Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Riders Of Bilgi / Metro Turizm Öldürmeye çalışıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Gün geçmiyorki metro turizm bir halt karıştırmaasın, karıştırıyor.

Gerçekten çok sinir bozucu bir video.

Lütfen bu adresten şikayette bulunalım.
    https://www.metroturizm.com.tr/Home/Contact

Kendi şikayetim bu şekildedir:
    Merhabalar, bilgi üniversitesinin motosiklet kulübünde üylereden biriyim. Bu videoda bulunan şahıs hakkında siz ve firmanıza işlem yapmamanız ve bu yaptığınız işlemi belgeli olarak göstermediğiniz zaman suç duyurusunda bulunacağımızı belirtmek isterim. Hiç kimse ve hiç kimse "bilerek ve isteyerek" motosiklet sürücüsünün ölümüne neden olabilecek bir harekette bulunamaz. Bu yapılan hareket hakkında bütün motosiklet forumları ve motosiklet dayanışma derneklerine bilgi verdiğimizi belirtmek isteriz. Skandalsız günler.

Video linki: https://www.youtube.com/watch?v=W-L_zUsgLEM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Orospu çocukları, yavşak herifler. Metro'nun durumu belli olsa da bunun Metro'ya has olduğunu düşünmüyorum, hepsi aynı b*kun laciverti. Elbette yolcular arasında -yüksek ihtimal- motosiklet sürücüsü yok ve yüksek ihtimal yolcular, arkadaşınız otobüsün önüne geçip fren yaptırarak otobüsün sekmesine sebep olana kadar durumun farkında değildi. Gerekli şikayette bulundum.

Konu dışı soru: Sizin kullandığınız kaskı göremiyorum ama ben de arkadaşınız gibi açık kask kullanıyorum, cruiserda aksiyon kamerası ile en güzel açının çeneden alındığını düşünüyorum ancak açık kaskta çeneye takmak için henüz bir yol bulamadım. Siz de öyle kullanıyorsanız ya da açık kask kullanan arkadaşlarınız varsa ne şekilde kullanıyorlar kamerayı?

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şekilde kullanıyorlar kamerayı?
    Sorarım arkadaşlara ancak videos sahibi ben değilim.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otobus söfürü bariz terbiyesizlik yapıyor ama motorcuda olayları büyütüp gereksiz atraksiyona giriyor. Orta seritte yolu kapatıp gidiyor olabilirsin ama özellikle büyük araçlar ne e5 te ne sehirler arası yolda 90 -100 sabit giden motora rahat vermez.

Otobüsü ilk arkasına aldığında aşırı taciz edildi galiba yoksa sağa geçip geç baba diyip orta seritten sonra devam etmesi en normaliydi

Aynı tacizi 125-150 cc ile yese arkadan gelen katil balina seni yutucakmış gibi oluyor, basıp uzamak, bulaşmamak lazım büyük motor bunun için zaten
    atoprak, VESPERA, fedos ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Café Racer
    Söylenecek pek bir şey yok gibi.

kefeeee uzun zamandır yoksun buralarda, özlettin kendini.
    kefeeee bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en sağ şeritte arabayla 90 km sabit hızda gitseniz arkadan (güneşli havada) selektör atacak tiplerden. bilgi sürücüleri çok anlayışlı duyarlı insanlar, motosiklet kültürünün gelişmesinde büyük katkıları var. başlarına bişey gelmemesine sevindim
    Mustaphalanx ve kaanklky bunu beğendiler.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Acelemiz var diyorlar
    kefeeee, pea, Shamy ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Öyle demeyin her türlü hizmetin varolduğunu söylüyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:51 ----------

İşın dalgası bir yana vakit bulursam bende şikayet edeceğim,diğer firmalarda 15-20 lira ucuz fiyat veriyor, ne olduğunu bilmesek bineceğiz..

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Lale mavinin arkasinda nasil erkekleniyor eleman gel dedikce zipliyor oldugu yerde
    Mustaphalanx ve kakare bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Metro turizmin yediği bu kadar halta rağmen hala bilet satabiliyor olması bizim için utanç.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    büyütülecek bir olay yok ,sağa çektirme kısmına ise bir şey yazmıyorum
    halilom bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Bu firmanın kullanımına karşı bir kampanya başlatılması önerimdir. Akmasa da damlar, millette bu firmaya karşı bir algı uyandırır en azından.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Orta şeridin motorculara ait olduğuna dair bir kural yoktur.

Videonun ilk 25 saniyesine baktığınızda, sağ şerit tamamen boş. Bomboş!

Ne işleri var orta şeritte?

Otobüs sağdan gelmiş. Sağlamış sizi. Bu zaten başlı başına "yanlış şeritte yanlış hız da mı gidiyorum" diye sorgulatmalı aslında, kendine çeki düzen vermeli...

Öndeki motosikletlinin trafiği okuyuşu sıfıra yakın. Arkadan kaptırmış gelen otobüsü aynada görmüyor mu? "İlerde, 25. saniyede, sağdaki kamyonete varıncaya kadar bu otobüs bu hızla giderse ya önüme kırar, ya frenleyip arkama girmek zorunda kalır, şerit değiştireyim, hızlanayım" falan diye düşünmez mi insan?

Ne işi var sağ şerit bomboşken orta şeritte gitmeye...

Karayollarında yük, eşya, ve insan taşınan bi ülkedeyiz; demiryollarından ziyade, bunu bilmek ve dikkate almak durumundasınız.

Sonrası ise zaten felaket; otobüsün önüne geçip de sağa çektirtmek falan.

Söz konusu otobüs firmasının isminden bağımsız olarak yorum yapmak gerekirse; iyi insanlara çatmış motosiklet sürücüsü: Orda durduktan sonra iner, indirirlerdi; hah şimdi git ambulans çağır derlerdi... Veya polis çağırırlardı; kazaya sebebiyet veriyordu diye... Seslenmemişler...

Efelenmek de ne oluyor öyle? Sinek siklet motosikletle otobüsün önüne geçip frenlemeye zorlamak zaten motosikletlinin düşünebilme kapasitesi hakkında bilgi veriyor...

Dayak yemekten zor kurtulmuşlar; ikisi birden...

Özetle:
    Yanlış şeritte yanlış hızdalar. Trafiği okuma ve trafiğe uyma kabiliyetleri yok. Muhtemelen özel hayatlarında da bu karakterde insanlar olsalar gerek... 3 şeritli otoban bunlar keyiflerince sürecekler diye hizaya girmeli; onlar trafiğe uymak yerine ...

Otobüstekileri tehlikeye attıklarının ise hiç farkında değiller; otobüstekiler umurlarında bile değil! Adam panikleyip bariyerlere patlatsa, koca otobüsü yatırsa ne olacak!

Yazdıkça sinirleniyorum; sorumsuzlukları hiç bir saygıyı hak etmeyecek düzeyde bu videodaki iki tekerli araç sürücülerinin.

Kulüplerinden de çıkarılmalılar...

Otobüs firmasının avukatı olsam, 40 küsür yolcunun hayatını tehlikeye atmaktan asıl ben onları dava ederim... Altlarındaki çapırları satsalar zor çıkarlar işin içinden...

Neyse...

sidd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Firma zaten o ç. İçindeki artistlerde cabası.

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta þeridin motorculara ait olduðuna dair bir kural yoktur.

Videonun ilk 25 saniyesine baktýðýnýzda, sað þerit tamamen boþ. Bomboþ!

Ne iþleri var orta þeritte?

Otobüs saðdan gelmiþ. Saðlamýþ sizi. Bu zaten baþlý baþýna "yanlýþ þeritte yanlýþ hýz da mý gidiyorum" diye sorgulatmalý aslýnda, kendine çeki düzen vermeli...

Öndeki motosikletlinin trafiði okuyuþu sýfýra yakýn. Arkadan kaptýrmýþ gelen otobüsü aynada görmüyor mu? "Ýlerde, 25. saniyede, saðdaki kamyonete varýncaya kadar bu otobüs bu hýzla giderse ya önüme kýrar, ya frenleyip arkama girmek zorunda kalýr, þerit deðiþtireyim, hýzlanayým" falan diye düþünmez mi insan?

Ne iþi var sað þerit bomboþken orta þeritte gitmeye...

Karayollarýnda yük, eþya, ve insan taþýnan bi ülkedeyiz; demiryollarýndan ziyade, bunu bilmek ve dikkate almak durumundasýnýz.

Sonrasý ise zaten felaket; otobüsün önüne geçip de saða çektirtmek falan.

Söz konusu otobüs firmasýnýn isminden baðýmsýz olarak yorum yapmak gerekirse; iyi insanlara çatmýþ motosiklet sürücüsü: Orda durduktan sonra iner, indirirlerdi; hah þimdi git ambulans çaðýr derlerdi... Veya polis çaðýrýrlardý; kazaya sebebiyet veriyordu diye... Seslenmemiþler...

Efelenmek de ne oluyor öyle? Sinek siklet motosikletle otobüsün önüne geçip frenlemeye zorlamak zaten motosikletlinin düþünebilme kapasitesi hakkýnda bilgi veriyor...

Dayak yemekten zor kurtulmuþlar; ikisi birden...

Özetle:
    Yanlýþ þeritte yanlýþ hýzdalar. Trafiði okuma ve trafiðe uyma kabiliyetleri yok. Muhtemelen özel hayatlarýnda da bu karakterde insanlar olsalar gerek... 3 þeritli otoban bunlar keyiflerince sürecekler diye hizaya girmeli; onlar trafiðe uymak yerine ...

Otobüstekileri tehlikeye attýklarýnýn ise hiç farkýnda deðiller; otobüstekiler umurlarýnda bile deðil! Adam panikleyip bariyerlere patlatsa, koca otobüsü yatýrsa ne olacak!

Yazdýkça sinirleniyorum; sorumsuzluklarý hiç bir saygýyý hak etmeyecek düzeyde bu videodaki iki tekerli araç sürücülerinin.

Kulüplerinden de çýkarýlmalýlar...

Otobüs firmasýnýn avukatý olsam, 40 küsür yolcunun hayatýný tehlikeye atmaktan asýl ben onlarý dava ederim... Altlarýndaki çapýrlarý satsalar zor çýkarlar iþin içinden...

Neyse...
    Söylediklerinin çoğuna katılmıyorum. Senin mantıkla alalım bi otobüs trafikte makas atalım o zaman. Bizden küçük araçlar trafiği okusunlar o zaman. Bu otobüsü kullanan adam şoför. Yani bu işten para kazanıyor insan taşıyor. Trafiği en çok onun okuması en çok onun dikkat etmesi gerekirdi. Araba kullanırken kiralim o zaman motosikletlerin üzerine. Böyle mantık mı olur ya
    oxus ve Cavalry bunu beğendiler.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Otobüs sağdan gelmiş. Sağlamış sizi. Bu zaten başlı başına "yanlış şeritte yanlış hız da mı gidiyorum" diye sorgulatmalı aslında, kendine çeki düzen vermeli...

Öndeki motosikletlinin trafiği okuyuşu sıfıra yakın. Arkadan kaptırmış gelen otobüsü aynada görmüyor mu? "İlerde, 25. saniyede, sağdaki kamyonete varıncaya kadar bu otobüs bu hızla giderse ya önüme kırar, ya frenleyip arkama girmek zorunda kalır, şerit değiştireyim, hızlanayım" falan diye düşünmez mi insan?

Neyse...
    Söylediklerinizin bir bölümü doğru olsada, sağ şerit boşken motorcu orta şeritte ilerleyemez algısı oluşturmuşsunuz..
    oxus, motorcu adam ve Cavalry bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı coldboy35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediklerinizin bir bölümü doğru olsada, sağ şerit boşken motorcu orta şeritte ilerleyemez algısı oluşturmuşsunuz..
    Sağ şerit boşken orta şeritte yavaş gitmek şerit ihlalidir. İki motosikletlinin arasında çok fazla mesafe var. Evet otobüs çok yanlış hareket ediyor çok riskli kabul ama motosikletliler de haklı değiller..

Motosikleti
    2014 ybr esd
    motorcu haksızsın .zaten yavaş gidiyosun.sağ şerit boş ordan devam et.ya da yapıştır soldan git.ya da orta şeritten 110 ile git.milleti gerip sabır zorlamaya gerek yok.eğriye eğri doğruya doğru.aracın hızını yolun durumuna göre ayarlamamız lazım
    Mustaphalanx, zaferce ve metalman bunu beğendiler.

Karayollarında yük, eşya, ve insan taşınan bi ülkedeyiz; demiryollarından ziyade, bunu bilmek ve dikkate almak durumundasınız.

Sonrası ise zaten felaket; otobüsün önüne geçip de sağa çektirtmek falan.

Söz konusu otobüs firmasının isminden bağımsız olarak yorum yapmak gerekirse; iyi insanlara çatmış motosiklet sürücüsü: Orda durduktan sonra iner, indirirlerdi; hah şimdi git ambulans çağır derlerdi... Veya polis çağırırlardı; kazaya sebebiyet veriyordu diye... Seslenmemişler...

Efelenmek de ne oluyor öyle? Sinek siklet motosikletle otobüsün önüne geçip frenlemeye zorlamak zaten motosikletlinin düşünebilme kapasitesi hakkında bilgi veriyor...

