Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Virajda Patladım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Evet beyler en sonunda bunu da başardım bakışı kaybedince hoooop güm.
    bırakıyorum bu işi sıktı artık istanbul da motor kullanmak bela aramak gibi bi şey.aramızda yeni başlayacaklar varsa onlara tavsiyem istanbul gibi bi yere başlamayın.
    Kendinize iyi bakın.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Istanbul'un cilali asfaltinda virajda bakisi kaybedince patlayacak kadar sikintili hizlarla kullaniyorsan birak zaten baba dogru karar.
    Ros1n2 bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    işte bu yüzden istanbul içerisinde 3 ayda sadece 200 km yol yaptım. o da motoru ataşehirden getirmek ve esengüle gidip gelmek. birkaç defa da gece yarısı boğaz kıyısında kafa dinlemek..
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet beyler en sonunda bunu da başardım bakışı kaybedince hoooop güm.
    bırakıyorum bu işi sıktı artık istanbul da motor kullanmak bela aramak gibi bi şey.aramızda yeni başlayacaklar varsa onlara tavsiyem istanbul gibi bi yere başlamayın.
    Kendinize iyi bakın.
    İstanbulda viraj yok nasıl patladın
    kaanklky ve berkcigdem bunu beğendiler.
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Kullanamıyorsan istanbula viraja laf atma kullanan kullanıyor bazen bırakmak iyidir

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Hata sizde bunu kendiniz söylüyorsunuz. Eeeee o zaman suçu niye İstanbul'a atıyorsunuz?

madem kullanamıyorsun madem bırakacaksın o iddialı etiketi niye yazdın acaba?ben 2012 den beri motor kullanıyorum şu anki tecrübem 65bin km. sağnakta 120 km yaptığım oldu su birikintisine girip anında 80 e düşürdü beni hala düşmedim. çünkü oturup pc başında araştırmalar yaptım motosikleti fizik kurallarına göre nasıl kullanacağımı öğrendim bunların hepsini pratiğe döktüm. öyle motor alayım iki ileri sağa sola gideyim tamam ben bu işi çözdüm motorcu oldumla olmuyo bu iş. mevsimlik motorcu diyoruz onlara. genelde sikko virajlarda patlıyolar ya da bi anda aşırı panikleyip çokça mesafe olmasına rağmen ön freni kitleyip taklaya geliyolar

atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    kardeş çok büyük geçmiş olsun umarım önemli birşeyin yoktur. hiçbir şey senden değerli değil bunu unutma. Allah, yolunu ve bahtını açık etsin
    Jemand, nazım19, Erhan Tosun ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda cb 125 e
    Geçmiş olsun hakikaten asfalt berbat istanbul da sokaklar çukurlu virajlarda akan sular şaka gibi bir şehir

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Fazer8 ile motora başladıysan virajda patlaman çok normal.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Aslında foruma daha girmeyecektim ama bu son mesajım olsun
    öncelikle iyi dilekler dileyen arkadaşlara çok teşekkür ederim,
    İlk önce çok garibime giden bi mesajı cevaplayayım "İstanbulda viraj yok nasıl patladın?" dostum sen hiç viraja denk gelmedin mi istanbul da veya istanbulu sadece evinin penceresinden mi izliyosun eminim sen sürekli dümdüz yollarda sürmüşsündür hiiiç viraja girmemişsindir.

@AWESQME'nin de dediği gibi hata birazda benim virajda dikkati mi çeken bi şey oldu oraya bakayım derken kaçırdım virajı,aslında toparlaya bilirdim ama o anki panik ile kurtulamadım.
    istanbulda motosiklet kullanmak gerçekten sıkıntı bunu istanbulda kullanan arkadaşlar bilir yukarıda ki gibi ankarada kullanıpta laf edenler değil.
    dediğimin de arkasındayım şimdi çıkıp demeyin istanbulda motor kullanmak çok güvenli diye.
    Asfalt kalitesi sürücüler apaçi kamyoncular taksiciler yayalar derken iyice sıkıldım bence haklıyım da mesela geçen gün kırmızıda duruken geçsene diye korna çalan adamla bile karşılaştım.

