Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kurtarma şansı var mıydı? Pistte kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Altınlı gecede Fuat abinin bahsettiği kaza sanırım bu. Fuat abi biraz hızlı girmiş viraja

Pisman bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Fuat Domaniç ben kendimi bildim bileli motor tepesinde olan birisi. Kendisiyle ktm servisinde ( Ata motor )uzun uzun güzel bir kaç kez sohbetimde oldu. Kesinlikle öyle boş beleş bir sürücü değildir.

Fuat abide bildiğim kadarıyla şeker hastalığı var ama ne seviye bilmiyorum. Videonun altındaki yorumlardada Fuat abinin şekeriyle alakalı bir sıkıntısı olduğunu ve bu kazayı bu yüzden yaptığı yazıyor. Bu şekilde bir kaza yapacak acemilikte olan birisi değil kendisi çünkü.

ama her iki tarafada geçmiş olsun...

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    sağlık sorunu felan denmiş ama bence ilgisi yok. insan elbet rahatsız olabilir yorgun olabilir psikilojik olarak sıkıntılı olabilir ama en azından iyi kötü bu konu da tecrübeli ve bilgili olduğumuz bu abimizin bahanesi olamaz. Öyle profesyonel sürücü değilim. Bilgisi olduğum konularda belki uygulayacak yeterli kondüsyona ya da fiziki şartları taşımıyor olabilirim ama en azından neleri yapıp yapamayacağımın farkındalığındayım. Fuat abinin kendimce gördüğüm kusurları 1 kere viraj konumlaması yanlış viraja giriş sürati yanlış üstüne panikleyip bakışını da kaçırınca patlaması kaçınılmaz olmuş. Daha bilgili ve tecrübeli arkadaşlar en azından daha faydalı bilgilerle görmediğimiz hataları yazıp paylaşacaklarıdır diye düşünüyorum
    işin geyik kısmına gelirsek rossinin bedduasını aldı bence her bölümde herkes rossi rossi yok şöyle geçerim yok şöyle parçalarlar diye dalga dalga geçe geçe adamın ahını aldılar resmen

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:28 ----------

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuat Domaniç ben kendimi bildim bileli motor tepesinde olan birisi. Kendisiyle ktm servisinde ( Ata motor )uzun uzun güzel bir kaç kez sohbetimde oldu. Kesinlikle öyle boş beleş bir sürücü değildir.

Fuat abide bildiğim kadarıyla şeker hastalığı var ama ne seviye bilmiyorum. Videonun altındaki yorumlardada Fuat abinin şekeriyle alakalı bir sıkıntısı olduğunu ve bu kazayı bu yüzden yaptığı yazıyor. Bu şekilde bir kaza yapacak acemilikte olan birisi değil kendisi çünkü.

ama her iki tarafada geçmiş olsun...
    altınlı gece de açıkladı yorgunmuş patladıktan sonra da bir şey hatırlamıyorum dedi.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Herhangi bi saglik probleminden dolayi vurmus olabilir cunku sadece son 5 metre kala frenlemis

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Freni baya iyi yapmış 1 tık daha fazla basınç uygulasa frene stoppie ye kalacak. Arka tekere bakın kalktı kalkacak. Hastalıktan ise büyük ihtimal önceki virajın çıkışında donakalıp gaz açarak geldi, fark edince de baktı dönemiyor maksimum fren ile arkadaşın arkasından boşluğa kaçarım dedi de arkadan patladı.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Kamikaze misali amaci neydi ki ?

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Sadece fuat abiye odaklanmadan bakarsak arkasında gelen sürücüde Fuat abinin çizgiyi takip ediyor hadi Fuat abinin şekeri düştü viraja yanlış girdi diyelim arkadakine ne dersin :D Fuat abi patlamasa kesin o patlardı..Geçmiş olsun :/

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Konunun bence şekerle falan hiç alakası yok. Benimde motor üstünde yüzlerce kez şekerim düştü yada çıktı hiç birinde öyle bedeninin kontrolünü kaybedecek durumda olmadım.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gitmiş güzelim r1. içerden girer hepsini geçerim diye düşünmüş ama izlediği çizgi ve freni o viraja göre yetersiz. sınırlarının dışına çıkmış

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bu sabahta orta şeritte giden Fordçu Focus (Namı değer babası belli olmayan, onun bunun çocuğu, Allah ından bulası veledi-zina) orta şeritten giderken aniden karar değiştirip sağ çıkış yoluna girdi. Aynasına baksa görecek pezevenk, kör noktasında değilim.
    O girmeden önce gaza yüklenerek tamponun tozunu alıp yoluma devam etmeyi başardım. (700cc nin gözünü seveyim, her şartta anında tepki..)
    Konuyla bağlamına gelecek olursak;
    Ben kurtardım..

