Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

muaynenin geçmiş olması motosiklet satışına(devrine) engelmi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet ise zorunlu trafik sigortası yenilenmememiş motoru muayneden geçirmekte engel varmı.

cevaplar için teşekkürler. Sorulup cevaplandıysa kusura bakmayın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Muayenesi olmayan motosiklet satılamaz.
    GP500-1st bunu beğendi.

Eğer zorunlu trafik sigortanin suresi bitmisse muayene yaptiramassin .ilk istedikleri belge o çünkü.yenilemen gerek. Muayene olmadan noterden satışta veremessin tabi
    GP500-1st bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sigorta yaptır, muayenesini hallet, sattıktan sonra sigorta miktarını gün hesabı kesip kalanı geri verme durumu oluyormuş. Bu konuyu araştır, forumda bir başlıkta anlatmışlardı.
    GP500-1st bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru satmayı düşünüyordum 3 ay önce sigorta 550 çıktı inat edip yaptırmadım, muayne de bu sırada geçince bize girmiş sigorta... zevk almaya, yaptırıp geri almaya bakıcaz öyleyse

cevaplar için sağolun

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Üstad önce sigortayı halletmen gerek ve geciktirdiğin için cezası var 92 liraydı yanlış hatırlamıyorsam..
    Sonra muayeneyi yaptıracaksın.. Sonra noterden satış verebilirsin.. Noterde sana verdikleri araç satış sözleşmesiyle sigorta yaptırdığın firmaya gidip paranı alırsın, az bir miktar kesinti olabilir.. İşin o kısmını çok net bilmiyorum..
    GP500-1st bunu beğendi.
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Motosikleti
    Nc 750s dct
    Lütfen kafadan sallama yapmayın muayenesi olmayan motor satılmaz ama sigortası bitmiş bi motor satılır. 2 ay önce motorsikletlerimden birini sigortası çok diye sigorta yaptırmadan noter yoluyla sattım. Bunlara fiyatlara göz yumanları ve fiyat yükselten sigortacıları kınıyorum burdan.

Sigortasız satış yapabilirsiniz fakat muayenesiz yapamazsınız, muayene yaptırmak içinde sigorta yaptırmanız gerekli aksi halde muayenede yapmıyorlar.
    GP500-1st bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Alıntı pertry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lütfen kafadan sallama yapmayın muayenesi olmayan motor satılmaz ama sigortası bitmiş bi motor satılır. 2 ay önce motorsikletlerimden birini sigortası çok diye sigorta yaptırmadan noter yoluyla sattım. Bunlara fiyatlara göz yumanları ve fiyat yükselten sigortacıları kınıyorum burdan.
    Kimse sigortası bitmiş motosiklet satılamaz diye bir iddiada bulunmamış ki zaten. Arkadaşın muayenesi de bitmiş. Muayenesiz satış olmaz. Muayeneyi yaptırabilmesi için mecburen sigortayı da yaptırması gerekiyor.

Sigorta ücretini satış belgesiyle sigorta yaptırdığınız yere giderek kesintiyle geri alabiliyorsunuz.
    GP500-1st bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)