Bir de şu fizik kurallarına göre kullanıp kendi Rossi sanan arkadaşa bi şeyler yazıp gidicem emin ol altın elbiseli adamın eğitim videolarını falan ezberledim normalde de motoru iyi kullanırım ama bu sefer 1-2 saniyelik hata pahalıya patladı.
    Sen biraz daha fizik dersine iyi çalış çünkü Motorcular arasında bi laf vardır "Düşmemiş motorcu yok düşecek motorcu vardır" diye sende bi gün düşeceksin belki yarın bunu bilemezsin...
    Bu siteden çooook şey öğrendim hepinize iyi sürüşler dilerim,1 saniye de olsa 2 saniyede olsa gözünüzü yoldan ayırmayın...
    nazım19 bunu beğendi.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazer8 ile motora başladıysan virajda patlaman çok normal.
    Aha şimdi ben yazıyordum ağzımdan aldın. Yeni farkettim bende;

Kullandığı motor: 2014 Fazer8

Arkadaş gitmiş 779cc 4 silindir 220 kg ağırlığında motorlar başlamış missss

Kusura bakma ama o laf saçmalık salatası. Hayatında hiç düşmemiş yıllarca motor kullanan insanlar var. Düşüceksiniz diye bir şey yok.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    çok geçmiş olsun umarım sizde bir şey yoktur.

ufak bir tavsiye bence eğitim alabilirsiniz bu sayede bu güzel zevktende mahrum kalmazsınız. çokta güzel bir motorunuz var eski motorumdur , hep çok istemiştim ama aldıktan sonra nedense ısınamadım ve sattım.

istanbul içinse gerçekten ufak motor şart bence. 2 haftadır nmax kullanıyorum şehir içinde, ondan öncede 1 seneye yakın pcx 150 kullandım yine şehir içinde. gerçekten çok daha rahat oluyorlar , tabikide bazı devavantajlarıda mevcut. büyük motor gibi saygı göremiyorsunuz , güçlü motor gibi bir anda hızlanamıyorsunuz ama bunlardan dolayı hep defansif sürüş yapıyorsunuz.

Motosikleti
    MT-25
    Geçmiş olsun.

Biraktigin iyi olmuş. Her insan motor kullanacak kaza yapsa da devam edecek diye bir kaide yok. Seçim elbette sizin.

okan kükner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun umarım sizde bir şey yoktur.

ufak bir tavsiye bence eğitim alabilirsiniz bu sayede bu güzel zevktende mahrum kalmazsınız. çokta güzel bir motorunuz var eski motorumdur , hep çok istemiştim ama aldıktan sonra nedense ısınamadım ve sattım.

istanbul içinse gerçekten ufak motor şart bence. 2 haftadır nmax kullanıyorum şehir içinde, ondan öncede 1 seneye yakın pcx 150 kullandım yine şehir içinde. gerçekten çok daha rahat oluyorlar , tabikide bazı devavantajlarıda mevcut. büyük motor gibi saygı göremiyorsunuz , güçlü motor gibi bir anda hızlanamıyorsunuz ama bunlardan dolayı hep defansif sürüş yapıyorsunuz.
    Bence asil sorun saygiyi motora degil ustundekine duymamaktan kaynaklaniyor. O yuzden motor ne kadar buyukse suren kiside kendisini o kadar yukarda goruyor ve patliyor. Genel olarak yazdim konuyu acan arkadasa gecmis olsun.

Motosikleti
    Derbi ETX
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kusura bakma ama o laf saçmalık salatası. Hayatında hiç düşmemiş yıllarca motor kullanan insanlar var. Düşüceksiniz diye bir şey yok.
    Emir vaki bir şey yok ki o cümle de, bir çok şekilde düşülür.
    Kaza ile Düşme kelimelerini ben mi farklı kullanıyorum yoksa sadece kaza olunca mı düşülüyor?

