Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet türlerinin hayalde canlandırdığı insan tipleri ve realite

Motovento
    REKLAM ALANI
    beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Evet arkadaşlar, işin özü şudur ki ben bu işe SS hayaliyle başladım sonra, sonra naked motosikletlere heves ettim, kaslı yapısı duruşu vs. en son da cruisera merak saldım, oturuş pozisyonu duruşu sesi havası hep çekti beni, gelin görün ki simdi param var yeni motosiklet alacağım inşallah ama tür konusunda o kadar ortadayım ki, sanki birini alsam 1-2 ay sonra heves etmişim tuh keşke şunu alsaydım diyeceğim gibi geliyor.

Bu yüzden buna çare bulabilmek için hem eğlenceli hem de işime yarayacak bi konu olsun istiyorum, soru basit motosiklet türlerinin-tiplerinin-markalarının sizde uyandırdığı insan tipi nedir?
    (Saçma derecede uzun yazıp derdimi anlatamadığım için ornek verme gereksinimi hissettim, mesela Honda kullanan adam memur gibi, SS kullananların hepsi şımarık oluyor gibi)

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

Ulan ne uzun yazdım ne boş adamım
    Not:Honda kullanıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Bunun için farklı tarzlardaki motosikletlerin test sürüşlerine katılıp "Aha işte aradığım sürüş keyfi bu!" dedirten tarzda motosikleti almalısınız.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    GS'ciler ve Harley'ciler kıl tipler oluyor. Az konuşan, konuştuğunda zenginliğinden, ne kadar muhteşem bir işte çalıştığından veya ne iş yaptığından ve daha çok kendinden bahseden tipler oluyorlar. Bunların üst düzey beyaz yakalıları tatlı bir serseri gibi takılıyor. Hani evde anarşi estiren ergen vardır ya, kırar döker, odasında "fuck the system" göndermeli posterler vs. olan ama apple ürünlerinden şaşmayan zengin aile çocukları, kendini özgür sanar fakat ailesi bir kapı dışı etse kurda kuşa yem olur salak. Bu tiplerin büyümüş halleri oluyorlar.
    Kozmopolit ortamda geçen beyaz yakalı hayatlarında içlerindeki çocuğu öldürmemek için pink floyd, dire straits vs. plakları toplarlar, diecast model koleksiyonu yaparlar vs. tipik anadolu insanına çok uzak enteresan hobileri vardır.

Super sportcular (apaçi gibi süren) kafa tayfadır. Gazlamaya odaklanmış tipler olurlar. Motosiklet hakkında saatlerce konuşabilirler. Adrenalin ve dopamin bağımlısı oldukları için bu tipler kısa kısa süreli gazlamak ardından kısa mola verip tekrar gazlamak isterler. Kendinden veya karşısındakinden çok motosiklet üzerine konuşurlar. Zayıf ve kısa olurlar, sigara tiryakisi olurlar, çok içki içerler.
    egemen0zturk ve tinerci bunu beğendiler.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Naked süren adam çok kafadır.
    Scootercı genelde sakin sakindir.
    Cruiser çapır vs. Çok sohbetim olmadı ama özünde varsa iyi insanlar.
    Enduro ???
    Ss ???
    Bunlar bana göre.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    supermoto cu
    eğer altında babaçko bi sm varsa serseridir apaçidir alayının içinden geçer atlar zıplar tekerler stoppieler. rayzikçi düşmanıdır virajlı yolda.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Bu konuda motosiklet üreticilerinin yerli ve yabancı reklamlarına bakabilirsin; hangi model motosikletlerini aslında hangi hedef kitleyi düşünerek ürettiklerine dair güzel bilgi toplayabilirsin... Web sayfalarında da üretici olarak satmayı düşündükleri hedef kitleleri hakkında ipucu bulabilirsin ...

Piyasadadik imajı da zaten aşağı yukarı bu yönde gelişiyor ...

Şahsi fikrim:
    Çapırcılar rahatına düşkün insanlardır..
    Sürüden ayrı, arkadan gelirler... Hatta başka yollardan keyiflerine göre dolanır gelirler ... Gelirlerse o da ... Keyiflerine kalmıştır

Racingcilerin acelesi vardır ... Sürüyü geride bırakıp kopar giderler, önden varırlar... Bireysel performansa önem verirler...

