Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Çanakkale Yamaha bayi rezilliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    Idikut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE 2013
    Arkadaşlar merhaba hepinize iyi akşamlar,forumu sürekli takip etsemde çok fazla mesaj yazmıyorum ancak bugün arkadaşlarımla yaşadığım olayları yazmak zorunda hissettim.
    Bugün 2 arkadaşımla birlikte çanakkale yamaha bayisine gittik, arkadaşım yeni motora başlıyacağı için ybr 125 e bakınıyordu bir kez üstüne çıktı indi motoru biraz inceledi bende 2.motorum olarak yfz r25 düşündüğüm için o modele bakınıyordum.Biz bu şekilde motorları incelerken kendisini bayi sahibi olarak tanıtan arkadaş geldi ve resmen bizi azarlamaya başladı,buranın fuar olmadığını istediğimiz gibi motorlara bakamıyacağımızı amaçsız amaçsız her yere bakındığımızı zaten motor alacağımızın olmadığını (ki bu kanıya nasıl vardı gerçekten bilmiyorum) söyledi,biz daha ilk şoku atlatamadan bayiye geldiğimizde kendisine selam vermediğimizi isterse kamera kayıtlarından bulabiliceğini söyledi(Bu zaten inanılmaz saçma bir cümle,sanki motorlara bir zarar vermişiz gibi açtırmayın bana kamera kayıtlarını tarzında bir yaklaşımdı).Bizde bu olaylardan sonra bayiyi terk ettik aslında bildiğiniz müşteri olarak geldiğimiz yamaha bayisinden kovulduk.Daha önce herhangi bir yamaha bayisinde başına böyle bir olay gelen var mı acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    tamam işte adam haddinizi bildirmiş yollamış sizi

bayiye yürüyerek geldiniz dimi? cevap evet, tamam. eğer son model bir bmw ile bayinin önünde durup motorlara baksaydınız o zaman daha farklı olurdu. adam sizi azarlamazdı, tam tersi olur ve siz arabadan inmeden önce kırmızı halı serer ve kapılarınızı açardı.

bunlar işin esprisi ama gerçekten öyle. takım elbise ve gösterişli bir tarzınız olmadıkça karaktersiz insan psikolojisi böyle davranır.

o anda cebinden 50 bin tl çıkarıp göstersen ve "şimdi senin bu davranışını şikayet edip yamaha almaktan vazgeçtiğimi söyleyeceğim" diyebilseydiniz o adam yutkunmaya başlardı muhtemelen, ben ne yaptım dercesine. özür dilemeler, yalvarmalar falan.

paranın değeri var kardeşim senin değerin yok acı gerçek.

edit: aa sende apache kullanıyormuşsun, güzel motor.
    edit2: evet, kafana takma. böyle insan çok.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    böyle satıcılar sadece yamaha da yok honda da var aynı model laleler
    takma kafana gidip sıfır motor alma olsun bitsin

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alma yamahadan, aldırma hatta. İnsanlarda var bu ülkede, insan olandan al. Ybr gibi çağ dışı motorlara 6000 küsür para vermeye devam ettikçe bunlar adam olmaz.
    Benim bile sinirim bozuldu burada.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Gerçekten motor alma niyetindeysen yamaha bir müşterisinden oldu. O arkadaş da kendi payından.

Yerinde olsam kendi payını mk sen bize iş mi koyuyon der çıkardım.
    berkcigdem, _kaan_, gurkanerkan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    TVS APACHE 2013
    Ne kadar etkili olur bilmiyorum ama zaten bayiyi Yamaha Türkiyeye şikayet ettik, bundan sonra sıfır motor alıcak olsam bile bu bayinin önünden geçmem giderim şehirime yakın diğer bayilerden alıp getirtirim.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    motorun üstüne niye biniyosun sebebi neydi ki?

illa motor alcaksan test günleri oluyo al sür kimse bişey demiyo

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Kardeş söylesene, buzdolabı da satıyor muydu?

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alma yamahadan, aldırma hatta. İnsanlarda var bu ülkede, insan olandan al. Ybr gibi çağ dışı motorlara 6000 küsür para vermeye devam ettikçe bunlar adam olmaz.
    Benim bile sinirim bozuldu burada.
    Aynen bizi milletçe aptal sanıyorlar 6000 küsür TL, veren varsa ya çok zengindir yada acilen bir doktora görünse iyi eder.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Ankara Yamaha bayii baydar da da ayni durumla karsilasabilirsin.
    Volvo arabamla gittim
    yasim da orta yas...
    biraz da motor tecrubemiz var.
    yani 15-16 yasindaki gencler gibi "bu kac vites, bu kac yapiyor" gibi sorular sormadim.

bu kadar ileri gitmese de ayni tur hareketlere ve hakaretlere baydar da da cok rahatlikla karsilasabilirsin.
    jackonbir ve mithrelios bunu beğendiler.

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun üstüne niye biniyosun sebebi neydi ki?

illa motor alcaksan test günleri oluyo al sür kimse bişey demiyo
    Yil olmus 2016, hala satin almadan once motorun uzerine oturup deneyen var. Neymis efendim, surus pozisyonuna bakacakmis, koltuk rahat miymis onu test edecekmis. Geciniz bunlari!

Hoş olmamış ancak, sizde mekan size aidmiş gibi kapıdan dalar dalmaz hurraaa, evvelden niyet belli etse idiniz arzuhalde bulunsa idiniz?

Motosikleti
    TVS APACHE 2013
    Bir motora 16.000 tl vermeden önce bırakında önce bir üstüne oturup nasıl hissettiğime bakabileyim,sizi bilmiyorum ama ben parayı o kadar rahat kazanamıyorum üstüne oturmadanda şu ana kadar hiç motor almadım.İçeriye girdiğimizde zaten orada çalışan bir görevli arkadaşla selamlaşıp motorları incelemeye başladık ayrıca motoru incelemeden önce r25 in test motoru var olup olmadığını sordum çanakkalede mevcut değil malesef.
    Erhan Tosun, Pisman ve Thracian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı simurgg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yil olmus 2016, hala satin almadan once motorun uzerine oturup deneyen var. Neymis efendim, surus pozisyonuna bakacakmis, koltuk rahatmiymis onu test edecekmis. Geciniz bunlari!
    ben bayii sahibi olsam izin vermem motoru ben oraya satılsın diye koyuyorum adam gelicek üstüne biricek ileri geri hareket ettircek
    sonra belki deviricek pardon dicek yok öyle

test gününde gel kardeş o zaman bin ayakların yere değiyomu rahatmı o zaman bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Alıntı Idikut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motora 16.000 tl vermeden önce bırakında önce bir üstüne oturup nasıl hissettiğime bakabileyim,sizi bilmiyorum ama ben parayı o kadar rahat kazanamıyorum üstüne oturmadanda şu ana kadar hiç motor almadım.İçeriye girdiğimizde zaten orada çalışan bir görevli arkadaşla selamlaşıp motorları incelemeye başladık ayrıca motoru incelemeden önce r25 in test motoru var olup olmadığını sordum çanakkalede mevcut değil malesef.
    bak ben senin için buldum
    http://www.yamaharidingacademy.com/Test-Surusu
    arada bi takip edin r25 de gelicektir mutlaka madem çok seviyosunuz istanbul da olsa bile gelmeniz lazım

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bayii sahibi olsam izin vermem motoru ben oraya satılsın diye koyuyorum adam gelicek üstüne biricek ileri geri hareket ettircek
    sonra belki deviricek pardon dicek yok öyle

test gününde gel kardeş o zaman bin ayakların yere değiyomu rahatmı o zaman bak
    Hocam sen bayi olsan ne siklikta test gunu duzenlersin?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    üstüne bindi de seleyi mi aşındırdı? üstüne binmekle motor eskitilmez.

almadan önce tabi ki binecek. sonucta kontağı açıp gitmiyor ya. oturuş pozisyonuna ve vücutun motor üstünde nasıl konumlandığına bakacak tabi almadan önce.

o satıcı personel çok kaba davranmış.
    Erhan Tosun bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Yil olmus 2016, hala satin almadan once motorun uzerine oturup deneyen var. Neymis efendim, surus pozisyonuna bakacakmis, koltuk rahat miymis onu test edecekmis. Geciniz bunlari!
    Neden motorun 5-10 katı fiyatı olan arabalarda bindiriyorlar üzerine? Sizin mantığınıza göre camekanın arkasından baktırmaları lazım o pahalı arabalara.

600 bin tl lik Mercedes'e binen gençler gördüm ( ki ben de A serisinden, S serisine kadar hepsine bindim kurcaladım ), bir kişi de gelip arabadan indirmeye kalkmadı.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Kabalik, gelip kibar bir dille motorun üzerine binmemenizi inmenizi rica etmeli idi. Herşey bos, önemli olan insan sıfatına nail olabilmek.
    Erhan Tosun ve TimFx bunu beğendiler.

Ortayakarısk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25 2020
    Canakkale bayi'nin servis elemanlari gercekten egolu insanlar.Ben sırf ordan motosiklet almamak icin balikesir'den almistim ybr yi sizede oneririm yakin hem.

Motosikleti
    Xmax
    test günü yapmazdım arkadaşının motorunu sürsün derdim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)