Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CC yükseltmek ama nasıl?

Motovento
    REKLAM ALANI
    aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    şuan cc yükseltmek üzereyim. ikinci motosikletimi de sıfır istiyorum elimde (sadece motosiklet için) 11 bin tl var aklımda bu bajaj pulsar rs200 var fakat aklımda bir kaç soru işareti var ;
    1)parça kalitesi nasıldır
    2)uzun yol yapacağım uzun yolda sıkıntı çıkarır mı?
    3)motosiklette kronik sorun var mı?
    4)ikinci el piyasası nasıl olacak?

diğer aklımda olan motosiklet ise 2013 model inazuma 10-15 bin km'de bulabiliyorum 11 bine fakat adamın nasıl kullandığı muamma fakat sonuçta suzuki kolay kolay yolda bırakmaz. parçası kaliteli ikinci eli güzel uzun yolda rahat ama sonuçta 2. el fikirlerinizi söyler misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Ben dahil size bu konuda fikir beyan edenlerin bilgisi, deneyimi, niyeti, kendini ifade yeteneği de bir muamma. Eğer motosikletten yeteri kadar anlamıyorsanız veya anladığını bildiğiniz bir tanıdığınız yoksa ya riske gireceksiniz, ya da sıfır alacaksınız.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 2.el inazuma derim, apaçilik yapacak adam inazuma almaz zaten. Nispeten kullanıcıları iyi bakmıştır diye düşünüyorum. Bajaj ve Suzuki'yi marka olarak da kıyaslayamazsın zaten.

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2.el inazuma derim, apaçilik yapacak adam inazuma almaz zaten. Nispeten kullanıcıları iyi bakmıştır diye düşünüyorum. Bajaj ve Suzuki'yi marka olarak da kıyaslayamazsın zaten.
    bende öyle diyorum sonra düşünüyorum benden önce ki kullanıcı servis bakımını yaptırdı mı nerede yaptırdı nasıl yaptırdı hor kullandı mı felan aklımda soru işareti kalıyor

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Ben 1 ay önce test sürüşü için kullandım. Test motoru aynadan arkayi göremeyecek kadar titriyordu. Onun dışında hızlanması frenleri v.b cbf 150 den iyiydi. Ama titreşim çok fazlaydi

SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan cc yükseltmek üzereyim. ikinci motosikletimi de sıfır istiyorum elimde (sadece motosiklet için) 11 bin tl var aklımda bu bajaj pulsar rs200 var fakat aklımda bir kaç soru işareti var ;
    1)parça kalitesi nasıldır
    2)uzun yol yapacağım uzun yolda sıkıntı çıkarır mı?
    3)motosiklette kronik sorun var mı?
    4)ikinci el piyasası nasıl olacak?

diğer aklımda olan motosiklet ise 2013 model inazuma 10-15 bin km'de bulabiliyorum 11 bine fakat adamın nasıl kullandığı muamma fakat sonuçta suzuki kolay kolay yolda bırakmaz. parçası kaliteli ikinci eli güzel uzun yolda rahat ama sonuçta 2. el fikirlerinizi söyler misiniz?
    hocam bende daha tecrübeli arkadaşlarımız vardır illaki, benim kendi felsefem elektronik eşyanın ikinci elini hayatta almam heleki bu bir de motorsa keyfine düşkünsen sıkıntı yaşamak istemiyorsan paranı denkle alacak olduğun motorada uzun süre bineceksen doğru veya sana en uygun marka model hangisiyse onu al derim. şahsen ben olsam pulsara o kadar para bağlamam arkadaşım aldı 12000 bin tl motor hiç hoşuma gitmedim benim.
    illa ikinci el motor almak istiyorsan temiz bulmanda çok zor,

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2.el olsun Japon olsun. Hintin sıfırından iyidir.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Öncelikle şunu belirteyim. Burada sana 2.el japon 0 km hintliden iyidir diyen hemen hemen herkes bunu tecrübe edinmemis kişiler olacak. Ben tecrübe edinmis birisi olarak 2.el 2011 model ninja250r dan sonra 2016 0 km aldığım pulsardan son derece memnunum. Sık sık geziyorum. Motorum 45 günlük ve şuan 4400km de. Bu ana kadar hiçbir anormal durumla karşılaşmadım. Tabi birazda şans faktörü var ama durum genel itibari ile bu şekilde. Eğer 2.el aldığın zaman icin rahat etmeyecekse 200ns al 3 lirada cebinde kalsın cs400 gelincede motoru bayiye bırakır onu alırsın böyle bir şansında var. Nacizane fikrim budur :D

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle şunu belirteyim. Burada sana 2.el japon 0 km hintliden iyidir diyen hemen hemen herkes bunu tecrübe edinmemis kişiler olacak. Ben tecrübe edinmis birisi olarak 2.el 2011 model ninja250r dan sonra 2016 0 km aldığım pulsardan son derece memnunum. Sık sık geziyorum. Motorum 45 günlük ve şuan 4400km de. Bu ana kadar hiçbir anormal durumla karşılaşmadım. Tabi birazda şans faktörü var ama durum genel itibari ile bu şekilde. Eğer 2.el aldığın zaman icin rahat etmeyecekse 200ns al 3 lirada cebinde kalsın cs400 gelincede motoru bayiye bırakır onu alırsın böyle bir şansında var. Nacizane fikrim budur :D
    işin içine şans faktörü girdiği zaman ben direk s*çıyorum yani çölde bahtsız bedevi gibi çok şanssızım
    000000 bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan Tay100, Honda CBF150
    Kawasaki Z250SL'e de bir bak derim 0 KM fiyatı 13.000TL'idi. Araştır kararını ver.

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı Kamix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki Z250SL'e de bir bak derim 0 KM fiyatı 13.000TL'idi. Araştır kararını ver.
    evet kawasaki'de düşündüm fakat boyum biraz uzun 185 ve 80 kiloyum motosiklet biraz küçük gibi kalır altımda diye düşünüyorum

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    inazuma kullandım gerçekten rahatlık için yapılmış bir motor. titreşim nerede ise hiç yok tamamen yol motoru yapmış adam. 0 pulsara hiç yanaşma derim parça kalitesi motor kalitesi ve konforu heleki uzun yol yapacaksan kesinlikle inazuma. inazuma ile 110-120 stabil ekonomk gidebilirsin daha yukarısı için yakıt sarfiyatı yüksek.

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inazuma kullandım gerçekten rahatlık için yapılmış bir motor. titreşim nerede ise hiç yok tamamen yol motoru yapmış adam. 0 pulsara hiç yanaşma derim parça kalitesi motor kalitesi ve konforu heleki uzun yol yapacaksan kesinlikle inazuma. inazuma ile 110-120 stabil ekonomk gidebilirsin daha yukarısı için yakıt sarfiyatı yüksek.
    suzuki tam yol motoru ama bütçemi biraz aşıyor şuan aklımda 3 motosiklet var ktm duke 200 ve rc200, honda cbr 250 ve kawasaki z250sl ktm ye biraz soğuk bakıyorum çünkü son hızı çok düşük.

Motosikleti
    Kuba Ravan
    10-15 bindeki inazumadan korkma, nispeten iyi bakilmis olan bir tane al. inazumalar evladiyelik motorlar, kotu de bakilsa 10-15 binde hicbisey olmaz. pulsar da guzel motor ama titresimi sikinti, uzun yolda inazuma ile kiyaslayamazsin bile. inazuma cift silindir motoruyla tam bir uzun yol makinesi. ben kesinlikle inazuma derim.

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı bugrakoc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10-15 bindeki inazumadan korkma, nispeten iyi bakilmis olan bir tane al. inazumalar evladiyelik motorlar, kotu de bakilsa 10-15 binde hicbisey olmaz. pulsar da guzel motor ama titresimi sikinti, uzun yolda inazuma ile kiyaslayamazsin bile. inazuma cift silindir motoruyla tam bir uzun yol makinesi. ben kesinlikle inazuma derim.
    Suzukinin kalitesine bir şey diyemem kendini kanıtlamış bir marka 100binde kullanırsın 200binde iyi bakılırsa tabii ama ikinci el de şans mevzusu biraz daha çok olduğu için hiç girmek istemiyorum Suzuki olsa bile bana kol çıkarmış motosiklet gelir.

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    arkadaş alınmada senin daha çok güvenebileceğin bir motora ihtiyacın var git bayiye bak forumda mutlaka o motorun bilgi paylaşım platformu vardır oku cazipse al yoksa bu şekilde alman pek başarılı olmaz herkesin malı kendine güzeldir motor olarak ta sym wolf öneririm her şeyiyle sevdiğim bir motor 9000 km oldu servise bakım ve bir kere arka fren balatasını değiştirmeye gittim o kadar.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    şuan cbr 250 sahibiyim. uzun yolda 160 stabil gidersin son hızı düşük diye birşey sözkonusu değil bastınmı gidiyor 180e kadar dayanıyor. ancak UZUN YOL artçılı kullanımda kesinlikle önermiyorum artçıyı sırtınızda taşıyorsunuz resmen. şehir içinde artçılı kullanılabilir bence...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)