Geçiş anı

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    1- pistte grup surusu mu yapiyorlar?
    2- o nasil bir konumlanma.?
    3- trafik sigortasi bu durumu karsiliyor mu

Saygilar
    ocyhy ve essegesse bunu beğendiler.

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- pistte grup surusu mu yapiyorlar?
    2- o nasil bir konumlanma.?
    3- trafik sigortasi bu durumu karsiliyor mu

Saygilar
    hiç bir kasko trafik sigortasi yarışlarda olan kazaları hasarları karşılamaz. yarış ı organize eden firma bir sigorta yaptırdıysa ne ala yoksa hiç bir hak idda edemezsiniz.

Yarışa katılan araçların verecekleri zararlar trafik sigortası teminat kapsamında mıdır?
    Yarışlara katılan araçların sebep olacağı zararlar teminat kapsamı dışında olup, yarış düzenleyenlerin, sorumluluklarını sigorta ettirmeleri zorunludur. Motorlu araçlarla ilgili mesleki faaliyetlerde bulunanların ve yarış düzenleyenlerin teminat ve primleri ile ilgili bilgiler Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Tarife ve Talimatı içerisinde ayrıca açıklanmıştır.
    https://www.sompojapan.com.tr/tr/online-hizmetler/musteri-islemleri/sikca-sorulan-sorular/trafik-sigortalari
    Hyosung GT250R

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kazanın oluş biçimi arkadaşın şeker problemi olduğunu gösteriyor.
    Tansiyon olsa dıştan içe doğru olurdu.
    Viraj çıkışında olan kazalar böbrek hastalıklarına,
    arkadan direkt geçirme şeklinde olanlar ise halk arasında tavuk karası olarak bilinen çikınısfortüs Hastalığı'na işaret eder.

Yahu adam rahatsızlığım nüksetti demiş siz hala neden oldu diye soruyorsunuz.

Konumlanma ile ilgili bir şey söylemek için bir önceki virajı görmek lazım.
    Ama diğer motosikletlerin durumuna bakınca acemi-usta ayırdetmeden herkesi piste salmışlar gibi duruyor. Böyle bir organizasyonda kaza olmaması zaten mucize olur.
    Ne diyelim geçmiş olsun.
    BlackGhost bunu beğendi.

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazanın oluş biçimi arkadaşın şeker problemi olduğunu gösteriyor.
    Tansiyon olsa dıştan içe doğru olurdu.
    Viraj çıkışında olan kazalar böbrek hastalıklarına,
    arkadan direkt geçirme şeklinde olanlar ise halk arasında tavuk karası olarak bilinen çikınısfortüs Hastalığı'na işaret eder.

Yahu adam rahatsızlığım nüksetti demiş siz hala neden oldu diye soruyorsunuz.

Ama diğer motosikletlerin durumuna bakınca acemi-usta ayırdetmeden herkesi piste salmışlar gibi duruyor. Böyle bir organizasyonda kaza olmaması zaten mucize olur.
    Ne diyelim geçmiş olsun.
    Eskiden A B C Diye ayrılırdı simdi ne olduda beraber salıyolar adam c grubunda olması gereken adam 80 le giderken yanından A grubunda olan ve 150 160 la gecen adam 1 mi Bence eskı Sisteme dönülmeli

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    hoba zaten virajı alma gibi bir niyet yok ortada , son anda hız fazla olduğunu anlayıp fren yapıyor virajın bakmaması gereken tarafına bakıyor target fixation o arkadaş olmasa zaten direk pist dışına gidiyor. Geçmiş olsun.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir önceki virajı görmeye gerek yok, düzlükten çıkıyorlar, viraj bağlama gibi bir durum değil ki bu..

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şeker hastalığı nedir ne değildir bilmeden atıp tutanlara sadece gülüyorum.

Virajı almaya girmemiş ki, direkt pistten çıkacaktı virajdaki tek motor o olsaydı. Uykulu dalgın yorgun hasta olabilir başka türlü o hızla viraj ortasından hars diye ne yapmak ister ki insan

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsanların kazalarına bakıp ahkam kesmek veya eliştirmeyi hoş bulmuyorum. Ancak kaza yapana sorulabilir bence ki zaten sorulmuş. Ancak alınan cevapla ikna olunmamış... Yeter arkadaşlar düşene birde siz vurmayın.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Öncelikle fuat abi gibi bi adam o viraja ordan girilmeyeceğini bilir. herkesi içerden almak istese bile ordan girmez. hadi ordan girmek istese çoktan yatması gereken yerde düz gidiyor. kendisininde söylediği gibi mutlaka bi sıkıntı vardır. dümdüz gidiyor çünkü. kazaya yakınken kontra verip kurtaramayacak bir sürücü değil ki kendisi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)