Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

kadın olarak "şu an" motor almak? lütfen yardım..

Motovento
    REKLAM ALANI
    moteursfemme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba öncelikle. küçüklüğümden beri hayalim olan motor kullanmak benim için inanılmaz önemli bir duygu,eylem.
    ağustos ayında derslerim başlıyor. en başından beri motorlara ne kadar saygısız,küçük görülen bir ülkede yaşadığımızı biliyordum. özellikle sürücü kadın ise erkeklerden daha çok zarar görme olasılığı artıyor. sırf bir bacak görerek laf atan mı dersin, ooo kadın kullanıyormuş saldıralım bir sıkıştıralım da hünerlerini göstersin diyen mi dersin, canı sıkıldığında motoru çizen mi dersin.. ne sayarsan var.
    ben bunlara rağmen her zaman "başa çıkacağım! hayallerimden vazgeçmeyeceğim! başkaları yüzünden hayatımı farklı şekilde şekillendirmeyeceğim!" diyerek yürüdüm. fakat bu darbe olayından sonra psikolojim aşırı hassaslaştı. bırakın motoru ilk 2 gün kadınlara taciz, saldırı, dövmeleri yüzünden "sizinde sonunuz gelecek" lafları.. hepsini gördüm,duydum. şimdi endişelerim üst seviyede. herkes bunun geçici olduğunu söylüyor ama kadın olunca ister istemez ekstra korkular sarıyor. bu ülkede en çok yapmak istediğim şey motor sürmek. babam, amcalarım hepsi motorcu. zaten içindeyim motorun. ama dediğim gibi şu an inanılmaz korku sarıyor. akşamları için burada otopark var oraya koyarım diye düşündüm. işe giderken patron izin verirse dükkanın önüne park ederim diye düşündüm. günlük hayatta bir yere bırakıp gitmeye korkum var fakat. trafikte sıkıştırılmaya korkum var. önceden eğitim ile, kendimi geliştirme ile o sıkıştırılmalardan sıyrılacağıma inancım %100dü. hala öyle olmalı biliyorum ama işte.. en iyi siz diğer motorcular beni anlarsınız diye yazıyorum. sizce de hayallerimden vazgeçmemeli miyim?
    (üzgünüm soracağım sorular yamaha mt25 mi mt125 mi, kaskım shoei mi arai mi ve daha nice sorular olmalıydı.. ama ülkenin durumu bu soruları sormama bile fırsat vermiyor)
    KOBRA62 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    motor binenin, kask kuşananın. vazgeçme.
    Karalı, Zell, uur_zay ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Kesinlikle vazgeçme, her motorcunun motor hayalinden vazgeçtiği bi anısı varmiydi bilmiyorum ama benim çok kez oldu. Kazasiydi ölüm korkusuydu vb birsuru şeyler benimde motor hayalimden vazgecmeme neden olacaktı ama hayır vazgeçmeyeceğim diye atıldım yoluma. 1 senedir motosiklet kullanıyorum nmax ile başladım şuan mt 25 kullanıcısıyım. Pişman mıyım? Kesinlikle hayır. Motosiklet almak şu hayatta verdiğim en doğru kararlardan biri
    moteursfemme bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    insan inandıktan sonra yapamayacağı şey yok.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Sirf cinsiyetiniz sebebi ile buraya bu hisleri yazdirtanlar utanmali. Onlar cekinmeli... Onlar sizin yerinize düşünmeli...

Trafikte sikistirilmaktan korkmayın!
    Sirf bayan diye yolda yürürken, otobüste ,sergide , havuzda , denizde orda burda tacize ugramadiniz mi.. her gun sokaga cikarken maalesef bunun farkinda cikmiyor muyuz sokaga? Peki tepkimiz ne oluyor.. eşşek sudan gelinceye kadar namusumuzu korumuyor muyuz.

Trafikte sikistirilirsaniz. Duruversiniz oldugunuz yerde , haddini bildirirsiniz o densize... siddet demiyorum... Baktiniz sikistiriyor sirf cinsiyetiniz sebebi ile bile olsa ki sirf motosiklet surucusu olmaniz bile kafiii sikistirilmak için.

