Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 alacağım fakat sorularım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Kredi çekip motosiklet alacağım, Honda CBR 125R 2015 model sıfır alacaktım, siyah rengi beni cezbetmişti hatta yerimde duramıyordum heycandan bu ne kadar güzel motosiklet dedim fakat Yamaha YZF R125 ve Honda CBR 125R'yi yan yana görme fırsatım oldu, Honda yanında oyuncak gibi kalıyordu. Bende 3-5 bin lira fazla vereyim bari havam olsun dedim. Performansları sağlamlıkları aynı zaten.

Yamaha'nın sıkıntılarını az çok biliyorum, kısa boylular için dezavantajlı, konforlu değil, yedek parçaları pahalı vs. fakat yinede artık o iki görüntüyü gördükten sonra Honda CBR125R almak saçmalık gibi geliyor. Çünkü Honda alsam az para vermeyeceğim, 11K para gidecek en az, biraz daha zorlayıp çok daha güzel görüneni alayım diyorum.

Bu aracı kullananlara sorularım ise 170 boyunda birisi rahatça kullanabilir mi? Ayakkabı ile 174 civarı oluyor boyum içten topuklu giyiyorum ara sıra. 170 boyunda 60 kiloyum, fakat kafaya koyarsam 65-70 kiloya rahatça çıkarım o sıkıntı değil 1 ayımı almaz. Sizce 170 boy ve 60 kilo ile beni zorlar mı bu motosiklet? Çok profesyonel değilim fakat ilk defada sürmüyorum. 10 yaşından beri motosiklet ve bisikletler ile iç içeyim. Tecrübem var fakat böyle yan yatmalı falan hiç denemedim, kaza yapmadan sürebilir miyim onu merak ediyorum hız tutkunu birisi değilim kesinlikle o yüzden 250R düşünmedim, yol bomboş olsa bile en yüksek hızım 60'ı geçmez.

İşte tek kafamı yoran nokta kaza yapar mıyım virajlarda ve motorun üstünde komik durur muyum 170 boy ve 60 kilo ile..
    Archidraw ve Bozqa bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kardeşim şimdiden hayırlı olsun 60 km hızı geçmem diye kendini hedefleme hatta düşüncen varsa bile buraya yazmasan iyiydi ama neyse motosiklet ile 60 km hızı geçmeden kullanamassın öle bir dünya yok r125 gaza dokunsan 60 ı geçer güzel motordur inş biran önce alırsın

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    öyle 60 ı geçmem diye bir dünya yok emin ol Ben almadan 90 ı 100 ü geçmem diyordum 130 140 lara çıkıyorum yeri geliyor.Yani emin ol çıkıcam son hızlara.Sonra da bu bana yetmez diyeceksin.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    İkinci gün geçersin

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Komik durmazsın,
    60'ı geçmezsen, kamyon geçer üstünden.
    Yerine göre geçeceksin. Trafiği iyi analiz etmen gerek.
    Kokusmusadam bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    170 parmak ucu degiyor ama onu ayarlatabilirsin dusur azicik alcaltma kitiyle.Sekli nefis paran varsa tercih edilir.

Motosikleti
    Pcx 125 , YZF R125
    Yaklaşık 2 saat sonra bayiiden sıfır aldığım R125'im evimin önünde olacak inşALLAH.Motorun üstüne rahatça oturup kalkabiliyorum boyum 1.82 , 1.70 bence pekte sorun olmaz ama ilk zamanlarda zorlanabilirsiniz , sonuç olarak insanoğlu nelere alışamıyorkide buna alışmasın Şimdiden güle güle , kazasız belasız kullan , iyi akşamlar.

Motosikleti
    MT-25
    Kredi çekip alacağım demişsin ama Yamaha'nın bildiğim kadarıyla yedek parçası pahalı hondaya göre.6-8 bin arası grenajsız bir motor alman senin için daha iyi olacaktır neticede alacağın motosiklet ne kadar şekil olursa olsun 125cc.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Ben olsam direk mt 125 alırdım.

ben de r125 kullannıyorum sıkıntı yasamazsın imkanın varsa al tabi. ben yıllardır motosiklet kullanıyorum 60ı gecmem diyordum ve geçmiyorum . emın olun motosikleti yavas kullanmak cok daha keyifli. hele bu motor yzf r125 ise sana hayran bakıslar daha bi hosuna gidecektir

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. YZF 125 almaya karar verdim.
    Tek korkum boyumun 170 olması bu motor için sıkıntı yaratır mı dur kalk yaparken motoru düşürür müyüm diye endişe ediyorum

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Bence yüksek bir motor ilk motor için. Al bi cbr 125 sonra r25 falan alırsın.

Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yüksek bir motor ilk motor için. Al bi cbr 125 sonra r25 falan alırsın.
    Hocam cbr 125'in fiyatı az değil, 11 bin. 11 bin lira para verip sıradan görünüşe sahip bi motosiklet almak istemem. İkinci el alsam cbr 125 alırdım büyük ihtimal ama ikinci el alma gibi bir niyetim yok. Ayrıca dediğim gibi ilk kendi motorum ama babamın hiç arabası olmadı sürekli vitesli vitessiz motosikletler kullandı bende 10 yıldır alışkınım motorlara 1-2 hafta sıkıntı yaşarım o zamanı kazasız atlatırsam sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum boy sorun çıkartmazsa tabii.

Birde ek olarak Kawasaki 250SL sanırım aynı fiyata, o alınır mı? Siyah rengi var mıdır? İkisi arasında olsanız hangisini alırdınız?

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı caliss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam cbr 125'in fiyatı az değil, 11 bin. 11 bin lira para verip sıradan görünüşe sahip bi motosiklet almak istemem. İkinci el alsam cbr 125 alırdım büyük ihtimal ama ikinci el alma gibi bir niyetim yok. Ayrıca dediğim gibi ilk kendi motorum ama babamın hiç arabası olmadı sürekli vitesli vitessiz motosikletler kullandı bende 10 yıldır alışkınım motorlara 1-2 hafta sıkıntı yaşarım o zamanı kazasız atlatırsam sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum boy sorun çıkartmazsa tabii.

Birde ek olarak Kawasaki 250SL sanırım aynı fiyata, o alınır mı? Siyah rengi var mıdır? İkisi arasında olsanız hangisini alırdınız?
    Neden 0 motor alma çabasındasın çok üzülürsün sonra demedi deme . İlk başlarda tam hakimiyet önemli dönüşler yokuşta kalkışlar falan. İLerde parmak ucuda deyse binersin problem değil. Başlangıç motoru 0 almak çok mantıklı gelmiyor en fazla 1 sezon bineceksin. 0 tavsiye etmiyorum ancak şöyle önerim olur albi ybr 125 2 ay falan bin git sıfır istediğin 250 liği al.

Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden 0 motor alma çabasındasın çok üzülürsün sonra demedi deme . İlk başlarda tam hakimiyet önemli dönüşler yokuşta kalkışlar falan. İLerde parmak ucuda deyse binersin problem değil. Başlangıç motoru 0 almak çok mantıklı gelmiyor en fazla 1 sezon bineceksin. 0 tavsiye etmiyorum ancak şöyle önerim olur albi ybr 125 2 ay falan bin git sıfır istediğin 250 liği al.
    Hocam ben tam anlatamadım sanırım :D Evet ruhsatta benim adıma kayıtlı ilk motorum olacak, fakat 10 sene içerisinde dağ motoruna kadar her türlü motorsikleti sürdüm hani günlük olarak sürdüm öyle 3-5 tur atmadım trafiğe çıktım, şehirler arası gidiş geliş yaptım, adana'dan antalya'ya kadar gittiğim oldu. Yani çok profesyonel olmasamda amatör bir sürücü değilim. O yüzden ilk süreceğim motormuş gibi bakmayalım.

Ben motor alırken sırasıyla şu 3 şeye dikkat ediyorum

1) Markası
    2) Görüntüsü
    3) Gücü

Benim için en önemli olan bilinir bir marka olması. İkincisi 15 bin lira para veriyorsam sıradan gözükmemesi, en son olarakta gücü. Çünkü şehir içi işten eve evden işe gideceğim, hafta sonları belki ufak gezintiler yapabilirim.

İlk tercihim Yamaha YZF-R125, görüntüsü o kadar hoşuma gidiyor ki 600CC'lik bazı motorların yerine bile tercih edebilirim.
    İkinci planda aklımda Yamaha R25 var, evet ne kadar güç önemli değil desemde fiyatlar birbirine yakın olunca düşünmüyor değilim.
    Üçüncü olarakta Kawasaki Ninja 250SL düşünmüştüm ama kısa sürdü, yeşil ve beyaz renkleri varmış ve ben siyah ve siyaha yakın renkler dışında motoru bedava verseler binmem.

Şimdi baya kararsız kaldım.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Kardeşim selamın aleyküm ben de düşünüyorum yzf r125 almayı. Boy kilo olarak sıkıntım yok ben de siyah ve mat gri tarzı bir motor arıyorum ama beni düşündüren de hiç vitesli motor kullanmamış olmam. Profesyonel olarak çocukluğumdan beri bisiklet kullanıyorum hatta akrobasi denilen hareketleri de yapıyorum, scooter olarak trafikte kullanmadığım motor kalmadı. Araç kullanıcısıyım ve B ehliyetim var.

Öncelikle motor ehliyeti alıcam ve sonraki ilk işim yzf r125 almak. Eğer aldıysan beni de bilgilendir

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Genelde 10 yaşından beri motosiklet kullanıp da 125'lik ss makine isteyenler 16/17 yaşında oluyor. Umarım durumlar öyle değildir.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    ''Öncelikle motor ehliyeti alıcam..''

şu süreci halledelim sonra gel, sor, istediğini alalım

Motosikleti
    RS 200
    Abi r125 14.250 14.750 ver ninja 250 al ne bileyim umarım pişman olmazsın

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''Öncelikle motor ehliyeti alıcam..''

şu süreci halledelim sonra gel, sor, istediğini alalım
    zamanında 100 tl fazla verdiğinde a2'yi B ehliyetin yanında veriyorlardı almadım. Sorun süreç değil almakta da bir şey yok zaten. Ben güzel bir motor almak için süreci uzatıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)