Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ne alsam? :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Merhaba, bende uzun süredir forumu takip ediyorum ve artık herşeyim hazır. tüm aksesuarlarımı aldım ve paramı koydum cebime.
    öncelikle motor alma nedenim hem ihtiyaçlarımı karşılamak hemde yakın arkadaşlarım motorcu olması. Toplandığımız zaman hepsinin motorla buluimaya gelmesi benim arabayla gitmem artık burama geldi. Şimdi hiç tecrübem yok benim ehliyetimi kasımda almıştım ancak şimdiye nasipmiş motor almak. Vitesli motoru hayatımda sadece ehliyet kursunda ve eğitimde kullandım scooter olarakta bir kaç arkadaşın motoru ile ancak turlamışımdır bir kaç sefer. Çok uzun süredir araba şöförlüğüm var. Benim arkadaş çevrem sadece racing ve naked motor kullanıyor kötüsünden en iyisine kadar var. bir kaç arkadaşımda scooter fanatiği ama ben kesinlikle vitesli istiyorum. Bütçe olarak elimde aşağı yukarı 17-18bin tl bulunmakta ve kafamdaki motorlarda r25 ve mt 25. Aslında naked motor daha çok seviyorum ben fakat 250cc lik nakedlar çok cılız duruyor onun için r25 de düşünüyorum. Motoru aldığımda arkadaşlarımın yardımı ile biraz süre süre öğrenirim işallah o konuda sıkıntım yok fakat karar veremiyorum. acaba 250cc motor ile başlamak mantıklı mı? büyükmü gelir? 31 yaşındayım 186 boyum 86 kilom var. dümdüz bir adamım yani motoru alırsamda bu hondanın falan bir kaç seanslık çok kalite kursları varmış onları önerirmisiniz faydalımıdır gerçekten? boşuna 2 3 gün için 500-600 tl vermek içimden gelmiyor? yardımcı olabilirseniz çok tşk ederim arkadaşlar.
    (Konuyu açma nedenim tamamen bana özel subjektif fikirlerden dolayıdır aynı konu hakkında onlarca yazı okudum, kusura bakmayın)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Honda'nın kurslarını motosiklete olan hakimiyeti geliştirdiği için tavsiye ederim.

Motor konusuna gelince, çok uygun fiyata Cbr500r'lar var, 18-19'a alınabilir. Lastikleri iyi, ABs standart, sele çok konforlu.

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'nın kurslarını motosiklete olan hakimiyeti geliştirdiği için tavsiye ederim.

Motor konusuna gelince, çok uygun fiyata Cbr500r'lar var, 18-19'a alınabilir. Lastikleri iyi, ABs standart, sele çok konforlu.
    500cc lik bir motor ile 0 dan başlayabilir miyim? Çok büyük değil mi bağlangıç için? Ben İstanbul'da yaşıyorum ve evim şehrin göbeğinde 4 tarafım trafik zorlanırım galiba, büyük motor tehlikeli gelir?

Aynı yaş aynı kilo aynı boyda sayılırız hatta motor alma nedenlerimin 1 tanesi de senin nedenin okumakla yetinmedim gittim baya bi marka modele oturdum sürebildiğimi sürdüm. Sonuç olarak küçük yaşta başlamadığımdan mıdır bilinmez ss tarzı motorlara ısınamadım. Naked ve scooter tarzı daha dik oturuşlu motoları sevdim diyebilirim. Ben yoğun olarak şehir içi yılda 1 2 kere ş. arası kullanacağım için gittim maxiscooter aldım xmax 250 abs. Abi konfor yaa araba tecrüben varsa trafikten bıktıysan ne dediğimi az çok anlarsın. Git maxiscooter al. Niye maxi çünkü boy kilo olunca normal scooterlarda sen mi ona bindin onlarmı sana belli olmuyo

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    r25 tehlikesine giriyosan o paraya cbr500 al hiç uğraşma düşük cc ile.Eğitim al araç kullanıyorsun zaten trafiğede aşinasın paranı kızılaya kaptırma

