Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Virajda Patladım

Motovento
    REKLAM ALANI
    bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Şu an Amerika'dayım. Buradaki yolları ve trafik düzenini gördükten sonra Türkiye'ye döndüğümde motor alma planımı çok ciddi bi şekilde tekrar gözden geçiriyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DarkWheel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (SATILDI)Yamaha XVS 1300 Midnightstar
    Alıntı bpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an Amerika'dayım. Buradaki yolları ve trafik düzenini gördükten sonra Türkiye'ye döndüğümde motor alma planımı çok ciddi bi şekilde tekrar gözden geçiriyorum.
    Amerikada ki ana yollar gayet güvenli ve sürüş zevki harika. Fakat şehir içi sokaklar ve caddelerden bahsediyorsan benim gördüğüm kadarıyla hepsi çatlak dolu ve bizimkilerden daha yamalı. Trafik düzenine diyecek sözüm yok ama

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    viraj yapmak sanattır. yanında ki araba (o araba hep denk gelir) gaza gelir seni son düzlükte geçer 2 saniye önce viraja girer ama sen sağlam fren atıp içeriden öyle bi girer çıkarsın ki.. aynadan bakarsın vurmuş yüze ifadesi

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara - İstanbul kavgasına dönmüş olay. Arkadaşın sadece viraj alamadığı için bıraktığını sanmıyorum. Bu durumu destekleyen diğer yan etkenler de muhakkak vardır. Onun için hayırlısı olsun.

Daha önce bir arkadaşın da dediği gibi eğitim almak böyle zamanlarda gerçekten faydalı olabiliyor. Özgüven ve bilinci arttırıyor. Bol bol eğitim alın arkadaşlar, tehlikeleri minumuma indirdikçe motordan aldığınız zevk artacaktır.
    VESPERA ve kurubuz bunu beğendiler.

SİYAH İNCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Tutkuyu adrenalin tetikler kaza yaparsan bu da sana soğukluk getirir. Şuan böyle düşünmen çok normal kaza yaptığın anı bir gözden geçir orada ne gibi bir hata yaptığını çok net anlarsın... Sonuç özgür irade
    Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    üstat geçmiş olsun, gerisi hikaye...

Motosikleti
    gt250r
    Kisa konu özeti ; Virajda hatun kesiyordum patladim rezil olunca da motoru bırakıyorum.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçmiş olsun.
    Geçen ay halamın kızının Kütahya'daki cenazesinden dönüyordum. Kafam cenazeye gitti, bir anda daldım ve o anda viraj çizgisini kaçırdım. Sola
    virajdı ve sağımda benimle beraber virajı dönen koca kamyonun tekerleklerine doğru sürüklenmeye başladım. Kazaya 10 cm kala biraz arka fren + sola tam yatma ile kurtardım. Ama çok korktum. Vira işi şakaya gelmiyor. MotoGP de bile pilotlar viraj kaçırıp bariyere veya kum havuzuna patlıyorlar. Aman dikkat. Motosikletin tek başına yaptığı kazaların tamamı viraj sebebiyledir.
    gursus bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    "Zirvede başladım Zirvede bırakıyorum"

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Geçmiş olsun, umarım ciddi bir sorun yoktur. Gerçi bu mesajı okuyamayacaksın zira bir daha foruma girmeyecekmişsin ama, ben yine de genel bilgi olması açısından birşeyler karalamak istiyorum.

- Her insan kaza yapabilir, ama yapmayabilir de.

- Her motorcu bir gün düşecektir diye bir laf var, bunu kimin uydurduğunu da gerçekten bilmiyorum.

- Motosiklet ve İstanbul konusunda söylediklerinize katılmıyorum. 22 senedir İstanbul'da motosiklet sürüyorum,dünya kadar da insan sürüyor. Asfalt kaliteli değil evet, ama buz üzerinde paten yapan insanlar da var, ve ilk kar yağdığında kolunu bacağını kıranlarda.

