Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Honda CB500F 1400 km sonrası ilk deneyimlerim.

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz böyle kendinizi bildikten sonra 1000rr lada başlayabilirsiniz İyi günlerde kullanın tekerinize taş deymesin inşallah..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hayirli olsun, eski kasa cbf 500 kullanicisi olarak imrenerek bakiyorum. Abs li, enjeksiyonlu yeni motor istiyor insan, alabilecek olsam direk buna gecerim, ustundeki cc lerle benim de isim yok gayet yeterli alet.
    90-110 bandinda kullanan biri olarak yakitta da baya avantaj edilir, bizim ki 4-4.5 larda geziyor bu hizlarda.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Dumlupınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oo kardeş hayırlı olsun, sevindim seçtiğin makinaya.. az çok forumu dinlemişsin..

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Kardeşim,en ideal motor 40-50 beygir aralığında olan motorlardır.Her işini görür,yolda üzmez.

Fazlası fantazi,eksiği zayıf kalır.Er 6 abs bununla aynı fiyat,ama ben de olsam cbr 500'ü tercih ederdim.Tam kullanıcı dostu,ekonomik ve yeterli güce sahip.

Motorunun hayrını gör,gaza gelme.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı french press adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullanın kazasız belasız. Bakım maliyeti nedir? İlk rodaj bakımı için ne ödediniz?
    İlk bakım için 162 tl ödedim. 3 litre yağ, yağ tapası yağ filtresi balata spreyi vs. İşçilik maliyeti alınmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun.

ABS, Dunlop lastikler falan iyi hoşta Er6n in 23500-24000, Mt 07 nin 23000 olduğu memlekette 25.100 tl nedir?

Ciddi almayı düşündüğüm motor ama ederinin 22 den fazla olmadığını düşünüyorum.
    Ben 540 km de rodajını kimin yaptığını bildiğim birisinden 21500'e aldım. Bu fiyatına rağmen bence oldukça fazla albenisi var. Tüm modelleri yakından incelemenizi öneririm farkı göreceksiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Alıntı Taygunho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ileri kısmet olup cc büyütmek istediğimde aklımda olan bir model cb500f. Bence bir çok kişiye son motor olabilecek uzun yıllar ve km kullanılabilecek bir motor. Kazasiz belasiz kullanın nice nice uzun yollara inşallah.
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumlar şahane Motor harika.Fakat sanıyorum Yurdumuzda hak ettiği yeri bulamayan ender güzel motorlardan .
    Acaba Honda indirim mi yapsa, Ya da bir yıl hiç zam yapmasa sorular sorular ...
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendini bilen adamın başlangıç motoru olabilecek bir motosiklet almissiniz. Uzun yıllarda bıkmadan ve sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Honda bu motora herşeyden biraz eklemiş sivri bir yanı olmayan fakat zevkli bir motor yapmış. Hem ulaşım için hem de spor surus için ideal bir motor.
    Sizlere yüzde yüz katılıyorum. Bu motosikleti uzun yıllar sorunsuz bir şekilde binebilirim. İlk motosiklet olabilir mi bilemem çünkü hayatında hiç motosiklete binmemiş trafiğe çıkmamış birisi bu motoru aldığı gibi yatırabilir. Cebi zarar görür, önermem. İhtiyacım olan herşeyi tek motosiklet karşılıyor ve bu beni fazlasıyla mutlu ediyor. Yakıt ekonomisi, seriliği ve verdiği güven nedeniyle gezmediğim şehir kalmasın istiyorum. [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

Alıntı Granis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun, eski kasa cbf 500 kullanicisi olarak imrenerek bakiyorum. Abs li, enjeksiyonlu yeni motor istiyor insan, alabilecek olsam direk buna gecerim, ustundeki cc lerle benim de isim yok gayet yeterli alet.
    90-110 bandinda kullanan biri olarak yakitta da baya avantaj edilir, bizim ki 4-4.5 larda geziyor bu hizlarda.
    En son ortalama 90 km hızla 3 lt yaktım ve şu ana kadar maksimum 3.5 ltyi gördüm

Alıntı Dumlupınar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oo kardeş hayırlı olsun, sevindim seçtiğin makinaya.. az çok forumu dinlemişsin..
    Bu motosikleti foruma danışmadan aldım. Hatta hiç araştırmadım. Bir abimizin sözüne itimat ederek aldım ve inanılmaz mutluyum.

Şayet foruma sorsaydım alacağım cevaplar:

Helvan nasıl olsun?
    Bu para çok ben olsam .... alırdım.
    Kardeş sen delimisin 250 km cbf tecrübesinden sonra bu motor alınır mı!
    Kesin troldür beyler dağılın!

french press bunu beğendi.

Dumlupınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamam doğrucu davut çok ama heptende haksızlık yapma şimdi foruma

Motosikleti
    Tracer700
    motosikletin eksi yömlerini yazarken fiyatını yazmammışın fiyatı tam bir handikap uygun verseydi honda eminim bir çok arkadaşımız tercih ederdi
    Mustaphalanx ve fedos bunu beğendiler.

Motosikleti
    YBR125 ESD 15
    Motorunuzu ilk aldığınızda takip etmiştim sizi. Hayırlı olsun. Paylaşımlarınız gayet samimi ve bilgilendirici. Kazasız belasız sürersiniz inşallah.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı Dumlupınar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam doğrucu davut çok ama heptende haksızlık yapma şimdi foruma
    Haksızlık yaptığımı düşünmüyorum. Zaten foruma haksızlık yapsam ya da bireyleri aşağılasam (seviyesiz yorum yapsam) şu an bile taşlanırdım. Doğrucu Davut? Neye göre? Evet yapıcı eleştiriler var fakat laf olsun diye yazan da bi hayli fazla ne yazık ki ve bu da bir zaman sonra can sıkıcı. Bu arada nickiniz lanetli bir isim. 3 dumlupınar denizaltısı da hizmet dışı kalmıştır. Bahriyede bu isim gemiye vermek adına kullanılmaz. Keyifli forumlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Alıntı orh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletin eksi yömlerini yazarken fiyatını yazmammışın fiyatı tam bir handikap uygun verseydi honda eminim bir çok arkadaşımız tercih ederdi
    Şahsen bu motosikleti 21500 tlye 540km'de ikinci el (sıfır ayarında) aldım. (Hala bu fiyata bu temizlikte satan yok) Evet belki de 25500 vermezdim bu motosiklete fakat benim gibi cahillik edip A ehliyet yerine yeni sistemde A2 ehliyeti alıp da bu tarz güçlü motora sahip olmak isteyenin malesef daha iyi başka bir alternatifi yok. (35 KW sınırı) Motosikletin bu manada bir rakibi yok çünkü 35 kw güç sınırında rakip olarak Yamaha XT660Z haricinde yüksek cc bir motosiklet yok. XT660Z bir endro ve benim motosikletimden daha pahalı... Bu durumda benim motosikletim güç sınıfında (tür olarak muadili olmadığından) diğer motosikletlere oranla oldukça ucuz... ;) MT07nin sıfırı 20000 lira bile olsa alamazdım çünkü ehliyetim buna yetmiyor...

Alıntı Mukaddime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuzu ilk aldığınızda takip etmiştim sizi. Hayırlı olsun. Paylaşımlarınız gayet samimi ve bilgilendirici. Kazasız belasız sürersiniz inşallah.
    Teşekkür ederim. Açtığım konularda sizlere elimden geldiğince seviyeli ve samimi olmaya çalışıyorum.

Motosikleti
    Honda CB 500 F
    Arkadaşlar;

2014 sonu 2015 çıkışlı Cb500 F modeli kullanıyorum. Motosikletimin kilometresi 34.000 km. Aktif bir sürücüyümdür. Yaz kış demeden motosikletimi kullanırım. (Çok soğuk ve yağışlı havalar hariç)

Kullanmış olduğum motosikletim şuana kadar herhangi bir arıza vermemiştir. Bu zamana kadar 6.000 km. de yağ ve yağ filtresini değiştirdim. 24.000 km. zincir ve 30.000 km.' de fren balatalarını değiştirdim.

Bir sonraki bakımda lastiklerimi değiştireceğim. Üzerinde ki orijinal lastikleri 36.000 km. kullandım diyebilirim.

Agresif kullanmamak şartıyla bir depo benzin ile 400 km. yol yaptım. Bunu da sosyal medya da facebook üzerinden fotoğraflarını paylaştım. Fakat biraz hızlı sürdünüz mü 300-320 km. ye kadar düşebiliyor.

Motosikletimi ekstra olarak yan korumu demirleri, ön cam, ışıklı elcik, sis farları ön çamurluk ve arka çanta yaptırdım. Motosikletin kullanımı oldukça rahattır. Çoğu arkadaşlarım motosikletimi sürdükten sonra sanki GS sürmüş gibi oldum diyor.

Bu motosikleti her türlü amaç için kullanıyorum. İşe gidip gelirken, markete pazara giderken gezilere giderken kısacası aklınıza gelen hemen hemen her şey için kullanıyorum.

Hızla işim yok ama merak edenler için yazayım bu motorların son sürati 188 km. (1) km. dahi üstüne çıkamazsanız. Oğlumda R25 var. Bir keresinde yol ve trafiğin uygun olduğu yerde azıcık yarıştık ve Uzun mesafede beni geçti.:-)

Şimdilik aklıma bunlar geliyor. Cb550 f kullanıcıları arasında sanırım en uzun km. benimkidir....

Tekeriniz düz bassın Sevgiyle kalın.....
    Keoma bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 125 R
    hayırlı olsun bana da bi arkadas onermisti forumda cb500f . ama benim naked'a karşı olan önyargım ve zayıf olmam (1.80 boy, 70 kilo ) nedeniyle ağır bir motor olduğu için vazgeçmiştim.
    motoru cbf150yle kıyaslamak bence de yanlıs. zaten 1400 km motoru herşeyiyle tanımak için çok az bi süre. bence fırsat geçtikçe başka naked motorları da deneyin, en olmadı satın alcam ayağına yamaha bayisine gidip bi mt07 sürün.
    tekrardan hayırlı olsun, kazasız belasız.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Çok beğendiğim bir motosiklet hatta 250cc den sonra geçilebilecek çok ideal bir model ama gel gelelim MT 7 ile aynı fiyatdan satılması piyasasını öldürüyor. 18 20-21 arası bir rakamdan satılıyor olsa ciddi satış rakamları yakalayabilir ama bu rakamlara satılmaya devam ederse yakında kimse adını bile hatırlamaz.

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Sitede 2018 modelini kullanan var mı?

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı istanbulian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitede 2018 modelini kullanan var mı?
    2016-2018 modellerinde renk dışında bildiğim bir fark yok.
    istanbulian bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı PcK0PaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok beğendiğim bir motosiklet hatta 250cc den sonra geçilebilecek çok ideal bir model ama gel gelelim MT 7 ile aynı fiyatdan satılması piyasasını öldürüyor. 18 20-21 arası bir rakamdan satılıyor olsa ciddi satış rakamları yakalayabilir ama bu rakamlara satılmaya devam ederse yakında kimse adını bile hatırlamaz.
    Vay babam vay...2 sene evvel yazilan bir yorum...

Şimdi 250cc ler 27-30 K arası...

nerdeeee 25K ya 500cc´ler...

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Pekiyi, yakında kasa değişimi olacak mı, bilginiz var mı? Bir de 500f ile 500r arasında oturuş farkı var mı?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı istanbulian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pekiyi, yakında kasa değişimi olacak mı, bilginiz var mı? Bir de 500f ile 500r arasında oturuş farkı var mı?
    500F sürmedim ama 500r'da öyle agresif bir oturuş pozisyonu yok. Çok hafif bi bükülme var sadece

Motosikleti
    honda cb500f
    Cb500f daha dik bi oturusa sahip.hatta ben honda konsukta gidon yukseltme taktirdim.gidonun ayarini da yaptirip yakinlastirma da yaptirdim.nerdeyse enduro gibi oldu.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Aslında Honda'nın getirmediği CB500X modeli var.
    Harika alet, NC'ye benziyor, küçük cc, ekonomik.
    NEden gelmez anlamam.

Merak edenler için link :
    https://www.google.com.tr/search?q=h...h=754&dpr=1.25
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    nc750x
    Motoru arkadaşa ben satmıştım. Şimdilerde scootera geçiş yaptı tekrar pek sevemedi.
    Bende nc750x e alışamayıp cb500f e geri döndüm. Bende bundan sonra cbr650f e geçmeyi düşünüyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)