Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Riders Of Bilgi / Metro Turizm Öldürmeye çalışıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Derbi ETX
    En çok bizler bu otobüsün yaptığı şekilde trafikte yol alıyoruz, neden? Sol şeridin babasının malı olduğuna inanan bi .... yüzünden.

Şoförü savunduğum yok (metro adı altında çalışıyorsa zaten hiç yok, hobi olarak yapıyordur zaten şoförlüğü) koca araç sonuçta, motosikletli olsa neyse

Yapmayın arkadaşlar şoför tehlikeli bir hareket yapmış tamam da, motosikletlinin yaptığı harekette hiç doğru değil, videoya alıyorsunuz zaten edin şikayetinizi, neyin yarışını yapıyorsunuz.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Buna benzer videolar facebookda yayınlandığında; kameraya kayıt sevdasına sağlam sopa yersiniz dedim 180 kişi beğendi. Alttaki yorumda " karşınızdakinin anasını belleyin " dedi 500 beğeni geldi.

Düşünen veya düşündüğünü zanneden bir ülkede yaşıyoruz. Milletçe attaksiyonu seviyoruz. Sağdan çıkan arabayı, sollama yapan otobüs şöförünü kendimizce adam etmeye çalışıyoruz.

Daha 3 ay önce fransadaydım. Avrupa kupası oynadığımız için rakip takım bizim gelip gitme işlerimize bakıyor. Giderken çevre yolından gittik otobüs şoförü sol şeriti kullanmadı. Neden ? 10-15 saniyeden fazla durmak yasak. Dönüşte otobandan geldik orta ve sağ şerit sol şerite geçmek külliyen yasak. Demek istediğim trafik işi kültür işidir. Eğitim ve bilinç işidir. Türkiye de olmaz mı ? Hayır olmaz. Şu saatten sonra daha sa kötüye gidiyor.

Videonun özelinde, ne var ? Tek başına efendi gurup haline gelince kaplan kesilen choppercı arkadaşlar orta şeritten gidiyor. Yüksek kültürlü eğitimli otobüs şöförümüzde en sol şerite geçip atraksiyon yapıyor. Motorcu olarak yol versen ölür müsün ? Yol vermezsen ve adam sana damperi taksan " kesin ölürsün " !!!

Haklıyken haksız duruma düşmeyin. Elinizde 4k kayıt yapan kamera var. Çek videonu ver savcılığa gitsin. Herkes kendi adaletini sağlamaya çalışmasın. Haklı ve ölü ollmayın.
    Mustaphalanx, Mengu16, GP500-1st ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Burda motosiklet sürücüsüne atıp tutanlarıda anlamıyorum kendi basınıza gelse yine büyük ihtimal aynı seyi yaparsınız otobanda en yüksek hız 120 en düsük hız 40 olması lazım en son geçen yıl metroya bindiğimde otobus kaza yapıyodu dahada allah korusun metroya binmem bence dava işlemi baslatsanız daha iyi olur

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Bir kameralı kahraman daha.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Gerekli şikayette bulundum mail ve site uzerınden umarım gereklı cezaı ıslem uygulanır

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    2 senedir mecburen malum şirketi kullandım okul için. Her hafta 2 kere 200 kmlik yola gidiyorum. Yolculara karşı da başka araçlara karşı da duymadığım gormedigim terbiyesizlik saygısızlık kalmadı. Muavinler de şöförler de buna dahil, sanki seçmece alıyorlar firmaya bu çomarları. Başka bir firmaya bu haberlere çıkan olay dolayısıyla geçtim. Şans odur ki yanlış otobüsüne binmişim adamların yere varınca farkına vardım. Aha dedim yandık bide bunlarla uğraşcaz. Utana sıkıla gittim farkını ödeyim falan demek için neyse anlaşalım adamlar beklediğimin aksine yav sen kusura bakma kardeşim nereye gideceksin biz bırakalım gel çay kahve falan. Şaşırdım kaldım. Belki iyisine denk geldim bilmiyorum ama malum şirketten sonra bu firma çok farklı geldi. Malum firma musteri memnuniyetini düşünmez sadece ticaretini yapar bu böyle bilinsin. 40 yılda bir yola çıkıp burda otübüş şüfürü haklı falan diyenlere zaten hiç lafım yok. Tercih etmeyin ettirmeyim uzak durun. Hadi eyvallah.
    OguzhanMert ve braveguy bunu beğendiler.

Motosikleti
    Forza 250
    Bu arkadaşların aksiyon kamerası olmasaydı böyle davranırlarmıydı acaba ? Bu aksiyon kameranın psikolojik etkileri üzerine bir tez çalışması yapmak lazım. Bence de haklı ve ölü olacağıma, haksız ve canlı kalırım. Koskoca otobüsle bir de metro turizm otobüsüyle dalaşmanın alemi yok. Yol ver gitsin, koy ver gitsin...
    Mustaphalanx, Mengu16 ve halilom bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı Kamix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletler orta şeritten yavaş gidiyor, birbirlerinin mesafeleri çok fazla diyenler sizde ehliyet yok mu ? Ya da kasaptan mı aldınız ? Size hiç kural öğretmediler mi ? Motorlar uygun hızda ilerliyorlar. Suç otobüs'ün solunu kontrol etmeden motosikletlinin üzerine kırıyor. Öyle acelem var deyip milletin canına kastedemezler. Motosikletlinin de tek hatası belli ki o an çok sinirlenmiş ve otobüs şoförünü uyarmak için önüne kırıyor, tehlikeli bir hareket yapmaması gerekliydi soğuk kanlılığını koruyamamış canına zarar gelebilirmiş. Otobüs firmalarının savunulacak hiç bir tarafı yok, adamlar deli gibi gidiyorlar!
    Ben kıraathaneden aldım ehliyeti. Siz en sol şeritten 90 ile gidin. Yollar sizin yapın hadi durmayın... Ama bunu yaparken Önünüz bomboş olsun lütfen bi de kask kameranız olsun mutlaka. 1 saatlik aksiyon filmi çıkar biz de izleriz.

Neden bana ve benim gibi kullananlara böyle şeyler denk gelmiyor? Aksiyon kameram da var?
    Mengu16 ve halilom bunu beğendiler.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasipse fahri müfettiş olmak istiyorum. Takıldığınız noktada siz tamam öyle algılayın münakaşaya girmeyeceğim. Ben boşsa sağ şeritten giderim. Yol isteyen taşıt sürücülerine yol veririm. Yol vermeyenler de orta şeritten gitsin sonra video çekip koysun motosikletlileri fanatik bir şekilde haklı bulanlar da saydırsın sıkıntı yok. Ben doğruları söylerim. Hoşgörülü ve kuralları bilerek uygulamaya çalışan bir sürücüyüm. Hayatta kalmak için ülkemizde teorik bilgi yetmiyor ne yazık ki. Öngörülü ve emniyetli sürüş herzaman ön planda olmalı. Haklı olmak iki teker üzerindeyken çok önemli değil. Yapılacak hataları haklı olmak telafi etmez. Varsa hak, emniyet birimlerine başvurulur gerekli karar alınır. Eşkiyalık yanlış...
    ben motosiklet sürücüsünü savunmadım. Sadece yaratılan algıya dikkat çekmek istedim.

SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    Hayatım boyunca seyahat ettim sürece hiç binmedim bu firmaya hiç sevmiyorum zaten. KAzalarda sürekli bu firma

Motosikleti
    MT-25
    Şu kafayi yamultup " olan olmuş yani sana carpsak nolurdu bize " bilmem ne diyen beyaz tshirtluyu yumruklayasim geldi.

Otobus sürücüsünün hatası belli de...

Motorcunun davranışı da hos gelmedi. Adam tehlikeli bir kafada otobüs sürüyor . Üzerine kirdiysa uzaklas o araçtan, canını daha riske etme. Adam psikopat çıkar, sinir krizlerine girer .. belli mi olur geciverir üzerinden
    CrazyBullet ve braveguy bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bi tane Metro Turizm otobüsü yakalayınca kasıtlı olarak olay çıkartılmış gibi videoda. Hepsini kaydettim ben diyo bide motorcu, sanki ne olacaksa. Şöyle saçma sapan videolar yüzünden 100 kiloluk motora 1200 kiloluk arabalarla aynı hatta daha fazla sigorta primi ödüyoruz.

Motosikleti
    Lifan Tay100, Honda CBF150
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kıraathaneden aldım ehliyeti. Siz en sol şeritten 90 ile gidin. Yollar sizin yapın hadi durmayın... Ama bunu yaparken Önünüz bomboş olsun lütfen bi de kask kameranız olsun mutlaka. 1 saatlik aksiyon filmi çıkar biz de izleriz.