Bi karmaşıklık olmuş bence orada, sevdiğim bir cümledir, düzeltme ihtiyacı duydum.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı okan kükner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence asil sorun saygiyi motora degil ustundekine duymamaktan kaynaklaniyor. O yuzden motor ne kadar buyukse suren kiside kendisini o kadar yukarda goruyor ve patliyor. Genel olarak yazdim konuyu acan arkadasa gecmis olsun.
    bu konuda katılıyorum size fakat emin olun adam aynasında kocaman bir motor gördüğünde veya yolda gördüğünde saygı gösteriyor size. hee bunun göstermeyenide var tabikide.

ama sizinde dediğiniz gibi motora deği bana saygı göster...

okan kükner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuda katılıyorum size fakat emin olun adam aynasında kocaman bir motor gördüğünde veya yolda gördüğünde saygı gösteriyor size. hee bunun göstermeyenide var tabikide.

ama sizinde dediğiniz gibi motora deği bana saygı göster...
    Oyle malesef. Katiliyorum.
    berkcigdem bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Dostum çok geçmiş olsun virajda bakışı kaybettim patladım ne demek abi şu lafa bir türlü anlam veremiyorum gerçekten hani deselerki bariyere kitlendim vs anlayacağım bir nebze ama illa baktığın yere gideceksin diye birşey yok o birazda acemileri viraj çıkışına odaklamak için bariyerlere kitlenip paniklemesinler diye çünkü o esnada frenlemeye başlayacaklar ve motor dikleşicek sonra kaçınılmaz son dümdüz bariyerlere bende virajda çıkışa bakıyorum ama çoğu zaman bakışımı değiştirdiğim oluyor karşıdan gelen arabaya bakıyorum bazen hiçde yönüm değişmedi aynayada baktığım oldu hatta şerit değiştirirken veya yolların bağlantı yerlerinde sadece aynaya güvenmeyip kafamı çevirip arkayı kontrol ettiğim çok olmuştur yinede dümdüz gitmişimdir bendemi tuhaflık var acaba yoksa cidden bakışı kaybetmek,farklı yere bakmak ile bir noktaya kitlenmek,panik yapmak ayrı şeymi çünkü izlediğim bir çok viraj kazalarında bakışı değiştirip kitlenip frene basıp motoru dikip viraj alamıyorlar yada yatırıyorlar

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında foruma daha girmeyecektim ama bu son mesajım olsun
    öncelikle iyi dilekler dileyen arkadaşlara çok teşekkür ederim,
    İlk önce çok garibime giden bi mesajı cevaplayayım "İstanbulda viraj yok nasıl patladın?" dostum sen hiç viraja denk gelmedin mi istanbul da veya istanbulu sadece evinin penceresinden mi izliyosun eminim sen sürekli dümdüz yollarda sürmüşsündür hiiiç viraja girmemişsindir.

@AWESQME'nin de dediği gibi hata birazda benim virajda dikkati mi çeken bi şey oldu oraya bakayım derken kaçırdım virajı,aslında toparlaya bilirdim ama o anki panik ile kurtulamadım.
    istanbulda motosiklet kullanmak gerçekten sıkıntı bunu istanbulda kullanan arkadaşlar bilir yukarıda ki gibi ankarada kullanıpta laf edenler değil.
    dediğimin de arkasındayım şimdi çıkıp demeyin istanbulda motor kullanmak çok güvenli diye.
    Asfalt kalitesi sürücüler apaçi kamyoncular taksiciler yayalar derken iyice sıkıldım bence haklıyım da mesela geçen gün kırmızıda duruken geçsene diye korna çalan adamla bile karşılaştım.

Bir de şu fizik kurallarına göre kullanıp kendi Rossi sanan arkadaşa bi şeyler yazıp gidicem emin ol altın elbiseli adamın eğitim videolarını falan ezberledim normalde de motoru iyi kullanırım ama bu sefer 1-2 saniyelik hata pahalıya patladı.
    Sen biraz daha fizik dersine iyi çalış çünkü Motorcular arasında bi laf vardır "Düşmemiş motorcu yok düşecek motorcu vardır" diye sende bi gün düşeceksin belki yarın bunu bilemezsin...
    Bu siteden çooook şey öğrendim hepinize iyi sürüşler dilerim,1 saniye de olsa 2 saniyede olsa gözünüzü yoldan ayırmayın...
    Ankarada haftaiçi gündüz saatlerinde 2-3 saat bi gezin görün ankarada motor sürmek kolaymıymış. Bizim trafik çok deli akar. Sol şeritten yardırıp sonra iki vites küçültüp frenlere asılıp makas atarsın yonca kavşağa girersin. İstanbulda trafikten yol akmıyor ki sürat yapasın sıkıntıya giresin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)