Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF 500 - GSR 600 tercih?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar;

Bildiğiniz üzere motosiklet piyasası çok durgun arkadaşlar. 2-3 aydır sahip olduğum İnazumama henüz bir alıcı bulamadım. Bende artık takas edebileceğim üst sınıf motosikletlere bakınmaya başladım.

Suzuki inazuma:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...5541818/detay/

Takas için aklıma yatan iki adet motosiklet buldum:

Suzuki GSR 600:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...28612849/detay

Honda CBF 500:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...98629574/detay

güç olarak iki birbirinden farklı motosikletler olduğunu biliyorum. 10k km 150-250 cc karışık tecrübem var. Tercihim hangisinden yana olursa olsun ustama gösterip neresinde ne problemi var ne masrafı var ona göre bir takasa gireceğim.

Yaşım 27. GSR gözümü korkutmuyo değil nede olsa daha önce hiç denemediğim bi güç var ortada(98 hp)
    CBF 500 sürdüm test ettim inazuma dan sonra gayet tatminkar geldi. Fakat karbüratörlü olması eski sistem bir motor olması soru işareti.(benzin göstergesi yok)

Motosikletten beklentim; iyi bi ivmelenme(en azından 250 cc sınıfa kıyasla), satma kararı aldığımda çok zorlanmama ve bakım masrafı - yedek parça vs durumunda beni çok zorlamaması.

Son olarak GSR 600 almak için kredi çekeceğim fakat CBF 500 kafa kafaya bi fiyata gelecek. Yorumlarınız benim için önemli arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikiside değil. satılırsa xmax falan al keyfine bak. dertsiz başını daha da derde sokma

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikiside değil. satılırsa xmax falan al keyfine bak. dertsiz başını daha da derde sokma
    X max alcak olsam İnazumayı satmaya çalışmam normal kendi arabam var. Motosiklete sadece hobi amaçlı biniyorum maddi imkanlarımın el verdiğince. Artık inazumadan keyif almadığım için daha iyi giden bi motosiklet bakıyorum artık.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X max alcak olsam İnazumayı satmaya çalışmam normal kendi arabam var. Motosiklete sadece hobi amaçlı biniyorum maddi imkanlarımın el verdiğince. Artık inazumadan keyif almadığım için daha iyi giden bi motosiklet bakıyorum artık.
    o zaman daha yeni ve seri üretimi devam eden birşey bakın. mt-7 xj6 hatta crf 250 gibi birşey de olabilir..

o zaman daha yeni ve seri üretimi devam eden birşey bakın. mt-7 xj6 hatta crf 250 gibi birşey de olabilir..
    İnazumaya alıcı bulabilsem dediğiniz modeller önceliğim olurdu tabiki haklısınız.(MT 7 - XJ 6) Ama takas durumu olduğu için tercihler azalıyor. CBF i alıcam sanırım büyük bi sıkıntısı çıkmazsa umarım pişman olmam.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Bence de CBF 500 çok mantıklı.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    bence de kredi çekip üste fark vereceksen yeni nesil bi model al, fazla masrafa girmeyim diyorsan, tecrübe açısından da sıkıntı çıkarmasın, kontrolü daha kolay olsun dersen cbf 500 mantıklı ancak her iki seçeneğin de km si doğru olmayabilir, masraf çıkarmayacağına dair iyice bir kontrol ettir.
    iki teker ruhunu taşır ...

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    2007 yılında abim CBF 500 ün kaporasını verdim sözleşme yaptım diye gelmişti eve o zamanlar yanlış hatırlamıyorsam 12 13 bin lira civarıydı sıfır fiyatı.
    Günlerce internetten araştırmıştım nasıldır ne değildir vs sonrasında abim gücünden ve benim motorsiklet hevesimden korkup vazgeçmişti.
    Hala içimde uktedir bi CBF'im olsun isterim. Fotoğraflardan çok daha yakışıklı ve kalıplı bi motosiklet, klasik yuvarlak ön far ve kuyruk tasarımıyla beni hala etkiliyor ben olsam CBF alırdım kesinlikle.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Benim anlamadığım bir şey var,2 senelik motosikletim,32.000 km geçti
    10 yıllık motosiklet 20.000 kmede????
    Bunlar motosikleti tersmi kullanıyor
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-sahibinden-temiz-kalanlardan-abs-li-228612849/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-acil-satilik-298629574/detay
    fedos bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Eski cbf 500 sahibi olarak gayet memnundum. Karbüratörü de 1 gün olsun sorun çıkartmadı tek sorun enjeksiyonlulara göre 2-3 litre daha fazla yakıyordu. Ancak yeni model bence daha iyi olur bunlar biraz riskli hele 10 yıllık 20 binde falan.

20 bin e çıkabiliyorsanız bence yeni naked 600 lüklere bakın.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...22859906/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...06547871/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...16559035/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...21828816/detay

Önerileriniz için teşekkürler.
    Evet kredi çekip 20 bin tl bandına çıkacaksam xj 6 mt 7 er 6 daha mantıklı gözüküyor. Kredi çekip kendimi zorlamak istemiyorum. Yarın CBF 500 sahibi ile görüşüp anlaşacağız umarım. Daha öncede takasa girme durumumuz olmuştu üstüne para istediğim için yapamamıştık. Kafa kafaya veya üstüne alım satım masrafını verirse takası yapacağız sanırım. Ustam onay vermişti bu motora bu yüzden şartlar uyarsa CBF 500 sahibi olacağım umarım.

Bu arada CBF 2014 trafiğe çıkışlı. Test motoru olarak kullanılmış ilk çıktığında daha sonra 2014 e kadar yatmış. Bu yüzden km si normal geldi bana.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende ilk motor cbf 500 bakmistim sonra guclu geleceginden vazgecmistim. Ozaman baya arastirmismistim kimse kimseyi kandirmasin 20 binde cbf 500 mu olur ya!!!
    wing41 bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Her şeyi yazmışsın, bize danışılacak bir nokta bırakmamışsın. Demek ki onay istiyorsun... Ben de seni onaylayayım iki farklı açıdan hangisi uyarsa o doğru cevap.

Araban var, LPG'li veya Dizelse bu iki motosikletten de az yakıyordur muhtemelen yani ekonomik ulaşım amacı dışında zevk için kullanacaksın bu sebepten yakıtını düşünmene gerek yok. GSR CBF'ten ortalama 1t/100km'de fazla yakar önemli bir fark değil. GSR çılgın atar CBF'e göre, adrenalini, zevki tadarsın zaten amacın da bu olmalı. Ekonomik durumun iyiyse motosikletini 12'den sayarsak temiz, masrafsız GSR almak için üzerine 5.000TL kredi çeksen en kralını alırsın internetteki fiyatlara bakma. ABS'li yüksek model, düşük km temiz bir GSR alınır 17.000'e. Hatta fazla bile bu para... CBF'e 12 falan vereceksen yazık günah.. En temizinin ederi 10'dan bir kuruş fazlası değildir, 10.000'den sonra devreye ER6-F,N girer ki CBF'ten çok daha iyi bir motosiklettir. Temizi 12-13'e alınır. 5.000TL ödenmeyecek kredi değil asgari ücretle çalışmıyorsan, çerez parası sayılır hatta, çok faiz de binmiyor. Bana koymaz diyorsan GSR'ın her türlü gideri var. Koyar diyorsan CBF500 de yeter. Karar sende..

Bu arada ilandaki CBF cacık, sahibi de cacık. Cacık sahipli motor cacık olur.
    wing41 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ne CBF 500'müş be kardeşim hala almak isteyen var. Eski motorlara alerjisi olan birisi olarak o CBF'i bedava verseler almam. Ayrıca kilometresi de orjinal değil. Herhalde bir kere sıfırlayıp başa dönmüştür. GSR600 temiz görünüyor ancak hem çok pahalı, hem de üretimi durdurulmuş bir motor. Özetle ikisi de alınmaz, onlara verilecek paralara acırım.
    wing41 bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Bu arada GSR ilanını incelememiştim, son model düşük km bakımlı temiz GSR'ın en fazla ederi 16-16.500'dur sonrasında XJ6 vs. devreye girer. 19.500 mu ne yazmış manyak dolu ortalık geçen sene 15-16'dan fazla yazan yoktu sapıttı iyice millet.
    wing41 bunu beğendi.

Öncelikle aydınlatıcı yorumlarınız için teşekkürler. Bu yorumlardan sonra insan motosiklet almaktan soğuyor cidden. Her iki potansiyel motosikletten de soğudum şuanda.

Mantığım kendi motorunu nakite çevir daha sonra pazarlıkla ederinde bir motor al diyor ama göreceğiz. Dün akşam ayrıca bi cbr 600 f buldum 2006 model 18k kilometre diyor satıcı(muhtemelen oynanmış km). ve benim motorumun üstüne 5 bin lira para istiyo. Bunun içinde aynı yorumlar geçerliyse cidden bekleyip nakite çeviricem kendi motorumu.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    CBF 500'e razıysan eğer, rakibi olan ER-5'i al. Eline bir sürü para kalır. Ben olsam asla almam o ayrı...
    wing41 bunu beğendi.

50.000 de cbf 500 almis biri olarak tavsiye ederim. 2006 modeldi aldigimda 2015 yilinda.
    100.000 km diye kabul edip almistim .
    Yagi balatasi hidrolikleri bujileri degistirdim, ustune 20.000 e yakin yaptim, hala aldigim gibi duruyor. Tavsiye ederim, icine sineni al ama masrafina hazirlikli ol. Bende cok sukur birsey cikmadi.

Alıntı Granis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50.000 de cbf 500 almis biri olarak tavsiye ederim. 2006 modeldi aldigimda 2015 yilinda.
    100.000 km diye kabul edip almistim .
    Yagi balatasi hidrolikleri bujileri degistirdim, ustune 20.000 e yakin yaptim, hala aldigim gibi duruyor. Tavsiye ederim, icine sineni al ama masrafina hazirlikli ol. Bende cok sukur birsey cikmadi.
    Benim kafam çok karışık şimdi de bi Suzuki DRZ 400 SM buldum. Aklımı çeldi. İnşallah hayırlısı olur zarar etmekten masraftan korkuyorum açıkçası. Aldığım makineyi burda yazıcam fotoğraflarıyla birlikte.

Tüm yorum yapan arkadaşlara teşekkürler. Cbr 600 f için kapora verdim. 2006 model gri önümüzdeki h.içi alım satımı yapacağız. Fotoğrafları burdan eklerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)