Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

22bine Alınabilecek Naked ve Sporttouring Motor Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Keşke imkanınız olsa mt10 alabilseniz
    bkaraca bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Drayke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6N
    1. 22 bine fazer8- z800 bulamazsin. Temizinin piyasasi 25-30 arasidir.
    2. Hizla gazla isim yok diyorsun(olabilir dogrudur belki) 2 silindir istemiyorsun, illa 4 silindir olacak diyorsun, bence cok yanlis dusunce.fiyat performans ekonomi canavari 2 silindirler var,hersey egsoz sesinden ibaret degildir. Gazlamayacaksan sadece ara hizlanma ve egsoz dinlemek icin 4 silindir alinmaz.(Kisisel oneridir)
    Tavsiyeler;
    3. Elindeki butceye gore ne istedigini belirle.
    4.Kullanim tarzini belirle.
    5.silindir sayisina takilma,hepsi ayni zevki yasatir. Hele 4 silindir bi sure sonra kafa kulak ne varsa zuker ;)
    6.Butcene uygun harika motorlar var. Sifir ayarinda 2 silindirler er6-mt07,4 silindirde-jx6.. Daha dusuk butceyle 2006=fazer600-gsr600-cbf 600-cbr600f...olabilir.
    7.Sende Para var piyasadada motorda var lakin sende kararsizlik ve belirsizlik var. Bunlar olursa yanlis ve hatali tercih yaparsin.Ducati lafi gecmis.italyan mi ? Evlerden irak olsun. Servisi yedek parcasi ayri dert satmasi daha ayri dert olur.
    bkaraca bunu beğendi.

Hocam bütçe ideal çeşit bolluğu olan bir dilimde. Ktm 200 duke den sonra ara hızlanmalarda bu tür motosikletler sizi çok zorlar. Gaz tepkimesi inanılmaz oluyor. Tavsiye verecek biri değilim ama hornetlere bakmanızı tavsiye ederim. (söylemeden geçmeyeyim XJ6 f ayrı bi güzel)
    bkaraca bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    yaşıt sayılırmışız öncelikle şimdiden hangi motoru seçerseniz seçin hayırlı olsun.

şimdi açıkcası kafam karıştı...

uzun yol motoru benim gözümde endurolardır. bunun sebebi basit önünde cam , sen dik oturursun ve camın içinde gizlenirsin bu oturuşunla , konforludur, çantalarını takarsın , artçın rahattır.

naked yıllarca kullandım gittim geldimde eziyetten başka bir şey değil önüne eşşek kadar cam takmak lazım ki rüzgar kessin oda imkansız.

yazdığınız iki motorda evet güzel motorlar , uzun yol yapar mı yapar. R1 de yapar pcx te yapar yeterki gitmek iste keyif alıp almama kısmı ayrı... bence yinede uzun yol motoru değiller. çünkü eşya kapasiteniz bellidir , belirli bir hızdan sonra mecburen eğilceksiniz camın altına saklanmak için ki buda 30 dk sonra sizi yoracak. dik otursanız yine rüzgar alacaksınız. artçılı olursanız vay artçının haline yazık... ben bu yüzden uzun yol motoru olamazlar diyorum. bu arada uzun yoldan kastınız nedir bilmiyorumda... benim uzun yol anlayışım 1000 km den başlıyor. kimine göre 250 km de uzun yoldur. bu motorlar o süre zarfında yormazda. fakat 1000 km yolda sizi fiziki açıdan bitirir... eğilceksiniz , rüzgar alıcaksınız.

xj6 f diversion vs bunlarda aynı benim gözümde. kısaca eğilmek zorunda kaldığınız veya önünde ufacık camı olan her hangi bir motor benim gözümde uzun yol motoru değildir. her ne kadar sporttouring densede içinde " sport " kelimesi mevcut. en basitinden süspansiyonları veya selesi bile endurolara göre çok daha sert yapıdalar çünkü sport var bu motorların tasarımlarında.

bilmem severmisiniz ama ben bu sizin bütçenize uygun olarak nc diyebilirim... uzun yoldur işi o motorun. önüne takarsın camı arkaya 3 lü çantayı sonra yallah yola...

derseniz ki ben taş toprak dağ bayırda seviyorum tenere660 ı söylerim.

hatta benim için eski olması sorun değil derseniz transalp derim , varadero derim bu fiyatlarda...
    bkaraca bunu beğendi.

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MONSTER 696
    Alıntı Drayke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. Hizla gazla isim yok diyorsun(olabilir dogrudur belki) 2 silindir istemiyorsun, illa 4 silindir olacak diyorsun, bence cok yanlis dusunce.fiyat performans ekonomi canavari 2 silindirler var,hersey egsoz sesinden ibaret degildir. Gazlamayacaksan sadece ara hizlanma ve egsoz dinlemek icin 4 silindir alinmaz.(Kisisel oneridir)
    Tavsiyeler;
    5.silindir sayisina takilma,hepsi ayni zevki yasatir. Hele 4 silindir bi sure sonra kafa kulak ne varsa zuker ;)
    6.Butcene uygun harika motorlar var. Sifir ayarinda 2 silindirler er6-mt07,4 silindirde-jx6.. Daha dusuk butceyle 2006=fazer600-gsr600-cbf 600-cbr600f...olabilir.
    7.Sende Para var piyasadada motorda var lakin sende kararsizlik ve belirsizlik var. Bunlar olursa yanlis ve hatali tercih yaparsin.Ducati lafi gecmis.italyan mi ? Evlerden irak olsun. Servisi yedek parcasi ayri dert satmasi daha ayri dert olur.
    Öncelikle detaylı yorum için sağolun, naked istemiyorum artık ducatide listeden çıkarıldı. Dediğiniz gibi fzr8 de temiz olmak şartıyla bu büyçe ile zor. Model düşürüp teliz almak daha mantıklı. 2silindire gelince; er6f 2016 kullandım harika makine ama sesi beni tatmin etmedi. Ben komple borla egzozlu rx8 ile bin kmlik yolları keyifle yapıyordum . Ses benim için çok önemli. Nihai kararım sporttouring makineler.

Alıntı AHZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bütçe ideal çeşit bolluğu olan bir dilimde. Ktm 200 duke den sonra ara hızlanmalarda bu tür motosikletler sizi çok zorlar. Gaz tepkimesi inanılmaz oluyor. Tavsiye verecek biri değilim ama hornetlere bakmanızı tavsiye ederim. (söylemeden geçmeyeyim XJ6 f ayrı bi güzel)
    Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Hornet süper ama naked artık istemiyorum. Arkadaşımın z800 ü ile bir saat gezdim 140-150 den sonra inanılmaz yoruyor.
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşıt sayılırmışız öncelikle şimdiden hangi motoru seçerseniz seçin hayırlı olsun.

şimdi açıkcası kafam karıştı...

uzun yol motoru benim gözümde endurolardır. bunun sebebi basit önünde cam , sen dik oturursun ve camın içinde gizlenirsin bu oturuşunla , konforludur, çantalarını takarsın , artçın rahattır.

naked yıllarca kullandım gittim geldimde eziyetten başka bir şey değil önüne eşşek kadar cam takmak lazım ki rüzgar kessin oda imkansız.

yazdığınız iki motorda evet güzel motorlar , uzun yol yapar mı yapar. R1 de yapar pcx te yapar yeterki gitmek iste keyif alıp almama kısmı ayrı... bence yinede uzun yol motoru değiller. çünkü eşya kapasiteniz bellidir , belirli bir hızdan sonra mecburen eğilceksiniz camın altına saklanmak için ki buda 30 dk sonra sizi yoracak. dik otursanız yine rüzgar alacaksınız. artçılı olursanız vay artçının haline yazık... ben bu yüzden uzun yol motoru olamazlar diyorum. bu arada uzun yoldan kastınız nedir bilmiyorumda... benim uzun yol anlayışım 1000 km den başlıyor. kimine göre 250 km de uzun yoldur. bu motorlar o süre zarfında yormazda. fakat 1000 km yolda sizi fiziki açıdan bitirir... eğilceksiniz , rüzgar alıcaksınız.

xj6 f diversion vs bunlarda aynı benim gözümde. kısaca eğilmek zorunda kaldığınız veya önünde ufacık camı olan her hangi bir motor benim gözümde uzun yol motoru değildir. her ne kadar sporttouring densede içinde " sport " kelimesi mevcut. en basitinden süspansiyonları veya selesi bile endurolara göre çok daha sert yapıdalar çünkü sport var bu motorların tasarımlarında.

bilmem severmisiniz ama ben bu sizin bütçenize uygun olarak nc diyebilirim... uzun yoldur işi o motorun. önüne takarsın camı arkaya 3 lü çantayı sonra yallah yola...

derseniz ki ben taş toprak dağ bayırda seviyorum tenere660 ı söylerim.

hatta benim için eski olması sorun değil derseniz transalp derim , varadero derim bu fiyatlarda...
    Sport touring alıcam, uzun yoldan kastım 500 kmyi geçmez. Endurolar her koşulda mantıklı lakin şu an için kalbim atmıyor. Nihayetinde motor kullanmak yüzde doksan kalp sonra mantık işi
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750 X
    O bütçeye 4 silindir sport touring zor gibi bence. Ama bütçe 26-30 arasına çekilirse cbr 650 f yapılır.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Suzuki Bandid 1200 sport touring diyebiliriz sanki.. asfalttan parca koparabilir oyle bir makine... eski kasa R 1100 RT boxer.. bunlarda vucuduna ruzgar degmez..
    bkaraca bunu beğendi.

Panashira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı superaytek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli geceler bende bir z800 kullanicisi olarak sunu soylemek isterim oncelikle tam olarak ne istedigini belirle daha cok uzun yolmu yoksa sehir icimi yoksa arada bir uzun yola gider cogu zamani sehir icinde geciririm mi. Eger tercihin arada bir uzun yola gider cogu zamani sehir icinde geciririm diyosan z800 en idealidir. Uzun yolda 120 den sonra cok ruzgar alir ama 120 ye kadarda hic bise hissetmezsin ruzgar adina . Yol tutusu ve viraj kabiliyeti racing motorlarla nerdeyse esdir. Muthis kivrak bir makinadir. Goruntu olarak diger sayilan makinelerin hepsinden bi basamak ustundur. Naked oldugu icin Sehir icinde touring motorlara gore cok kivrakdir. Torku kuvvetlidir. Ben daha cok sehir icinde binmek ve dort silindir sesini sevdigim icin bu motoru aldim. Bende 15 gunde veya ay da bir uzun yola giderim az yaksim diyede 120 130 arasi giderim hic bi yorgunluk belirtisi veya ruzgar hissetmem bu hizlari gecersen hem cok yakmaya basliyo hemde cok ruzgar aliyor ama daha cok uzun yol yapacam diyorsan touring bak.hayirli geceler.
    ben de bir z800 kullanıcısı olarak arkadaşın sözlerinin altına imzamı atarım
    bkaraca bunu beğendi.
    -Para karşılığında yapmak istemediğimiz işlerde çalıştığımız bu dünyada
    Hepimiz fahişeyiz ... !

naked olarak cb650f öneririm
    bkaraca bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Drayke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyeler;
    Çoğuna katılıyorum. Güzel tavsiyeler.

İkinci el Ducati çok riskli.

Açıkçası çoğu dört silindirli motosikletin de sesi güzel değil ki, çoğu dikiş makinasından hallice.
    bkaraca ve doghouse bunu beğendiler.

Motosikleti
    DUCATI MONSTER 696
    Merhabalar tekrardan, açtığım konuya denk gelince sonucu ile ilgili cevap yazmadığım için çok özür dilerim.
    2009 model Suzuki GSX650F aldım. Kazasız boyasız bir makine.Aldığımdan bu yana 4 bin km yol yaptım çok şükür en ufak sıkıntımız olmadı. Kafa tasarımı zaten gsxr1000ile aynı kuyruk biraz çirkin egzoz olarak yoshimura taktım ve ciddi ciddi çok kaliteli bir sesi oldu orj. katalizör üzerinde. Yakıt basılmadığı takdirde makul. Performans kilosuna göre uygun aşırı atak bir makine değil ama kesinlikle utandırmıyor. Gösterge tablosu dolu.Vitesler şıkır şıkır geçiyor. Oturma pozisyonu ve sele konforu hayli rahat. Tekrardan herkese yorumları için teşekkürler.
    doghouse bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bende tam z750s diyecektim

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Honda CBF 600. Son sürat merakınız yoksa, hem şehir içi hem şehir dışında gayet dengeli konforlu motor kullanmak istiyorsanız kendini belli etmiş bir motor CBF 600. Fazla güven veren ve makinası sağlam bir model.