Commuterciler sonuç odaklı pratik insanlardır... Sürüyü getirirler... Grup performansı ön plandadır...

Genel bir intikalde her gruptan sürücülerin bulunması daha doğrudur. Öncüler önden gider, ilerdeki durumu ana kitleye bildirir. Ana güzergahtan ayrı yan kollardan ilerleyenler de o tarafları kolaçan ederler... Bir kaç artçı da arkadan gelir ... Ön ve arka arasındaki mesafenin çok açılmaması için de arada gidip gelenler olur... Esas olan ana kitlenin güvenli intikalidir.

Hangi konumda severek iş yapacaksanız o bölüme uygun motosiklet kullanmanız doğru olacaktır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

9 kıtaya at üstünde yayılmış bir milletin çocukları olarak bu konuda üstümüze yoktur

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Ss'ciler yakisiklidir
    Endurocular karizmatik abiler
    Nakedcilar keyifcil
    Choopercilar ozgur
    Scootercilar aile babasi

acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    Chopper: Hemen gözümüzün önünde uzun saçlı, dövmeli, küpeli yani umursamaz, rahat bir adam belirir. Genel yaş aralığı 30-45, hatta 55'e kadar yolu var. Lakin gençleri görmek de mümkün. Asabi yapılarından dolayı trafikte pek tartışılması uygun olmaz, zira bir scooterlı kadar sakin kalamaz çoğu
    Racing: Genelde "hızlı yaşa genç öl, cesedin yakışıklı olsun" kafasındaki gençlere hitap eder. Gerçekten racing bir makine kullanıyorsa kişi motosiklet camiası düşündülüğünde genele oranla durumları iyidir.
    Scooter: Aile babasıdır kesinlikle. Sakin ve rahatlardır, tartışmalardan uzak dururlar. Bir an önce evine dönerek ailesine kavuşmayı bekler. Kimi zaman ailesiyle motora bindiğini görebilirsiniz.
    Touring: Kısmen Scooter ile aynı şeyleri söyleyebilmemiz mümkün. Uzun yolları severler, doğayla iç içelerdir.

Benim aklıma gelenler bu kadar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Bende yukarıda belirtilen özelliklerin hepsinden azıcık var şimdi ben hangi sınıfa giriyorum, hangi sınıfta konumlanmalıyım çıkaramadım. Demek ben motorcu değilim.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yukarıda belirtilen özelliklerin hepsinden azıcık var şimdi ben hangi sınıfa giriyorum, hangi sınıfta konumlanmalıyım çıkaramadım. Demek ben motorcu değilim.
    Can am tipi motorlardan lazm abi sana

egemen0zturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    endro/cross için konuşuyorum
    -içki sever
    -manzara ve doğal yaşamı sever
    -atlarsın denize giderin
    -kamp yaparsın
    -ateş yakarsın

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Husqvarna nuda 900r çok güzel motor, ancak Türkiye'de satılmıyor sesi cruisher sürüşü naked hızlanması tatmin edici.Acaba husqvarna bayileri getirtebilirlermi özel olarak ?
    Sizin için diyorum ha

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    cup: apaçidirler motoru egzoz bağırtan ve pıstırılmış motordur

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    chopper/cruiser denince aklıma çocukluk zamanlarımda gördüğüm yan komşumuz geliyo. sene 88 idi. geceleri gök gürüldemesinden farkı olmayan sesle uykumda irkilir hemen koşarak balkona çıkardım. uzun saçlı sakallı abiler arkalarında kız arkadaşlarıyla gelir sabaha kadar gitar sesi eşliğinde yer içer eğlenirdi. tenekede tavuklar.. eski bir amerikan araçla mangal körüklemeler.. tarifi olmayan müthiş bi sohbet muhabbet.. fazlada detaya girmeyim ilgimi çok çekmişti. zaten karakterimi de sadece bu sınıf yansıtıyor. hayalimde canlanan bu, gerçekte olan da bu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)