Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

emniyet önünden geçerken içeri çekildim :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Herkese hayırlı günler bu gün evden ptt ye motorla gideyim para yatırayım dedim kask eldiven ve montu giydim ptt önnde park yer pek olmuyor bende geriye park ettim ptt ye girdim işimi hallettim dışarı çıktım emniyetin önünden geçerken (ptt ile emniyet yan yana arasından bir yol geçiyor) emniyette dışarda duran polis bana bakıyordu bende ona baktım kolay gelsin dedim sonra olaylar saçmaladı

Polis : Gel bakayım buraya
    Ben : Efendim
    Polis : Kimliğini ver
    Ben : Buyrun
    Polis : Sen nerelisin buralımısın burdamı okuyorsun
    Ben : Evet Lüleburgazda okuyorum
    Polis : Lüleburgazda ne okuyorsun
    Ben : Meslek yüksek okulu
    Polis : o montla terlemiyormusun geç bakayım içeri
    Ben : Terlemiyorum tamam
    Polis : içeri girdik aç bakayım montunu
    Ben : Bişey demeden açtım içlerine filan baktı
    Polis : Motormu kullanıyorsun büyükmü
    Ben : evet ama küçük sonuçta 100 gidiyor araçlar takmıyor bizi üstümüe kırıyorlar filan dedim
    Polis : İyi ozaman içerde istersen su var iç
    Ben : Yok teşekkürler dedim çıktım
    AWESQME, Mustaphalanx, DarkWheel ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu aralar emniyet birimleri teyakkuzda. Arkadaşın dediğine göre metrobüslerde 6 polis varmış bugün, bavul çanta vs araması yapıyorlarmış.
    Mustaphalanx bunu beğendi.
    sven stands ready.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    bızlerın guvenlıgı ıcın calısıyorlar askerlık yapan arkadaşlar bılırler. üniformayı giydiğin andan ıtıbaren sıvıl olan herkes potansıyel bır dusmandır. kımsenın ne oldugunu bılemezsın. adam işini yapıyor netıcede yardımcı olmak lazım, zaten arkadaşta gerektıgı gıbı davranmış.
    Maslak, DarkWheel, NoWyld ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu aralar terör eylemleri yüzünden polis özellikle,sıcak havalarda,mont-paltonun iç kısımlarına bomba ve silah gizleme olasılığına karşı kalın ve uzun giyinenleri arıyor.Polisi genel olarak pek sevmesemde bence polis yapılması gerekeni yapmış.Bu konuda polisi destekliyorum.
    DarkWheel, Bune ve ...garip... bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu havada mont giyersen bakar

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    yine zaafiyet, ya sen gerçekten bombalı bir şahıs olsaydın oraya kadar sokulmuş eylem yapacak ne olacak dı, gel bakalım dediği anda patlatacakdı kendini. madem şüpheli gördün ne bileyim daha profesyonel yaklaşılması lazım diye düşünüyorum

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Tutumunuz çok doğru ve yerinde olmuş. Arkadaşlar emniyet birimleri işini yapıyor. Kendilerine bugünlerde destek olalım.
    ...garip... bunu beğendi.

Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bızlerın guvenlıgı ıcın calısıyorlar askerlık yapan arkadaşlar bılırler. üniformayı giydiğin andan ıtıbaren sıvıl olan herkes potansıyel bır dusmandır. kımsenın ne oldugunu bılemezsın. adam işini yapıyor netıcede yardımcı olmak lazım, zaten arkadaşta gerektıgı gıbı davranmış.
    Yalan yanlış saçma bilgiler vermeyin insanlara. Sivil olan herkes potansiyel düşmandır diye bir olay yok. Hem nasıl bi cumle bu ya, savaş hukuku mu uygulanıyor şu an ülkede? Fazla cod oynamışsın sanırım.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı iambomba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalan yanlış saçma bilgiler vermeyin insanlara. Sivil olan herkes potansiyel düşmandır diye bir olay yok. Hem nasıl bi cumle bu ya, savaş hukuku mu uygulanıyor şu an ülkede? Fazla cod oynamışsın sanırım.
    Askerlik yapmamışsınız ya da ailenizde bir polis yok. Biraz cahil kaldım bu söylemlerinize. Oyun pek oynamam uzun zamandır gözlem yapmayı seviyorum. Masumların alnında ben masumum yazıyor herhalde, ben göremedim? Ve de polisler okuma yazma bilmiyor olacaklar ki masum vatandaşın alın yazısını göremiyorlar. Vay adi polisler iyiyle kötüyü ayırt edemiyorlar hı!.. Halbuki mesleğe çıktıklarımda onlara insan tipleri ve tehlike durumları usb bellek ile yüklenmişti. Onlar Android! Tavsiyem biraz sokağa çıkın, gözlem yapın, mümkünse kollu kuvvetle sohbet edin. Sokaklarda özellikle İstanbulda call of dutyden fazlası var...

babamın rütbesi yarbay ve hayatımın tamamını lojmanlarda yaşayarak geçirdim. Sadece istanbul değil de gerçek Anadolu'ya çıkmanızı öneririm. Bir kolluk kuvvetinin her zaman temkinli olması ile kendi vatandaşına canlı bomba, öcü gibi bakması farklı şeyler. 1 sene askerlik yaparak anlayamazsınız tabii ki fakat insanları kolluk kuvveti personelinden korkutmayın. Yazdıklarınızın saçmalığına bakmadan inanan insanlar olabilir. Konuyu açan arkadaş da sizin gibi düşünseydi kaçabilirdi ve başına durduk yere iş açabilirdi. Son kez söylüyorum hiçbir sivil vatandaş potansiyel bir canlı bomba, terörist olarak görülmez askerler arasında.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Evet. En azından ülkenin bir bölümünde savaş hukuku uygulanıyor. Ya da adına ne dersen de. Sen hiç gazete okuyup TV seyretmiyorsun sanırım. Ayrıca en azılı düşmanların el üstünde tutulduğu bu ülkede sivil veya resmi fark etmez; tanımadığın, kimliğinden emin olmadığın herkes potansiyel düşmandır. Bazıları yasal olarak düşmanlık eder, bazıları adam vurup bomba patlatarak.

Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet. En azından ülkenin bir bölümünde savaş hukuku uygulanıyor. Ya da adına ne dersen de. Sen hiç gazete okuyup TV seyretmiyorsun sanırım. Ayrıca en azılı düşmanların el üstünde tutulduğu bu ülkede sivil veya resmi fark etmez; tanımadığın, kimliğinden emin olmadığın herkes potansiyel düşmandır. Bazıları yasal olarak düşmanlık eder, bazıları adam vurup bomba patlatarak.
    Şu laflara da tavım. "sen hiç bilmem ne yapmamışsın herhalde, tv bakmamışsın herhalde." Sen baktın da noldu allah aşkına?

Ayrıca sizlerin kafasına göre ülkeyi komple kapatıp gitmemiz herhalde. Anlamanız gereken olay şu: "Masumiyeti kanıtlanana kadar herkes suçludur." değil, "Suçu kanıtlanana kadar herkes masumdur." olacak. Bir kolluk kuvveti personeli, kendi vatandaşına potansiyel terörist gözüyle bakamaz. Şu an Avrupa'da "bunun adı Hassan, kesin teröristtir." önyargısı ne kadar yanlışsa sizin dediğiniz de bi bu kadar yanlış.
    Mukaddime ve bikerboi bunu beğendiler.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    İyi yapmış. Geçenlerde çevik kuvvet müdürlüğünün önünde bir arkadaşla buluşacaktık. 5-10 dakika bekledikten sonra içeriden ekip çıkıp beni sorguya çekti. Burada bekleme kameralardan gördük terör eylemleri olabiliyor uzaklaş dedi gittim ben de.

Alıntı iambomba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamanız gereken olay şu: "Masumiyeti kanıtlanana kadar herkes suçludur." değil, "Suçu kanıtlanana kadar herkes masumdur." olacak. Bir kolluk kuvveti personeli, kendi vatandaşına potansiyel terörist gözüyle bakamaz. Şu an Avrupa'da "bunun adı Hassan, kesin teröristtir." önyargısı ne kadar yanlışsa sizin dediğiniz de bi bu kadar yanlış.
    bu ülkede herkes doğuştan terörist ve hırsızdır. emniyet güçlerine terörist olmadığını, vegi dairesine hırsız olmadığını ispatla yükümlü olarak doğuyorsun.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    azıcık güvenlik ile ilgili bir eğitim almış olanlar durumu pek yadırgamayacaktır. ha belki usül yanlış olabilir, ama fikir doğru, temmuz ayının ortasında montla gezen biri illaki dikkat çekecektir. herkes motora nasıl binilir bilmek zorunda değil.

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    diyarbakırdan selamlar olsun herkese. kim ne derse desin. onlar bizim güvenliğimiz için var. allah devletimede kolluk kuvvetlerinede zeval vermesin... allah yer ve yardımcıları olsun...

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Selamlar görevlerini yapanlar baştacıdır...
    kyagmur bunu beğendi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    adam serinlemen için sana iyilik yapmış gibi

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Arkadaşlar ben polise beni neden çevirdi diye kızmadım ki başıma ilk defa böyle bişey geldi paylaşmak istedim
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    adam sana zarf atmak suretiyle sorgulam a yapıyor.sende saçmaladı diye yazıyosun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)