Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kazalı Motorsikletimi satmam gerekiyor nasıl satabilirim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Hocam mal senin akıl vermek bizim.. Aklındaki rakamın bi tık üstüne koy bakalım malum siteye ne olacak. Az bekle acele etme.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Şimdi motor Antalya da mı İstanbul da rim motor diye bir yer var fiyat alabilirsin

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    hocam ben antalyadayım motosiklet tam olarak nerede

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Onu bilmem ama bence sen motorun önden falan resmini çeksen daha net anlaşılır masraf boyutu belki de cidden çok bişey de çıkarmayabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    kardeşim ninja 300 ile kaza yapmış birisi vardı formda aratırsan bulursun senin motordan daha beter haldeydi, sigorta şirketi 6 saymıştı kendisi 9 satmıştı o konuyu bul oku ,
    senin motorda 2-3 değil en az 5-6 eder diye düşünüyorum ,

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    hocam malum kawasakı parcaları cok pahalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

[QUOTE=furkandeniz7;3973370]5 binı kımse vermez ki buna 2-3 bin verseler öpüp başıma koyarım
    özelden msj attım hocam

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı furkandeniz7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mart ayında Kawasaki Ninja 250 motorumla Antalyada kaza yaptım ve motorumu satmam gerekiyor. 2500 civarında hasar var ve ben yaptırmadan satmak istiyorum. Kazalı olduğu için büyük fiyat beklentilerim yok zaten sadece acil paraya ihtiyacım var o yüzden bir an önce elimden çıkartmak istiyorum.Ama nasıl satabileceğim konusunda bir fikrim yok sahibinden.com a falan koysam alan pek çıkmaz. Yardımcı olabilecek birisi var mı acaba?
    ağzı olan konuşur kardeşim, aynı şekilde bende kaza yapmıştım usta 3.000 bine yakın masraf var demişti fakat servis 10.000 ye yakın benim sana tavsiyem kaldır buradan resmini ve motosikleti yaptır en ucuza bulabildiğin . Yaptırdıktan sonra tekrar satılığa çıkarın piyasa fiyatının biraz altına . bakın nasıl satılıyor..

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Tamircilere çıkma parça olarak satabilirsin ben olsam öyle yapardım toplayıp satmaya kalkarsan gene aynı kaarı yapmış olursun bence böyle yap çunkü o kadar kötü durmuyor mesala bak balatalar, pegler, manetler , seleler , yandaki o plastik parçalar , jantlar , egzoz tüpü ,motor silindiri pistonlar falan böyle satarsan bence çok daha iyi bir fiyata gelir

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence boyle ilana koy stunt meraki olan gencler alabilir. sonucta bi on takim degisicek.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben doğru fiyatlandırmanın böyle olduğunu düşünmüyorum.
    Diyelim ki motorunuzun ikinci el fiyatı 10.000 TL .
    İşçilik dahil,kazalı motorunuzun masrafı 5.000 TL .
    Siz de 5.000 TL motorunuza fiyat biçerseniz, kazalı motorunuzu kazası olmayan ,diğer motorlar ile eş değer tutmuş olacaksınız .
    Sanırım kazalı motor içinde % 20-30 gibi bir rakam daha düşük yazmalısınız.
    Ki daha alan kişi motorunuzla yaklaşık bir iki ay uğraş verecek.
    Sahibinden.com da kazalı motor ilanları mevcut,birini örnek alarak ilan verebilirsiniz .

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam gibi fiyata sahibindene koyarsan neden satılmasın. Motorda ki hasarlı parçalar 5000 tutuyorsa, senin motorunun 2.eli 10.000ise, 5000bine vereceksin satılacak işte.
    Yoksa kim neden alsın mal mı insanlar.
    güzel bakan , güzel görür.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kawa servisinden tam fiyat almadan motoru yaptırma, uzun yıllar kullanmayacaksan ettiğin zararla kalma ihtimalin yüksek.
    Atıyorum 9 a yaptırıp 10 a satman kâr olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

Bunu bu halde alacak kişinin ya kendi servisi olur, ya da bir kerede sağlamına para verecek durumda olmayıp ucuza alıp zamanla parası oldukça parçaları tamamlayıp yaptıracak ve uzun süre binecek kimsedir.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağzı olan konuşur kardeşim, aynı şekilde bende kaza yapmıştım usta 3.000 bine yakın masraf var demişti fakat servis 10.000 ye yakın benim sana tavsiyem kaldır buradan resmini ve motosikleti yaptır en ucuza bulabildiğin . Yaptırdıktan sonra tekrar satılığa çıkarın piyasa fiyatının biraz altına . bakın nasıl satılıyor..
    Motorcu motorcunun kardeşiydi sözde. Bu motoru 1-2 karla satıp, satın alan kişinin yerine koy kendini. Can binecek o motorun üstüne, 1-2 milyar kar edicem diye kimse kimsenin vebalını almasın. Bu verdiğin müthiş fikride kendi içinde yok et hocam. Hadi eyvallah.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    aleyhimde konuşanlar..
    kimin kim olduğunu, niyeti bilmeden atıp tutanlar...
    orada cep telefonum yazıyor, arayıp yüzüme karşı söyleyin!

kimin ne hakkını yemişiz, kime ne ve nasıl yardım etmişiz bilşen bilir..
    şikayet etmek isteyen varsa, buyursun etsin.
    ticaretten anlamayan kişilere de bir çift sözüm var,
    biri bir teklif verir diğeri bir teklif verir ortada anlaşılır.
    ve benim niyetim motoru almak değil, ben gibi bir kullanıcı sizce bu haldeki kazalı motora biner mi?
    yapıp satmak da yok fıtratımnızda.
    bilip bilmeden yorum yapıp, üç gün sonra foruma uğramayan duyarlı vatandaşlar.
    tekrar diyorum, telefonum orada!

orada motorun en az motorun kendisi kadar masrafı olduğunu söyleyen yorumlara neden bu yorumlar yapılmadı?

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Parça parça satma fikri mantıksız. Ninja 250r için birinin kranka ihtiyacı olacak sahibinden 'e girecek bakacak edecek ohoo 10 yılını alır

Servislere sorabilirsin, belki biri toplayıp satmayı düşünür.

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aleyhimde konuşanlar..
    kimin kim olduğunu, niyeti bilmeden atıp tutanlar...
    orada cep telefonum yazıyor, arayıp yüzüme karşı söyleyin!

kimin ne hakkını yemişiz, kime ne ve nasıl yardım etmişiz bilşen bilir..
    şikayet etmek isteyen varsa, buyursun etsin.
    ticaretten anlamayan kişilere de bir çift sözüm var,
    biri bir teklif verir diğeri bir teklif verir ortada anlaşılır.
    ve benim niyetim motoru almak değil, ben gibi bir kullanıcı sizce bu haldeki kazalı motora biner mi?
    yapıp satmak da yok fıtratımnızda.
    bilip bilmeden yorum yapıp, üç gün sonra foruma uğramayan duyarlı vatandaşlar.
    tekrar diyorum, telefonum orada!

orada motorun en az motorun kendisi kadar masrafı olduğunu söyleyen yorumlara neden bu yorumlar yapılmadı?
    Tabii ki karşılıklı teklifle ortada buluşulur ama açık konuşayım sizi yıllardır forumdan bilmesem o teklife ben de ölücü,fırsatçı tarzı bir düşünceyle yaklaşırdım..
    Keza bilmeyenler doğal olarak o şekilde yaklaşıp tepkisini göstermiş..
    Kazalı motora binmem,yapıp satmaylada uğraşmam gibi şeyler söylemişsiniz,cidden merak ettiğim için soruyorum ozaman ne yapacaksınız ki bu motoru?

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Kardesim siteden mesaj attım görüselim

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı CrosseR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii ki karşılıklı teklifle ortada buluşulur ama açık konuşayım sizi yıllardır forumdan bilmesem o teklife ben de ölücü,fırsatçı tarzı bir düşünceyle yaklaşırdım..
    Keza bilmeyenler doğal olarak o şekilde yaklaşıp tepkisini göstermiş..
    Kazalı motora binmem,yapıp satmaylada uğraşmam gibi şeyler söylemişsiniz,cidden merak ettiğim için soruyorum ozaman ne yapacaksınız ki bu motoru?
    ya arkadaş bir daha açtığı başlığa uğrarsa özelden ayzar, ben de insaflı bir iki usta tanıyorum. fiberci vs. oraya yönlendirebilirim dedim kendimce.. fiyat kısmı şakaydı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Alıntı furkandeniz7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkur ederim sagolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

bu sekilde satarsam çok düşük gideceğinin farkındayım ama zaten büyük bir fiyat beklentim yok ve acil satmam lazım vaktim de yok o yüzden ne yapmam gerektiği hakında buraya soru yazdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

2-3 bın tl benim işimi görür ama o kadar verirler mi o kadar versinler benim için hiç sıkıntı yok
    2-3bin işimi görür demiş adam.. ben şakayla bin tl teklif edip anlaşırız demişim, tepkiye bak..

Hz. İsayı çarmıha gerip taşlayacakları zmana, ilk taşı günahsız olanınız atsın demiş..
    atan çıkmamış..

anlayana!!
    CrosseR bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Biraz uzun yazacağım o yüzden sonda söylecekleri mi başta söyleyeyim,
    Burada ki hiç kimseyi tanımam etmem ,okuduğuma göre hüküm veriyorum,Zaten adelet de bunu ister.
    İl temsilcisinin yaptığı bu (ölücülüğünün) yönetim için iki de farklı seçeneği var;
    Yönetim diyorsa ki biz motorculuk kardeşlik adelet yardımlaşma ıvır zıvır diyor ise bu işi temizlemesi lazım yapılan iş ayan beyan ortada ..
    Yok kardeş bizim öyle ilkelerimiz yok ,ne kardeşiği imiş ne evresel ahlagıymış biz menfaatimize bakan bir topluluğuz o zaman diyecek laf da yok , konu burada kapanır

Yönetim diyorsa bizde evresel ahlak var o zaman aşagıda ki iki seçenek den birisini seçmeli;
    1) Kişi ile ilteşime geçmeli Kendisi forum ahalisinden ve Kaza yapan arkadaş dan özür diletmeli,
    2) Yönetim senin bu vantandaşın temsilliğini alır ahliden kendisi özer diler,
    Bunu iki seçenekden birisini yapmaz ise gönüller ut mail olmaz, her kesin aklında şu kalır formun il temsilcileri başkalarının maduriyetlerin den menfaat sağlamaya çalışan bir topluluk..

Demiş ki ilk taş içinizde ki en günahsız atsın sen Hz .İsa mısın davan hak mı? Özrü kabahatından beter kendini kimle eşleştiriyor,
    Adamın birisi cinayet işler iken suçüstü yakalanmış , Bas bas bağırmaya başlamış avukatımı getirin avukatımı getirin , adam durmadan bağırıyor avukatımı getirin diye,
    Sonra içlerinden birisi dayanamamış sormuş kardeş yaptığın suç belli , cezası da belli avukat senin için ne diyecek? Suçu işleyen de evet şuçum sabit cezasıda sabit bende onu merak ediyorum . AVUKAT BENİM İÇİN NE DİYECEK.. İl temsilcisinin de yaptığı ölücülük ,mezarcılık sabit avukat bu işe ne desin..

İl temsilcisi vatandaş 28/07/2016 saat 19:36 da 1000 tl veririm ciddiyim diye yazıyor , Kaza yapan arkadaş 23:13 de 2000-3000 razıyım diye yazıyor adamın önceden yazacağını mı gördün , biz ÇOCUKMUYUZ kandırmaya çalışıyorsun, artık çocuklar çok akılı üç yaşında ki çocuk bile yemez ona da güzel hikayem var,
    Namazda pırtladan adamın mest ile ses çıkarması muhabetti …Tamam sesi benzettin de kokuyu ne yapalım.. Kronolojik zaman tutmuyor..

Telefonum orda arayın edin tutun diye yazmışsın en gıcık olduğum da bu adana mersin delikanlısı kurtlar vadisi mematisi , örneğin , böyle hareketler yapınca haklı mı oluyorsun … Bunun için derler ki ite dalaşacağına çalıyı dolaş niye millet seni arasın…. Millet çalıyı dolaşır neden arasın ki ? Adam cüsseli iri yarı cinayet işlesin sonra desin ki beni haksız gören çıksın karşıma o haklımı olmuş oldu şimdi..

Ez cümle ;
    Hatayı kabul edip özür dilemek insanı küçültmez yüceltir, takdir göstertir, Kibirlenip hatanı kabul edilmez ise şeytan çok sevinir ,KİBİR şeytanın en sevdiği günahtır.
    Ne demişler insan beşer , kuldur şaşar, , Önemli olan doğru yol dan şaşmak değil doru yola bulunma gayretidir, Biz bu gayretin içinde bulunalım mevlam yarımdım eder, Zaten amellerde niyetlere göredir.
    Obs bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler