Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kısa mesafede arabanızı kullanın.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25
    Kask , pantolon , mont, eldiven , çizme ile giderim .Ancak yaz döneminde kisa mesafelerde pantolonu giymeyi beceremiyorum.. Beni tedirgin eder dizlik kullanmak. Ancak o kadar sıcak ki. . Böyle bir taviz veriyorum güvenlikten bazen...

Okula gittiğimde kask eldiven topcaseye, pantolonu sınıfta cikart. Montla beraber yanında muhafaza et. Sonra onları tasi,alıştım sanırım..
    ...garip... bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Yurdun önünde metro var, okulun önünde de metro var; niye motora bineyim ki?
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    böyle yerde söylenecek şey mi bu

iş ev arası 7-8 km. Zaman farkı pek yok
    Birinde az da olsa trafiğe, araba kullanmaya tahammül ediyorum, diğerinde keyfine motora biniyorum

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    universite zamanlarında sınıfa bi girerdim, hava yağmurluysa çamurlu su paçamdan akardı. ne yerde iki karış tutmuş kar ne de sel gelse durduramaz beni

kurye13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Biliyorum hiç aklınıza gelmiyor, umurunuzda da değil ama çevresel etkileri nedeniyle avrupada kent merkezleri fosil yakıtlı araçlardan arındırılıyor. Biraz yüksek karizmanız çizilecek, biraz da belki eril gücünüze zeval gelecek ama yokuş yoksa kısa mesafede bisiklet öneriyorum.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı kurye13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyorum hiç aklınıza gelmiyor, umurunuzda da değil ama çevresel etkileri nedeniyle avrupada kent merkezleri fosil yakıtlı araçlardan arındırılıyor. Biraz yüksek karizmanız çizilecek, biraz da belki eril gücünüze zeval gelecek ama yokuş yoksa kısa mesafede bisiklet öneriyorum.
    Fosil yakıtlı araçların alternatifi bisiklet veya yürümek değil ki? Toplu taşımanın gelişmesi(tercihen elektrikli trenler) ve yeterli güçteki elektrikli araçların satın alınabilecek seviyelere gelmesi.

Sağlık için bisiklet,pratiklik için bisiklet hatta sosyalleşmek için bisiklet fikirleri iyi de çevre için bisiklet pek gerçekçi değil.

Motosikleti
    Kuba Ravan
    Alıntı kurye13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sehir icinden sacma sapan pikaplar land roverlar ve katalitik konvertoru olmayan apaci araclari temizlense yeter, benim 139cc gariban motorumun kimseye bir zarari yok. daha gecen gun sirket aracinin klimasini acmis motoru calisir halde icinde uyuyan bir elemana rastladim. kimse kusura bakmasin ama bu barzolar dururken bu sicakta her gun 20km bisiklet suremem.

isimbulamadı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    Başlığa sigara içerek girdim ve son sigaramdı. Tabii ki motosikletle gidecektim markete (Kask, eldiven). Sonra arabaya mı binsem diye düşünürken şu an markete yürüyorum.
    Teşekkürler motosiklet.net
    ...garip... bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı isimbulamadı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığa sigara içerek girdim ve son sigaramdı. Tabii ki motosikletle gidecektim markete (Kask, eldiven). Sonra arabaya mı binsem diye düşünürken şu an markete yürüyorum.
    Teşekkürler motosiklet.net
    Belki hayatını kurtardık, belki de kaldırımda sarhoş bir sürücü tarafından ezilecek arkadaş. Bunlar hep kader alnımızda ne yazılıysa o. Ama siz yine de paraşütsüz uçaktan atlamayın

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yanlış hesap. Bir kere 3 km yola tam koruma olsa da giymem. Mont kask ve eldiven giymek de en fazla bir dakikalık iş. Hava çok sıcaksa sadece kask takarım giderim. Tabi motosikletimi İstanbul'daki arkadaşlar gibi sağdan yardırarak, emniyet şeridinde gazlayarak sürmüyorum, o yüzden de risk almıyorum. İkincisi, araba ile park yeri aramak için bir kez turlamak zaten motosikletle gidiş için harcanan tüm zamana denk geliyor. Bu tabi yaşanan yere gore de değişen bir şey. Bana gore motosikletle ilk gördüğün yere park edip inmek paha biçilemeyecek bir olay.

isfa67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    giyinip soyunmaktan ziyade benim sorunum 1 km işim ile evim.650 cclik motorla 1 km lik yol beni tatmin etmiyor gittikçe gitmek istiyorum.o da olmuyor.ondan arabaya biniyorum.motora binince en az 50 km yapmak şart.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Dediğinizde kısmen hakılısınız... insan üşenmiyor değil lakin bilinki taviz verdiğiniz an, bakkala bile giderken oldukça ağır yaralanma riski yaşayabilirsiniz...

Ben biraz kibar bit bot, olduça düz bir kevlar kot alarak en azından sadece ceket ve kask için giy çıkar yapıyorum.. scooter im olduğundan kask ve ceketi koyacak yerim var.. keza bir kaç poşetide taşımada sorun yaşamıyorum ...

Bazen dediğiniz gibi tak çıkar lar ile zaman kazancımız azalıyor ama en azından trafikte bekleyip sinir krizi geçirmiyorum ..
    Benim şirket aracım olmasına rağmen bazen onu evde bırakıp Halkalı - Levent arası motor ile gidip geliyorum sırf delirmemek için (ve bana ekstra maliyet olmasına rağmen)

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araç kısa mesafelerde kullanılırsa, marş motoru ve diğer alıcıların zayıflattığı akü, iyice şarj olamadan araç stop edilip bırakılırsa haliyle istenilen performansı veremeyecektir.

Başıma da geldi.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Scooter tavsiye ederim. Epey pratikmiş.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Düz, geniş, sıkıcı ve sadece 7-8 dakika süren bir yol var evim ve işim arasında.

Motorla işe gelmem için işte takım elbise bırakmam, bot/pantolon/eldiven/ceket/kask giymem, işe gelince bunları çıkarıp takımı giymem vb gerekiyor. Yani araba ile gitsem garaja inmem ile arabaya binmem bir olurken motosiklette olmuyor, tahminimce işten çıkmaya karar verdikten sonra araba ile toplamda 10-15dk'da evde olsam motorla giyin soyun derken 20-25dk'yı buluyor.

Tabi ben ne ekipmanları giymekten ne de motora binmekten vazgeçiyorum. Kısa bir yol da olsa sabah ve akşam iş çıkışı motora binmenin zevki çok ayrı çünkü.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)