Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Honda NC 700x -- Suzuki Vs650dl

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    arkadas nc nin neresi yavas Allah aşkına?o yakit tüketimine ragmen gazi kökledin mi yanlaya yanlaya gidiyor ona ragmen emsallerinin yarisi kadar yakiyor.sadece son hizi digerlerine gore biraz daha dusuk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadas nc nin neresi yavas Allah aşkına?o yakit tüketimine ragmen gazi kökledin mi yanlaya yanlaya gidiyor ona ragmen emsallerinin yarisi kadar yakiyor.sadece son hizi digerlerine gore biraz daha dusuk
    nc nin motor bloğu bir motosiklete yakışmıyor motosiklet dediğin çok devir çevirir , az çevirse bile alt devirde torku olmalı nc den başka motor sürdünüz mü ?
    Baris Yzc ve blueway2 bunu beğendiler.
    Feel the way

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    NC mi ilana koydum telefonlarim susmadi bartindan gelip aldilar ertesi gun tesekkur ettiler motor muthismis diye.. nc tam bir mantik motorudur. 160 a kadar hayvan gibi hizli cikar surekli dolu dolu torku yasatir amaciniz 200 ve ustu ise zaten nc ile isiniz olmaz..

Motosikleti
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC mi ilana koydum telefonlarim susmadi bartindan gelip aldilar ertesi gun tesekkur ettiler motor muthismis diye.. nc tam bir mantik motorudur. 160 a kadar hayvan gibi hizli cikar surekli dolu dolu torku yasatir amaciniz 200 ve ustu ise zaten nc ile isiniz olmaz..
    Mantık motoru diyebiliriz, ama tork olayına katılmıyorum niye sattınız ne aldınız ?

Edit: 25 sn de 160 yapıyor
    Baris Yzc ve blueway2 bunu beğendiler.
    Feel the way

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Artciyla beraber bol yüklü 150-160 rüzgardan savurmadan gidebilirmiyim ??

Motosikleti
    Alıntı oguncelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artciyla beraber bol yüklü 150-160 rüzgardan savurmadan gidebilirmiyim ??
    hocam sorup duruyorsun ama 160 la zaten sürekli gitmek çok tehlikeli uzun yola çıkacaksın bilmediğin virajlar asfalt kötü dikkat et ekipmanın sağlam olsun ayrıca artçı ekipmanına önem ver
    Feel the way

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sorup duruyorsun ama 160 la zaten sürekli gitmek çok tehlikeli uzun yola çıkacaksın bilmediğin virajlar asfalt kötü dikkat et ekipmanın sağlam olsun ayrıca artçı ekipmanına önem ver
    250 cbrla Balıkesir erdege gittim bandırmada sonraki alanda nefret ettim diyebilirim rüzgardan dolayı zaten en önem verdiğim artcinin ekipmanı eşim kendiside zaten sürekli 150-160 gideceğim diye birşey yok 120 -130 da farketmiyor beni rüzgardan savuracak mi olay bu zaten dl ve ya Nc kullanan arkadaşların deneyimini merak ettim zaten deneyimi olan yazıyor uzun sure kullanacağım için dikkatli bilgi almak daha mantıklı geliyor
    Stunt bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Ben surekli artci ile gidiyorum motor 185 le gderken yokusta en fazla 170 e duser yigiomaz basar gidersin bence tam sna gore

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantık motoru diyebiliriz, ama tork olayına katılmıyorum niye sattınız ne aldınız ?

Edit: 25 sn de 160 yapıyor
    Motora ara verdim tekrar baslarsam yine NC olacak..

Motor devrinin 6250.ye kadar olmasi demek o arada tum gucunu veriyor demek... yani keyif gucu kisa surede kullanmak demek..
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    NC biçok motora göre fazla rüzgar alıyor, rüzgarı bol bol hissediyorsunuz fakat güvenlik anlamında savrulma vs hiç olmuyor. Avrupa turundan yeni döndüm, tek başıma 3 çantayla sağlam fırtınada 130-140 km hızla savrulmadan, güvenli bir şekilde kullanabildim motoru. Tabi rüzgara karşı koymayı bileceksin ama bugüne kadar köprüdeki çok şiddetli rüzgarlar da dahil olmak üzere hiç savrulma vs. yaşamadım, o anlamda son derece güvenilir bir motor

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam anlaşılmıştır....hiç versys veya vstrom kullanmamışsınız ))

bu motorlarla yarı yarıya tüketim farkı da yok..artcili ful cantali uzun tur camı ile 2013 model 51bin km deki vstrom um ortalaması 3,8 lt..
    BESTAPO bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Böyle bir tereddütte kaldığına göre Honda bir kazada paramparça olup toplanmış olmalı. İnsanın aklına başka bir şey gelmiyor.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu motorlarla yarı yarıya tüketim farkı da yok..artcili ful cantali uzun tur camı ile 2013 model 51bin km deki vstrom um ortalaması 3,8 lt..
    kullanmadim yalan yok ama yiğidi öldürün hakkını yemeyin nc de gitti mi gidiyor 160a kadar bir solukta çıkıyor.190a kadar zorluyor.zaten üstünü yapacak yol ulkemizde yok olsa da tehlikeli

Motosikleti
    Nc 750 X
    geçen senenin mayıs ayından beri nc 750 x kullanıyorum.15.000 km yi geçtik. işe gidiş geliş te tek kullanıyorum onun haricinde sürekli eşimle beraber geziyoruz. istanbulda yaşıyorum ve şimdiye kadar saygısız şöförlerin üzerime çıkmaya çalışıpta kaçamadığım bir durum olmadı bu açıdan torku bence yeterli en nihayetinde pistte yarışmıyacaksınız. Evet diğer motorlara göre Torku düşük olabilir ama zaten muhtemelen ihtiyacınız olmayacak bir torktur fazlası.

