Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

0 Motora yapılması gereken işlemler(RUHSAT PLAKA VS.) yardım edermisiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Asya Nostalji, Mondial 125ZN
    Tekrardan merhabalar ben başbelanızım bildiğiniz gibi :D asya major 250 yi sipariş etmiştim kargo bir iki gün içimde elime gelecek. Peki yapmam gereken ne gibi işlemler var? internet üzerinden evkurdan aldığım için ruhsatı nasıl çıkartacağım, masrafları ne kadar tutar. Ruhsatı kimin adına çıkartmalıyım kendi adıma mı 18 yaşındayım ehliyeti daha almadım bu ay yazılıyorum. Yoksa Dedemin adına filan mı nasıl yapayım sigorta nasıl daha az çıkar. Ankara'dayım yoksa başka ilde mi çıkartayım.

Beni bi aydınlatırsa tecrübeli arkadaşlar çok memnun olurum

Motor da bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Cevap verseydiniz yahu? :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Fatura kimin adinaysa ruhsat onun adina cikar diye biliyorum ben.Ha ustune alip dedene satarsin olur bence kendi ustune alip hic sigorta isine girme dedenin ustune al geri kalanida gecenlerde bende sifir arac aldim herseyi sigortaci hallediyor cok kaziklamayacak tanidik falan varsa konusun halletsin
    fatih063838 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı bllhlskr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatura kimin adinaysa ruhsat onun adina cikar diye biliyorum ben.Ha ustune alip dedene satarsin olur bence kendi ustune alip hic sigorta isine girme dedenin ustune al geri kalanida gecenlerde bende sifir arac aldim herseyi sigortaci hallediyor cok kaziklamayacak tanidik falan varsa konusun halletsin
    her şeyi sigortacı hallediyor derken?
    benim dükkanın sigortacısı var arabaya motora filan yapıyorlar ama

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    önce motorun geldkten snra ilk iş sigorta yaptıracaksın şase nosunu verip plaka olmasa dahi sgorta yapıolar şase nosuyla sigorta yaptırmsdan zaten ruhsat falan alamazsın yaşın 18 oldugundan yüksek cıkcacktr hazırlıklı ol sigorta yı yaptırdıktan snra motorla birlikte sana gönderilen evrakları alıp ( uygunluk belgesi fatura vs) bağlı ulundugun ilçe emniyete gideceksin plaka ruhsat masrfları herşey dahil ben 230 Tl harcamıstım kendim yaptım işlemleri ucuza geldi plakaya vs bastrdıktan snra tekrar sigortayı arayıp plaka bilgisini onlara ileteceksn . kolay gelsin

Motosikleti
    Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce motorun geldkten snra ilk iş sigorta yaptıracaksın şase nosunu verip plaka olmasa dahi sgorta yapıolar şase nosuyla sigorta yaptırmsdan zaten ruhsat falan alamazsın yaşın 18 oldugundan yüksek cıkcacktr hazırlıklı ol sigorta yı yaptırdıktan snra motorla birlikte sana gönderilen evrakları alıp ( uygunluk belgesi fatura vs) bağlı ulundugun ilçe emniyete gideceksin plaka ruhsat masrfları herşey dahil ben 230 Tl harcamıstım kendim yaptım işlemleri ucuza geldi plakaya vs bastrdıktan snra tekrar sigortayı arayıp plaka bilgisini onlara ileteceksn . kolay gelsin
    tahmini sigorta ne kadar çıkar acaba? hiç tahmininiz varmı

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    yaşadığın şehre yaşına göre değişir tahminim 1000 lira altında olmaz istanbuldaysan eger

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)