Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eskişehir'de Neden Hiçbir Usta İş Yapmak İstemiyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar hayırlı günler. Bajaj boxer motosikletim için yan çanta taşıyıcıları satın aldım ve montajını yapmaya çalıştım ama biryerde bir parçanın sökülmesi gerekiyor ve vidalar düzgün torkla sıkılmadığı için zorlandım, hatta alyanlarım yamuldu vidalar açılmadı. Ben de yalama yapmayalım bi ustaya göstereyim dedim.

Zaten yola çıkma planım var İnşAllah, gitmişken de bi sübap ayarı v.s genel bi bakım yaptırayım dedim ve Şirintepeden Yunuskente (10 km) önerdikleri ustaya gittim. Usta bahane buldu sübap gerekmez falan diyecek oldu egzantrik inciri v.s v.s dedi yapmadı işimi. En azından çanta demirlerini monte edebilirmiyiz dedim "Bu tarz özel işlerle uğraşmıyoruz" dedi. Çünkü elinde büyük makinalar var onlardan daha çok para kazanıyo, benden gelecek 15-20 lira için vakit ayıramadı.

Neyse tekrar kendi mahalleme döndüm, mahallemdeki bir motorcuya girdim. O da "Şimdi işimiz var kardeşim sen başka yere bak" dedi.

Arkadaş bide diyolar ki "Piyasa durgun". Hadi ordan! Paramızla iş yaptıramıyoruz adamlara, iş beğenmiyorlar.Alt tarafı 5 tane vidayı söküp demiri monte edip vidaları tekrar takacaklar ama yok. Büyük makina olsa elimde hemen yaparlardı herhalde. Şöyle bi 600'lük falan..

Motorum neredeyse 17 bin kilometreye geldi daha yağ değişimi dışında doğru düzgün ayar görmedi, işten kaçan ustalar yüzünden.

O dükkanlarınızı büyük makinalara bakmak için mi açtınız.

Balıkesirde Bajaj servisinde düdüklediler. 30 liralık işi 60 liraya kakaladılar, yaptırmak zorundaydım sesimi çıkaramadım içim acıdı.
    İzmirde sorunu çözerim dedi biton para aldı çözemedi, bahane uydurdu. Çözemediği için o yaptırdığım bakım bana extra masraf olmuş oldu.

Velhasıl, düzgün ticaret yapmak çok mu zor? Ciddiye alınıp Adam yerine konmak için 600lük 1000lik mi sürmemiz lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Şahsen kapıda yığınla 600/1000cc motor gördüğümde kesinlikle girmiyorum oraya. Ninja250r ile bile cekinirdim. Çünkü yüksek cc motorlara binen adamın parasıda çok oluyor genelde. Usta ne istese çıkarıp veriyorlar e ustada alışıyor haliyle. Bir defa YBR ile girmek zorunda kaldım gaz kolum sertlesmisti adam içine wd40 sıktı verdi 20 lira istedi o kadar insanın içinde birşey diyemedim. :/

2 tane WD40 alırsın, üzerine 4 lira daha paran artar.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Kardeşim sen olayı Eskişehir sanıyosun ama her yerde durum aynı. sadece motosiklet değil diğer sektörlerde böyle.
    Çamaşır makinem geçen hafta arızalandı. kaç kere aradım ilgilenmiyorlar. Ulen parasıyla yaptırcam valla bedava değil.

Bu olayın çözümü, kendin yapacaksın. Kendin ustalaşacaksın.

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim sen olayı Eskişehir sanıyosun ama her yerde durum aynı. sadece motosiklet değil diğer sektörlerde böyle.
    Çamaşır makinem geçen hafta arızalandı. kaç kere aradım ilgilenmiyorlar. Ulen parasıyla yaptırcam valla bedava değil.

Bu olayın çözümü, kendin yapacaksın. Kendin ustalaşacaksın.
    Onu yazdım twitter ve facebook sayfamdan. 200 liramı 300 liramı neyse veririm takım taklavata, açarım youtube dan o işin nasıl yapılacağına dair videoyu kendim yaparım bundan sonra. Bu nedir kapı kapı usta mı dolaşıcaz, ağız kokusu çekmekten başka bir şey değil

