Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Motosikletten kaç kere düştünüz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    cerkezbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    "Düşmeyen motorcu yoktur, düşecek motorcu vardır" diye önce kendime sağlama aldıktan sonra;
    4 yılda 2 düşme, 2 yatırma.
    İçeceğin suda köpek öldürme. Çerkez Atasözü.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Motosikletten 15 yaşında 16 yaşında 19 yaşında toplam 4 kere düştüm. Sadece 1 inde yaralandım ve 1 ay topallayarak gezdim. Yaralandığım kazada 15 yaşında idim. 16 ve 19 da ön teker kayması sonucu 2 kere düştüm. Ilkinde motoru bıraktım o gitti kendim zarar görmedim. 19 yaşındada ekipman sayesinde zarar görmedim. 19 da gene ilk aldığım zaman motoru alkollü bindim durduğum yerde u dönüşü yapacakken düştüm.d o günden beri alkollü motosiklet kullanmadım

zulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250
    2. den sonra saymadım

Şimdi ben Sport model motoru olan bir motosikletçi değilim :D

Benim Skuter var, Suzuki AN 125HK, bu düşüşüm geçen hafta oldu...

Bodrum Halikarnas'ta geziyoruz, yanımda arkadaşım var onunda skuter motoru var, yoldayız turist kafilesi vardı, içlerindede bir kendini bilmez, ben yoldayken bir anda karşı kaldırıma atlamaya çalıştı, çığlıklar arasınnda sağa doğru kırdım, düşerken toparlamaya çalıştım gidonu çevirdim sola gider gibi oldum ama skuter affetmedi asfalt ile sevgili oldum :D

Millet başıma filan toplandı ''İyimisin, güzel kırdın yoksa çocuğun durum vahim olabilirdi'' falan filan, kalktık bir şey yoktu bende yavaştım zaten, baktım kafilede geldi ''Sorry'' filan diyor çocuğun ailesi.

İkincisi ise İstanbul'da okula giderken oldu, sabahın altısı çıkmışım Nişantaşından Beşiktaş'a iniyorum, mısırlı bahçe parkına dönmek için sokağa giriyordum çok yatırdım motoru direk yerdeyim.

Skuter fark etmez, hepsinde tam takım güvenlikliydim çizik bile almadım. Ekipmanın gücü budur.

Motosikleti
    honda nc750 x
    İki senedir motosiklet kullanıyorum, ilk iki motorumu sıfır almakla beraber düşmeden alıcısına sattım. Şu an NC 750 X var, Allah'ıma çok şükür henüz düşme ve kaza yok; ama bir gün mutlaka olacağını düşünerek hiçbir zaman tüm koruma ekipmanım olmadan motosikletime binmiyorum.. Allah kimseye kaza bela vermesin, tekeriniz düz bassın..

beycox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    3 kere motoru devirdim oda daha yeni öğrendiğimden dolayıydı arkadaşlar benimle asvalt sıvacısı diye dalga geçiyordu :D o günlere nalet olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Öğrenirken ve öğrendikten çok uzun bir süre sonrasına kadar hiç düşmedim.Daha sonra birkez olduğum yerde yan yatırdım sonra arkası kesilmemeye başladı.Alışkanlık oldu galiba üç beş öyle devam ediyoruz.:=)

Motosikleti
    MT-25
    Ben çok düşerim.. saymadim hatta bir rivayete gore carpisan arabaya cevirdi derler )) utanç içindeyim

En heyecanlı dususu, honaz seyir tepesine çıkarken yasadim . Kumlu tasli yokuş yoldu, düştüm motor aşağı doğru kayiyordu ))) zor tutup kaldırdım.
    on teker çukura girebilirdi derin yariklar vardi farkındaydım, oraya girmemek için topraga gomulu tasa seettirince sektim sanki düşmüştüm.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    7di dun gecede dustum 8 oldu varmı len kapıscak olan

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    2 defa ilki ilk motosikletim olan bisan cup la gelirken önüme sarhoş bir sürücünün kamyoneti kırması diğeri de Bir daha çinli motor almamaya tövbe ettiğim mondial drift. 20 kmh bile değildi süratim ne olduğunu anlamadım motor altımdan kaydı gitti görenler bile şaşırmıştı sanki görünmez bir varlık motoru altımdan çekip almıştı şükür o olaydan sonraki 6 sene de düşmedim