Bunun dışıda XJ6 Diversion F de bu klansmanda motorlar. Son olarak naked motor tecrüben var diye düşünüyorum ve yine 600-800 cc arası güzel nefesli bir naked da olabilir. Uzun yolda eğlenceli olabilir.

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Fzr 600, cbf 600 100 hp altında makinalar.2006 kasa sonrası 16bin den kapı acıyorlar.
    Sizin yerinizde olsam 17 bin civarına bu tarz bir motor alırdım.artan 5 bin tl yi ise ekipman,camp malzemesi olarak değerlendirirdim.bunlar var ise mevcutta

5 bin tl ye ortalama 30 40 bin kmlik benzin ediyor.varille benzin alıp garaja koyabilirsiniz. zamsız benzin ;D

Motosikleti
    DUCATI MONSTER 696
    Alıntı doghouse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CBF 600. Son sürat merakınız yoksa, hem şehir içi hem şehir dışında gayet dengeli konforlu motor kullanmak istiyorsanız kendini belli etmiş bir motor CBF 600. Fazla güven veren ve makinası sağlam bir model.

Bunun dışıda XJ6 Diversion F de bu klansmanda motorlar. Son olarak naked motor tecrüben var diye düşünüyorum ve yine 600-800 cc arası güzel nefesli bir naked da olabilir. Uzun yolda eğlenceli olabilir.
    Cevabınız için teşekkürler lakin yorumda belirttiğim üzere motosikleti aldım. SUZUKİ GSX650F

Alıntı S3cond adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fzr 600, cbf 600 100 hp altında makinalar.2006 kasa sonrası 16bin den kapı acıyorlar.
    Sizin yerinizde olsam 17 bin civarına bu tarz bir motor alırdım.artan 5 bin tl yi ise ekipman,camp malzemesi olarak değerlendirirdim.bunlar var ise mevcutta

5 bin tl ye ortalama 30 40 bin kmlik benzin ediyor.varille benzin alıp garaja koyabilirsiniz. zamsız benzin ;D
    Yorum için teşekkürler 2009 model Suzuki Gsx650f aldım.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayrlı uğurlu olsun hocam. allah kazadan beladan korusun.
    bkaraca bunu beğendi.

Hayirli olsun. 2009larda abs var mi?
    bkaraca bunu beğendi.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    başka arkadaşlar da değinmiş, naked uzun yola gelmez.

naked, motora binecek zamanı kısıtlı kullanıcıya o kısıtlı sürede maksimum keyif ve adrenalini yaşatmak için geliştirilmiş bir segmenttir. uzun süreli kullanımda adamı rüzgar manyağı yapar. göğsüne çarpan rüzgar bir yandan, kaskın içindeki uğultu bir yandan yorulursun.

o bütçe ile size tavsiyem nc750 x (enduro modeli) olur. iki silindir ama az yakar, uçup-kaçmaz ama yeterli hızda götürür. şehir içi kullanıma da uzun yola da gelir.
    bkaraca bunu beğendi.

Motosikleti
    DUCATI MONSTER 696
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun. 2009larda abs var mi?
    Teşekkürler, 2012 ve üstünde var diye biliyorum. Ön frenleri iyi ama abs olsaydı tabi daha iyi olurdu.

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başka arkadaşlar da değinmiş, naked uzun yola gelmez.

naked, motora binecek zamanı kısıtlı kullanıcıya o kısıtlı sürede maksimum keyif ve adrenalini yaşatmak için geliştirilmiş bir segmenttir. uzun süreli kullanımda adamı rüzgar manyağı yapar. göğsüne çarpan rüzgar bir yandan, kaskın içindeki uğultu bir yandan yorulursun.

o bütçe ile size tavsiyem nc750 x (enduro modeli) olur. iki silindir ama az yakar, uçup-kaçmaz ama yeterli hızda götürür. şehir içi kullanıma da uzun yola da gelir.
    Yorumunuz için teşekkür ederim lakin seçim yaptım ve motoru alalı 5 aya yakın oluyor.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)