Motoru nereye park ederim konusu, elbette endişe sebebi. Çalınacak huzursuzluğu.. ne şanslısınız ki motorcu akrabalariniz var. Motor için guvenlik kilitlerinin neler olduğuna dair sonsuz yardımcı ve destekçi olurlar.

Hayallerinden bir insan sadece kendi istediği için vazgeçmeli.. başka unsurlar hayallerden vazgeçmek icin sebep değildir..

günü gelir sizin için son lamba patladiginda , son mum sondugunde, son ışık karardiginda sizi ayakta tutacak olan mihenk taşlarınız hayallerinizden asla vazgecmeyin...
    Archidraw, keremkrmn, kdiner ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayatını kendin için yaşa başkaları için yaşama istediğin zevk aldığın mutlu olduğun şeyleri yap ama seni utandırıp mahçup duruma düşürmesine izin verme motosiklet veya araç kendine güveniyorsan ben yaparım diyorsan sıkıntı olmaz kaza elbet olur önlemini alırsın riskli kullanmassın olasılık büyük oranda düşer

xnad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR150 2012 & Suzuki Inazuma Gw250 2014
    Korkma dik dur. Biz burdayız. ve zamanı gelecek. Kendini de iyi hazırlamalısın. Motosikletin hayatına kattığı artılardan vazgeçmek, hele hele de belki hayat kurtaracağını bile bilmeden büyük hata olur. Güçlenmeli ve yeteneklerine yenilerini katmalısın. Motosiklet iyi seçim.. Eğer başın sıkışırsa yardımcı olacak bazı kadın dernekleri var. (ayrım yapmadan, avrupa türkiye demeden sorunları çözüyorlar. her türlü taciz vs gibi durumda..) bilgilendirebiliriz seni.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Bacak'tan sonra koptum ben

Motosikleti
    Vitello VT 100 Sport
    eğer bi hayalin varsa onu yaşat bazı insanların hayali bile yok (oluroyle) arkadaşımızın dediği gibi pislik yapanlara durursunuz ve haddini bildirirsiniz motorcu olmak bir özelliktir herkes te bulunmaz herkes cesaret edemez. bu özelliğini kullan başlangiç olarak tavsiyem 250 cc ile başlaman duke 250 yi tavsiye edebilirim eğer bütcem az diyorsanız mh drift ya da rtr apache yi tavsiye ediyorum tekerin düz bassın

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıkıştırırlarsa da elimizden birşey gelmez malesef. trafikte kendi başına olucaksın. saçlarını montuna saklayıp kız olduğunu belli etmezsen anlamazlar herhalde

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Şimdi bu gün üye olan bu arkadaşa motosiklet serüveninde başarılar diliyorum.. Bu gün açılmış bir profilinin 30 dk'da kaç hit aldığına bakarak, sitemizdeki popülasyonun bayanlara olan yaklaşımını ve ilgisini ölçümleyebilirsiniz.. Ben şimdi bi check ediyorum..

Evet ilk 30 dk verileri.. ilk mesaj.

Durum sanki, Ordular ----> ileri!!! modunda?
    Nathan, MASTER_10, Enes Bakır ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Trafikte maalesef her türden beyin ve beyinsizlik abidesi mevcut, sıkıştıranda olabiliyor kadın olduğun için yol verende, vermeyende. Senin tek yapman gereken kendine güvenmen, normalde olman gerekenden 2 hatta 3 katı daha fazla dikkatli olman.

Kız arkadaşımda motor kullandığından çoğu zaman bende senin duyduğun endişeleri duyuyorum ama onunda bana her zaman dediği gibi asla birkaç kendini bilmez soysuz şerefsiz yüzünden hayallerinden vazgeçme, extra önlem al ama vazgeçme.. Forumdan da yardımcı olmak isteyecek hanımefendiler olacaktır illaki sana
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

moteursfemme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar herkese ama herkese çok içten teşekkürleri mi sunuyorum. gerçekten hepiniz harikasınız. sizinle konuşmaya fikirlerinizi duymaya ihtiyacım vardı. iyi ki sizin gibi insanlar varlar. teşekkürler

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Pp'deki bağyan dikkatimi çekti girdim,güzel kızmış ama hit mi git mi bilemem.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Kısa bir süre önce kız arkadaşım da motosiklet ehliyeti almak için ders almaya başladı. Maalesef ilk sınavı geçemedi ancak şu an GİS akademide vakit buldukça derslere gitmeye devam ediyor. O da ilk başlarda çok geriliyordu ancak ben destekliyorum. Açıkcası İstanbul trafiğinde kullanması beni de tedirgin eder ancak ufak tefek şehir dışı turlarında birlikte sürmek çok keyifli olur

Siz de vazgeçmeyin, ders alın, ekipmanlarınızı giyin ve bu konuda kendinizden emin olun. "küçüklüğümden beri hayalim olan motor kullanmak" diyorsunuz, bence bu lafın üstüne başka söz söylemeye gerek yok

Motosikleti
    Mondial 125-KT idi satıldı.
    Bacaklar açık şekilde motora binen bir bayanı sıkıştırmalarına gerek yok zaten en ufak düşüşte bacağınıza olacakları söylemiyorum.Hatta düşmenize de gerek yok o hızla insanın bacağına yoldan sıçrayan bir küçük taş çarpsa mosmor ediyor.Koruma şart yani.Sıkıştırma konusuna gelince,erkekler olarak bizi de sıkıştırıyorlar,bize de bıkkınlık geldi artık ama napalım motor işi böyle.Bayanları daha çok sıkıştırmalarının sebebi birazda kendilerinden kaynaklanıyor,bazı arkadaşlar trafiğini işleyişini çok engelliyorlar.Mesela ben arabayla giderken önümde giden bayanlara bakıyorum yolu tam ortalıyorlar,acemi olduğunu anlayıp önce yanaşmıyorum ama bakıyorum yol vereceği yok,arkadan selektör yapıyorsun,korna çalıyorsun hanım efendi dönüp aynaya bakmaya bile tenezzül etmiyor.Belki yaklaşırsam yol verir ümidiyle arkasına yaklaşıyorsun yine yok.E bu sefer mecbur yakından takip edip bulduğun ilk aradan geçmek zorunda kalıyorsun,geçtikten sonra sanki suçlu benmişim gibi bir de el kol hareketi yapıyorlar.Bir gün işe giderken sırf önümdeki bayanın yol vermemesinden dolayı 10 dakikalık yere 40 dakika gittim ve işe geç kaldım.Benim yerimde ambülans olduğunu düşünün mesela...Erkek olsun bayan olsun eğer boş yolun sağından gitmesi gerektiğini bilmiyorsa,arkasından gelen arabaya nasıl yol vereceğini bilmiyorsa arabaya veya motora binmemeli başka insanların zamanını çalmamalı.Eğer biniyorsa da unutmamalı ki onu sıkıştıran kimse yok,o kendi kendini sıkışmaya mahkum ediyor.Tabiki sizin dediğiniz tipteki bacaktan etkilenip sıkıştıran apaçiler insan bile değildir,onlar her zaman sıkıştıracak bahane bulur...

Motosikleti
    MT-25
    Çoğu uzun saçlı erkeğin başına da gelmistir laf yemek..

Bir arkadaş cani sıkkın gibi duruyordu. Sen hayırdır dedim. Hiç sorma oluroyle, trafikte bildiğin sahinli laf attı dedi... ne lafi attigini söylemedi

Bazı şeyler sadece sizinle ilgili değildir. ne yasiyok , hep ne hakk ettigimizdendir, ne de bizim sebebimizledir

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Burada da kadınları hor görenler var. Sana bacım çekip benim profil fotoğrafımdaki kadına gönderme yaparak "erkek adam" profil resmini kadın yapmaz diyen, trafikte salakça araba kullanan beceriksiz kadın göndermeleri yapanlar, kadınları alt metinden aşağılayanlar var. Neyseki burada azınlıktalar. Kadın olduğun için açtığın konular baya popüler olur millet yardımcı olur.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    hangi ilde olduğunuzu yazsaydınız, yakınlardaki kurslar hakkında bilgi verirdik

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler