Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bajaj 200 RS

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar abilerim, kardeşlerim.
    Okul hayatımı sonlandırıp 5 ay önce yaşadığım yer olan Kadıköy'de işe girdim. Sadece motor almak için işe girdim. Aç kalıyorum, sigara içmiyorum, dışarı çıkmıyorum haftada toplam 66 saat çalışarak ekstra mesai alıyorum ve para biriktiriyorum hayalim olan motoru almak için. Tabiikide hayalimde birçok motor var ama ben "motor kullanmak" istiyorum öncelik olarak. Ehliyetim var ve ilk motorum olacak. Maddi açıdan bajaj 200 RS kesinlikle başlangıç olarak beni üzmeyecek ve tatmin edecektir diye düşünüyorum. Fakat deliler gibi araştırmama rağmen RS modelinde stop etme sorunu ve jant kırma hakkında bilgi edinemedim. Yaklaşık 7 aydır açılan her konuyu okuyorum. Her akşam rutinim oldu diyebilirim. Siz beni yeni tanıdınız ama ben çoğunuzu tanıyorum 😆 tavsiyelerinize sonuna kadar açığım. Hayırlı geceler 😊
    Enes Bakır, essegesse ve Gökhan'S bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Okulu sırf motosiklet almak için bırakmamışsındır inşallah...

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    bu jant kırma olayından çok ben stop etme sorununu duydum , fakat 2016 modellerde sorunu çözmüş olabilirler çözmemiş olsalar bile sorun varsa elbet bajaj bunun arkasında durup sorunu düzeltecektir diye DÜŞÜNÜYORUM.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    daha yeni 200 ns aldık (abime) 2016 model motor. bir kere yolda giderken debriyajı sıktım kornaya bastım stop etti motor.
    birde cbr'dan olsa gerek ama çok kalitesiz geldi bana bu bajaj, ne bileyim buram buram kalitesizlik kokuyo gösterge,kontrol paneli. rölanti dengede durmuyor araştırdım herkeste aynıymış sabit durmuyor 2 bin devire geliyor 1.5 devire düşüyor sesi falan bi değişik zaten.
    hiç hoşuma gitmedi benim
    YGMRLRKRL bunu beğendi.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    2016 rs kullanıyorum stop etme sorunu yok 3000 km de 650 km uzun yol yaptım gram sıkıntı yaşamadım böyle.Ama eksilerini sana söyleyeyim.Sele çok sert.Lastikler naylon.

jant kırma ile açıklamalar yapıldı en son jant kırıldığı için aza yapan birisi dahi açıkladı ki hata ondaymış.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Okadar aç kal sigara içme ekstra mesai yap gıdım gıdım anlının teriyle biriktir sonra git 200 rs al olacak iş değil. Bajaj belli başlı aşılabilir kronik sorunlarıyla fiyat performans ürünü hepsi bu kadar.Onun dışında ne bir kalite ne bir japon dengesi hiçbirşey yok kaliteli diyenlerede inanma sorunsuz olması ayrı birşey kalite ayrı birşey. Sana tavsiyem 2 3 ay geç olsun japon olsun.Bence senin ilacın fiyat performans kalite yedek parça açısından lider honda cbr250 gerisini düşünme bile.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Bajaj 200 RS sahibiyim.

Ne akü problemi var ne de stop etme sorunu var. Motorumu aldığım bayiye forumda okuduğum her sorunu sordum, sebeplerini gayet mantıklı şekilde açıkladılar. Dediklerine harfiyen uyunca ben hiç bir sorun yaşamadım. Motorum da gayet düzgün çalışıyor, Ankara'da isen 444 motoru öneririm. Yaşayacağın her sorunun arkasında durabilecek insanlar.

11 bin tl ye motoru al, 1500-2000 tlye güzel ekipmanlar al. ABS'i bile olmayan motorlara gidip 14-15 bin tl bayılma. Plaka masrafı, sigorta masrafı vs derken zaten 11 bin tl lik motor sana ekipman dahil 13-14 bin tl ye geliyor.

600 CC ve üzeri almadıktan sonra hemen hemen hepsinin kalitesi aynı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    O son sözü heryerde söyleme.Hemen hemen hepsinin kalitesi aynıymış:=) Kaliteyi ve diğer özellikleri falan bir kenara at sadece bir süre düşük cc japon sür sonra in bajaj gibi bir motora bin motordan soğursun.Sürüş hissi bile japon almak için geçerli bir sebeb.Yanlış anlamayın ama ben bajaj alınmaz kötü motor falan demiyorum sadece fiyatına vede sunduklarına göre tercih edilebilir kısmen sorunsuz bir motor yedek parçası falanda ucuz. Ama arkadaş o kadar eziyeti bajaj için çekerse üzülürüm cidden madem bu kadar eziyet çekiyor azmetmiş birkaç ay daha çeksin japon alsın.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    250 CC bir çok motor kullandım, sürüş hissi ( titremesi, hızlanması, sesi vs ) ( Hızlanma konusunda R25 istisnadır ) bir birine çok yakın. Yeni başlayan birisi farkını fazla göremez.

İlk kez motor alacaksan, ekipmanın vs yoksa motor fiyatı + 3 Bin tl para olması lazım. Emek emek motor parasını biriktirdiğine göre fiyat senin için önemlidir diye düşünüyorum.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    cbr 250 ile beygirleri aynı kalkışlarda yanı kalkıyoruz son hızda geçiyor.Parça kalitesi düşük filan değil.Hangi rs i gördünüz bilmiyorum.Sorun olduğunda arkasında da duruyorlar.Honda bi tık daha iyiymiş üzerine 5 bin verdikten sonra normaldir.Ama yüksek kilometre honda alacağına 0 km rs al daha iyi.

bende cbr 125 alçaktım 250 ye döndüm o ara baktıklarım hep sorunlu kazalı çıkınca sıfır almadım gidip ns 150 aldım sıfır 150 cc bir motordan ne bekliyorsan "kalite" dahil tatmin ediyor. bir cbr değil hem fikiriz fakat kalitesiz demek yada japonun çok altında demeyi de doğru bulmuyorum. ikinci elde daha mı ağır bir kaç tık daha ağır evet ama bu konuda konuşulacaksa kaç yıldır Türkiye piyasasında kaç adet satılmış kaç adedi 2. el satışta bir bakmak lazım. genel anlamda motordan memnuniyet var. Bende bunu satıp cbr 250 almayı düşünüyorum fakat memnuniyetsizliğim kesinlikle yok.

Sanırım gerçekten 4.000 tl için kendimi germeye gerek yok. Zaten 2016 kasa 0 honda 250 r istediğim motor sarısı böyle gel bana gel bana diyor 😁 sadece bu sezon almak istiyordum. Kendimi bildim bileli bekliyorum birdahaki sezonuda bekleriz. Herşeyin hayırlısı 😞

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

Okulu zaten bırakmak zorunda kalacak konuma gelmiştim. Ama motor hayalim bana bu kadar ağır tempo ve iş cefasını çektiren..

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    İçine sinmeyen motoru kesinlikle alma. Hayalin CBR ise 1 sene daha bekle öyle al.

Alıntı CemoKa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçine sinmeyen motoru kesinlikle alma. Hayalin CBR ise 1 sene daha bekle öyle al.

Motoru olanlar çok şanslı 😒
    Seni yeneceğiim İSTANBUL

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Kimsenin kisisel tercihleri bizi ilgilendirmez.Rs 200 iyi alet o paraya 250 cc ss sifir yok ikinci el cbr bulsan en az 20000 km performans olarak daglar yok aralarinda...R25ler ninja 250sller rc 250ler falan 4-5 bin tl farkediyor kesinlikle degmez 5 bine ekipmanini ,sigortani yaparsin uzerine para kalir ...Al 200 rs i nefis motor

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    motora yeni başlayan biri olarak cbr 250 diyorum sana. 2 aydr cbr kullanıyorum geçen gün arkadaşın rs e bindim.
    -gidiyormu?
    gidiyor
    -motor mu?
    motor

ama ne olduğunu nasıl bi his tarif edemicem ama çok yavan geldi sürüşü ( Tuzsuz çorba misali ).
    redmap bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    stop etme sorunu 200 ns lerde var diye biliyorum
    bayide 200 rs i test etme imkanı buldum motorun artıları aniden gaz verirken motor resmen şahlanıyor ön fren mükemmel egzoz sesi idare eder
    eksi tarafı amortisörler çok sert, arka fren yok gibi birşey, birde ön taraftan zırıltı geliyor(test motoru olduğu için yazdım ama forumda arkadaş test motoru olmayanlar da da öyle ses var dedi), oturuş tarzı hoşuma gitmedi

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Stop etme durumu 2016 ile kökten ortadan kalktı 14 ve 15 modellere ise yazılım güncellemesi ile çözüldü. Jant kırma ise milyonda bir olmuş bir olay. Bu tip fabrikasyon hatalar japonlardada oluyor hatta son zamanlarda çok daha büyük problemler yüzünden geri çağrılan modeller var. Yani bajajda öyle dillendirilecek bir kronik hata yok. Aksini söyleyen de kesinlikle art niyetli veya Japon fanatiği. Al gönül rahatlığıyla kullan hayırlı olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora yeni başlayan biri olarak cbr 250 diyorum sana. 2 aydr cbr kullanıyorum geçen gün arkadaşın rs e bindim.
    -gidiyormu?
    gidiyor
    -motor mu?
    motor

ama ne olduğunu nasıl bi his tarif edemicem ama çok yavan geldi sürüşü ( Tuzsuz çorba misali ).
    Dostum benim anlatmak istediğimde tam olarak bu ama o berbat hissin tarifi yok değilmi insan o anki hisse isim koyamıyor ben kısacası mühendislik gizemi deyip geçtim:=) Arkadaşlar fiyat performans sürdürülebilir maliyetler olarak konuyu ele aldıkları için anlamak istemiyorlar motorlarını haklı olarak savunuyorlar. Onlarda kendince sonuna kadar haklı.
    MoRFy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)