Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Honda CB500F 1400 km sonrası ilk deneyimlerim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    morpho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Ben 3 aydır 2017 model kullanıyorum, sorunuz olursa elimden geldiğince cevaplarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Alıntı morpho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 3 aydır 2017 model kullanıyorum, sorunuz olursa elimden geldiğince cevaplarım.
    Debriyajı sert mi, yol tutuşu iyi mi, oturuş pozisyonu rahat mı, süspansiyon sert mi, koltuk rahat mı, uzun yol yapılır mı, bakımları pahalı mı?

morpho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Sertlik görecelidir ama ben herhangi bir sorun yaşamadım. Yaklaşık 3000 km oldu, şehiriçinde kullanım sonrası elde ağrı vs olmadı.
    Üzerindeki Dunlop kastikler ısındıktan sonra kuru zeminde benim işimi görüyor, çok limitte kullanmadığımı da belirteyim. Bugün yağmur altında yaklaşık 15 km kullandım, onda da sorun olmadı.
    Oturuş pozisyonu benim için sınırda (176 cm boy, 90 kg ) dün gidon yükseltme aldım ( uzun yolda biraz daha rahat kullanmak için ) ama henüz takamadım, taktıktan sonra da yorum yaparım.
    Süspansiyon çok sert değil ama yumuşak da değil, virajda güven veriyor. Ön de arka da ayarlı bu arada.
    Selenin konforunda sıkıntı yaşamadım ( haftanın 3 günü 150 km yolmyapıyorum son 1 aydır, herhangi bir sorun olmadı.
    Aysonunda 1200 kmlik 2.5 günlükbir geziye katılacağım, ben de merak ediyorum uzun yol konforunu hep beraber göreceğiz.
    1000 km rodaj bakımına 285 tl verdim, sonrakileri bilmiyorum.

Ben motora 3 yıl ara verdikten sonra tekrar adapte olmak için aldım bu motoru, 2 yıl sonra da enduro alırım diyordum ama o kadar kontrollü ve keyifli ki bıkana kadar yol arkadaşım olacak gibi. Bu arada yakıt ortalamam da agresif kullanım da (6-8000 devir bandında ) 4.2 lt

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Alıntı morpho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sertlik görecelidir ama ben herhangi bir sorun yaşamadım. Yaklaşık 3000 km oldu, şehiriçinde kullanım sonrası elde ağrı vs olmadı.
    Üzerindeki Dunlop kastikler ısındıktan sonra kuru zeminde benim işimi görüyor, çok limitte kullanmadığımı da belirteyim. Bugün yağmur altında yaklaşık 15 km kullandım, onda da sorun olmadı.
    Oturuş pozisyonu benim için sınırda (176 cm boy, 90 kg ) dün gidon yükseltme aldım ( uzun yolda biraz daha rahat kullanmak için ) ama henüz takamadım, taktıktan sonra da yorum yaparım.
    Süspansiyon çok sert değil ama yumuşak da değil, virajda güven veriyor. Ön de arka da ayarlı bu arada.
    Selenin konforunda sıkıntı yaşamadım ( haftanın 3 günü 150 km yolmyapıyorum son 1 aydır, herhangi bir sorun olmadı.
    Aysonunda 1200 kmlik 2.5 günlükbir geziye katılacağım, ben de merak ediyorum uzun yol konforunu hep beraber göreceğiz.
    1000 km rodaj bakımına 285 tl verdim, sonrakileri bilmiyorum.

Ben motora 3 yıl ara verdikten sonra tekrar adapte olmak için aldım bu motoru, 2 yıl sonra da enduro alırım diyordum ama o kadar kontrollü ve keyifli ki bıkana kadar yol arkadaşım olacak gibi. Bu arada yakıt ortalamam da agresif kullanım da (6-8000 devir bandında ) 4.2 lt
    Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Uzun yol konforunu merakla bekliyorum. Keyifli sürüşler dilerim.

Arkadaşlar fikir istiyorum. Mt 25 im vardı sattım. CB 500 mü 650 mi tavsiye edersiniz?

Alıntı istanbulian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pekiyi, yakında kasa değişimi olacak mı, bilginiz var mı? Bir de 500f ile 500r arasında oturuş farkı var mı?
    İkisininde kullandım arkadaşımda cb500f bende cbr500 öyle aman aman fark yok ben naked rüzgar almasını sevmiyorum o yüzden sevmiyorum.

Ha boyum yetse endruo kullanırım oda ayrı mevzu

Erenk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR500R(2018)
    Alıntı Aderhak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fikir istiyorum. Mt 25 im vardı sattım. CB 500 mü 650 mi tavsiye edersiniz?
    Ben 500r sahibiyim eğer mt25'i yeterince kullandıysanız ve 650f in bakımlarını ekonomik olarak kaldırabilceğinizi düşünüyorsanız 650f alın derim. 500, mt25 den biraz daha torklu ve hızlı ama 650f'in bir üst klasmanda olduğu söylenebilir

Motosikleti
    honda cb500f
    Cb650 cok daha seri bir makina ve 4 silindirli.
    Agirlikli sehir ici kullaniysnz cb500 daha az isinir daha az yakar. Alt devirlerde torkunu ve gucunu verir.
    Yok ben ust devirlerde surmeyi seviyorum derseniz cb 650 ust devirlerde gucunu verir.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)