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Senin bahsetiğin bir vida sıkmak veya sökmesi zor bir scooterin bölgesindeydi dükkanda sahibi usta ve kalfası var kalfa 1 saaten fazla uğraştır usta şunu dedi oğlum ne yapıyorsun kaç saatir usta bir vida var sıkılması gerekiyor el alet zor girdğiyi yerde dedi peki sen 2 saat uğraşıcan 30 40 tl istesen bir vida sıkmak için bu paramı der ne uğraşıyosun dedi sorun birde böyle bakın iş uzun surer ve karşılık istenen mevlada sıkıntı olur diye eleşmiyor bazılarıda
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin bahsetiğin bir vida sıkmak veya sökmesi zor bir scooterin bölgesindeydi dükkanda sahibi usta ve kalfası var kalfa 1 saaten fazla uğraştır usta şunu dedi oğlum ne yapıyorsun kaç saatir usta bir vida var sıkılması gerekiyor el alet zor girdğiyi yerde dedi peki sen 2 saat uğraşıcan 30 40 tl istesen bir vida sıkmak için bu paramı der ne uğraşıyosun dedi sorun birde böyle bakın iş uzun surer ve karşılık istenen mevlada sıkıntı olur diye eleşmiyor bazılarıda
    Başından konuşursun ozaman, durumu anlatırsın, bu iş şu kadar paraya yapılır dersin. Müşteri kabul ederse girişirsin. Sen motorcusun o anahtarı o zor deliğe sokmayı göze alamıyosan açmayacaksın o dükkanı

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    600 cc 1000cc sürmenin adama bi karımı var. Yüksek cc yada düşük cc sürüp kazık fiyatlarını kabul edersen sorun olmaz.

Motosikleti
    Alıntı Formation adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başından konuşursun ozaman, durumu anlatırsın, bu iş şu kadar paraya yapılır dersin. Müşteri kabul ederse girişirsin. Sen motorcusun o anahtarı o zor deliğe sokmayı göze alamıyosan açmayacaksın o dükkanı
    gardaşım adam scootere arkasına ekstra bir uygulama yapmış ve o zor yerisokim takım derken yalama kendiside yapamadığını idda ediyor saten motor üzerinde olan herhangi bir vida yalama olsa sökmesi yuva açması falan fistanı adamın ne kadar uğraş ve zamanı gidince kendini varsayıp ücreti isteyince bi vidaya şu kadar para dersen adamlar senin benim gibisini habire kapıdan çevirir merak etme

motor tamircilerin çoğunun üçkağıt peşinde olduğuna hem fikiriz velakin iyi esnaf ustada adamlar da munacin boku yemediler her vida somun yuva nası sıyırmış yalama olmuş 5 dk uğraşırım 2 saat mi uğraşırım ne diye fiyat versin mubarek saten işini hakkıyla yapıp şu kadar saat uğraştım işçilik şu kadar dedimi yaow bir somun bi vida yerine söktün düzeltin şu para edermi diye papaz olurlar haliyle kimsede böyle boş muhabetlere girmemek için sitroyen çekiyor

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    Arkadaşlar doğru noktalara değinmişler bazen ufacık sokme takma işi saatler alıyor adamda emek veriyor. Karşılığı tabiki olucak.

Sabit kişilere gidip adamın müşterisi olun ıvır zıvır işlerinizi de yaparlar ve işi hemen istemeyin bazen bırakın motorunuzu 2 gun sonra alın. Onlarıda anlayın biraz veya RANDEVULAŞIN

he 3 kağıtcı kazıkçı olanı yokmu var onlarada gitmeyin zaten.

Berbere bile giderken her önüne gelene gitmezsin motorunuda her önüne gelene gitme bir zahmet.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gardaşım adam scootere arkasına ekstra bir uygulama yapmış ve o zor yerisokim takım derken yalama kendiside yapamadığını idda ediyor saten motor üzerinde olan herhangi bir vida yalama olsa sökmesi yuva açması falan fistanı adamın ne kadar uğraş ve zamanı gidince kendini varsayıp ücreti isteyince bi vidaya şu kadar para dersen adamlar senin benim gibisini habire kapıdan çevirir merak etme

motor tamircilerin çoğunun üçkağıt peşinde olduğuna hem fikiriz velakin iyi esnaf ustada adamlar da munacin boku yemediler her vida somun yuva nası sıyırmış yalama olmuş 5 dk uğraşırım 2 saat mi uğraşırım ne diye fiyat versin mubarek saten işini hakkıyla yapıp şu kadar saat uğraştım işçilik şu kadar dedimi yaow bir somun bi vida yerine söktün düzeltin şu para edermi diye papaz olurlar haliyle kimsede böyle boş muhabetlere girmemek için sitroyen çekiyor
    http://www.turkcekursu.us/?gclid=CMH...FULGGwodUSINrg
    bulut59 bunu beğendi.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    deveye sormuşlar "boynun neden eğri?" diye. kendi işimi kendim yaparım demiş

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Canım kardeşim yaz sezonu.Bu işin büyüğü küçüğü yok.Bende eskişehirdeyim.Kaldıki benim arkadaşım yetkili servis.O bile hacım bırak 2 3 gün sorma gözünü seveyim diyor.Olay ilgilenmemek değil.Sezon ortası bir servisde 50 tane motor adam hangi birine baksın be koçum.Azıcıkda insanlara hak verin.

