Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

MT-09 Yakıt Tüketimi

Motovento
    REKLAM ALANI

amma az yakımış hatta acaip, az yakan Nc750 gibi, inanılır gibi değil, neyseki ancak yaklaşabiliyor nc ye, yinede süper sonuç, yalnız rüzgarlık uydur ona, uzun yol çekilmez o şekilde...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Yakıt konusunda tam olarak emin olmasam da sanki Nc serisine yaklaşacak motor yok gibi ...

O kadar az yakıta öylesine akan makine gerçekten iyi ...

Mt-09 da aslında düşündüğümden az yakıyormuş , söylemeden geçmek olmaz ...

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    2022 tracer 9 var bende şimdilik hız sabitleyici 120 kilometre hızla 3.7-4.2 arası değişiyor yolun eğimine göre

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    Bir an tarihe bakmadan ilk entryi okudum. Nasıl dedim ya nasıl 18kuruş7km yakabilir :D Neyse çook eskiymiş good old dayzzzzz

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Allah iyiliğinizi versin 2016 konusuymuş. lan diyorum 516TL ye 2400km yol ne alaka.
    tommygun, abyasar, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2022 tracer 9 var bende şimdilik hız sabitleyici 120 kilometre hızla 3.7-4.2 arası değişiyor yolun eğimine göre
    Çok başarılı bir hortlatma olmuş
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    120 km hızda 3,7 - 4,2 lt / 100 km bence çok başarılı değerler ama özel şartlarda mı elde edildi yoksa hep mı bu değerleri elde ediyorsunuz?
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120 km hızda 3,7 - 4,2 lt / 100 km bence çok başarılı değerler ama özel şartlarda mı elde edildi yoksa hep mı bu değerleri elde ediyorsunuz?
    120km hızda ben xmax'a 4 küsü yaktırıyorum, mt9 için süper değerler.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Gerçek MT-09 mu yoksa MT-09 sticker'lı başka bir şey mi? ;)
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçek MT-09 mu yoksa MT-09 sticker'lı başka bir şey mi? ;)
    Nası yani? Öyle bir şey de mi var?

Tmax alsam xmax stickerlerı ile donatırdım
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    adam sayfayı açtığında euro 3 falandı motorlar euro5 motor oldu şimdi tabiki tüketimi azaldı.bende denedim gücünüde kıstım 100 kmh ile sabit giderseniz 3.8 4 litre yakıyor 21 mt09.o kadar sabırlıyasız bu değerler çok çabuk bir şekilde tutuyor.bu arada karma tüketim şehir içi ve gazlama verisi 5.8 belirtiyor şu an.
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    O da bişey mi? Superduke 120 kilometre hızla 2.6-3.3 arası değişiyor yolun eğimine göre.

Eğim yirmi ila otuz derece arasında olmak kaydıyla tabii ki

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O da bişey mi? Superduke 120 kilometre hızla 2.6-3.3 arası değişiyor yolun eğimine göre.

Eğim yirmi ila otuz derece arasında olmak kaydıyla tabii ki
    Hafiften bir peygamber vitesi havası sezdim
    espresso bunu beğendi.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    120 km hızda Özel şart yok rüzgar ve hafif eğim olduğumu 4.2 düz yol Rüzgar olmadı mı 3.7'ye kadar düşüyor Bir de en önemlisi yol bilgisayarı ne gösteriyorsa gerçek tüketim o çıkıyor ne fazla ne eksik otoban sürüşünde keyifli bir sürüş yaptım tüketimi düşünmedim çok da abanmadım yol bilgisayarı 4.4 gösteriyordu boş depoyu tekrar doldurdum 4.4 çıktı

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

Özel şart yok rüzgar ve hafif eğim oldumu 4.2 düz yol çok Rüzgar olmadı mı 3.7'ye kadar düşüyor Bir de en önemlisi yol bilgisayarı ne gösteriyorsa gerçek tüketim o çıkıyor ne fazla ne eksik otoban sürüşünde keyifli bir sürüş yaptım tüketimi düşünmedim çok da abanmadım yol bilgisayarı 4.4 gösteriyordu boş depoyu tekrar doldurdum 4.4 çıktı mod 4 kullandım birde şunu fark ettim ki modlar yakıtı çok fazla değiştirmiyor her şey elin altında gaz kolunda bitiyor

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120 km hızda Özel şart yok rüzgar ve hafif eğim olduğumu 4.2 düz yol Rüzgar olmadı mı 3.7'ye kadar düşüyor Bir de en önemlisi yol bilgisayarı ne gösteriyorsa gerçek tüketim o çıkıyor ne fazla ne eksik otoban sürüşünde keyifli bir sürüş yaptım tüketimi düşünmedim çok da abanmadım yol bilgisayarı 4.4 gösteriyordu boş depoyu tekrar doldurdum 4.4 çıktı

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

Özel şart yok rüzgar ve hafif eğim oldumu 4.2 düz yol çok Rüzgar olmadı mı 3.7'ye kadar düşüyor Bir de en önemlisi yol bilgisayarı ne gösteriyorsa gerçek tüketim o çıkıyor ne fazla ne eksik otoban sürüşünde keyifli bir sürüş yaptım tüketimi düşünmedim çok da abanmadım yol bilgisayarı 4.4 gösteriyordu boş depoyu tekrar doldurdum 4.4 çıktı mod 4 kullandım birde şunu fark ettim ki modlar yakıtı çok fazla değiştirmiyor her şey elin altında gaz kolunda bitiyor
    Yardır mübarek. 250 cc sürer gibi 120 ile hebele gübele gitmek ne demek? 120 sürmek isteyen adam zaten Pulsar alıp daha az yaktırıyor. Hele sen bize 160-170 üstünü söyle. 170 üstü gaz açtığında tüketim nereden nereye zıplıyor bunları duyalım. Daha seri sürmekten keyif alan arkadaşlarımız yarın öbür gün "ee hani 4 litreydi" demesin.
    blueway2 ve espresso bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Superduke 100-120km civarı az yokuşlu yollarda 5.5 lt civarı yakıyor. Şehir içinde performanslı kullanınca 10'a kadar çıkıyor. Tahminim benzer durumdur.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OZARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt konusunda tam olarak emin olmasam da sanki Nc serisine yaklaşacak motor yok gibi ...

O kadar az yakıta öylesine akan makine gerçekten iyi ...

Mt-09 da aslında düşündüğümden az yakıyormuş , söylemeden geçmek olmaz ...
    Evet nc o konuda eşsizdir.Mt9 ise hakkını verince gayette güzel yakar.Tracer700 den az yakar ama orası doğru.
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Motosikleti
    cb250r
    Yardır mübarek. 250 cc sürer gibi 120 ile hebele gübele gitmek ne demek? 120 sürmek isteyen adam zaten Pulsar alıp daha az yaktırıyor. Hele sen bize 160-170 üstünü söyle. 170 üstü gaz açtığında tüketim nereden nereye zıplıyor bunları duyalım. Daha seri sürmekten keyif alan arkadaşlarımız yarın öbür gün "ee hani 4 litreydi" demesin.
    Ben bu yeni nesil yuksek cc motorlarin iki farkli karakteri barindirmasini cok seviyorum. Komuter olarak kullaninca az yaksin, gazlayinca performans versin.

Bizim komsu var, adam gunluk bahcesehir-maslak yapiyor geliyor. Tracer900 u var. Bu adam icin gunluk 2 litre fark ay sonu saglam para yapiyor mesela.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)