Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HANGİ ZİNCİR YAĞI

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar öncelikle herkese mehraba. Motorum Yamaha ybr 125 ve zincir bakımı için motul markanın güvenilir olacağını düşündüm. Şimdi zincir temizleme spreyinin c1 i falan var onun pek bir şey fark edeceğini sanmam. Ama zincir yağının c2 si c3 ü falan var (motul dan bahsediyorum) bazıları yarış motorları için ama hangisi emin değilim. Ybr 125 için hangisini kullanmalıyım acaba ? veya yarış motorları için olanları kullansam bir şey fark eder mi şimdiden sağolun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    C2 c3 c4 hic farketmez istedigini alip kullanabilirsin herkese gore farklı yag der su güzel yok castrol iyi vs.. bende motul kullanıyorum c4 almistim simdide c2 white aldim bi fark yok takilma

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Şimdi bunlar hep para tuzağı gerek yok derdim senin zincirin kaç para derdim ama rahat bırakmazlar beni
    pea ve ferhatkars bunu beğendiler.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motul, würt kullanmış biri olarak kesinlikle Berner marka zincir yağını tavsiye ederim..

Ben motordan cikan yagi yagdanliga doldurup motorun zincirini bahca kapisinin menteselerini filan yagliyorum.Hicbir sikintim yok

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Castrol kesinlikle cok iyi degil cok cok iyi motul filan hikaye yaninda

Motosikleti
    Honda Forza 250
    10 liraya satılan sıvı gressler gayet işinizi görür,50-60 liraya satılan motosiklet zincir yağları da sıvı gresstir. Motosiklet için olunca malum 5 katına çıkıyor fiyatlar her şeyde. Zinciriniz 100 lira zaten,çıkan motor yağı da kullanılır hem boşa gitmemiş olur.
    ferhatkars bunu beğendi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Çekoslavak ybr zinciri 40₺ çokta bilinen zincirler yani kullanıcıları memnun

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bunlar hep para tuzağı gerek yok derdim senin zincirin kaç para derdim ama rahat bırakmazlar beni
    Birkaç arkadaşımız zincir de pahalı değil gibi bir şeyler söylemiş hatta para tuzağı diyen bile var. Belki haklısınız arkadaşlar hani benim dediğim kesinlikle doğru demiyorum daha tecrübeli olabilirsiniz benden ama şöyle bir şey var. Yeni zincir almak ve motor üstündeki zinciri ömrü bitene kadar kullanmak daha ucuz olabilir ve zincir yağları falan para tuzağı da olabilir ama zincir sadece kendini ilgilendiren bir parça değil ki kötü zincir şanzıman içinde pek hayırlı olmaz o zincir eskidikçe motorun aktardığı güç azalır ama zincire bakım yaparsak motor sürekli temiz dönücek arkadaşlar. Şahsen ben zincir bakımı yapmanın daha mantıklı ve sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Maliyeti olabilir o ayrı konu ama ilerde motorun ana bloğu (şanzıman vs) size sıkıntı çıkartırsa o daha da maliyetli olabilir. Benim düşüncem bu cevap veren herkese teşekkürler..
    krd ve fz6_fazer bunu beğendiler.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Öluculuk yapmayin yahu çocuk keyifle zincirimi yaglayip iyi bisey kullanim demis.. motul istedigini kullan ufaklik sana sorin yasatmaz aksine cok sicrama falan da yapmaz jantini cok kirletmez gayet iyi markadir yag olarak...

Fakat zincir temizleme spreyini alma inan tupcuden gaz yagi al cok daha super temizleyecek ve 10 tl ye kocaman bir sise aldigin icin bool bol yedire yedire temizlersin .. kawa 300 kullaniyorum uzun süredir bu ikiliden bi sikinti yasamadim. Senin gibi zincir temizleme spreyi aldim uzun sure gaz yagini keşfedince cok daha guzel temizledigini goreceksin..

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bir çok markayı kullandım motulün c4 yagindan memnun kaldım

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Kullanilmis motor yagi is gorur... Mumkunse incesinden dizel motor yagi.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çıkma motor yağı kullanabilirsin.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Yağlamak için genelde würth dry yada motul c4 temizleme için ise gaz yağı yada sentetik tiner kullanıyorum, tavsiye ederim.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Motosikleti
    MT-25
    Motorundan çıkmış yağ ile yaglayacaksan sık sık yaglama yapman gerekebiliyor . Çabuk atıyor çünkü zincirden kontrol edersin zincirin yağa ihtiyacı var mi yok mu yağsız kalmasın genç.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

anladın mı şimdi hangi yağı kullanacağını ?

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorundan çıkmış yağ ile yaglayacaksan sık sık yaglama yapman gerekebiliyor . Çabuk atıyor çünkü zincirden kontrol edersin zincirin yağa ihtiyacı var mi yok mu yağsız kalmasın genç.

İşin inceliklerini bilen bir bayan.. Şarşırtıcı!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    wd40 + motul c4 temizle yağla 2 3 dakika sürmüyor.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Gaz yağı +ıphone beyaz zincir yağı kullanıyorum memnunum.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazılanları ek ve tasdik amaçlı:
    Önce gazyağı ile güzelce temizliyorsun(plastik aksama hiç zarar vermiyor) .Yeni öğrendiğime göre 140 numarra diferansiyel yağı ile 500 yada 1.000 km de bir yağlıyorsun. Üç değişik ustadan aldığım tavsiyeye göre de Motul zincir yağı ile standart olarak yağlıyorsun. Eh bunları yaparsan baya bi para harcamış olacaksın. İçinde rahat edecek

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler