Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

600rr'a geçiş

Motovento
    REKLAM ALANI
    kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Bugün kaporayı verdim, alıyorum 600rr'ı. Ankaradan alıcam binerek dönücem antalya'ya, zorlıycaktır illa ki ama takıla takıla gelirim. Aslında sakinimdir çoğu zaman ama kafam attı mı bi anda parlayabilen bi yapım var. Çoğu kavgam bu yüzden olmuştur ama kendimi dizginlemeyi öğreniceğime söz verdim kendi kendime.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız inşallah.

Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 1000 lik vergi ödemekten sıkıldım, 600rr mı takılsam ne ?
    Antalyadasın ne de olsa, beraber racing racing takılırız hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

Alıntı Yasin D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız inşallah.
    Eyvallah kardeşim cümleten inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Süperaytek kardeşim, dediklerinin aynısını kullanan arkadaşım da söyledi, katılmadığım tek nokta gaza gelip drift yapma olayı, küçüklükten beri nefret ederim öyle şeylerden
    Yasin D bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler, şimdi sen bunu yazınca bianda aklım başıma geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:12 ----------

Hatırlıyorum, ilk zamanlar hevesliydim rc konusunda, ama zamanla egzoz sesi olsun ne biliyim titreme ve sele sertliği olsun beni bıktırmaya başladı.
    e hacı biz eleştrirken rc yi sen bize verip veriştiriyordun?

Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e hacı biz eleştrirken rc yi sen bize verip veriştiriyordun?
    Kusura bakma demek ki sen haklıymışsın, gönül de bi yere kadar katlanıyor be hocam sen bilirsin, ters bi laf ettiysem özür dilerim

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Hayırlı olsun, kazasız belasız inşallah.

Biraz takıldıktan sonra buraya yorumları bekliyoruz. 600rr'ın hikmetini senden dinleyelim

Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı Nathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız inşallah.

Biraz takıldıktan sonra buraya yorumları bekliyoruz. 600rr'ın hikmetini senden dinleyelim
    Eyvallah cümleten. Peki, belli aralıklarla hortlatırım bu konuyu

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motorunu satip, 6 yasinda hatta 7 yasina girecek, 4 silindir spor makina al.

Hay ben sizin aklinizi...
    ne yani 7 yaşında motorlu araç alınmaz mı
    bırakın arkadfaş bı işleri
    eğer nasıl kullanıldığını bildiğiniz bi motor sa alınır
    yaş a km e takılmayın temiz kazasız her araç alınır
    bu huraflerden uzaklaşın artık
    kuzan14 bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben vitesli motor tecrübesi olmayan biriydim ve ilk vitesli motosikletimle direk d-100 karayoluna girdim eve gitmek için. sende ilk gerçek ss motorun ile uzun yola koyulacaksın.

bence sorun çıkmayacak çünkü ilk vitesli motor başka, ilk 600cc ss başka. ben eve gelene kadar bir sürü hata yaptım. arka fren sanıp debriyaj manetini bırakmalar, debriyaj sıkıp yavaşlamadan vites düşmeler aboovv görmen lazım. yav, gaza basıyorum motor bağırıyor ama gitmiyor, vites atmayı unutuyordum haalen scooter havasındaydım ama varya inan bana o 13,5 beygirlik motorun verdiği tork bile ağzımı kulaklarıma vardırıyordu.

şimdi ne oldu peki? 1 ay kullandım ve gaza basıyorum motor gitmiyor. bu gün ile 4 ay 7 gün oldu ve 3 ay küsür süredir param olsa da 600cc ss alsam diyorum çünkü 250 cc yeterince güçlü değil ve zaten param yok habire al sat yapamam. bu yüzden 600cc düşünüyorum ama parayı bulsam belki "2000 model r1" alabilirim.

şimdi seni düşünemiyorum o motora ilk bindiğin anda, gerçi ne kadar istediğini bilmiyorum ama ben olsam ilk yarım saat kendime gelmeye çalışırdım ve elime yüzüme su çarpar ondan sonra yola koyulurdum

bu arada şu bir gerçek, çoğu motor virajları 3 aşağı 5 yukarı yaklaşık hızlarda dönerler. ss ile kaza riski aslında daha düşük çünkü onlar virajı alma konusunda en yetenekli motosikletlerdir.

ben "apache" ile 70 km hızla dönebiliyorsam sen 80 yada 90 ile dönebileceksin ve bu durumda kaza riski yüksek olan sen değil ben olacağım. yani doğru kullanırsan kolay kolay kaza yapacak motosikletler değil yarış motorları.

Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben vitesli motor tecrübesi olmayan biriydim ve ilk vitesli motosikletimle direk d-100 karayoluna girdim eve gitmek için. sende ilk gerçek ss motorun ile uzun yola koyulacaksın.

bence sorun çıkmayacak çünkü ilk vitesli motor başka, ilk 600cc ss başka. ben eve gelene kadar bir sürü hata yaptım. arka fren sanıp debriyaj manetini bırakmalar, debriyaj sıkıp yavaşlamadan vites düşmeler aboovv görmen lazım. yav, gaza basıyorum motor bağırıyor ama gitmiyor, vites atmayı unutuyordum haalen scooter havasındaydım ama varya inan bana o 13,5 beygirlik motorun verdiği tork bile ağzımı kulaklarıma vardırıyordu.

şimdi ne oldu peki? 1 ay kullandım ve gaza basıyorum motor gitmiyor. bu gün ile 4 ay 7 gün oldu ve 3 ay küsür süredir param olsa da 600cc ss alsam diyorum çünkü 250 cc yeterince güçlü değil ve zaten param yok habire al sat yapamam. bu yüzden 600cc düşünüyorum ama parayı bulsam belki "2000 model r1" alabilirim.

şimdi seni düşünemiyorum o motora ilk bindiğin anda, gerçi ne kadar istediğini bilmiyorum ama ben olsam ilk yarım saat kendime gelmeye çalışırdım ve elime yüzüme su çarpar ondan sonra yola koyulurdum

bu arada şu bir gerçek, çoğu motor virajları 3 aşağı 5 yukarı yaklaşık hızlarda dönerler. ss ile kaza riski aslında daha düşük çünkü onlar virajı alma konusunda en yetenekli motosikletlerdir.

ben "apache" ile 70 km hızla dönebiliyorsam sen 80 yada 90 ile dönebileceksin ve bu durumda kaza riski yüksek olan sen değil ben olacağım. yani doğru kullanırsan kolay kolay kaza yapacak motosikletler değil yarış motorları.
    Bu güne kadar kazam yok şükür ama 3 defa yan yatırdım motoru, onlar da 125'likle oldu bu zamana kadar. Rc390 ile virajlara düşük hızda yatırarak dönmeye çalışıyordum fakat ön tekerin dengesini kaybediyodum arada, bu motorla kontrolü kaybetmem sanırım ama emin değilim tabi :d İlk üstüne binişimde rossi özgüveni olacak halim yok ama dümdüz gidecez diye bi kaide de yok, bakalım herhangi bi kaza olmaz da sağ gelirsek yazarım buraya ne yaşadığımızı

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R

Pratikte öyle olmuyor ama. En çok ve ölümlü kaza oranı SS'ler de. SS, hem kalkma, hem durma, hem de de viraj esnasında en başa bela motorsiklet türü. Evet, tüm bunları en iyi yapan da o, ama bunları yaparken stabiliteden ödün vermek zorunda kalan, ve ciddi profesyonel eğitimli sürücüye ihtiyacı olan da o.

İstatistiklere ve şahsi tecrubeme göre en güvenli motorsiklet cruiser. Gaza istediğin kadar aban, ön teker kalkmaz. Frene istediğin kadar aban, arka teker kalkmaz. Arka frene basınca durur. Virajda sonuna kadar yatır, dengesi bozulmaz, çünkü o sınıra yaklaşmadan çok önce pegler yere sürtmeye başlar. Bozuk yolda bile gidonu bırak, kendi kendine gider (düşük rake açısı sağolsun).

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pratikte öyle olmuyor ama. En çok ve ölümlü kaza oranı SS'ler de. SS, hem kalkma, hem durma, hem de de viraj esnasında en başa bela motorsiklet türü. Evet, tüm bunları en iyi yapan da o, ama bunları yaparken stabiliteden ödün vermek zorunda kalan, ve ciddi profesyonel eğitimli sürücüye ihtiyacı olan da o.

İstatistiklere ve şahsi tecrubeme göre en güvenli motorsiklet cruiser. Gaza istediğin kadar aban, ön teker kalkmaz. Frene istediğin kadar aban, arka teker kalkmaz. Arka frene basınca durur. Virajda sonuna kadar yatır, dengesi bozulmaz, çünkü o sınıra yaklaşmadan çok önce pegler yere sürtmeye başlar. Bozuk yolda bile gidonu bırak, kendi kendine gider (düşük rake açısı sağolsun).
    evet, motor hayatına girmeden önce ben metalci motoru derdim onlara ama sebebini düşünmedim bilmiyorum. şimdi ise çapır diyorum.

yani diyorsun ki ss alanlar virajlarda ve yolda hız sınırını çok ihlal etmeye başlıyor ve sonucunda kötü kazalar yapıyorlar dimi?

bu motorun suçu değil, cruiser sürücüyü bir nevi dizginliyor ama bu şey onu racing motordan daha iyi viraj alması yada durması anlamına gelmediği için ben haalen yorumumun arkasındayım.

ben 130 yapıyor diye her viraja 130 ile girmiyorsam ss aldığımda da bu kuralı uygulayacağım. eğer viraja fazla hızlı girip kaza yaparsam bunu motosikletin suçu olarak görmeyin, bu kişinin suçudur. işte bu yüzden sigorta primlerine hayvansal rakamlar ödemeye başladık.

-her yerde hız yapmayın.
    -takip mesafenizi koruyun.
    -daracık alan bulup oraya girmeyin, bu arkadaki aracın size arkadan çarpmasına yol açabilir.
    -sollamaya çıkmadan önce bip bip korna yapın.
    -trafikte fazla coşmayın, hız için pistlere gidilmeli.

trafikte drag yada makas atma yarışı yapanlar kaza yapıyor genelde.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Mizahi bi soruydu hocam o soru, nasıl sormam gerekirdi sence?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Merhabalar, plakayı sorgulattım 3 adet kazaya karışmış motor toplam 6 bin tl hasar kaydı var. Arkadaş da bi adet kaza vardı diye biliyomuş. 25 bin tl'ye anlaşmıştık, şimdi napsam bilmiyorum. Fiyat mı düşeyim sizce yoksa vaz mı geçeyim?

3 kazada 6 bin.. yani kaza başına 2.000 tl.. Grenaj,basak, far olabilir. sorun yaratçağını sanmam. Ama motosiklet kazaları genelde tutanaksız olur. Şöyle ki; viraj alınamaz tarlaya uçulur, bariyere patlanır, ağaca yada direğe çarpılır, ön teker kitlenir laps diye düşülür, teker yaparken altından kaçar, stoppie yaparken yapışılır,bi araç ufak bi deyer ve düşülür(o araç kaçar gider) gaza asılınca arka sarar üzerinden atar,high side olur, low side olur.. yani olur da olur..

Genelde başka araç ile karışılan kazalarda tutanak tutulur ve tramer işlenir.. Acaba kayda girmeyen başka kazası oldu mu? far,grenaj,basak,manet,sinyal,ayna vs önemli değil.. Değişir, boyanır,tamir yapılır.. Ama ön takım - Amortisörler yada şasede işlem varsa, kaynak,eğme - bükme- düzeltme varsa uzak dur derim. Depoda darbeden dolayı düzeltme-boya varsa yine uzak dur.. İçindeki kaplama zarar görüyor ve bir zaman sonra depo içi paslanıyor ve çözümü yeni depo almak.. Birde blok açıldıysa büyük ihtimal denyo bir usta açmıştır ve çakma çıkma parçalar ile langır lungur toplamıştır.. Bir süre ses kesilir ama sonra şakır şukur sesler gelmeye başlayabilir.

Şimdi o kadar ıvırı zıvırı takıyorsan git sıfır al be kardeşim diyebilirsiniz, aynen sıfır alınca neredeyse aynı paraya geliyor zaten =)

30 liraya 2. el makina alıyorlar, 10.000 e komple motor yaptırıyorlar, gidip takım grenaj alıyorlar,farı çatlak far alalım,zincir dişli bitmiş değişelim, lastiklerde kelek.. hadi yağ,filtre,buji derken oluyor 45.000 tl =)
    kuzan14 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 600RR
    Doğru hocam, benim gözüm kesmedi bu kazalı motoru ve başka bi motora yöneldim. Alıcağım motor yine 2010 model tek kazası gözüküyor onda da bedel yazmıyor, boyasız dedi alıcağım arkadaş. Ankara'da efe motor diye bi yetkili honda servisi var, orda şuan işlem görüyor, motor'un ekzantrik zinciri değişiyor. İşlem bitti dediklerinde gidip alıcam ki yarın'a büyük ihtimal biter. Tekerleri yeni, bakımları yeni yapıldı dedi ama gittiğimizde görücez yine

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kusura bakma demek ki sen haklıymışsın, gönül de bi yere kadar katlanıyor be hocam sen bilirsin, ters bi laf ettiysem özür dilerim
    estağfurullah kardeşim ne özrü. neye binersen bin ama lütfen sevdiklerin hep aklında olsun. onları üzmemek adına nefsine hakim ol.

Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    estağfurullah kardeşim ne özrü. neye binersen bin ama lütfen sevdiklerin hep aklında olsun. onları üzmemek adına nefsine hakim ol.
    Daha almadan ters tepkiler aldım, hem onlar hem ben alışırız bi süre sonra. Şu motoru ses ve görüntü için aldım diyorum kendime ama umarım ne için aldığımı sonra unutmam

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Daha almadan ters tepkiler aldım, hem onlar hem ben alışırız bi süre sonra. Şu motoru ses ve görüntü için aldım diyorum kendime ama umarım ne için aldığımı sonra unutmam
    Merhaba ,

Öncelikle hangi motoru tercih eder iseniz sizin için hayırlı olsun . Bir miktar yüksek cc motor tecrübem olduğu ve eğitimler konusunda biraz bilgi sahibi olduğum için ufak tefek paylaşımlar yapmak istiyorum ( Musaden ile )

Rc390 ben dünyanın her yerinde yeterli bir motordur lakin 4 silindir ile kıyas kaldırmayacak kadar konforsuzdur . Kendi kurduğunuz denklem dahilinde kullanım süresi kilometre tecrübesi vs yeterli olduğunuz hissetseniz dahi lütfen o gereksiz gördüğünüz eğitim için para ve zamanınızı ayırın ve birden çok eğitim alınız .

Almayı düşündüğünüz motor 170 kg olup 125 bg olup nerede ise kg başına 1 bg güce sahip buda demek oluyor ki çok yüksek bir sınıfa geçiyorsunuz . Ve bu geçiş sırasında kullanacağınız motora göre ekipman ve sürüş dinamikleriniz olmalı.

Olmasa ne olur , Belki hiç birşey olmaz lakin bu riski para ile kıyas edemeyeceğinizi hatırlatmak istedim .

Baktığınız model çok güzel bir motor ama geçiş sıralaması bakımından orta segment bir 600-750 cc / 60-85 bg arası (geçmişini bildiğiniz kazası vs var ise dahi çok basit işlemler görmüş bir motor )ile tecrübe ettikten sonra almanız daha güvenli olabilir gibi geliyor.

Tekrar hakkınızda hayırlısı olsun , kazasız belasız sürüşler dilerim .

Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı Palakadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,

Öncelikle hangi motoru tercih eder iseniz sizin için hayırlı olsun . Bir miktar yüksek cc motor tecrübem olduğu ve eğitimler konusunda biraz bilgi sahibi olduğum için ufak tefek paylaşımlar yapmak istiyorum ( Musaden ile )

Rc390 ben dünyanın her yerinde yeterli bir motordur lakin 4 silindir ile kıyas kaldırmayacak kadar konforsuzdur . Kendi kurduğunuz denklem dahilinde kullanım süresi kilometre tecrübesi vs yeterli olduğunuz hissetseniz dahi lütfen o gereksiz gördüğünüz eğitim için para ve zamanınızı ayırın ve birden çok eğitim alınız .

Almayı düşündüğünüz motor 170 kg olup 125 bg olup nerede ise kg başına 1 bg güce sahip buda demek oluyor ki çok yüksek bir sınıfa geçiyorsunuz . Ve bu geçiş sırasında kullanacağınız motora göre ekipman ve sürüş dinamikleriniz olmalı.

Olmasa ne olur , Belki hiç birşey olmaz lakin bu riski para ile kıyas edemeyeceğinizi hatırlatmak istedim .

Baktığınız model çok güzel bir motor ama geçiş sıralaması bakımından orta segment bir 600-750 cc / 60-85 bg arası (geçmişini bildiğiniz kazası vs var ise dahi çok basit işlemler görmüş bir motor )ile tecrübe ettikten sonra almanız daha güvenli olabilir gibi geliyor.

Tekrar hakkınızda hayırlısı olsun , kazasız belasız sürüşler dilerim .
    Eğitim almayı kafama koydum hayırlısıyla motoru getirince halledicem onu, o tarz bir motoru düşünmedim değil fakat hazır nakitim varken alıyım dedim, 6 yaşında hasar kayıtsız-boyasız temiz motor hem ağır bakımı yapılmış, lastikler de yeni. Keseme de uygun olunca almak istedim gününde de kaporayı verdim Yarın teslim alıyorum bi aksilik çıkmazsa

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    evet, motor hayatına girmeden önce ben metalci motoru derdim onlara ama sebebini düşünmedim bilmiyorum. şimdi ise çapır diyorum.

yani diyorsun ki ss alanlar virajlarda ve yolda hız sınırını çok ihlal etmeye başlıyor ve sonucunda kötü kazalar yapıyorlar dimi?

bu motorun suçu değil, cruiser sürücüyü bir nevi dizginliyor ama bu şey onu racing motordan daha iyi viraj alması yada durması anlamına gelmediği için ben haalen yorumumun arkasındayım.

ben 130 yapıyor diye her viraja 130 ile girmiyorsam ss aldığımda da bu kuralı uygulayacağım. eğer viraja fazla hızlı girip kaza yaparsam bunu motosikletin suçu olarak görmeyin, bu kişinin suçudur. işte bu yüzden sigorta primlerine hayvansal rakamlar ödemeye başladık.

-her yerde hız yapmayın.
    -takip mesafenizi koruyun.
    -daracık alan bulup oraya girmeyin, bu arkadaki aracın size arkadan çarpmasına yol açabilir.
    -sollamaya çıkmadan önce bip bip korna yapın.
    -trafikte fazla coşmayın, hız için pistlere gidilmeli.

trafikte drag yada makas atma yarışı yapanlar kaza yapıyor genelde.
    Demek istediğim o değil. Virajı daha iyi alan, daha iyi duran, daha iyi hızlanan, SS değil, SS ve profesyonel sürücü. SS ve normal sürücü çoğu zaman acı haber demek. Mesele sadece kurallara uyma da değil. Herkes hata yapıyor. SS hata affetmeyen bir tür. Kaçımız pistte profesyonel sürücüden birebir dersler aldı? Kaçımız düşmeyen motorsiklette acil fren çalışma şansı elde etti? Seni beni SS'e de koysan, cruiser'a da koysan, çok bir değişiklik olmaz muhtemelen. Ama SS'te başımızı belaya sokma ihtimali daha yüksek olur emin ol.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek istediğim o değil. Virajı daha iyi alan, daha iyi duran, daha iyi hızlanan, SS değil, SS ve profesyonel sürücü. SS ve normal sürücü çoğu zaman acı haber demek. Mesele sadece kurallara uyma da değil. Herkes hata yapıyor. SS hata affetmeyen bir tür. Kaçımız pistte profesyonel sürücüden birebir dersler aldı? Kaçımız düşmeyen motorsiklette acil fren çalışma şansı elde etti? Seni beni SS'e de koysan, cruiser'a da koysan, çok bir değişiklik olmaz muhtemelen. Ama SS'te başımızı belaya sokma ihtimali daha yüksek olur emin ol.
    doğru, anlamamakta ısrar ettim ama sonunda anladım. o açıdan bakmayınca anlayamıyor insan tabi. cruiser ile önü fazla kaldırıp düşemeyiz mesela, ön kalkmaz. dediğin gibi fazla yatırıp düşme riski yok çünkü belli bir yatmadan sonra altı sürtünce düzeltiriz motoru.

kullanıcı ss alınca sapıtıyor ama cruise ile sapıtamıyor, sitrese soktum seni ama anladım sonunda

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)