Neden bana ve benim gibi kullananlara böyle şeyler denk gelmiyor? Aksiyon kameram da var?
    Ehliyeti kıraathaneden aldığın belli oluyor.Ben en sol şeritten 90 ile gidilmesi gerektiğini iddia etmedim. Bir gün gelirse başına anlarsın. Boş konuşuyorsun.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi tane Metro Turizm otobüsü yakalayınca kasıtlı olarak olay çıkartılmış gibi videoda. Hepsini kaydettim ben diyo bide motorcu, sanki ne olacaksa. Şöyle saçma sapan videolar yüzünden 100 kiloluk motora 1200 kiloluk arabalarla aynı hatta daha fazla sigorta primi ödüyoruz.
    kardeşim trafik sigortası karşı taraftaki araca yapılır bu yüzden sigorta fiyatının altındaki araçla alakası yok
    Feel the way

OguzhanMert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Malum şirketi bende okuluma 200kmlik yola gitmek için 2 senedir kullanıyorum ve alternatifleri yok. Bu yüzden böyleler. Gidip otobüsle seyahat etmek istediğinizde anlarsınız. Her saat başı her yere sefer yapıyorlar. Bu da yöneticilerine, şoförlerine muavinlerine ego olarak geri dönüyor. Hiç bir zaman kavgadan gürültüden kaçmazlar. En doğrusu firmanın otobüsünü gördüğünüz an uzaklaşmak...
    yetkina bunu beğendi.

exteras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F700 GS
    Motorlu ister haklı ister haksız olsun karşıdaki metro turizm olunca direk haklı benim gözümde.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Metro turizm dedin arkamı döner kaçarım.Bu kadar olaya rağmen hala daha bilet satabiliyolar.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Madem koca otobüsün önünü kesip durduracak kadar duyarlısınız, o bindiğiniz motorların plakaları nerede gençler

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim trafik sigortası karşı taraftaki araca yapılır bu yüzden sigorta fiyatının altındaki araçla alakası yok
    Böyle saçma sapan videolar yüzünden motosiklet sigortacılar tarafından daha riskli bir taşıt olarak görülüyor diyorum anlaşılmıyor mu ?
    TOTEMONS bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı Kamix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyeti kıraathaneden aldığın belli oluyor.Ben en sol şeritten 90 ile gidilmesi gerektiğini iddia etmedim. Bir gün gelirse başına anlarsın. Boş konuşuyorsun.
    Bak hemşerim biraz daha boş konuşayım. Ya da ben konuşayım da sen boş odanda koyacak yer bul. İstanbulda yaşayan, 8 günde İstanbul ve Kocaeli arası (ş.içi dahil) 1400+ km yapmış birisinin herhangi bir olaya karışmama ihtimali nedir? Bana ayrılmış bir şerit yok. Ben de herkesin kullandığı şeritleri kullanıyorum. Daha bu pazar günü kocaelinden istanbula dönerken Süha turizmin otobüsü ben tam kamyonu sollarken yanımdan silme geçerek beni sollamaya çalıştı. Hızım yasal limitin üstündeydi ve ben hızımın yeterli olacağını düşünerek sollamaya çıktım ama yanıldım. Otobüs soluma nasıl geldi anlamadım bile. Tekerini gördüm Hızımı artırıp sıvışmak istedim. Rüzgar önce sola sonra sağa savurdu kaportaya sürtecektim az kalmıştı. Videosu da var. Ne yapmalıyım? Gidip otobüsü durduurup beylik tabancamla kurşuna mı dizeyim? Buraya atıp klavye heroları mı toplayayım! Bende hiç mi hata yok! Olmaz mı yahu! Öldüysem haklı olmam neyi değiştirecek o saatten sonra? Özeleştiri yapmamız gerek!.. Hatam arkamı yeteri kadar kontrol etmemek ve sollarken hızımın yeterli olmayışı. Altımdaki motosiklet 500lük ve hızım 100ün üzerinde. Demek ki orta şeridin hızı daha da yukarıda. Ya hızımı artırıcam ya da o şeritte gitmeyeceğim bu kadar basit! Yol benimmiydi evet, o otobüsçünün yolun benim olması umurunda mı hayır! O zaman!?
    bikerboi, Mengu16, MimTolga ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)