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı Muzaffere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı yaş aynı kilo aynı boyda sayılırız hatta motor alma nedenlerimin 1 tanesi de senin nedenin okumakla yetinmedim gittim baya bi marka modele oturdum sürebildiğimi sürdüm. Sonuç olarak küçük yaşta başlamadığımdan mıdır bilinmez ss tarzı motorlara ısınamadım. Naked ve scooter tarzı daha dik oturuşlu motoları sevdim diyebilirim. Ben yoğun olarak şehir içi yılda 1 2 kere ş. arası kullanacağım için gittim maxiscooter aldım xmax 250 abs. Abi konfor yaa araba tecrüben varsa trafikten bıktıysan ne dediğimi az çok anlarsın. Git maxiscooter al. Niye maxi çünkü boy kilo olunca normal scooterlarda sen mi ona bindin onlarmı sana belli olmuyo
    evet xmax de çok yatıyor kafama Çok mu iyi diyorsun? Bir de xmax de ufak bir motor değil sürmeye alışabilir miyim hızlıca?

Alıntı Ufukyil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet xmax de çok yatıyor kafama Çok mu iyi diyorsun? Bir de xmax de ufak bir motor değil sürmeye alışabilir miyim hızlıca?
    Cg ybr cub filan kulla dım daha önce köy yollarında öle aman aman km de yapmadım. Şuan istanbul` da değilim ama 20 sene yaşadım trafik çilesini bilirim ve hocam hiç gerek yok vitesliye al maxi yi keyfine bak gaz var firen var kullanımı kolay yani sele altı bagajı fln çok iyi kaskını koy ekipmanını koy su fln at içine motordan inip bi mekana gircek olsan elde taşımazsın. 140 larda motoru fazla bağırtmadan gidersin ( e5 ve otoban için ) biraz uzakta markete gitcek olursun atla git eşyayı elde mi taşıcam derdi yok oh mis yani

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Hocam cbr 500 r25 ile hiz olarak neredeyse ayni ama daha irice daha oturakli alet... Ben olsam xmaxle bi alisirim sonra alirim bi cift silindir bi naked devam ederim.

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Hocam yaş ne olursa abs'li motosiklet şart, ben sizin yerinizde olsam o segmentin en güvenli motorları olan ktm rc 250 & duke 250 ye bakardım. RC dedim ama rc duke dan daha büyük o yüzden tavsiye ettim. Abs, kaydırmalı debriyaj,wp süspansiyon ve kaliteli yürüyen aksamı var.
    ben olsam 250 de öğrenir daha sonra istediğim büyük cc aleti alırım.
    eğitim için gis yani güvenli sürüş akademisini tavsiye ederim, yahut honda ve yamaha riding akademide fena değil.
    özelden mesaj atarsanız yardımcı olurum her konuda.
    iyi günler iyi çalışamalar
    Suzuki İnazuma

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    MT-07 ABS alınır..

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    500R ABS avatantajı sebebiyle daha mantıklı gibi duruyor. Benim de tecrübem yok ama araştırdığım ve arkadaşlarımdan bildiğim kadarıyla çok önemli. Ki onlarca farklı araba sürmüş ve kaza atlatmış biri olarak ABS benim için en üst sıralardadır. Ben de henüz para biriktirme ve eğitim alma safhasındayım. Hatta uçağa binip gelip bir haftasonu Honda dan eğitim almayı düşünüyorum. Eğitim alırsan bence sorun olmayacaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Sonucu merak ediyorum, gerçekten ne alacaksın veya almayacaksın?
    Yüzlerece başı olup sonu olmayan bir konu daha mı olacak? Şunu düşünüyorum bunu düşünüyorum şunu alacagım bunu alacağım sonrası pısss saman alevi gibi konu açıp bırakıyorlar.

Benim maceram da şöyle ,ben bir işi kafama koydum mu , yaparım,
    Önce bir motor aldım TVS apche 150 baktım keyifli ehliyete yazıldım Toplam 500KM kullanıp sattım. Önce motoru aldım sonra ehliyete yazıldım :( Ama kimse bunu yapmasın tavsiye etmiyorum..
    İkinci motor olarak Pulsar NS 200 aldım hala ara ara kullanıyorum ,4500 bakımı yaptırıp sata bilirim bilmiyorum şuanda 4000 Bin km de (pulsar da bile emin değildim baktım oluyor)
    Üçün motoru aldım CBR500R

3000-3500 KM pulsar tercübem var iken bodrumdan CBR500 R alıp Çerkezköy geldim, Bodrumdan öğlen yola çıktım meryem ana ,efes truva geze geze ilk gün çanakkaleye geldim , Çanakkaleye gece geldiğim için bir hostel de yatıp ertesi günde çerkekezköy geldim.

Şunun için bunları yazıyorum önce küçük bir şey ikinci el(YBR,CBF,TVS) fark etmez biraz hakimiyet kazan sonra ne almak istiyorsan alırısın yaşın kemala yaklaşmış henüz gelmesede . Neden böyle bir şey diyorum 4-4,5 bu üç motordan hangisini alsan aldığın fiyata geri hemen satarsın çok çok 250-300 TL zararın olur ,Belki bu işi sevmeyeceksin belki koyacak yerden tedirgin olacaksın ilk kayma düşme vs. acemiliğini ilk kiri-pası nı atmış olursun..En kolay şey peynir ekmek çignemek o bile çiğnemeden olmuyor..

Ama giidip sıfır MT-25 alsan üzerine bir de düşsen min edeceğin zarar 1500-2000 TL..
    Risk ki minimize etmeni tavsiye ederim.

Benim arkadaş kırk yaşında direk MT25 ile başladı sıkıntısı yok,ama çok hevesliydi.
    mertovski11 bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Motora yeni başlıyorsunuz, bu nedenle kesinlikle sıfır işine girmeyin.

Gidin ikinci el fazla km yapmamış, 2bin 3bin de pulsar200 alın.Hafif parçası ucuz ikinci eli iyi.

Bir 10 bin km yapın hem acemiliğinizi atmış olursunuz, hemde ne istediğinizin farkına varırsınız.Kafanız daha net şekilde gider sıfır motor alıp keyifle binersiniz.

Motosikleti
    Pulsar200ns
    Aynı yaştayız, ben biraz trafikten sıkılıp başladım bu işe(tam başladım denemez) sağını solunu kırayım dökeyim canım yanmasın diye, bir arkadaşın da tavsiye ettiği üzere pulsar 200 ns aldım. Fakat gel gör ki mayısta aldığım motor hala 100 km de =) şu ara biraz üzerine giderek zorlayacağım kullanmak için ama acaba scooter mı alsaydım diye içimden geçirmiyorum değil zaman zaman. Kullanım amacınızı iyi düşünün ne için motor alıyorsunuz vs. buna uygun bir şeye yönelmekte fayda var. Arabada manuel vitesten zevk almama rağmen otomatik vitesin rahatlığı bir başka oluyor, belki de eski enerjimiz kalmadı =) o yüzden bunları da düşünüp karar verirseniz daha faydalı olacaktır.

Bu arada pulsarı almadan önce acaba 125 cc mi alsam önce, kafama geçmesin motor, bir alışayım.. gibi tereddütlerim olmuştu ancak bana sorarsanız bilek önemli. Belli bir yaş ve olgunluğun üzerinde 250cc ye kadar(belki 500 de olabilir kullanmadım yorum yapamam) sıkıntı çıkarmayacağını düşünüyorum.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    maxiscooter düşünüyorsanız tüm avrupanın kullandığı italyan XEVO 250 derim, bizim ülkede her ne hikmetse çok popüler olan xmax ta bu konforu bulamazsınız.

axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaşlarımız ve fiziksel özelliklerimiz yakın. ben de yeni başladım sayılır. başlangıç için kafamda mt-07 / monster 821 / z800 vardı. baya okudum ve beğendiğim 3 naked makinanın da başlangıç için fazla olduğuna kanaat getirdim ve 2.el bir ybr 125 aldım. sana tavsiyem ikinci el bi ybr veya cbf ile başla. ilk başta, en azından bir 5000 km bileği bükmeyi öğren ki makinayı kafana geçirme ya da bir yere patlama. illa 200 cc ve üzeri dersen de ktm duke 200 öneririm. duke 250 overprice bulduğum için tavsiye etmem. problemlerle uğraşmak istemiyorsan bajajdan uzak dur. eğitimi de mutlaka al.

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Arkadaşlar çok teşekkür ederim fikirleriniziçin. Bugün ümraniye yamaha ile görüştüm mt 25 almaya karar verdim pztesi günü ellerine 30km de 5 günlük bir tane gelecekmiş gittim kapora verdim 250₺ bi sıkıntı olmaz ise pztesi alıp furyaya katılacağım. Eğer gelmesse ürün xmaxde karar kıldım buradan resimlerimi sizinle paylaşacağım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)