Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MX Grumble Nasıldır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki V-Strom
    Baslikta belirttigim motoru almayi dusunuyorum.2012 model 12000 kmde ilk motorum olacak ve motor kullanmayi bu motorda ogrenecegim.
    Tavsiye eder misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:27 ----------

. güncel...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bende bu motor var 20 bin 500km'de. 5000km'de silindir değiştirerek 150cc'ye çıkardım. 17 bin km'de de 210cc motor hacmine yükselttim. Bence güzel motor. Şu ana kadar aşırı bi masraf çıkarmadı. Yalnız 125'lik hâli çok torksuz, uzun yolda hiç çekilmiyor. Yokuşlarda da zor kalkış yapıyor. 150'lik silindir şart bu motora. En az titreşimi de 150cc iken yapıyor balansörü 150cc'ye göre ayarlanmış.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom
    Hocam ozeldeb telefon numaranizi gonderebilir misiniz?

Motosikleti
    Alıntı mcank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ozeldeb telefon numaranizi gonderebilir misiniz?
    Bazı ankaralı arkadaşlar dışında forumda kimsede telefonum yok

remomax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni dlp-100>>Ybr 125>Kymco 200i>cb12f>Gsx-125
    Ben bu motoru ehliyet sınavında kullandım resmen çöp feci titreşim var 50 km hızla giderken aynadan arkadan gelen araç gözükmüyor bile
    sakın bulaşmayın 2 el ybr cbf veya bajaj alın

Motosikleti
    Alıntı remomax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu motoru ehliyet sınavında kullandım resmen çöp feci titreşim var 50 km hızla giderken aynadan arkadan gelen araç gözükmüyor bile
    sakın bulaşmayın 2 el ybr cbf veya bajaj alın
    Ayna bağlantıları biraz sert o yüzden titriyo ama 50km hızla giderken de değil. Yuvarlak Cg aynalarından takınca ayna sorunu kalmıyo. Hatta şu anda benim modifiyeli motorumda bile 110km hıza kadar aynalar gayet net gösteriyo. Bu arada Bajaj'larda da çok titreşim var Ybr Cbf alırsa alsın da 125-150 bajajlar da zırıl zırıl herkes yazıyo işte.
    SAZMAN bunu beğendi.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Abi max hız kaç 210 cc nin ?

Motosikleti
    Alıntı iskender123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi max hız kaç 210 cc nin ?
    Düz yolda 130'u görüyo sonra vuruntu yapıp hızını kesiyor. Garip olan şu ki yokuş aşağı da aynı hızda kesiliyor. Daha fazla hız yapamıyor. Ya karbüratörden ya da silindir kapağından bi sorunu var. Ancak 110km hıza sabitleyip uzun yol yapabilmek mükemmel bişey

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düz yolda 130'u görüyo sonra vuruntu yapıp hızını kesiyor. Garip olan şu ki yokuş aşağı da aynı hızda kesiliyor. Daha fazla hız yapamıyor. Ya karbüratörden ya da silindir kapağından bi sorunu var. Ancak 110km hıza sabitleyip uzun yol yapabilmek mükemmel bişey
    Antep te 170 km ye cikanlar varmis çok sasirdim acikcasi,tamam gitmesine gidiyoda nasil duracak bu alet :D cup ta yağ kaçagına geçen katalizor tikalidir demiştin ya , abi baktim baya tikanmis ,egzozun ordaki cikisi filan actim sonra arastirdim bi faydasi ykmus sktum attim bende , bi fark yok , bide egzoz çok patliyodu hava ayari yapim dedim o rölanti vidasinin altındaki vidadan başka vida yok çünkü ,sıkıp 2.75 tur attirdim baya kesildi patlama ama şimdide çekiş düştü sanki nasil ayarlanir hava benzin karisimi ayari? Eyvallah

Motosikleti
    Alıntı iskender123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antep te 170 km ye cikanlar varmis çok sasirdim acikcasi,tamam gitmesine gidiyoda nasil duracak bu alet :D cup ta yağ kaçagına geçen katalizor tikalidir demiştin ya , abi baktim baya tikanmis ,egzozun ordaki cikisi filan actim sonra arastirdim bi faydasi ykmus sktum attim bende , bi fark yok , bide egzoz çok patliyodu hava ayari yapim dedim o rölanti vidasinin altındaki vidadan başka vida yok çünkü ,sıkıp 2.75 tur attirdim baya kesildi patlama ama şimdide çekiş düştü sanki nasil ayarlanir hava benzin karisimi ayari? Eyvallah
    Ön fren disk olursa idare ediyo. Ben 110-120 giderken sert fren yaptım bi problem yok. Bizimkisi amatör işi ekonomik modifiye yaptığı hız bu kadar. Geçen yaz evimin terasında topladım ben bu motoru. Yedek parça beklerken 2-3 gün parçalar yere serili açık havada yattığı bile oldu

Hava ayarını bildiğin gibi kurcalamaya devam ideal bi ayar bulacaksın. Katalizörü sök at gerek yok ona.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön fren disk olursa idare ediyo. Ben 110-120 giderken sert fren yaptım bi problem yok. Bizimkisi amatör işi ekonomik modifiye yaptığı hız bu kadar. Geçen yaz evimin terasında topladım ben bu motoru. Yedek parça beklerken 2-3 gün parçalar yere serili açık havada yattığı bile oldu

Hava ayarını bildiğin gibi kurcalamaya devam ideal bi ayar bulacaksın. Katalizörü sök at gerek yok ona.
    Eyvallah ben kurcalar gene haber veririm ,facen instagtamin filan var mi sana nazil ulasiriz abi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)