Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklette Benzin Taşımak

Motovento
    REKLAM ALANI
    balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Eski konulara baktım da pek elle tutulur bir şey yok. Hem konuyu güncelleme adına hem de yaz aylarında kendini dağ taşa, bilmediği yola vuranlar adına soruyorum, yedek benzini neyle, nasıl taşıyorsunuz?

Benim aklıma campet şişeler geldi, sizce sağlıklı olur mu? 5 lt lik oluklu bidonlar var ama onu da nasıl taşırız bilmem.

Örnek:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dumlupınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu fotoğraftaki 5lt bidonu yan heybeye sokup gittiğimiz zamanlar oldu ulan ne adammışız be.. gerek yok boyle şeylere.. pet şişeye gelince 1-2lt fazladan benzine biraz hesabını yaparak gittikten sonra zaten ihtiyaç kalmaz..

Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Alıntı Dumlupınar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu fotoğraftaki 5lt bidonu yan heybeye sokup gittiğimiz zamanlar oldu ulan ne adammışız be.. gerek yok boyle şeylere.. pet şişeye gelince 1-2lt fazladan benzine biraz hesabını yaparak gittikten sonra zaten ihtiyaç kalmaz..
    Söz konusu bensem kalır, hep uzatırım yolu Hele ki 6.5 lt benzin kapasiten varsa ihtiyaç.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Dumlupınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vanvanın deposu 6.5 lt mi ?

edit : baktım şimdi öyleymiş. aboooooov

sen 1lt lik şişeyi at çantaya bişey olmaz diycemde demiyorum eleştiriye boğulmayalım şimdi

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Boş boş konular.
    mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş boş konular.
    Boşsa fare elinde, yukarı sola tıklayıver brader. İhtiyaç diyoruz, 6,5 lt yolda kalırım vardır bir bildiği olan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Alıntı Dumlupınar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vanvanın deposu 6.5 lt mi ?

edit : baktım şimdi öyleymiş. aboooooov

sen 1lt lik şişeyi at çantaya bişey olmaz diycemde demiyorum eleştiriye boğulmayalım şimdi
    Tek handikap 6,5 lt. Belki daha önce kullanılmış bir çözümü vardır. Daha olmadı Karionun benzin deposunu takacam buna Yabancı forumlarda görmüştüm.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Motosikleti
    kawasaki z 250sl
    küçük 330 ml'lik sert plastik şişede yedek taşıyorum. motor durumununa göre ölçüsü değişir de sert plastiğe bir şey olmaz sanırım.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    böyle bir konu vardı zaten ama güncelleme olur, benzinciler bazen vermeseler de, eğer gün içinde hemen kullanacaksam şişe vs farketmez. Ama diğer türlü bulabildiğim en sağlam(demir olmayan) bir bidon şişe artık ne olursa kullanırım.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Ben 1 lt aldım su şişesinde garajda duruyor , çok uzun biryere gidicek isem eğer scooterin bagaja koyuyorum ama şöyle birşey var alışkanlık oldu ben depo yarıma yaklaşırken hep fullüyorum . 4.5lt felan depo zaten ibre yarıma geldimi koyuyorum 10 11 tl benzin alıyor :D çok dibe indirmeden kullandığımdan sıkıntı yok , zaten biraz uzağa gidecek oldum mu motoru bırakıp arabayla çıkıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Arka tarafa uygun bir heybe ile şu metal bidon rahatlıkla taşınabilir. Aynı bidon ile uyumlu flexible ucu da alırsan tadından yenmez.

http://www.nalburcuk.com/KNC-Metal-Y...FeQp0wodYLEHlA

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    https://www.rei.com/product/783963/m...p-cap-30-fl-oz
    Bu ve bunun gibi ürünler var. Magic tank diye bir urun daha var. Anladığım kadarıyla bunlar sürtünmeye. Çarpmaya karşı standart plastiklerde gore daha dayanıklı. Kapakları hava geçirmez şekilde kapatılabiliyor. Benzin istasyonlarındaki standart taşıma kapılarını kullanma. Düşünce motor surtunurken kıvılcım çıkar, benzin kabı kırılır, alev alır eşeğini sağlam kazığa bağla.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rotopax alabilirsin, motosikletine çok yakışır.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Küçük depo her zaman problem. Sürekli benzinciye girmek zorunda olduğuma mı yanayım. Sürekli mnenzil hesabı yaptığıma mı.

Benim motorla bir depoda 200 km hiç görmedim ki. Bi ayağım sürekli benzincide. Sırf bu yüzden satacağım motoru.

En küçük depo 10 litre olmalı.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük depo her zaman problem. Sürekli benzinciye girmek zorunda olduğuma mı yanayım. Sürekli mnenzil hesabı yaptığıma mı.

Benim motorla bir depoda 200 km hiç görmedim ki. Bi ayağım sürekli benzincide. Sırf bu yüzden satacağım motoru.

En küçük depo 10 litre olmalı.
    Hem az yakiyo hem 13 lt ybr al

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    benim tanıdığım birinin cub motoru var 2 senedir benzin deposu bi yerden delik 2 senedir 1.5 litrelik pet şişe ile benzin taşıyor önünde hiçte birşey olmadı motor güneştede duruyor za-aten benzin kıvılcım almadan yanmıyor bildiğim kadarıyla

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    ŞOK tan 3 lt pepsi al şişesini kullan.
    3 lt benzin motor için hayat kurtarır.
    Bi sürü laf söz eden olacak yok güvenlik sıcak basınç abidik gubudik cart curt.
    Yıllarca bırak kola şişesini su şişesinde bile benzin taşıdı bu adam.
    Boş işler bunlar.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Benzin depoda taşınır. Kaza veya düşme sırasında o bidon delinirse motorla beraber cayır cayır yanarsınız. Rezerv lambası yandığında benzin alırsan böyle saçma risklere girmeye gerek kalmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş işler bunlar.
    haklısın , gerçekten de boş iş.

Yedek yakıt taşımanın en güvenli yolu bildiğim kadarıyla kamp ocakları için geliştirilen yakıt şişeleri. Şu ürün boyut olarak da ideal: https://www.northstarshop.com/primus-yakit-sisesi-1-lt-12914

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Motorun bagajı felan yoksa çantada taşıma bence. Düşersin bişiy olur çantanın üstüne denk gelirsin veya motor çantanın üstüne düşer bi şekilde şişe delinir felan içindeki benzin heryere akar.
    Hesabını bilerek sürmen bence en doğrusu.

Ha bak yakıt için özel şişeler varmış onlar olabilir bi araştır.
    Ama pet şişede felan taşıma bence.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Çanta vs gibi bişi yok ise motorda hiç pet şişe vs te bulaşma. Sağlam yakıt kapları var onlardan al. Benzin çok tehlikeli. Belli sıcaklık üstünde kıvılcımsızda yanar. Ayrıca petrolde çalışan biri olarak güvenmediğimiz kap ve kişilere yakıt verilmediğini söyleyim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)