En uzun turumuz 3200 km oldu arka çanta yan çantalar ve yan çantaların üstünde sosis çantaları bağladık. anlıyacağınız çantalarımız ağzına kadar doluydu. ben 190 boyunda 120 kilo civarındayım eşim benim yarım kadar bile yok kilosu. bu kadar yüklü halde 160 ı çok rahat gördük dahada giderdi fakat zorlamanın bir mantığı yoktu ve zaten o hızlarda o kadar yüklü ve arkanızda canınızdan daha değerli biri varsa zaten o hızlara çıkmıyorsunuz.

diyeceğim o ki sizde muhtemelen benim kullandığım amaçlarda kullancaksınız. o yüzden ben tavsiye ederim.

Tracer, africa twin, bmw k1300r kullanmışlığımda var. ama en güzel motor benim motorum. çünkü benim. ve fazlası ile işimi görüyor.

yakıtı ve ön bagajıda cabsı. umarım yarımcı olabilmştir.
    Darkcity2000 ve blueway2 bunu beğendiler.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    nc 700x var bende hatta satılık sımdı, gayet hızı ve alt devır torku var ve 3 litre yakıyor uzun yolda. Laf atmaya gerek yok her motor gayet iyidir o sınıfta..
    Darkcity2000 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam bu biraz 125 lik motorla 140 yapıyorum gibi olmuş.Bu dediğiniz mümkün değil Bence.Full yüklü, artı artçılı ve bu motor Vstrom 100 kmde 3.8 litre yakıyor?

70 70 gitseniz bile 4 altına düşmez o yakıt.

Artı olarak arkadaşlar bu motorlar hız motoru değil.Aerodinamik tasarım ve yerden yüksek oluşları buna mukabil rüzgar tahliyesi yönünden verimsiz olmaları yüksek hızda hem sizi hem motoru gereksiz yorar.En fazla verimli hız olarak 130 diyorum ben.Daha fazlasını isteyen touring motorlara yönelmeli.Orn Cbf 1000 gibi..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    17000 km nc kullandım sattım
    gelelim özelliklere az yakar çok kaçar titreşim yok 700 alırsan frenler mükemmel güzel artçı ile kullanımda 150 sabit hız yol alabilirsin parçası aksesuarı her yerde fazlasıyla var

tek eksi yönü artçı rahat edemez 180 den sonra nazlanır gitmeye vites olayı çok aşırı 100 km ile giderken bile 6 ister yani ekonomi yapayım derken zevk alamıyorsunuz
    şuan sattım 660 aldım gerçekten nc den sonra bana konforlu ve keyifli geldi nc ile 6 .vitesle gittiğim yolu tenere 4. viteste gidiyor amortisör süspansiyon süper sadece 1 lt fazla yakıyor ama keyif kat kat iyi
    size tavsiyem v storm dur onuda kullandım yakıt olarak nc den biraz fazla yakar ama konfor hız ivmeleme olarak çok çok iyiidr

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..........Bu dediğiniz mümkün değil Bence.Full yüklü, artı artçılı ve bu motor Vstrom 100 kmde 3.8 litre yakıyor?.......70 70 gitseniz bile 4 altına düşmez o yakıt.......
    bu yaz 7000 km ortalamam 3.6 lt... kışın 4.2 lt ye çıktı...motorum 2013 model 51.000 km de ilk sahibiyim bugüne dek ortalamam 3.8 lt dir..bu km nin büyük kısmını artcili yaptım,55 lt lik çanta sürekli takıli ve doludur..ön cam çift parça asansorlu givi airflow..standart camdan 25 cm daha yüksek ki tüketime negatif etkisi var...2004 model eski kasa vstrom u da standart cam ile 75bin km kullandım onun ortalaması 4.6 idi..artci konforu için de belirteyim,1200 luk abilerinden bile iyidir desem yalan olmaz..nc nin en kötü yeri artci selesi..akselerasyonu falan kabul edilebilir fakat o motor artcili kullanima uygun değil bence...vstrom ile nc arasında 0-100 km neredeyse iki katı fark vardır..ben artcili nc li arkadaşım tek kişi defalarca yürüdük..kalkışta ve bütün viteslerde nc aynada kayboldu... top speed leri hemen hemen ayni sayılır vstrom 200-205 e hemen çıkar nc 160 dan sonra nazlanarak top speed i görür...gerçi top speed çok önemli değil bu motorlarda...ama 120 ile giderken gazi sıktınmı bir anda 160 170 e çıkmak gerekebilir trafik durumuna göre veya heyecan için arzulayabilirsiniz kısa süreli...ışte nc buna çok geç cevap verir vstrom veya versys gibi devirli makinalar vitesle oynamaya gerek duymadan 4-5 saniyede uzar gider ;)
    BESTAPO bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)