir model değil, insanın binmesi inmesi bir oluyor zaten bi de 46.500 gitmişken keşke r nine-T incelemesi yapsaydınız
    Teşekkür ederim Bu motor bmwnin fiyat ve teknik veri olarak şuan ürettiği en vasat motoru..

Ahh ah sormaz olur muyum hiç :( S1000RR ve R nine yoktu testte

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)