Dayak yemekten zor kurtulmuşlar; ikisi birden...

Özetle:
    Yanlış şeritte yanlış hızdalar. Trafiği okuma ve trafiğe uyma kabiliyetleri yok. Muhtemelen özel hayatlarında da bu karakterde insanlar olsalar gerek... 3 şeritli otoban bunlar keyiflerince sürecekler diye hizaya girmeli; onlar trafiğe uymak yerine ...

Otobüstekileri tehlikeye attıklarının ise hiç farkında değiller; otobüstekiler umurlarında bile değil! Adam panikleyip bariyerlere patlatsa, koca otobüsü yatırsa ne olacak!

Yazdıkça sinirleniyorum; sorumsuzlukları hiç bir saygıyı hak etmeyecek düzeyde bu videodaki iki tekerli araç sürücülerinin.

Kulüplerinden de çıkarılmalılar...

Otobüs firmasının avukatı olsam, 40 küsür yolcunun hayatını tehlikeye atmaktan asıl ben onları dava ederim... Altlarındaki çapırları satsalar zor çıkarlar işin içinden...

Neyse...
    3.5 dakikalik videodan motosikletlilerin sureklo orta seritte hareket ettikleri bilgisine varilamaz, o anlik orta seritte hareket etmektelermis. O otobusun orada sagli sollu hizli bir biçimde makas atmasi, atmaya çalışması cok normal de motorlunun seritte 95-100 ile gitmesi anormal oyle mi? Kanunen bir kural mi var orta seritte bir motorlu 95 ile gidemez diye? Iste sizin gibi insanlardaki tek eksik "saygı". Onunde kamyon mu var,sollayamiyor musun , bekleyeceksin. Beklerken kuplere binip kornalar calmayacaksin. Önünde motor mu var, 90 ile mi gidiyor, bekleyeceksin. Eger ki sollama yapacaksan sollayacagin seridin musait olmasını bekleyeceksin. Ayni durumda araba olsaydi 95 ile giden, ustune ustluk hem de gosterisli pahali araba olsaydı ordaki şoföru birak,burada bu yorumu yazan sen bile mum kesilirdin mum. Efelenmek de ne oluyor demissin o anki olayi kamera tam anlamiyla yansıtamadigi icin bu kadar rage gerekli midir degil midir bilmiyorum fakat azicik izlediysen motorlunun dayağa dair şoförun "tutmayin lan beni vuracam bunlari" hal ve tavirlarina girmesine kadar bir yonelimleri yoktu. Dayagi yerlerdi cunku kalabaliklardi oyle mi? Cunku sizin gibi insanlar kalabalikken az kisi olan grubu dovmeyi, onlar uzerinde stres atmayi cok sever degil mi? Gelseydi orda sofor tek basina motosikletlinin yanina gorurduk dayagi kim yerdi.
    40 kisinin hayatını tasiyorsan ve deger veriyorsan zaten bu atraksiyonlara girmezsin. 5 dk gec goturursun milletin yoluna bir sagdan bir soldan girip arkadan kornani calmazsin. Otobüs suruculeri genel olarak hepsi boyle ve tek amaçlari varacagi yere varip ayaklarini uzatmak. Ayrica karakterlerine dair bir yorum yapmaniz da cok yanlis bence. Ben her ne kadar istanbuldaki özel okullarda okuyan insanlari sevmesem de, bilgi de bunlardan biri sebebi ise cogu kisinin ciddi anlamda cok zengin ve burnu havada olmasi, aralarinda oldukca karakterli insanlarin olduguna eminim. Aa ama biz insanlarin karakterine de şat diye yorum yapmaya bayiliriz degil mi? Neyse ozetle sizin dediginiz bir kelimeye bile katilmamaktayim. Iyi gunler, guvenli surusler.
    pea, Cavalry ve yetkina bunu beğendiler.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ şerit boşken orta şeritte yavaş gitmek şerit ihlalidir. İki motosikletlinin arasında çok fazla mesafe var. Evet otobüs çok yanlış hareket ediyor çok riskli kabul ama motosikletliler de haklı değiller..
    Karayolları Trafik Kanunu okudun mu bilmiyorum ama. Sizin söylediklerinizin de diğer arkadaştan farkı yok.

Söylediğiniz şerit ihlali değil, sürücü hızına uygun şeritte ilerlemelidir. İzlediniz video da hız sınırı tabelasına rastladınız mı ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)