Motosikleti
    Cahilim diyom yoğ diyon fakir fukara ameleyim diyom yoğ diyon

Bilmemki kendimi nasıl sana anlatsam korkum şuki anlatabildiğim de elinden ekmeği alınmış emrah gibi ağlaman beni anlıyormusun görmüş geçirmiş gardaşım

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cahilim diyom yoğ diyon fakir fukara ameleyim diyom yoğ diyon

Bilmemki kendimi nasıl sana anlatsam korkum şuki anlatabildiğim de elinden ekmeği alınmış emrah gibi ağlaman beni anlıyormusun görmüş geçirmiş gardaşım
    Benimkisi basit bir şaka, cahillik ettim bağışla

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Şu yazıları okuduktan sonra,kendimi çoooook şanslı hissediyorum
    Öyle bir ustam varki;motosikletimi bırakıp gitsem,tamir,bakım olsun gözüm arkada kalmaz,en büyük korkum,işini hakkıyla yapanları kaybetmektir
    Sağlam alyan al,kendi usta yap,subap ayarını öğren,en güzeli kendini yetiştirirsin
    Yeri gelir paranla iş yaptıramazsın
    Umarım gönlünce bir tamrici bulursun

kendi işimi kendim yapıorum .anlamadıgım bir sey olursa da youtube den bakıp oyle yapıyorum
    mesut hoca bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    kütahya caddesinde alaaddin ustaya git,o yoksa oğlu var, iş görürler,kolay gelsin.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    usta olduklarına emin misin?

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Formation adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hayırlı günler. Bajaj boxer motosikletim için yan çanta taşıyıcıları satın aldım ve montajını yapmaya çalıştım ama biryerde bir parçanın sökülmesi gerekiyor ve vidalar düzgün torkla sıkılmadığı için zorlandım, hatta alyanlarım yamuldu vidalar açılmadı. Ben de yalama yapmayalım bi ustaya göstereyim dedim.

Zaten yola çıkma planım var İnşAllah, gitmişken de bi sübap ayarı v.s genel bi bakım yaptırayım dedim ve Şirintepeden Yunuskente (10 km) önerdikleri ustaya gittim. Usta bahane buldu sübap gerekmez falan diyecek oldu egzantrik inciri v.s v.s dedi yapmadı işimi. En azından çanta demirlerini monte edebilirmiyiz dedim "Bu tarz özel işlerle uğraşmıyoruz" dedi. Çünkü elinde büyük makinalar var onlardan daha çok para kazanıyo, benden gelecek 15-20 lira için vakit ayıramadı.

Neyse tekrar kendi mahalleme döndüm, mahallemdeki bir motorcuya girdim. O da "Şimdi işimiz var kardeşim sen başka yere bak" dedi.

Arkadaş bide diyolar ki "Piyasa durgun". Hadi ordan! Paramızla iş yaptıramıyoruz adamlara, iş beğenmiyorlar.Alt tarafı 5 tane vidayı söküp demiri monte edip vidaları tekrar takacaklar ama yok. Büyük makina olsa elimde hemen yaparlardı herhalde. Şöyle bi 600'lük falan..

Motorum neredeyse 17 bin kilometreye geldi daha yağ değişimi dışında doğru düzgün ayar görmedi, işten kaçan ustalar yüzünden.

O dükkanlarınızı büyük makinalara bakmak için mi açtınız.

Balıkesirde Bajaj servisinde düdüklediler. 30 liralık işi 60 liraya kakaladılar, yaptırmak zorundaydım sesimi çıkaramadım içim acıdı.
    İzmirde sorunu çözerim dedi biton para aldı çözemedi, bahane uydurdu. Çözemediği için o yaptırdığım bakım bana extra masraf olmuş oldu.

Velhasıl, düzgün ticaret yapmak çok mu zor? Ciddiye alınıp Adam yerine konmak için 600lük 1000lik mi sürmemiz lazım
    Hocam 30 yaşındayım doğma büyüme İzmir'liyim. Ben daha İzmir'de "USTA" bulamadım, göremedim. Adamın birine otomatik jikleyi değiştir dedik. Değiştirdi gene aynı arıza devam ediyor. Bu sefer erinmedim ben söktüm motoru. Adam jiklenin elektrik kablosunu takmamış daha kablonun koruması üstünde duruyor, motoru kaptığım gibi soluğu ustanın yanında aldım. Hesap sorduğumda pişkin pişkin sen bana "jikleyi değiştir demiştin bende değiştirdim. kablosunu da tak demedin ki" dedi. Sonra dayak nedir? Neden atılır kendi kendime sorguluyorum.

Ben çözümü şu şekilde buldum;
    Sübap ayarı mı yapılacak? 20 TL dükkana vereceğime 20 TL ye sentil çakısı aldım.
    Fren balatası mı değişecek? 20 TL dükkana vereceğime 10 tl balata, 10 tl kalipere uygun lokma ucunu aldım.
    Karbüratör mü değişecek? Değiştirmedim söktüm temizledim.
    Yağ mı değişecek, kendim yaptım.
    Çözüm bu arkadaşlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)