Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

21.000 KM CBR250R - Motor kitledi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gariban Cbr möhteşem R25 e özenmiş, benim ne eksiğim var demiş. Geçmiş olsun
    kıskanmış :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Geçmiş olsun, umarım honda söz konusu malın ardında durur.

sürekli tek teker yapmadığınızı ve yağı kontrol etmemek gibi kullanıcı hatası olmadığını varsayıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 çizgi olmasın diye fan açar; göstergede sıkıntı yok 4 hatta 5 dişe çıkaranları gördüm. Arabalarda da mesela trafikte beklerken fan açılsa bile gösterge orta seviyededir.
    bende gts evo var sym seramik :D hep 2 dişte tapa gaz gitsem bile çok çok nadir 3 diş oluyor hararet Ride SYMMMM

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    dostum öncelikle geçmiş olsn ben manisada oturuyorum bizim bi arkadaşında izmirden manisaya dönerken motor kitlemiş. bakımsız bi motorda deyil 25 bindeydi galiba motoru garantide 1 hafta kalmıştı bitmesine usta tanıdık hemen garantiden halletti herşeyi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende gts evo var sym seramik :D hep 2 dişte tapa gaz gitsem bile çok çok nadir 3 diş oluyor hararet Ride SYMMMM
    max kaç diş abi sym de; cbr de 6 diş, normali 3 diş... Eğer Sym'de de toplam 6 diş ve normal çalışma ısısı diş iken 2 diş yanıyorsa sıkıntı var demektir.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, umarım honda söz konusu malın ardında durur.

sürekli tek teker yapmadığınızı ve yağı kontrol etmemek gibi kullanıcı hatası olmadığını varsayıyorum.
    arkasında durmazsa mahkemeye vericem ki düşünüyorum hızım 140 gidiyorum ekipman tastamam fakat motor biranda kontrolden çıkıp ben 140 ile biryere çarpsaydım sonum ne olurdu? ben servise her gittiğimde ses geliyor diye söylüyordum onlarda ses artarsa getir diyordu ( buraya yazıyordum olan biteni cbr250 başlığına) yağ pompasının çalışmaması kullanıcı hatası mıdır ?

şöyle söyleyeyim, bana arka dişlisi oynanmış stunt motoru versen bile teker beceremem ben ilk motor sürmeye başlarken 600rr artçısı olmuştum arkadaş teker yapınca bana göre olmadığını anladım
    konudan anlaşıldığı üzere kullanıcı hatası değil başına gelen arkadaşlar varmış

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Motor bugun itibariyle cikmis servisten.
    Krank-piston-gömlek cart curt ne varsa değişmiş garanti kapsamında. Sehir disinda oldugum icin teslim alamadim motoru babam alacak. Uzun yola cikmaya korkar oldum motorla. Satmayi dusunuyorum
    obarey bunu beğendi.

HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Büyük geçmiş olsun. Böyle şeylerde şu marka kötü, bu marka kaka demek doğru olmaz... Geçen aylarda da CBR cı bir arkadaş bloğu mu karteri mi ne patlatmıştı E-5'te. Yani adamlar on binlerce motosiklet üretiyor, binde bir olacak olay da illaki birine denk geliyor.
    Ve 140la gidilmez, motoru sürekli üst devirlerde zorlarsın diyen abimiz, ben 250 cc motorumla 140 gördüğümde daha 7.000-7.500 devir civarında oluyor motor Max. torkunu da 8k rpm de verdiğine göre bırakın zorlamayı daha yeni canlanmış oluyor motor Hani Nasreddin Hoca fıkrasındaki gibi "hırsızın hiç mi suçu yok?" Niye suçu arkadaşa yükleme peşinde millet Honda mühendisleri/çalışanları falan evliya mı? Hata yapamaz mı?
    Selametle...
    HYO-GT250R
    İstanbul

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iyi günler.
    beni çoğunuz tanıyorsur cbr250r hayranı olarak r25 in yağ pompalamamasına dalga geçiyorduk.
    cbr 250 süper ya hani. az yakıyor. parçası ucuz falan.
    neyse olayı anlatayım daha önce konu açmıştım ramazanın başında izmire gittim geldim toplam 1000 km.
    bir diğer konu cbr250r konusundaki arkadaşlar var kronik bi ses sorunu var diyordum motora bozuk para sesi gibi. kiminde var kiminde yok ama hepinizde gelecek o ses merak etmeyin.
    darbe teşebbüsünün olduğu gün sabahtan herşeyimi ayarladım tekrar izmire gitmek için yola çıktım herşey normal. yalovadan çıkarken benzin aldım orhangazi yokuşundan inerken bi tekleme hissettim. hızım 140 civarıydı herhalde sıcaktan dolayı hararet yaptı diyerek kenara çektim 10 dk sonra tekrar çalıştırmak için marşa bastım fakat tepki yoktu. marş basmadan aküyüde yedi.
    internetten tamircilere bakıp birini buldum 3-4 km yürüyerek motoru götürdüm. aküyü şarj edip bursaya doğru ilerledim fakat artık öyle sesler gelmeye başladı ki anlatamam. sanki motor bloğunun içinde bi su birikintisi var sağa sola vuruyor. daha fazla gitmenin sağlıklı olmadığını düşünerek geri döndüm.
    tekrar orhangazi rampasında yalova iskeleye 30 kilometre varken artık birşeyler vurmaya başladı en son birşey koptu ve stop etti. bidahada çalışmadı. saat akşam 7 üzeri arkadaştan yardım istedim saat 10 civarı anca geldi şarjımda bitmişti yiyecek-su hiçbirşey kalmadı sadece sigara içip bekliyordum. arkadaş arabayla geldi halatla denedik sağlıklı olmadı bagajının üstüne bağladık haliyle arabayı çizdi onun masraflarına toplam 400 tl bayıldım. vapurdada darbe olduğunu öğrendik bu arada. ( izmire 3 kere uçakla gidip gelirdim ).

Motorum şuan serviste ben krank,piston falan kırdı diyordum ama yağ pompalamamış motorum. yani o dalga geçtiğimiz r25 le kader arkadaşı olmuş. inanın çok midemi bulandırdı bu olay. herşeyinden memnunken bu kadar saçma bişey olacağını hiç sanmazdım. motorumda ilandaydı iyiki diyorum ki birisi alıpta onda olmadı. vebali çok büyük. Allah'tan garantisi varda bekliyoruz öyle...
    Kardeşim büyük geçmiş olsun, çok daha beteri de olabilirdi. Hallederler bir sorun olmaz, merak etme. Masrafı olur olmaz çok olur önemli değil, cana geleceğine mala gelsin:

https://www.youtube.com/watch?v=AvPO7fRDTGw
    https://www.youtube.com/watch?v=AvPO7fRDTGw" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">
    (motor gitmiş, yağ yola ve arka tekere akmış)

Motosikleti
    Moto Guzzi Griso (2007) HD Sportster XL (1997)
    Alıntı bulut59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insan gibi kullansaydınız simdi hala motorunuzla turluyor olurdunuz. gecmis olsun.
    Arkadaşım ne eleştirmeyi biliyorsun, ne konuşmayı! Laflarını seçerek kullan!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Geçmiş olsun. Videoda çok fena bi an düşündüm altımda bmw yolda patlamışım öyle önümden mondiler zondiler çatır çatır geçiyor üüüüü cinayet sebebi çok kötü çok kötü

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı sarph35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ne eleştirmeyi biliyorsun, ne konuşmayı! Laflarını seçerek kullan!
    Cbr larda kronik bu mevzu .

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr larda kronik bu mevzu .
    ister insan gibi , ister hayvan gibi şii yapın arızalı seridense patlıyor anlatılan ve yaşanılan şeyler tıpatıp aynı.

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Çok geçmiş olsun hocam, iyi ki hareket halinde kitlememiş motosikletiniz.
    Eski cbr 250 sonra suzuki inazuma ve hali hazırda ktm rc 250 abs kullanıcısı olarak bu segmentte ;
    Anlaşılıyor ki bu segmentte alınacak SUZUKİ İNAZUMA & KTM RC 250 & KAWASAKİ NİNJA 250 SL kaldı.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    koşun lan koşun r25 ciler, bakın cbr da motor kitlemiş!!!
    şaka bi yana çok geçmiş olsun kardeşim, bir motorda başa gelmesi en son istenecek arızalardan biri. uzun yıllar önce zx-9 da başıma gelmişti, bi şahin parasına maloldu.
    140 olayına gelince; evet tamam sürekli 80-90 la gidilmez, ama sürekli red-line a yakında gidilmez. evet bu motorlar 180-190 ı görebilir belki, ama farzet ben 120 kiloluk halter barını kaldırıyoru, fakat bunu günde en fazla uzun aralıklarla 2 defa yapabiliyorum
    youtube da, bloglarda izliyorum r25 ve cbr 250 lili arakadaşları, rpm hep redlinelarda, sanki hasbam pistte gidiyor, 130-140 giderken viraj girişlerinde çat-çut 2. vitese çekmeler, 3. viteste 150 nin üstüne çıkmaya çalışmalar. hep fazla video izlemekten bunlar.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Baris Yzc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun hocam, iyi ki hareket halinde kitlememiş motosikletiniz.
    Eski cbr 250 sonra suzuki inazuma ve hali hazırda ktm rc 250 abs kullanıcısı olarak bu segmentte ;
    Anlaşılıyor ki bu segmentte alınacak SUZUKİ İNAZUMA & KTM RC 250 & KAWASAKİ NİNJA 250 SL kaldı.
    Bahsettiğiniz motorlar bir Honda, Yamaha kadar ilgi görmedi.
    Görselerdi motorlar daha çok satacak, daha çok çeşitli adamlar kullanacak, motorlarda değişik sorunlar ortaya çıkacak, tırnak içerisinde belirttiğimiz sorunlu seriler de ülkeye ayak basmış olacaktı belki de.
    Bundan dolayı bence kullandığınız tabir biraz desteksiz durumda.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    geçmiş olsun böyle sorunlar insanı motordan soğutuyor. Yolda bende çok müzik dinliyorum ama motor sesini gerçekten hiç duyulmuyor:(

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iyi günler.
    beni çoğunuz tanıyorsur cbr250r hayranı olarak r25 in yağ pompalamamasına dalga geçiyorduk.
    cbr 250 süper ya hani. az yakıyor. parçası ucuz falan.
    neyse olayı anlatayım daha önce konu açmıştım ramazanın başında izmire gittim geldim toplam 1000 km.
    bir diğer konu cbr250r konusundaki arkadaşlar var kronik bi ses sorunu var diyordum motora bozuk para sesi gibi. kiminde var kiminde yok ama hepinizde gelecek o ses merak etmeyin.
    darbe teşebbüsünün olduğu gün sabahtan herşeyimi ayarladım tekrar izmire gitmek için yola çıktım herşey normal. yalovadan çıkarken benzin aldım orhangazi yokuşundan inerken bi tekleme hissettim. hızım 140 civarıydı herhalde sıcaktan dolayı hararet yaptı diyerek kenara çektim 10 dk sonra tekrar çalıştırmak için marşa bastım fakat tepki yoktu. marş basmadan aküyüde yedi.
    internetten tamircilere bakıp birini buldum 3-4 km yürüyerek motoru götürdüm. aküyü şarj edip bursaya doğru ilerledim fakat artık öyle sesler gelmeye başladı ki anlatamam. sanki motor bloğunun içinde bi su birikintisi var sağa sola vuruyor. daha fazla gitmenin sağlıklı olmadığını düşünerek geri döndüm.
    tekrar orhangazi rampasında yalova iskeleye 30 kilometre varken artık birşeyler vurmaya başladı en son birşey koptu ve stop etti. bidahada çalışmadı. saat akşam 7 üzeri arkadaştan yardım istedim saat 10 civarı anca geldi şarjımda bitmişti yiyecek-su hiçbirşey kalmadı sadece sigara içip bekliyordum. arkadaş arabayla geldi halatla denedik sağlıklı olmadı bagajının üstüne bağladık haliyle arabayı çizdi onun masraflarına toplam 400 tl bayıldım. vapurdada darbe olduğunu öğrendik bu arada. ( izmire 3 kere uçakla gidip gelirdim ).

Motorum şuan serviste ben krank,piston falan kırdı diyordum ama yağ pompalamamış motorum. yani o dalga geçtiğimiz r25 le kader arkadaşı olmuş. inanın çok midemi bulandırdı bu olay. herşeyinden memnunken bu kadar saçma bişey olacağını hiç sanmazdım. motorumda ilandaydı iyiki diyorum ki birisi alıpta onda olmadı. vebali çok büyük. Allah'tan garantisi varda bekliyoruz öyle...
    bu sorun benim ve bi çok cbr250 kullanıcısının başına geldi ne yazık ki benim motor o zaman 2012 modeldi cbr250 nin forumunda yazmıştım bu sitede siz şansınızı fazla zorlamışsınız neyse ki size bi şey olmamış geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Yağ parası da vermeyeceksiniz, rodaj yağı koyuyorlar ve sıfırdan başlıyorsunuz.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sorun benim ve bi çok cbr250 kullanıcısının başına geldi ne yazık ki benim motor o zaman 2012 modeldi cbr250 nin forumunda yazmıştım bu sitede siz şansınızı fazla zorlamışsınız neyse ki size bi şey olmamış geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Yağ parası da vermeyeceksiniz, rodaj yağı koyuyorlar ve sıfırdan başlıyorsunuz.
    Malesef verecekmisiz yag parasini.
    Yag-yag filtresi-sogutma sivilari v.s degisti 140 lira ucret cikmis. Yapacak bisey yok buna sukrediyorum. Zaten istanbula tasima 400-500 liraya denk geldi hemen hemen. Canima gelmedi onada sukur.
    Allah hepinizi korusun bu durum gercekten cok cok psikoloji bozuyor. Abime aldigimiz pulsar'i istanbuldan izmir'e tirsa tirsa 6 saatte getirdim. Uzun yola cikmaya korkar oldum satip araba almayi bile dusunuyorum.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Geçmiş olsun.

Ama aklinda olsun, az daha koyup Japon yamaha yada honda alsaydin bunlar basina...... Lan?!
    obarey bunu beğendi.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Hocam sizin motosiklette bir şıkırtı vardı sanırım cbr 250r sayfasına yazmıştınız. Bu motor kitlemesinin sebebi olabilir mi benim motosikletten de şıkırtı geliyor 2014 cbr250r.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)