Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Osman Gazi köprüsü ve motosiklet ücreti

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bağcılar, Sultanbeyli, Sultangazi... ve daha birçoğu. Gözünüz körmü daracık sokaklarda birbirinize sürtmeden geçmiyorsunuz ne bir sosyal tesis ne adam akıllı bir park yok.
    ........
    Halkta alışık değil özel sektörün yaptığı parası özel sektöre gidecek köprülerin böyle göbekli açılışına ondan kendilerine sanıyorlar her zaman ki gibi.

Yine altyapı ile ilgili benzer bir durum.

http://www.hurriyetoto.com/haberler/...azasi-haritasi

2016 yılı başında İstanbul’da 3 milyon 651 bin 166 araç bulunurken trafik kazaları sayısı da bir hayli çok. 2015’te sigorta kayıtlarına yansıyan rakamlara göre İstanbul’da 333 bin 46 trafik kazası yaşandı.Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nin verilerine göre ise en çok trafik kazası ise Tuzla ilçesinde gerçekleşti. En az trafik kazası ise 99 kaza ile Adalar'da oldu. İşte 2015'te İstanbul’da en çok kazanın gerçekleştiği 10 ilçe:

Tuzla : 20.377 kaza

Başakşehir : 17.917 kaza

Gaziosmanpaşa: 16.803 kaza

Kağıthane : 15.974 kaza

Küçükçekmece : 13.636 kaza

Ataşehir : 13.545 kaza

Ümraniye : 12.762 kaza

Bağcılar : 12.284 kaza

Bayrampaşa : 11.199 kaza
    İlçeler İstanbul'da yaşayanlara tanıdık gelmiştir (Bende Başakşehir'de oturuyorum) , alt yapı yatırımlarının ne durumda olduğunun göstergesi bu kaza rakamları da.

Ben ama iktidarın bu gidişinden memnunum , halk arasında "Allah zulmünü arttırsın" diye bir söz vardır , Allah hırslarını arttırsın , daha çok daha çok desinler ki , belki halk en sonunda görür.Bu halk ki Jet Fadıl için bile "otomobil yapacaktı yaptırmadılar" diyordu
    Bu arada yerli otomobilimiz ve yerli uçağımız üretime başlayınca garanti edilen rakamı kat be kat aşarız inşallah suriye'lilerin duaları ile de.
    Sinan Er, scorpions_59 ve COQ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda nc750 x
    Birkaç defa yazmaya başladığım yazımı siyasete bulaşmayayım diye sildim. Ama anlamadığım şey şudur ki; bu fiyatlara köprüyü geliri en az aylık 20.000 ve üzeri olacağını tahmin ettiğim kişiler kullanacakken, köprüyü yapanın şakşakçılarının ve üzerinde göbek atanların koyun gibi yaşamaktan keyif alması!!! Aziz Nesin'in sözleri her geçen gün daha da geçerlilik kazanmakta maalesef :(
    scorpions_59, COQ, Ertugyigit ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Arkadaşlar bayağı atışmalı yazılar yazılmış.şu 3 günlük dünyada siyasi görüşler için kalp kırmaya eğermi?Köprüden bayramın 2. ve 3. günü geçtim.Yapanlardan ALLAH razı olsun.Burdaki sıkıntı şudur.Eğerki 90 tl değilde geçiş ücreti 40 hadi bilemedin 50 tl olsaydı bu kadar tepki çekmezdi.90 tl hakikaten fahiş bir fiyat.Kendim sabiha gökçenden orhangaziye gidip döneceğim zaman arabayla en fazla 100 tl. benzin harcarım.Köprüden gidip gelsem 250 tl.Büyük çoğunluk benim gibi düşünecektir.

Koyun gibi yaşamak it gibi yaşamaktan daha birilerinin köpekliğini yapmaktan daha iyidir diye yazsa birileri, veya aziz nesinin söylediği kendi milleti için (ermeni) geçerlidir. Beni Bağlamaz. Sende ermeniysen kendi üzerine alınabilirsin. Eemeni olman benim içim bişey değiştirmez. Sonuçta ilk bakışta insansın. Ama artık öyle bir evrimleşmişsiniz ki ne insanlık kalmış ne de başka bir insana saygı. Varsa yokaa kendi düşünceleriniz doğru. Demokrasi diyenlerin kendi düşüncelerini dikta etmesi ne kadar da ironik bir durum. Bir çoq bilmiş kaşkar köprüyü gokart pisti sanar da köprü yerine 15 yarış pisti yapılırmış der. Bu mudur akıl? Kaç gram diye sorsa biri ne diyeceksiniz? Birbirinize hakaret edince ne oluyor? polemik için yazmadım bunları. Belki anlarsınız. Düzgün yapın eleştirinizi de övgünüzü de. Hakaret etmeden. Eleştiri hakkımızı hakaretlerle kirletirsek hakarwt yersiniz. Ve özellikle de kutuplaşma deyip duruyoruz ama hakaret ederek kutuplaşmayı kaşıyan da yine aynı kişiler oluyor. Yapmayın. Burası motosiklet tutkunlarının olduğu bir forum. Siyasetle birbirinize hakaretle kirletmeyin. Buma hakkınız yok. Motosikletçi dediğimiz kişiler daha bi saygılı olur, bize öyle öğrettiler. Çevreye doğaya insana hayvana daha farklı bakarız bizler. Saygı. Respect. Rica ediyorum. Kendinize ve foruma hatta hatta bir motosikletçiye yakışanı yapın. Atın şu at gözlüklerinizi. Yıkın duvarlarınızı kucaklayın birbirinizi. Hakaret etmeden tartışın. Fikirleriniz konuşsun.
    (biliyorum by sözlerimi bile başka yöne çekip laf söylemeye kalkan olacaktır ama görmemezlikten geleceğim. Tek istediğim şu forumun motosikletçilerinden karşısındakileri aşağılamamaları saygı duymaları)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

(imla için kusura bakmayın tel ile anca bu )

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakalayamaz ki uğraşçağını düşünmüyorum ayrıca.
    Bariyer açılmazsa neresinden kaçabileceğini düşünüyorsun.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Arenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bariyer açılmazsa neresinden kaçabileceğini düşünüyorsun.
    uçarım kardeş, kanat var benim motorda. önce devamını oku muhabbetin, sonra tekrar konuşalım.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yıllar önce İstanbul'a yarış pisti yapıldığında yine böyle göbek atıp açılış yapmışlardı.
    O zaman da lafımızı dinletemedik.
    O göbek atanlar bugün pistin içine giremedikleri için etrafında gazlayıp duruyorlar.
    Yüzde doksanı etrafına bile yaklaşamadı ama olsun.
    Resimlerine bakıp bakıp,
    "Helal olsun AKP'ye ne güzel pist yaptılar"
    Diye seviniyorlar.
    Bu arada parası olanlar,
    içeri giremeyip dışarıdan sevinenlerin parasıyla yapılan pistin keyfini çıkarıyorlar.

Köprünün olayı daha güzel.
    Parası olmadığı için kendi parasıyla yapılan köprünün etrafından dolanırken üstünden geçen zenginlere bakarak sevinecek gariban halkımız.
    Hatta ordan geçtikleri için minnet duyacak. Çünkü geçmezlerse daha 22 yıl bir dünya para ödemeye devam edecek.

İstanbul'a Disneyland ya da ona benzer bişey yapmışlardı. Yine böyle havai fişekler davullar zurnalarla açılış yapıldı.
    Televizyon naklen yayın yapıyor, spiker sevinçten göbek atan vatandaşa duygularını soruyor.
    Çok iyi çok güzel oldu hem de süper oldu diyor vatandaş.
    Spiker;
    "Hem siz hem de çocuklarınız birlikte çok güzel vakit geçireceğiniz bir yere kavuştunuz."
    Deyince vatandaş;
    " Bende ellerinizden öper 4 çocuk var.Giriş parası kişi başı 70 liraymış. Hanım falan gelmeye kalksak 420 lira yapıyor. Benim maaş zaten 450 lira " diyor.
    Spiker sormuyor ama ben soruyorum.
    Ulem neyin göbeğini atıyorsun?!!!