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Su an 3 ,

Geriye baktigimda duzenli araliklarla dustugumu farkettim bi sezon kapanirken bi de sezonun ortasinda dusmusum hep, su an da sezonun ortasindayiz bakalim adet devam edecek mi

Cok sukur hep kucuk capli kazalar oldu, kulagima kupe cinsinden. Umarim pamuga donmez
    jimi_hendrix bunu beğendi.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su an 3 ,

Geriye baktigimda duzenli araliklarla dustugumu farkettim bi sezon kapanirken bi de sezonun ortasinda dusmusum hep, su an da sezonun ortasindayiz bakalim adet devam edecek mi

Cok sukur hep kucuk capli kazalar oldu, kulagima kupe cinsinden. Umarim pamuga donmez
    hastane yakınlarında turla barıde yetıstırmeye vaktımız olsun
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    4 yılda 2 kez düştüm oda ilk motoru aldığım zamanlar. ilki yokuş aşağı sağa dönücekken ön frene bastım yapıştım. İkincisi gaza gelip teker yapmam sonucu arka frene basamayıp takla atmıştım.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hastane yakınlarında turla barıde yetıstırmeye vaktımız olsun
    Erman da iyi bilir.

Ilk kazami Eyup devlet hastanesine 20 metre kala yaptim, suruklenerek onune kadar gitmisim. Benim suruklenme bitince direk kaldirip sedyeye koymuslardi

Bir daha ki sefere direk acilden iceri girmeyi dusunuyorum

Sonumuz morgda bitmesin de (Allah korusun hepimizi)
    jimi_hendrix ve caglar48 bunu beğendiler.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

4 yılda 2 kere düştüm ilk başladığımda 2.Ayda hava yağmurluydu sağa dönerken araba aniden çıktı ön frene abandım ön tekeri kaybedip yere yapıştım 4. ayda daha yeni çıktım yola yokuş aşağıydı gazı bile açmadım daha süratim 20 filandı arabanın altından havlayarak köpek çıktı görmedim aklım gitti ön frene abandım gine yere yapıştım ondan sonra bir daha ön frene hiç abanmadım çok şükür 4.yılım hiç bir sıkıntı kaza yaşamadım

Sıfıra akın süratlerde , süpermoto/cross ile gerek asfalt gerek arazide 13 defa , geçmişte mobylette ile uçmşluğum var , konuşum yumuşak idi hamd olsunlar.

Yaramaz'ın tekiyimde , arada sırada sadaka, börtü böceğe su vererek hayatta tutuluyorum sanırım herkese sadakayı davsiye ediyorum

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfıra akın süratlerde , süpermoto/cross ile gerek asfalt gerek arazide 13 defa , geçmişte mobylette ile uçmşluğum var , konuşum yumuşak idi hamd olsunlar.

Yaramaz'ın tekiyimde , arada sırada sadaka, börtü böceğe su vererek hayatta tutuluyorum sanırım herkese sadakayı davsiye ediyorum
    Krostan düşmek zevkliymiş diyolar abi, doğru mudur? (Arazide)
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha biyerim kırıldı 6 ay yatarım şinci, diye diye üj buçuk atmak paha biçilemez zevklimi? doğrusu evet adrenalin/endorfin.., 36'dan sonra bi yerim kıraydım şirinleri görürdüm sanırım, bu yüzden boşadım kendisini zaten, meydanı genjlere bıraktım vesselam.

unutmadan , zemin toprak/çimen ise süper , taşlık ise matrix ağır çekim (aha şindi z..i tutuum diye şerid geçmekte önünden ağır çekim^^ )

unutmadan2 herdaim 20km+ asfalt dahi olsa full koruma ile yola çıkardım , bi cross botum yok idi , onunda açığın postal/bazende sağlam işçi botu ile kapardım.
    jimi_hendrix ve EmreKocyigit bunu beğendiler.

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arazide okuma kısmına kadar pis "yav he he" bakışı attım
    Son konuma bak Jimi nasıl zevkli anlatamammm
    jimi_hendrix bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arazide okuma kısmına kadar pis "yav he he" bakışı attım
    Son konuma bak Jimi nasıl zevkli anlatamammm
    bakıyorum abi... Karbon abi de çok güzel özetlemiş olayı :D
    EmreKocyigit bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)