- Motosiklet kullanmak belirli fizik kurallarına dayanır, bu doğru. Fakat aynı zamanda 2 saniye sonrasını gören bir sürücüye de ihtiyaç duyar,aynı zamanda ciddi de tecrübe ister, bu da eğitim ile olur, yıllanmışlık ile olur, yani pratik ile..

- Gerçekten motosiklet tutkunu bir insan, allah muhafaza sakat kalmadığı sürece bu meretten ayrılamaz. Yani sele kıçına değdikten sonra bir daha kalkmak zordur. Belki siz ulaşım için tercih etmiştiniz. Olabilir.

- Bazen olmuyorsa zorlamamak en iyisidir. Hakkınızda hayırlısı olun.

Uğurlar ola.
    AWESQME ve caglar48 bunu beğendiler.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Samimi söyleyeyim;
    Bende böyle radikal bir karar alacak g*t yok.

Seni tebrik ediyorum
    AWESQME ve siyahus bunu beğendiler.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk ve tek kazamı yaptığımda (19 yıl falan oluyor), kafamda kırk dikiş, tamamen çizilmiş bir sağ surat, ezik bir kürek kemiği, içi minik minik taşlarla dolu iki avuç, ezilmiş bir sağ topuk la, ben yatakta uzanırken herkes mırıldanıyordu,'' verilmiş sadakası varmış, bir daha bimnez artık''
    ve ben daha kafamdaki dikişi aldırmadan, avuç içlerim acıya acıya, 7 yada 8 gün sonra yine motorun üstüne çıktım, evin önündeki caddede ufak ufak turladım.
    yani diyeceğim, ya motorcu olmamış bu arkadaş daha (sadece ulaşım aracı olarak görmüş olabilir), ya da bambaşka etkenler var motoru bırakmasında.
    nelerden vazgeçtik ömrümüzde ama baki kalan sevdalarımızın üst sıralarında yer aldı hep motor.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet beyler en sonunda bunu da başardım bakışı kaybedince hoooop güm.
    bırakıyorum bu işi sıktı artık istanbul da motor kullanmak bela aramak gibi bi şey.aramızda yeni başlayacaklar varsa onlara tavsiyem istanbul gibi bi yere başlamayın.
    Kendinize iyi bakın.
    Tabi ya canını sıkarsa bırakırsın. herkes motosiklete binecek diye kural mı var sanki. Paşa gönlün nasıl bilirse öyle yaparsın. Zaman geçer gene canın çeker gene binersin. Kim karışır. Bakma abuk subuk yorum yapanlara. Yolun açık olsun.

Motosikleti
    XRUNNER
    Çok geçmiş olsun. Hayırlısı olsun.

Evet bu iş tehlikeli bir iş. Fakat,hayat tecrübesi,ekipman,eğitim, bol pratik, sacma hareketlerden kacınma, gece mumkunse binmeme, yağışta bile binmeme yerine göre, bu olayın tehlikelerini buyuk ölçüde indirgiyor.

Trafiğin içinde kalınca ilk aklınıza motorunuz gelecektir. Kalıbımı basarım. Yani bırakmak zordur.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    İstanbul da motor kullanmak konusunda kesinlikle haklısınız.Öküzün bir adım üstü insan çok.Neyle ifade edeceğimi bilmiyorum bu topluluğu.Bunlar insan bile değil, bunların içinde Motosiklet gibi bir vasıtayı kullanmak çok riskli bir durum.Gel gör ki, tutkumuz daha ağır basıyor.

1600 1700 km yol yaptım, İstanbul trafiğinde 30 km mesafede yaşadığım sıkıntıların hiçbirini yaşamadım.Bu şehir de gerçekten motosiklet kullanmak çok tehlikleli.Ancak bırakırmıyız, tabi ki hayır.

Gidilecek çok yol, görülecek çok yer, yaşanacak çok güzel şeyler var..

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Geçmiş olsun , polemik yaratmak isteyenlere prim verme , sen ne istiyorsan onu yap

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)