Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir arkadaşımızı daha kaybettik! 'Özge'

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Gencecik daha hayatının baharında 04.08.2019 tarihinde yani dün motosiklet kazası sonucu hayatını kaybetmiş. Allah rahmet eylesin, Yakınları ve tanıyanlarının başı sağolsun.. İnstagram profili: miss.ozz_

https://youtu.be/vte_n7Vsx3c

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Allah rahmet eylesin.
    Yakınlarına sabırlar versin.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    izlediğim kadarıyla merhum sağdan son sürat gelirken sağda seyir halinde giden tempra marka araca arkadan çarpmış.

allah rahmet eylesin.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izlediğim kadarıyla merhum sağdan son sürat gelirken sağda seyir halinde giden tempra marka araca arkadan çarpmış.

allah rahmet eylesin.
    Ne izlediniz siz acaba yan sekmede başka video felan mı?
    Hızını bir şey diyemem ancak videoda açıkça görünüyor, motorcu arkadan vurmuyor baya yandan, çapraz giriyor. Diğer araçta seyir halinde felan değil baya durur vaziyette, muhtemelen benzinlikten soluna bakmadan çıkmış, motoru farkedince geç olmuş, o panikle durmuş, motorcu da hızlı sanırım tekeri kitlemiş ve kaymış daha çarpmadan çok önce düşmüş.
    drtayfun bunu beğendi.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızını bir şey diyemem ancak videoda açıkça görünüyor, motorcu arkadan vurmuyor baya yandan, çapraz giriyor. Diğer araçta seyir halinde felan değil baya durur vaziyette, muhtemelen benzinlikten soluna bakmadan çıkmış, motoru farkedince geç olmuş, o panikle durmuş, motorcu da hızlı sanırım tekeri kitlemiş ve kaymış daha çarpmadan çok önce düşmüş.
    bunu tartışmanın hiçbir önemi yok lakin kaydıktan sonra çarpmış tempraya, çok hızlıymış çok üzüldüm,allah ailesine sabır versin,arkadaşlar böyle yollarda hız yapmamamız gerek benzinlik çıkışı yollar zaten zeytinyağlı gibi oluyor
    Sailor19 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Allah rahmet eylesin tempra yavaslamis muhtemelen benzinlikten cıkan araca yol verdi ancak rahmetli durabilcek bir hızla gelmiyor birde kötü asfalt ve sert fren olunca motor direk yatmis

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Tahminim yola aniden cikacak gibi olan araci gorunce acil fren yapti, yuksek hiz ve yagisli yol olunca da on teker kitlendi ve kayip dustu. Motosikleti tam secemedim ama ABS olmayan bir model diye tahmin ediyorum. Allah rahmet eylesin...

Benzeri durum basimdan gecti. Yol yagisli degildi ama micirliydi. Bir de ondeki aracla aramda mesafe daha coktu, onun icin yolda kaydim ama carpmadan durmus bulundum. Yara bereyle kurtardim. 3 hafta kadar sonra deri yeniledi kendini.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahminim yola aniden cikacak gibi olan araci gorunce acil fren yapti, yuksek hiz ve yagisli yol olunca da on teker kitlendi ve kayip dustu. Motosikleti tam secemedim ama ABS olmayan bir model diye tahmin ediyorum. Allah rahmet eylesin...
    600RR gibi gördüm ben. ABS siz modellerimizden kendileri.
    Sailor19 bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sol şerit olsa bir şey diyemem ama sağ şeritte yüksek hız her zaman risklidir. hele hele benzinlik, tesis vs. varsa her an bir araç çıkma ihtimali var.

olan olmuş, ne desek boş.
    Sailor19 bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Çok üzüldüm gencecik hevesli bir kızmış

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Allah rahmet eylesin.
    Allah ailesine sabır versin , gencecik insan.

Sanırım kız artçıydı, yerde 2 kask görünüyor.
    Motoru kullanan için de çok zor bir durum (eğer kız kullanmıyorsa)
    Hem vicdanen hem de hukuken çok zor.
    Sailor19 bunu beğendi.

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin.
    Allah ailesine sabır versin , gencecik insan.

