Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar 150Ns Boğulma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese iyi günler. Temmuz ayının başında bayiiden sıfır 150Ns aldım. Motor 6 bin devire geldiğinde boğulma, gaz yememe olayı oluyo 2.-3.-4.-5. viteslerin hepsinde oluyo bu sorun tabi 5. viteste devir yükselmediği için 65-70 km hızı geçemiyorum. Bayiiye götürdüm adam bana bu motorda yazılım var o gazı hızlı açarsan böyle yapar diyor. Tamam eyvallah dedim yavaş açmayı denedim o devirlerde sabit tuttum hala aynı değişen hiç bişey yok. 17Hp gücü hiçbir şekilde alamıyorum. Kuralkanı aradım sordum müşteri hizmetlerindeki adam yazılım sadece 200ns te olduğunu söyledi. Arkadaşlar lütfen yardımcı olun bu sorunu nasıl çözerim. Fabrika çıkışı bi hata mı? yoksa dediği gibi motorun yazılımı var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    darkloops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    servislerde ücretsiz olarak hava filtresinin borusuna bir parça takılarak bu sorun hallediliyor, bende de aynı sorun var ancak daha servise gidip de taktıramadım

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Arkadaş bir pulsar serisindede sorun olmasın ya. Valla okumaktan bıktım bune. Niye adam akıllı motor üretmiyorsunuz ya. Neden bu servislerin ilgisizliği,bilgisizliği yani.

200 ns türkiyeye ilk geldiğinde hemen test sürüşüne katılıp beğenmiştim oysaki. Ama bukadar şeyden sonra bajaj mı hele pulsar mı asla yani.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş bir pulsar serisindede sorun olmasın ya. Valla okumaktan bıktım bune. Niye adam akıllı motor üretmiyorsunuz ya. Neden bu servislerin ilgisizliği,bilgisizliği yani.

200 ns türkiyeye ilk geldiğinde hemen test sürüşüne katılıp beğenmiştim oysaki. Ama bukadar şeyden sonra bajaj mı hele pulsar mı asla yani.
    6160 liralık rezillik bence....aksırma-tıksırma ve bilimum sorun bu Hintli markaya özgün detaylar...
    The Power of The Dreams.

Alıntı darkloops adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servislerde ücretsiz olarak hava filtresinin borusuna bir parça takılarak bu sorun hallediliyor, bende de aynı sorun var ancak daha servise gidip de taktıramadım

hocam bu sorun neden kaynaklı fabrika çıkışından mı ?

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Para kazanma hırsı banada ( arasıra elektrik komple gidiyor) denge sensöründe problem var dediler motosikletin elektrik aksamını bir söktüm meher. + kutbu civatası sıkılmamış 125 lik motorda dende sensörü varmı ki

Sorun muhtemelen 6000 (benim bildiğim 7000'di gerçi ama...) devirde çalışmaya başlayan ve motora fazladan güç sağlayan 2. bujiden. Hangi taraftaki buji tam olarak bilmiyorum ama siz ikisinide bir kontrol edin. En basidinden kabloları tam oturmamış olabilir. Olmadı servise söyleyin iki bujiyede bir baksınlar.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Karbüratörlü ve gaz telli motora ne yazılımı atacakmış servis çok merak ettim
    dyavol-77, Romedon, ahmetyildiz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Yazılım falan yok o motorda enjeksiyon dahi yok zaten tamamen eski sistem arka fren bile kampana fiyatina gore uygun motor okadar sovup sayirmayin derim fabrika cikisi veya ufak hatalar tabi ki olabilir ,servislerin bilgisizligi hakkinda bisey diyemem o denk gelen bi is cok begenen de var nefret eden de yeni yeni oturan bi sistem var ortada ve Turkiyede biliyosunuz mühendislik isleri ile işlemiyo bu bakim servis sistemi motosiklet servislerinde onun haricinde karburator ayarlariniz tam mi ona bi baktirin derim

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok basit bir şey ama, yeni alan arkadaşların başına çok gelen bir şey olduğu için yaziyim dedim;
    Jikle tam kapanmamış olabilir mi? Kontrol ettin mi?

Baktıysan görmezden gel.

Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok basit bir şey ama, yeni alan arkadaşların başına çok gelen bir şey olduğu için yaziyim dedim;
    Jikle tam kapanmamış olabilir mi? Kontrol ettin mi?

Baktıysan görmezden gel.
    Yok kardeşim alakası yok yani kafayı yiyecem nasıl çözülcek bu problem bilmiyorum.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Aparat gibi bişey takıyorlar düzeliyo servisin bilgisizliği

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Git duzgun bir servise 6 bin devirde tekleme oluyor karburatore boru lazim de... Bu kadar .

Alıntı Obs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Git duzgun bir servise 6 bin devirde tekleme oluyor karburatore boru lazim de... Bu kadar .
    hocam yakın ilçedeki servise gittim aynı olay adamlar hiç bilmiyor. bu borunun adı ne biliyormusunuz? siz hangi servise yaptırdınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aparat gibi bişey takıyorlar düzeliyo servisin bilgisizliği
    aynen öyle servisin bilgisizliği bu aparatın adı nedir satın alıp başkabir ustaya taktırsam kendimde takabilirim anlarım bıktım artık daha yeni aldım motordan soğudum.

Alıntı kadirtncl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yakın ilçedeki servise gittim aynı olay adamlar hiç bilmiyor. bu borunun adı ne biliyormusunuz? siz hangi servise yaptırdınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

aynen öyle servisin bilgisizliği bu aparatın adı nedir satın alıp başkabir ustaya taktırsam kendimde takabilirim anlarım bıktım artık daha yeni aldım motordan soğudum.
    kardeşim servis çözmesi gerekiyor bu sorunu çözemezse müşteri hizmetleri ara servise gerekli bilgiyi verirler

Motosikleti
    Alıntı Obs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hücum yeleği de isteyelim mi servisten ne ilginç sorunlar çıkartıyo bu Bajajlar.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hücum yeleği de isteyelim mi servisten ne ilginç sorunlar çıkartıyo bu Bajajlar.
    hocam bu karburatore takın parçanın adını biliyomusunuz ? nasıl öğrenebilirim

Motosikleti
    Alıntı kadirtncl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu karburatore takın parçanın adını biliyomusunuz ? nasıl öğrenebilirim
    Bilsem yazardım boş boş espiri yapmazdım

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekrem Ata tatilde galiba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

Adam olmayınca Bajaj bildiğin Çinli havası veriyor.
    dyavol-77 bunu beğendi.

mrb.size en yakın yetkili servise gidin garanti belgeniz ile fabrikadan istek yapsınlar (hava filitre burcu plastik)takılınca sorun çözülüyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)