Velhasıl köprümüz şahane açıldı. Milli gururumuz fuarda dokunmanıza bile izin verilmeyen yüzbinlerce liralık motoruyla 400 km/h hız yaptı.
    Sevinçten birbirimize sarıldık.
    En güzel sözü Emine Erdoğan söyledi ama Erdoğan'ın gafı yüzünden laf arada kaynadı gitti.
    Merak eden açsın videoyu izlesin.

Neyse ne diyeyim ki!
    Allah neşenizi bozmasın.
    hattoi, tanertc, Ertugyigit ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bugün bir müşterimiz geldi işyerine , konu köprüye kaydı , dedim verilen garanti de net değil bir yer 40000 diyor diğer yer 70000 , başka yer 135000 , afalladı suratı değişti , "garanti mi var dedi" evet dedim , şaşkınlığı epey suratına yansıdı.

Ki bu söylediğim kişi internet vb kullanan İstanbul'un göbeğinde yaşayan bir insan , haberi yok , hoş belki de görmemek , duymamak daha iyide işte insan razı olmuyor.
    690EnduroR bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günde 40.000 araç için garanti verilmiş. Bayramda ortalama günde 87.000 araç geçmiş. Bayramda bile ulaşamamış mı oluyor yani habere bakılırsa 87.000 sayısı 40.000 den küçük oluyor ???

Eleştirelim ama yermek için değil ilerlemek için. Eleştirelim ama fesatlık için yalan dolan saçma sapan konuşarak değil. Haber de zaten sözcü gazetesindeymiş bu gazetede ne kadar mantık aranabilir ki? Kafanızdan rastgele bir tarih seçin ve sözcü gazetesinin o günkü yazılarını okuyun ve gülmeye başlayın. Yazık ya.

Konuya dönecek olursakta motosikletler için ücret baya fazlaymış, buna düzenleme gelir ama kimbilir ne zaman...
    Kardeşim günlük 40 bin araç bayram (3-4 gün) süresince geçen 87 bin araçtan daha az. Günlüğe vurunca 20 bin küsür yapıyor. Matematik bilmeden gelmeyelim hatta yaşamayalım lütfen.
    osiosborn bunu beğendi.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllar önce İstanbul'a yarış pisti yapıldığında yine böyle göbek atıp açılış yapmışlardı.
    O zaman da lafımızı dinletemedik.
    O göbek atanlar bugün pistin içine giremedikleri için etrafında gazlayıp duruyorlar.
    Yüzde doksanı etrafına bile yaklaşamadı ama olsun.
    Resimlerine bakıp bakıp,
    "Helal olsun AKP'ye ne güzel pist yaptılar"
    Diye seviniyorlar.
    Bu arada parası olanlar,
    içeri giremeyip dışarıdan sevinenlerin parasıyla yapılan pistin keyfini çıkarıyorlar.

Köprünün olayı daha güzel.
    Parası olmadığı için kendi parasıyla yapılan köprünün etrafından dolanırken üstünden geçen zenginlere bakarak sevinecek gariban halkımız.
    Hatta ordan geçtikleri için minnet duyacak. Çünkü geçmezlerse daha 22 yıl bir dünya para ödemeye devam edecek.

İstanbul'a Disneyland ya da ona benzer bişey yapmışlardı. Yine böyle havai fişekler davullar zurnalarla açılış yapıldı.
    Televizyon naklen yayın yapıyor, spiker sevinçten göbek atan vatandaşa duygularını soruyor.
    Çok iyi çok güzel oldu hem de süper oldu diyor vatandaş.
    Spiker;
    "Hem siz hem de çocuklarınız birlikte çok güzel vakit geçireceğiniz bir yere kavuştunuz."
    Deyince vatandaş;
    " Bende ellerinizden öper 4 çocuk var.Giriş parası kişi başı 70 liraymış. Hanım falan gelmeye kalksak 420 lira yapıyor. Benim maaş zaten 450 lira " diyor.
    Spiker sormuyor ama ben soruyorum.
    Ulem neyin göbeğini atıyorsun?!!!

Velhasıl köprümüz şahane açıldı. Milli gururumuz fuarda dokunmanıza bile izin verilmeyen yüzbinlerce liralık motoruyla 400 km/h hız yaptı.
    Sevinçten birbirimize sarıldık.
    En güzel sözü Emine Erdoğan söyledi ama Erdoğan'ın gafı yüzünden laf arada kaynadı gitti.
    Merak eden açsın videoyu izlesin.

Neyse ne diyeyim ki!
    Allah neşenizi bozmasın.
    Ne güzel yazıyorsun, ne güzel anlatıyorsun ama
    hala anlamamakta ısrar edenler var ve ANLAMAYACAKLARDA.
    İşin kötüsü onlar yüzünden kurunun yanında yaşta yanıyor. Bizde yanıyoruz.
    Allah tez zamanda sağır kulaklarını, kör gözlerini açsın.
    osiosborn ve Morphin bunu beğendiler.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim günlük 40 bin araç bayram (3-4 gün) süresince geçen 87 bin araçtan daha az. Günlüğe vurunca 20 bin küsür yapıyor. Matematik bilmeden gelmeyelim hatta yaşamayalım lütfen.
    Ön yargı ve algıları kapamak bu olaa gerek. Adam yazmış günlük ortalama diye. Günlük ortalama. GÜNLÜK ORTALAMA 87BİN ARAÇ. Belki şimdi algılanabilir ortalamayı günlüğe çevirmeye çalışan bence algılarını açsın önce, öyle yaşasın.
    arkadaş bu kadar kapalı olmanın ön yargılı duvarlar çekmenin en bariz örneğini göstermiş.
    İşte benim de demek istediğim bu. Atın şu at gözlüklerinizi karşındakinin ne demek istediğini anlamaya çalışın. Yargılarınızı bi kenara bırakın önce. Kendinize ne kadar saygı duyulmasını istiyorsanız karşınızdakine de o kadar saygı duyun. Disneyland örneği verileceğine paria Disney ile kıyaslama yapmakta fayda var. Parisin varoşlarındaki açlıkla yarışan insanları aylık 200$ gelirle sefillik içinde geçinmeye çalışanları. Ona rağmen iki sene önce bir kişinim 1günlük geçiş ücreti 122€ euro. Hesaplayın kaç dolar kaç tl yapar. Kısacası madolyonun öteki yüzünü görmeden yorum yapmak çok çiğ bişey.
    Saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

Karşılaştırma yapacağınız şey armutla armut olsun. Elmayla elma. Elmayla armutu karşılaştıramazsınız. Doğru veriler vermez size. Sadece kendi doğrunuzu söylemek için komik duruma düşersiniz, Ufaktan bi tebessüm edilir geçilir. Tıpkı daha önce de köprüyü gokart yerine koyup onun yerine 15 adet yarış pisti yapılırdı diyen Cok bilmişlerin beni güldürdüğü gibi
    Saygıyla kalın. Sizleri motosikleçti olduğunuz için insan olduğunuz için seviyorum. Kalp kırmadan yazın. Saygıyla yazışın. Fikirlerinizi konuşturun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

Ha bu arada ben de cebimden malesef adilerin zararlarını karşıladım. Yazıklar olsun. Bununla karşılaştırabilecek var mı acaba?

Kaynak Milliyet:HASAR BEDELİ 139 MİLYON LİRA

Yapılan ayrıntılı araştırmalara göre, Gezi Parkı protesto eylemlerinin yarattığı tahribatın değeri yaklaşık 139 milyon lira.

Bunun yarısını (74 milyon lira) işyeri zararları oluştuyor.

İkinci sırayı 15.5 milyon lirayla polis araçlarındaki hasarlar, üçüncü sırayı ise 10'ar milyon lirayla belediye araçlarının hasarı ve kaldırım tadilatları alıyor.

Kamu binaları ve AKP binalarına verilen zarar yaklaşık 2 milyon lirayken, özel araçlarda 6 milyon lira, otobüs durağı zararlarında 4.3 milyon lira, reklam panoları ve trafik levhalarında 4.1 milyon lira ambulanslarda 2.8 milyon liralık maddi hasarlar oluştu.

Milliyet

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Geçecekseniz geçin köprüden; hayırlı uğurlu olsun; nasılsa yapıldı bitti, parası ödendi, ödenecek...

Geçmek istemeyene veya hoşafın suyunu sorgulayana da niye sorguluyorsun diye laf gevelemeye çalışıp, sıkışınca da

Konuyu geziye getirmeyin!

Bitmediniz bi!
    hattoi bunu beğendi.

Bi saygı edep dedikçe konuşma tarzınıza bakın. Niye senin doğrularını bana dikta etmek istiyorsun? Diktatör olan başkaları ama dikta eden siz. Çok ilginç bi ironi daha. Öğrenecek CoK şeyimiz varmış daha

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bu kopruden daha fazla araba gecmesini iyi bir sey sananlar icin yaziyorum bunu.

Bu bayramda simdiden 100 kisiden fazla insan ölmüş yollarda. Kopru ve yol yaptikca, daha cok trafige cikan arac ve daha cok trafik kazasi olacaktir. Mesela Italya, Turkiye'den daha daglik olmasina karsin, her tarafi tren rayi, Roma'dan Venedik'e trene binip gidiyorsunuz, ne araba derdi var ne benzin, ne trafik. Genis genis bin trene, kahveni, sarabini ic git. Hem daha sosyal bir aractir, yeni insanlarla da tanisilabilir. Yataklisi var yataksizi var, uyursunuz bile isterseniz. Fiyatlar da o kadar fahis* degil. Trenin isletim giderleri de bu kadar arabanin isletim giderinden cok daha ucuzdur. Raylarin bakimi da yollarin bakimindan kolay ve ucuzdur, karda kista da yolda kalmaz kimse, en önemlisi de kolay kolay ölünmez trenle giderken.

İtalya ornegini verdigim icin, oradan devam edeyim, nufusu 60 milyon civarinda, ve 2013 yili verilerine gore, trafikte ölen insan sayisi 3700 civari. Turkiye icin ayni yilda 6687 kisi ölmüş. Iki katina yakin.

kaynak: https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...ted_death_rate

(Fahis: hakedilmemis demek.)
    computeus ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Konuya katılan üyelerin neredeyse tamamı bu köprü neden yapıldıdan ziyade, neden bu kadar pahalı diye soruyorlar.
    Hatta harika bir hizmet olduğunu düşünenler var ama onlar bile fiyatın yüksek olduğunu ifade ediyor.
    Bu düşüncesini ifade edenlere verilen karşılık aşağıda.

Alıntı senol2985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben seni gibi başkalarının agzından veya kıçından konuşmam dünyayada bakmam yazmam 17-25 aralıgı yapanlar nerede kimlerin kuçagında onalara bakacaksın bakma yetenegin zekan yoksa susacaksın maşallah 2 gram akılla bişeyler yazıyorsun
    vijdanımız rahat puştluk yapmadan önce hocanız düşünecekti o iti de getirecekler merak etme etkisi kalmayınca apoyu teslim ettikleri gibi onuda verirler gider yatıgı yerde ağlaşırsınız
    ula kanı bozuk sürtük yağ gibi üste çıkıyor asıl sizin incelemnemniz gerek şerefsizler topluluğu vatanınızı satarsınız siz haysiyetsizler
    Buraya kadar okuduklarınız moderatörün gözünden kaçanlar.
    Bir de aynı üyenin silinen mesajları var ki konuyu dünden beri takip edenler hatırlıyorlardır. Şimdi buraya tekrar yazıp seviyeyi düşürmeyeyim.

Bütün bunları muhalif fikir beyan edenlere yazıyor bu arkadaşımız ama nedense terbiyesiz olan lafı yiyenler oluyor.
    Kimseye tek bir kelime kötü söz yazmadığımız halde terbiyeye davet ediliyoruz, karşınızdakine hakaret etmeden konuşun diye nasihat yiyoruz.

Böyle vicdansızlık olur mu?

Sadece bir kişi g.... kılı diye bir tabir kullanmış ki hiç hoş değil.

Bunun haricinde ne beyinsizliğimiz kalmış, ne ukalalığımız.
    Yine de tek kelime etmemişiz.

Sorduğumuz hiç bir soruya tek bir cevap gelmedi.
    Onun yerine bize nasıl güldüklerini anlatıyorlar.
    Daha önce de böyle güldükleri konuları anlatıyoruz.
    Tık yok.

Meyve muhabbeti yapmış biri.
    Elmalar, armutlar demiş.
    Moralinizi bozmak istemem ama ne elma ne armut.
    ayva o elinizdeki.
    Milletçe yiyoruz.
    tanertc, hattoi ve Ertugyigit bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Sen yine laf cambazlığı yapıyorsun. Yazdıklarımın tamamını almıyorsun. Cımbızla seçip laf sokma derdine giriyorsun. İştw bunu yapma motosikleçti dostum. Ben önceki yazılarımda dedim ki saygı duymadan hakaret vari konuşursanız karşındaki de aana hakaret eder böylece kutuplaşma Kaçınılmaz okur. Ki öyle de oldu. Sen tahrik ediyorsun inaanları. Onların yaptıkları zaten çok ama çok yanlış. Ama sen de biraz saygılı konuşsan böyle tepkilerle karşılaşmazsın bence. Cok bilmişlik ve bir tek ben bilirim yapmak yerine. Biraz kulak verelim birbirimize. Kucaklaşmak için saygı lazım. Düşünceleri çarpışınca ortaya güzel şeyler çıkar. Aşağılayarak hakaret vari konuşarak nereye varılır diyorum. Yok falanca adam hakarwt etti diyorsun. Yahu birader yanlışa yanlış de. Yaptığın konuşma tarzının insanlara tepeden bakan ve aşağılayan bir tavır olduğunu kabul et özür dile. Ve tekrar yeniden eleştirini sırala. Ya da ilk baştan sadwce eleştirini yaz Körler sağırlar şakşakçılar vs diye konuşmalar yerine. Ama nerde. Sadece kendi bildiğinin doğru olduğunu dikta etmek ne derece demokratik bir davranıştır. Hayretler içerisinde kalıyorum. Hele ki entel yazma gayreti içerisinde olanlardan böyle şeyleri görmek.
    Ben iyisimi yine tebessümümü bozmayayım
    Sağlıcakla.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Köprüyü kullanmayacağım için rahatım.Çünkü Muğlada yaşıyorum. Kullanma durumum olsa en son seçeneğim olur.2 Kez araba 1 kez de motorla yolum düştü, araba ile 1 körfez turu yaptım 2 kez Yenikapı Yalova feribot hattını kullandım.Bence feribot kullanın ,hem keyifle çayınızı içe içe gidersiniz, hem körfez'e kadar araç trafiği çekmezsiniz, hem de köprü parası ödeyip acı çekmezsiniz.Köprüyü aktroller ve g... kılları itina ile kullansın. Hatta taahhüt edilen araç sayısına ulaşılmazsa parası malum %50 den alınsın. Köprü iyi hoş ama fiyat kazık, Aktrollere anlatamıyoruz. Anlamak işlerine gelmiyor. 35 $+ KDV nin neyini savunuyorsunuz? Taahhüt edilen araç sayısını ve ödenecek hazine parasının neyini savunuyorsunuz? Bir de gezi zararından bahsedilmiş, Örtülü ödeneğin yanında çerez parası, hatta o paraya saraya havuz bile yapılmaz.

Motosikleti
    honda nc750 x
    Alıntı AHZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koyun gibi yaşamak it gibi yaşamaktan daha birilerinin köpekliğini yapmaktan daha iyidir diye yazsa birileri, veya aziz nesinin söylediği kendi milleti için (ermeni) geçerlidir. Beni Bağlamaz. Sende ermeniysen kendi üzerine alınabilirsin. Eemeni olman benim içim bişey değiştirmez. Sonuçta ilk bakışta insansın. Ama artık öyle bir evrimleşmişsiniz ki ne insanlık kalmış ne de başka bir insana saygı. Varsa yokaa kendi düşünceleriniz doğru. Demokrasi diyenlerin kendi düşüncelerini dikta etmesi ne kadar da ironik bir durum. Bir çoq bilmiş kaşkar köprüyü gokart pisti sanar da köprü yerine 15 yarış pisti yapılırmış der. Bu mudur akıl? Kaç gram diye sorsa biri ne diyeceksiniz? Birbirinize hakaret edince ne oluyor? polemik için yazmadım bunları. Belki anlarsınız. Düzgün yapın eleştirinizi de övgünüzü de. Hakaret etmeden. Eleştiri hakkımızı hakaretlerle kirletirsek hakarwt yersiniz. Ve özellikle de kutuplaşma deyip duruyoruz ama hakaret ederek kutuplaşmayı kaşıyan da yine aynı kişiler oluyor. Yapmayın. Burası motosiklet tutkunlarının olduğu bir forum. Siyasetle birbirinize hakaretle kirletmeyin. Buma hakkınız yok. Motosikletçi dediğimiz kişiler daha bi saygılı olur, bize öyle öğrettiler. Çevreye doğaya insana hayvana daha farklı bakarız bizler. Saygı. Respect. Rica ediyorum. Kendinize ve foruma hatta hatta bir motosikletçiye yakışanı yapın. Atın şu at gözlüklerinizi. Yıkın duvarlarınızı kucaklayın birbirinizi. Hakaret etmeden tartışın. Fikirleriniz konuşsun.
    (biliyorum by sözlerimi bile başka yöne çekip laf söylemeye kalkan olacaktır ama görmemezlikten geleceğim. Tek istediğim şu forumun motosikletçilerinden karşısındakileri aşağılamamaları saygı duymaları)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

(imla için kusura bakmayın tel ile anca bu )
    Kardeş ben ermeni değilim ama olsam ne fark eder, Nesin'in neden ırkına değinmişsin onu anlayamadım. Benden sonraki yazılarına dikkat ettim de polemik peşindesin, kusura bakma sana ayıracak vaktim yok. Burada anlatılmak istenen Recep, Kemal muhabbeti değil, emperyalist zihniyetin koyunları gütmesi; it diyerek de kime nasıl bir mesaj vermeye çalıştın onu da anlayamadım. İmla için de kusura bakarım, lütfen yazım kurallarına biraz daha dikkat et, tamam kimse kusursuz yazmıyor ama Türkçe'nin içine etmenin de anlamı yok. Bu arada ne geziciyim ne başka bir şey, kardeşim ve kayınbiraderim de polis; kutuplaşmış bir insan değilim rahat ol...
    690EnduroR bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu Türk halkına nasıl hizmet anlamış değilim.

Bayramda bedava diye millet köprüye saldırdı, geçti, nasılmış geçmek gördü. Sonra herkesin ağzından şu cümle dökülüyor. paralı olunca bidaha geçiceğimi sanmıyorum

Tabirimi mazur görün ama bu nasıl iştir? bunun kime faydası var,Türk milletine yoksa? Fakirlere ekmek, yemek dağıtırlarya izdiham olur. Çünkü millet parasıyla alamıyordur. Bayramda geçilmesi tam da buna benziyor malesef.

Bir 5 yıl falan geçtiğinde belki bu halk hala feribotlara binip, pahalı diye körfezi eskisi gibi dolanırken bulunca kendini o zaman soracak bu köprünün bana, milletime faydası ne oldu, ne amaçla yapıldı bu diye. İktidar değiştiği zaman şimdi körü körüne savunanlarda bunları söyleyecek

Orhan Gazi Köprüsü:

Halkın yüzde 80 inin geçemediği ama yapan özel şirketlere millet geçemesse bile ben halkın cebinden, vergisinden vericem senin kazancını, karını, avantanı, o iş tamam köprüsü
    690EnduroR ve Ertugyigit bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alın size İhale şartnamesi birbirinizi yemeyin artık

Sözleşme Bilgileri

Proje, Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve Bağlantı Yolları dahil) Otoyolu işinin, Sözleşmesi’ne uygun olarak finansmanının temini, projelendirilmesi, yapımı, işletilmesi, İşletme Süresi boyunca her türlü bakımı, onarımı ve Sözleşme Süresi sonunda Otoyol’un her türlü borç ve taahhütlerden ari, bakımlı, çalışır, kullanılabilir durumda ve bedelsiz olarak İdare’ye devredilmesi işlerinden oluşmaktadır.

Proje Modeli: Yap-İşlet-Devret

Proje’nin Toplam Yatırım Tutarı: 10.051.882.674 TL’dır.

İhale İlanı: 07 Nisan 2008

İhale Tarihi: 09 Nisan 2009

Sözleşme Tarihi: 27 Eylül 2010

Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve Bağlantı Yolları dahil) Otoyolu Projesinin ihalesi 9 Nisan 2009 tarihinde yapılmış olup, Nurol-Özaltın-Makyol-Astaldi-Yüksel-Göçay Ortak Girişimi tarafından verilen 22 yıl 4 ay’lık teklif ( yapım + işletme ) en iyi teklif olarak belirlenmiştir.

b>Görevli Şirket: Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve Bağlantı Yolları Dahil) Otoyolu’nun Yap-İşlet-Devret Modeli ile yapılması, işletilmesi ve devri işini gerçekleştirmek üzere Nurol-Özaltın-Makyol-Astaldi-Yüksel-Göçay Ortak Girişimi’nin ortakları tarafından 20 Eylül 2010 tarihinde Ankara’da kurulmuş olan Otoyol Yatırım ve İşletme Anonim Şirketi’dir.

Sözleşme Tarafları:

İdare: Karayolları Genel Müdürlüğü

Görevli Şirket: Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş.

Sözleşme Yürürlük Tarihi: 15 Mart 2013

Sözleşme Süresi: Uygulama Sözleşmesi’nin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 22 Yıl 4 Ay (Yapım + İşletme)’dır.

Sözleşme Bitiş Tarihi: 15 Temmuz 2035

Yapım Süresi: Uygulama Sözleşmesi’nin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 7 Yıl’dır.

Yapım İşleri Bitiş Tarihi: 15 Mart 2020

Trafik Garantileri: Projede 4 ayrı kesim halinde trafik garantisi verilmiştir. Bu kesimler ve trafik garantileri;

1.Kesim: Gebze – Orhangazi için 40.000 Otomobil eşdeğer/Gün,

2.Kesim: Orhangazi – Bursa (Ovaakça Kavşağı) için 35.000 Otomobil eşdeğer/Gün,

3.Kesim: Bursa (Karacabey Kavşağı)- Balıkesir/Edremit ayrımı için 17.000 Otomobil eşdeğer/Gün, ve

4.Kesim: (Balıkesir – Edremit) ayrımı – İzmir için 23.000 Otomobil eşdeğer/Gün ‘dür.

http://yapim.otoyolas.com.tr/?page_id=5324

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)