Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

VİTESE TAKINCA STOP EDEN MOTOR

Motovento
    REKLAM ALANI

Mehaba
    Elimde JAWA 350 TS 91 model motor var
    Motor marşa bastığımda gayet düzgün çalışıyor fakat vitese taktığımda anlamsız bir şekilde stop ediyor. Debriyajda herhangi bir skıntı yok gibi.

Konuyla ilgili fikri olan arkadaşların yardımcı olmasını bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    bmw k1200 s
    motor boşta çalışıyor-debriyajda bence çalışıyor ki stop ettiriyor. aktarmada sıkışma olabilir gibi yani zincir yada benzeri ara parçada

Vitese taktığım zaman hiçbir şekilde zorlanma veya boğulma belirtisi yok. Hatta çalışır vaziyette bayır aşağı saldım hareket halindeyken vitese taktım yine stop etti

becytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000RR
    O yıllarda var mıydı bilmiyorum ama yan ayak açıkken motorun viteste çalışmasını engelleyen switch bozulmuş olabilir.
    natila, oxus ve Ahmetcan45 bunu beğendiler.

sorunun kaynağını buldum
    boş kablosonu yanlış yere bağlamışım böylece motor boşta iken çalışıyor viteşe tskınca şase alamadığı için stop ediyordu
    boş kablosunu kablosunu olması gereken yere bağlayıp şaseyide başka bir yerden verince sorun giderilmiş oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Şİmdi yeni bir sorula karşı karşıyayım

pistonlardan biri çalışmıyor ateşleme ara yapıyor ara yapmıyor sıkıntı ne olabilir şimdiye kadar gayat düzenli çalışmıştı
    matrax33 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    benim arkadaşımda var ne yaparsan yapmsorun veriyor jawa en son elektronik yapılcaktı ustalar nazlı bekletiyorlar

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı purutdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorunun kaynağını buldum
    boş kablosonu yanlış yere bağlamışım böylece motor boşta iken çalışıyor viteşe tskınca şase alamadığı için stop ediyordu
    boş kablosunu kablosunu olması gereken yere bağlayıp şaseyide başka bir yerden verince sorun giderilmiş oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Şİmdi yeni bir sorula karşı karşıyayım

pistonlardan biri çalışmıyor ateşleme ara yapıyor ara yapmıyor sıkıntı ne olabilir şimdiye kadar gayat düzenli çalışmıştı
    Buji, ateşleme bobini?

elektirik tesisatını likteki şablona göre kendim yaptım yoksa ustalar bekletiyorlar
    http://blog-moto.ru/wp/wp-content/uploads/2009/08/sxema-jawa-350.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji, ateşleme bobini?
    bobini ve bujiyi yeni değiştirdim
    hatta yine arızalı olabilir diye sağve solda ki bujileride yer değiştirdim ama sorun devam ediyor

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    Yanlış hatırlamıyorsam o modeller platinli ve iki platin var platinlerin birinde sıkıntı olabilir yada meksefe denen kondansatörler arızalı olabilir.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim tanıdık bir amca da vardı 350 twinsport platin muhabbeti vardı

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    meksefe, platin, buji, buji başlığı bunları kontrol et. bunlarda sağlamsa eğer avans ayarını tutturamamışsındır.

çalışmayan motorun bujisini sök üstten bi tane tornavida sok. pistonu üst ölü noktaya getirdiğinde o motorun ateşlemesini sağlayan platinin ortalama 1mm civarında açık olması gerek.

Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meksefe, platin, buji, buji başlığı bunları kontrol et. bunlarda sağlamsa eğer avans ayarını tutturamamışsındır.

çalışmayan motorun bujisini sök üstten bi tane tornavida sok. pistonu üst ölü noktaya getirdiğinde o motorun ateşlemesini sağlayan platinin ortalama 1mm civarında açık olması gerek.
    meksefe, platin, buji, buji başlığı bunları kontrol ettim pilatin ayarınıda yazdığınız gibi yaptım sorun aynı şekilde devam ediyor

bujiyi temizleyip taktığımda kısa birsüre çalışıyor sonra duruyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

ve bir de motorun o yarım çalışan pistonu patlayarak çalışıyor

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Bujiyi değiştir platini değiştir. Patlama yapması avans ayarının düzgün olmadığına işaret.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)