Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Makinesi orjinal olmayan cg ile uzun yol

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Breton 150
    Merhaba abilerim kardeşlerim...
    Ben hayırlısı ile 150 lilik 65 cm piston bir cg alacam
    Hedefim : Yaz tatilinde ise gidip gelmek ve biraz akşam takılmak (50-60km)...
    Okul açılınca okula gidip gelmek...(80-100km) bu hedeflerim sürekli olacak yani motor sürekli şu kmleri gorecek

Motor orninalde 100luk iyi bir ustada 150 lilik 65cm piston takılmış yani 170 180 ccye geliyor.sahibi yağını falan bakımını yaptıran ustaya gösteren bir arkadasim
    Üzerinde 200luk karbüratör 17 19 jant ve Performans Antep egzoszu var
    Yani bastığında 140 150 goren motor

Ben okadar sikistirmassam bakımını yağına benzinine baktirsam hor kullanmasam sıkıntı cikarirmi

MOTOR : FALCON ATTACK 100

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    şahsi fikrim markası modeli ne olursa olsun ciddi anlamda mekanik modifiye görmüş her alet orjinal haline göre arıza çıkarma potansiyeli yüksek aletlerdir.

Şahsen ben tercih etmezdim açılmış motoru

Dumlupınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öfff hiç girilecek makina değil birader.. sıfır bi çinli comuter al daha iyi..

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer her gün bu KM leri yapan biriysen altı oynanmış cg almanı önermem!
    neden diye sorarsan açıklayayım..

1 altı yükseltilmiş. Cg nin kıçı tamirden çıkmaz

2 normal motorlara göre daha çok bakım isterler

3 en ufak sıkıştırma da krank kırar piston keser

4 bu durumlarda her zaman cebinizde para çıkması demek.

Karar sizin.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...00-km-yol.html
    Daha önce aynı konuyu aynı şekilde açmıştın cevaplamıştık.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    En kotu 150lige cevirirsin,ben alirdim sahsen canavar gibi bin :D

Motosikleti
    Kanuni Breton 150
    Mengu sende cg motor ile uzun yola cikmissin sorun çıkarmadı demiştin ama bir çoğu kişi aynı fikirde degil

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı safak1999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengu sende cg motor ile uzun yola cikmissin sorun çıkarmadı demiştin ama bir çoğu kişi aynı fikirde degil
    Motoru birçok kişi değil ben sürüyorum sorun çıkartmıyo. Az önce 40 km kadar çevreyolu, şehiriçi karışık kullandım. Sıcak havaya rağmen mükemmel performansı var.
    matrax33 bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Birisi bana açıklasın lütfen :

CG ne demektir. Birçok marka ve modele cg deniyor. hangi motora cg denir ? Honda cg 125 i kastetilmediğinden eminim ki bu başlığı açanın alacağı motor da bir çinli ama cg diyor.

Motosikleti
    Kanuni Breton 150
    Cg kalıplaşmış bir isim yan kapaklarda bile cg125 yaziyor

Motosikleti
    Kuba CR1
    oynanık motora 3 yıl bindim bakımlarını daha vakti gelmeden yapardım kendim anlarım motosikletten ben hiç bir sorun yaşamadım çok aşırı sıkıştırırsanız üst kapağı büyütmedilerse subap kesme yapabilir motor kitler yani ama bu dediğim ekstrem bir durum 12 bin devirlerde gitmeniz gerekir hep kolay kolay bişey olmaz kardeşim çinliler burdakilerin dediği gibi insanı yolda koyan motorlar değildir 15.000 km kullandım yaklaşık

Motosikleti
    Kanuni Breton 150
    Erensipahi ışte cgden anlayan adamsın nasıl ulaşırız sana

Motosikleti
    Kuba CR1
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birisi bana açıklasın lütfen :

CG ne demektir. Birçok marka ve modele cg deniyor. hangi motora cg denir ? Honda cg 125 i kastetilmediğinden eminim ki bu başlığı açanın alacağı motor da bir çinli ama cg diyor.
    cg motosikletin şase tasarımından geliyor hondanın ürettiği efsane diyeceğimiz modellerden bu motora herkes bir kerede olsa biniyor kullanıyor vikipedi ye yazarsan detaylı bilgi bulursun bizim milletimiz pek beğenmez ama cg efsanedir hondanın birçok tasarım ödülü almasına sebep olmuş modeldir zamanında

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

Erensipahi ışte cgden anlayan adamsın nasıl ulaşırız sana
    usta ıspartada öğrenci olarak yaşıyorum istersen facebook ile iletişime geçebilirsin https://www.facebook.com/eren.sipahi.54

Motosikleti
    Kanuni Breton 150
    Sibop ayarları yaptirirsak yağını koyarsak sikistormassak bide devirli kullandikmi sıkıntı çıkarmaz galiba

Motosikleti
    Kuba CR1
    subaplar her zaman ayarlı olacak ayarlı olursa korkma sıkıştır istediğin kadar bişey gelmez başına ama ayar fazla bozulursa şans bırakmaz pistona çarpar(yüksek devirlerde 13.000) yağını 1000 km de değiştirirdim subap ayarlarını yapardım kendim çokta yakmıyordu böyle olunca birde karbüratör önemli çift gaztelli karbüratörler var onları tavsiye ederim sakin kullanımda az agresif kullanımda deli yakar ama motorun ona göre gider soracağın soru varsa özelden yazabilirsin ya da konuya yaz cevaplarım dereceli egzantrik falan takılı ise sakın bulaşma derim el yapımı olduğu için genelde sıkıntı çıkartır

Motosikleti
    Kanuni Breton 150
    Sipob ayarlarını ne kadar sürede yağını ne kadar sürede koyacaz abi bide bu 150 65 piston tek kişi kaç görür

Motosikleti
    Kuba CR1
    Sipob ayarlarını ne kadar sürede yağını ne kadar sürede koyacaz abi bide bu 150 65 piston tek kişi kaç görür
    bak kardeşim bu motosikleti hız yapacaksan alma lastiklerine ve dişli oranlarına göre bide motor iyi açıldıysa 150 civarı yaparsın rahatça ama duramazsın kardeşim fren denen bişey yok çünki bu alette sen çekiş için önem ver silindire boşver hızı falan zaten 100 110 yaptığında anlarsın demek istediğimi kaskınıda her zaman tak motosikletin genel bakımları sanırım 2000 km de bir yapılıyordu ama sen 1000 1500 de bir yaptırabilirsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)