Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor ehliyeti için başvurduktan sonra iptal etme hakkımız var mıdır.ne yapmalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar, bir hevesle kredi çekip regal raptor daytona 250e 6c almak istedim yaklaşık 2 aydır motor almak için bekliyordum.çok uzatmak istemiyorum. çeşitli pürüzler çıktı ve ben kredi ödemem gelmesine rağmen motor alamadım.en son yaşadığım hadise bardağı taşırdı.1ay önce anlaştığım satıcı şehir dışında olduğunu ileri sürerek bayramdan sonraya kadar bekletti.içime sinen bir motor olduğu için seve seve bekledim.buluşma günü geldiğinde bir gün öncesi arkadaş büyük bir sürpriz yapıp usta ben motorumu satmaktan vazgeçtim diyerek mesaj attı.doğrudur yanlıştır başka bir düşündüğü olabilir buralara girmeyeceğim.

ben bu sırada motor ehliyetine başvurmuştum.ama bu olay beni motosikletten soğuttu ve kayıt olduğum ehliyeti de almaktan vazgeçtim.ne yapmalıyım.sürücu kursuna bu konuyla ilgili dilekçe yazmamın yararı olur mu. onlar da dilekçeyi milli eğitime mi, yollayacaklar acil cevaplarsanız çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Önce ara sor işte

konuşmana dikkat edersen iyi olur.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Kursun telefonunu verirsen ben senin yerine öğrenip buraya cevabını yazarım

Kurslar çoğunlukla parayı peşin ister yada 2 takside bölüp tahsil ederler. İlgili çalışmayı tahsilattan sonra başlatırlar. Eğer ödeme yapmadıysanız, yada sözleşme imzalamadıysanız arayıp bildirmeniz yeter. İlk taksidi ödediyseniz, imza atmamış bile olsanız sözleşme kabul edilmiş varsayılır. Sizin adınıza işlem başlatılır. Bu noktadan sonra cayma hakkı kursun kabulüne kalıyor.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Kursa verdiğin parayı geri alamazsın dostum

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bence ehliyeti almaktan vazgeçme,her zaman lâzım.

Şimdi fiyatlar fazla arttigi ve artik devletin belirledigi ucretler oldugu icin herkes fiyattan dolayi ehliyet almayi erteliyor siz evraklarinizi verdiyseniz gecmis olsun bir panter edasiyla avini bekliyorlar size dava acma şanslari var tabikide vazgecebilirsiniz ama bu var ve buyuk ihtimal yinr alirlar paralarini alin bulunsun bende aldim motorumda yok yeni aldim bende sizin durumunuza dustum olaylar degil ancak vazgrcme konusu ayni cok bunaltti hatta ama suan iyiki aldim diyorum yarin belli olmaz tekrar niyetlenirsiniz belki

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Motordan vazgeçtin tamam anladık.
    Ehliyetini git al ne olacak ki ? Yaşadığın konuyla alakası bile yok.
    Al koy beklesin cebinde..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Ehliyetini al koy cebine bencede.Pireye kizip yorgan yakmak nedir? Gidip baska bir motor alirsiniz

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    ehliyeti al dursun cüzdanda arada bir gaz verir motor alman için
    motor alacağın zamanda gözünde büyümez

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Öyle kafana göre kayıt sildiremezsin çocuk oyuncağı değil bu iş zaten sözleşme yapılıyorama yibede uygun görülür ise maddi imkansızlar sebebi ile kaydımın silinmesi dersin iptal edilir fakat sistem girişinde üstüne ders yazılır hoca atanır bunların ssk sı falan kdv vergi yanı kısaca masraflar düşülür bence ehliyetini al kalan paranlada uygun bir motor al bin

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Tüm mesaj yorumları okudum cevap mantık aynı ehliyeti al vazgeçme iptal ettirme her zaman lazim olur.
    .begendiginiz motor sifir=11.900-12.500tl ikinci el =7.500tl den basliyor yani kredi cektiniz parayi bankaya geri vermezsiniz para sizde ise regal olmadi diye insan motora kuser mi? Veya ehliyetten motordan vazgecer mi? Chooper-Crouser baska marka model yokmu? Regal çin malı japon hint tayvan degil biliyorsunuz değil mi?
    Yaptığınız çok yanlış hani bite kızıp yorgani yakmak la aynı...

Kurs iptal de baska öğrenci bulamayacak belki zarar düşüncesi ile hepsini degil bir kısmını geri verebilir 700tl ise 300tl gibi banka cekilen para geri gelse bile zarariniz net ortada olur bu nedenle mantıklı degil geri vermek bankaya kursa devam edin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)