Sanırım kız artçıydı, yerde 2 kask görünüyor.
    Motoru kullanan için de çok zor bir durum (eğer kız kullanmıyorsa)
    Hem vicdanen hem de hukuken çok zor.
    abi arkamdaki artçım ölse sanırım intahar ederdim bu yükü kaldıramazdım allahım sabır ver yaşamış gibi oldum

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı batuhanaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi arkamdaki artçım ölse sanırım intahar ederdim bu yükü kaldıramazdım allahım sabır ver yaşamış gibi oldum
    Ben yaklaşık 6-7 yıldır artçı almamaya çalışıyorum.
    Belki 1-2 kez ancak almışımdır.
    Her motosikletime monokapak takıyorum ki millet beni de al vs derse bahanem olsun
    Zaten tehlikeli olan motosikleti , olası tecrübesiz bir artçı ile daha tehlikeli hale getirmiyorum ve kimsenin manevi/hukuki sorumluluğunu almıyorum.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Şehir içinde akan trafikten yüksek hızla seyretmek her zaman risk. Ama bunu söylemek için çok geç. Allah rahmet etsin.

RÇ1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba 100 T9
    Yine ateş düştüğü yeri yaktı her zaman söylüyorum bunu en başta kendime ''Durabileceğin hızda ilerle'' Diye . Allah rahmet eylesin de lütfen artık bu son olsun ...

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Kazanın tamamen tecrübesizlikten kaynaklandığını düşünüyorum.Motosiklet sürücüsünün önün de durabilecek mesafesi vardı ya da yoktu.
    Benzin istasyonu giriş ve çıkışların da her an bir araba çıkacağını düşünüp hızını ona göre ayarlaması lazımdı.
    Araç kafasını çıkarınca bu da panik yapmış ve frenleri kilitleyecek kadar sıkmış.Frenlere kilitletmeyecek kadar asılıp araca çarpsa bile bu kaza ölümle sonuçlanması zordu.Asfalt kötü ise abs siz motosiklet de durabileceğin mesafe de bile duramayıp çarparsın abs de.
    büyük ihtimal 600rr sürücüsü yeteri kadar tecrübesi olmadan kullanmaya başlamış ve daha önce hiç ani fren denemeleri de yapmamış.İlk sınavı da bu olmuş.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Yeni bir motor aldığımda dahi ne kadar tecrübeli olursam olayım ilk önce acil fren çalışıp motoru tanımaya çalışırım.
    Gitmeyi öğrendiğimizden çok durmayı ve frenlemeyi öğrenmeliyiz. ABS'si olmayan tüm motorlarda korku ile frene sarılıp ön tekeri kitleyip kaza yapmak olasıdır. Ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Yazık olmuş gerçekten gencecik kıza.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Buradaki insanların hemen hemen hepsini bu duruma sokacak acillikte vukuat bulunur.

Boş park yerinde ve yol eğitiminde acil fren çalışarak da bir yere kadar. Modern motosikletlerin fren limiti ortalama kullanıcının tecrübesinin iki katından fazla. O yüzden düşmeyen motosikletle limit ötesi çalışma yapmadıktan sonra kimse fren yapmayı bildiğini zannetmemeli.

Çözüm:
    1. Bütçe el veriyorsa ABS'li motosiklet edinmek.
    2. Mümkünse yağışlı koşullarda ve gece kullanmamak.
    3. Trafikte herkes manyakmış gibi defansif ve temkinli kullanmak.
    4. Gerekli eğitimleri almak.

Birçok insanın birinci maddeye yazacağını bilerek sonuncu maddeye yazdım. Çünkü gördüğüm kadarıyla Türkiye şartlarında riski azaltmak, yeteneği ikerletmeden daha önemli.
    atalayalper, fazil, Dxsec ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Özellikle bizim gibi ne zaman ne olacağı belli olmayan trafikte, kimi bir anda sağa kırar, kimi hiç olmayacak yerde durur. Yolu çok iyi okumak gerek. Bunun içinde sadece motosiklet sürücüsü değil tecrübeli araba şöförlüğüde gerek bence. Kızımıza Allah rahmet eylesin.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Allah rahmet eylesin,

Allah yakınlarına sabır versin.

Bunlar çok zor şeyler.

Kimseyi kandırmayalım, hepimiz sürekli hatalar yapıyoruz. Keşkelerle olmuyor ama keşke biraz daha defansif kullansaymış, belki diğer araçların hatalarını tölare edebilirdi, belki hala hayatta olurdu.

Hata onda bunda şunda farketmez, hayatını kaybeden motosiklet sürücüsü oluyor. Ben dahil hepimizin biraz daha defansif sürmesi gerekiyor. Biraz daha farkında olarak sürmemiz gerek.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)