Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kawasakiyi neden motor olarak görmüyorlar ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Yüksek cc lere demiyorum arkadaslar yanlis anlamayin 250cc motor alıcam ve kawasaki ninja 250r almayı dusunuyorum fakat kimse bu motoru iyi motordan bahsedilirken hep cbr250 veya r25 den bahseliyo halbuku ninja cbr dan saha iyi bi motor yedek parcasi biraz sikintili ve kullananida cok az ninja 250r kullanan bi motovlogcu gormedim hic sebebi nedir sizce bilmedigim bi dezavantaji mi var acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hem uretilmiyo. eski teknoloji. Parcasi pahali. Hemde 250cc sinifindaki rakipleri guncell olduklari icin daha cok tercih ediliyo

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem uretilmiyo. eski teknoloji. Parcasi pahali. Hemde 250cc sinifindaki rakipleri guncell olduklari icin daha cok tercih ediliyo
    2013 model bir motor ne kadar eski teknoloji olabilir ?

Ve ayrıca çift silindir japon malı bir motor

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Qwertyuiop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 model bir motor ne kadar eski teknoloji olabilir ?

Ve ayrıca çift silindir japon malı bir motor
    Eski teknolojiden kasit bu egzoz emisyonlarina uymamasi ve ninja 300 u uretmeleri. yani kisaca kawasaki kendi kendine vazgecti bu motordan ve daha yenilikci bir tasarimla ninja 300 uretti. Benim motoru kotulemek gibi bi dusuncem yok zamaninda bende cok kararsiz kalip tercihimi cbr 250r dan yana kullanmistim

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Kawasaki'yi hep kepçe ve diğer kepçelere şanzıman üreten bir firma olarak tanıdım...
    tinerci bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

PetyrBaelish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kawasaki, motosiklet dünyasının kralıdır. Kalite, güç, hız ve tutkudur.

Sizin bahsettiğiniz eski bir model, artık düşük CC racinde 250SL ve Ninja 300 var.
    Ertugyigit bunu beğendi.

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    ninja 250rde kamyon göstefgesi var görmedın mı :D

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki'yi hep kepçe ve diğer kepçelere şanzıman üreten bir firma olarak tanıdım...
    Ninja 300 cok pahali geldi hocam

Sl de cok kucukmus boyun uzun

250r tercih edicem insallah pisman olmam

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Aramızda kalsın ama kawasaki biraz şöyle böyle..
    tinerci ve potasyum bunu beğendiler.

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende cbr 250 yi dönerci motoru olarak tanıdım zira onune gelen ucuz diye almis
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Distribütör den kaynakli.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı Qwertyuiop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende cbr 250 yi dönerci motoru olarak tanıdım zira onune gelen ucuz diye almis
    Adam doğru söylüyor karalamak için dememişki. Uçak ,gemi, vinç, kepçe vs. kawasaki hertürlü motorlu araca bulaşmış bir marka.Konuya gelirsek kawasakinin yedek parça problemi ve zmotonun umursamazlığı insanları soğutuyor. Nınja 250r piyasadaki en güzel racingdir bana göre. Parça fiyatları vede olası kazada bekleme problemi gözünü korkutmuyorsa gözün kapalı al üzmez.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öyle bir şey yok(motor olarak görmemek), yeni nesil bilmez, motosiklette futbol takımları gibi belli dönemler belli markalar atılım yapar, ama diğer markaların daha kötü olduğunu göstermez. Ben çocukken 90 larda popüler kawasaki idi. Afşin'de yedek parçacı bir ağabeyin kawasakisinin(modelini hatırlamıyorum) arkasında kasksız, gözlerimi zor açarak yaşadığım heyecanı bir daha motosiklet üstünde yaşayabileceğimi sanmıyorum, Afşin'de geçirdiğim son yılda gs'nin uefa kupasını kaldırdığı geceyi ben babamlara sigara almak için kawasakiyle 20dk gezdiğim anlarla hatırlıyorum. Bir virajda, ilk defa bir motosikletin bu kadar yatabileceğini fark ettiğimde aldım ben bu zehiri.

Bir gün kesinlikle güzel bir kawasaki sahibi olacağım. Ve Afşin'e uğrayıp, yeşilevlerden tedaşa kadar süreceğim.
    Jemand bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Kawasaki motorun, adami hatta adamin dibi... tey!

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    80'lerin sonunda hayallerimi süsleyen motor, kawasaki zzr'ydi.

kawasaki'nin güncel modelleri arasında da harika motorlar var. mesela versys olsun, ninja olsun alternatif japon markalarına kıyaslandığında ağır basan motorlar. lakin kawasaki'nin distribütöründe iş yok.

z-moto'nun Kartal'da e5 üzerinde bir yeri var, showroom mu yoksa şirket merkezinin ofisi mi belli değil. Kızıltoprak'ta diğer markaların koca koca mağazaları varken, bunların ufacık bir dükkan var. Anadolu yakasında başka bayisi var mı, servisi var mı, nerededir ben bilmiyorum. İstanbul böyle, diğer şehirlerdeki durumu varın siz düşünün.

ne reklam yapar, ne bayi açar, hepsini geçtim adamların rakip markalarla yarışacak bir internet sitesi bile yok. simsiyah ekran, posta pulu kadar resimler. yanlış hatırlamıyorsam, kawasaki.com.tr adresi çalışmaya başlayalı birkaç sene oldu. daha önce z-moto adresli bir internet siteleri vardı.

bir başka önemli nokta da, giriş seviyesinde düşük fiyatlı modelleri yok. fiyat politikası da komatsu. anlaşılan, ne kawasaki'nin ne distribütörünün türkiye piyasasında güçlenmek, daha çok satış yapmak gibi bir derdi yok.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    2013'te cbr'dan vazgeçip ninja250r almıştım 27bin km kullandım 3ay öncede arkadaşımın cbr test amaçlı kullandım 2015 modeldi gezindim ve sonra dedimki lan ninja neree cbr nere iyki ninja almışım dedim yemişim parça fiyatlarını sanki her gün biryerini kiriyorum ninja başkadır sürmeyen anlayamaz anca gölge eder;)
    @miyagdi servisi çok istanbulda dediğin gibi bilmiyorsun
    Ertugyigit, braveguy ve Sabırsız bunu beğendiler.

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    ninja250r al yoluna bak. 10.000 km kullanmış biri olarak söylüyorum.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Kawasakiyi bilmeyen yoktur
    Motorla alakası sadece verdiği siparişi getiren kuryenin motorunu görmek olan arkadaşım kawasaki zzr 1100 olsa gerek modelini hafızasına kazımış. Motor kawasakidir der.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ninja250 çift silindir için söylemek istediklerim; apaçiler şu an yaptıkları gibi zamanında r25 yerine onların canını alıyordu, göstergeler berbat, parçaları biraz pahalı, hızlanması diğer 250 lere göre iyi, görüntüsü eski bir motosiklet. Temizini bulsam alırdım çünkü güzel gidiyor, sesi de güzel. Parça işini ebay'dan çözerdim (fairing kit 350 $). Göstergeyi koso marka ile değiştirirdim (rx2 400$). Koltuğa airhawk. Jantlara pirelli takıp keyfime bakardım. İşte bunlar hep para

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Yaklaşık 10 bin km de ben kullandım. İndim Cbr250 ye bindim. Arkadaş benim ninjayi vermek istemedi bense alsada kurtulsam dedim Cbr250 den :D Bence ninja250r bu klasmandaki en iyi motor ama distribütör yüzünden göz ardı edilmiş. Bu motorun varlığından bile habersiz bisürü insan var. Millet varsa yoksa Cbr diyo. R25 gibi bir motosiklet var piyasada hala gidip sıfır cbr250 alan insanlar var hayret doğrusu :/

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)