Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motoran Crazy 125 İncelemesi(Resimli)

Motovento
    REKLAM ALANI
    K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende öğrenciyim ve fakir motoru arıyorudum geçen sene 150 cc ucuz alıcam diyorsanız ya cg yada ben ona şehirde binmem diyorsanız bajaj boxer derim başka birşeye bakmayın boşuna
    ybr önermem çok pahalı
    Cbf önermem çok pahalı
    Birde xtreme max var oda iyi hoş mondial klasik cg motoru var zaten dağ bayır gezersiniz

Japon alıcaksanız 2. Düşünün sıfırının fiyatları abartı

Şekilci arkadaşlar r125 cbr125 bakabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mceran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam motor hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

dostum motor hakkında bilgi verebilirmisiniz biraz tavsiye edıyormusun memnunmusun
    Ben genel olarak memnunum şuan 2500 km'de herhangi bir sorun çıkarmadı.Sürmesi çok zevkli.Süren arkadaşlarım falanda çok sevdi zaten.CC ve boyutuna göre ivmelenmesi falan gayet iyi.
    Motorda sorun diyebileceğim tek şey titreşimin olması.Özellikle ayak pegleri çok titriyor.Gidon da titreşim yok.Bide arka amortisör tarafından bi gıcırdama geliyor wd40 sıkınca geçiyor ama 1 hafta sonra tekrar başlıyor.Büyük ihtimalle İzmir'in çok nemli olmasından kaynaklanıyor.Fiyatına göre alınabilecek bir motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt 100km de 2 lt ise çok iyi.
    Ne kadar sert kullanırsam kullanayım km'de 12 kuruşu geçmedi.

Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben genel olarak memnunum şuan 2500 km'de herhangi bir sorun çıkarmadı.Sürmesi çok zevkli.Süren arkadaşlarım falanda çok sevdi zaten.CC ve boyutuna göre ivmelenmesi falan gayet iyi.
    Motorda sorun diyebileceğim tek şey titreşimin olması.Özellikle ayak pegleri çok titriyor.Gidon da titreşim yok.Bide arka amortisör tarafından bi gıcırdama geliyor wd40 sıkınca geçiyor ama 1 hafta sonra tekrar başlıyor.Büyük ihtimalle İzmir'in çok nemli olmasından kaynaklanıyor.Fiyatına göre alınabilecek bir motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Ne kadar sert kullanırsam kullanayım km'de 12 kuruşu geçmedi.
    son bir sorum daha var hocam şimdi bunlar hava soğutmalı oldugu ıcın motordan pek anlamıyorum. mesela konya alanya arası 302,7 km re hafta sonları alanyaya gıtmeyı dusunuyorum bu yolda rahatlıkla gidip gelebilirmiyim yanı uzun yolda sıkıntı yaparmı acaba?

Alıntı slotoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam önce hayırlı olsun, aynı motor bendede var birsey soracagım ben 170km yi 4.5 litrenin üstünde yaktım 550kmde motor. rodajda yani, benzin kapagından süpeleniyorum benzini koyup günesin altına bıraktıgımda bir tıslama sesi oluyor kapakta ve benzin kokusu alıyorm senin böyle bir sıkıntın oldumu?
    hocam şu motor hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz? 300 400km yolu rahatlıkla gidip gelebilirmiyim?

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Güle güle kullan .Farın elektrik sistemi aküye baglanamaz mı acaba? Voltaj sabitleyici filan işe yaramaz sanırım. Dusuk gelen voltajı biryere çıkarması yükseği düşürmesi gerekecek. Kronik ses icin depoyu şaşiye bağlayan bağlantılara bir çözüm yok mudur? Bu sorular çözülecek gibiyse gayet guzel.
    Onurhan D bunu beğendi.

yorumlarını okumak bile hayli eğlenceli sürmesi ve tüm gözlerin sizde olması da eğlenceli olsa gerek
    Onurhan D bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Onurhan ellerine sağlık güzel yazı olmuş bir kaçtanede ben eklemek isterim
    Eksi yonleri
    1 aynalar tştreşimden bulanık gösteriyor ve iyi görüş sağlamıyor iyi bir ayna takımı sorunu çözüyor
    2 korna yetersiz kendşn zor duyuyorsun segerle değişip bu sorundanda kurtuluyorsun
    3 titreşim ve zırıltılar oluyor vakit ayırırsan zırıltıların büyük kısmı çözülüyor
    Artıyönleri
    1 boyuna göre seri ve atak
    2 heryerde gözler üzerinde oluyor
    3 yakıtı gerçekten az yakıyor

Driftmi bu mu diye soran arkadaşa 2 side hemen hemen aynı serilikte ve aynı hızları görebilmekte drifte 2 kişi rahat binerkrn bunda 2 kişi neredeyse imkansız driftle uzun yol yapılır eğer tıfıl bi insansan bundada yaparsın boy pos varsa 300 km de bitirir daha çok şehir içi çok uzun km olmayan yollar için şekil şemal bi motor
    Onurhan D bunu beğendi.

lOğuzcanl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-Treme Max
    Hop hop hop hop. Mondial Vulture düşünürken, aynı fiyata daha şık bir motor mu? Akıl çok karışıyor açıkcası. Motoru çok beğendim fakat biraz küçük değil mi? Tam bir öğrenci motoru en yakın zamanda mersin bayiisine gidip motoru göreceğim. Can atıyorum adeta, az yakan, şık, dikkat çekici ve ehliyet sıkıntısı da yok. Yeni ehliyet alacak biri olarak söylemeliyim ki adeta mükkkemmmel... E tabii bunların yanında da titreşim olu vere. Farın patlaması, zırıtlılar, zottirikler felan çözülebilecek şeyler. Hele ki güvenebileceğiniz bir usta aile dostunuz ise Bu motoru Vulturenin yanında hemen değerlendirmem lazım. Motoru bugün, yarın ha 1 hafta, ha 2 haftaya alıcağım. Az kaldı
    Onurhan D bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı lOğuzcanl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hop hop hop hop. Mondial Vulture düşünürken, aynı fiyata daha şık bir motor mu? Akıl çok karışıyor açıkcası. Motoru çok beğendim fakat biraz küçük değil mi? Tam bir öğrenci motoru en yakın zamanda mersin bayiisine gidip motoru göreceğim. Can atıyorum adeta, az yakan, şık, dikkat çekici ve ehliyet sıkıntısı da yok. Yeni ehliyet alacak biri olarak söylemeliyim ki adeta mükkkemmmel... E tabii bunların yanında da titreşim olu vere. Farın patlaması, zırıtlılar, zottirikler felan çözülebilecek şeyler. Hele ki güvenebileceğiniz bir usta aile dostunuz ise Bu motoru Vulturenin yanında hemen değerlendirmem lazım. Motoru bugün, yarın ha 1 hafta, ha 2 haftaya alıcağım. Az kaldı
    Far konusunda beyinli led yada ampul şeklinde olan led ler iş görüyor ksç ayoldu sorunsuz kullanıyoruz ampüle para dayanmaz açıkcası
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    x-Treme Max
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Far konusunda beyinli led yada ampul şeklinde olan led ler iş görüyor ksç ayoldu sorunsuz kullanıyoruz ampüle para dayanmaz açıkcası
    Mantıklı demekki çözülebilirmiş, alınacak bir motora benziyor sevdiriyor kendini puşt :D
    Onurhan D bunu beğendi.
    Ruh hastası, saykodeli, manyak, süpermanyak motorcu ;)

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    motoran ile honda akrabalığı var mı? ben "Tvs Apache" almadan önce "cbf150" ve "motoran cbs balabcer" düşünüyordum ama "apache" tereddütü sildi kafamdan. imkan varsa sıfır almak iyidir. ikinci el alınca sorunlar oluyor.

ama ben 3400 lira verip sıfır drift almak yerine gittim ikinci el hint malı "apache" aldım yani ikinci el japon almadım çünkü pahalı ve tipleri hoşuma gitmiyordu.

Alıntı mceran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son bir sorum daha var hocam şimdi bunlar hava soğutmalı oldugu ıcın motordan pek anlamıyorum. mesela konya alanya arası 302,7 km re hafta sonları alanyaya gıtmeyı dusunuyorum bu yolda rahatlıkla gidip gelebilirmiyim yanı uzun yolda sıkıntı yaparmı acaba?
    Kesinlikle motor dan yana sıkıntı olmaz.Motor uzun yola gider ama siz çok rahat edebilir misiniz bilemem.Zaten bende hafta da 3 gün manisaya gidip geliyorum.Ama her 100 km'de bir bi 5-10 dakika mola verirseniz sizin için daha iyi olur.Çünkü hem titreşimden ayaklarınızı dinlendirme ihtiyacı hissedebilirsiniz hemde çoğu motorda olduğu gibi uzun zaman sele de oturunca biraz uyuşukluk hissediyosunuz.Birde boyunuz kaç bilmiyorum ama 1.75 1.76 cm'den uzunsa belki o da yorabilir.

Alıntı Archidraw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan .Farın elektrik sistemi aküye baglanamaz mı acaba? Voltaj sabitleyici filan işe yaramaz sanırım. Dusuk gelen voltajı biryere çıkarması yükseği düşürmesi gerekecek. Kronik ses icin depoyu şaşiye bağlayan bağlantılara bir çözüm yok mudur? Bu sorular çözülecek gibiyse gayet guzel.
    Ben far konusunda hiç uğraşmadım çünkü bana yeterli geldi.Farla ilgili yaptığım tek şey farı biraz aşağıya doğru eğmek oldu,yukarıya bakıyordu.Şu ana kadar eksi bi yönünü görmedim.Kronik ses bende sadece 2 ve 3.viteste oluyor.Zaten 2.vites aralığı kısa olduğu için hemen vites yükseltiyosunuz.Sesi çok duymuyorsunuz.4 ve 5.viteslerde ses kesiliyor.Bunlar küçük şeyler benim gözüme pek batmıyor.Şu ana kadar hiç bir sorun çıkarmadı.

Onurhan ellerine sağlık güzel yazı olmuş bir kaçtanede ben eklemek isterim
    Eksi yonleri
    1 aynalar tştreşimden bulanık gösteriyor ve iyi görüş sağlamıyor iyi bir ayna takımı sorunu çözüyor
    2 korna yetersiz kendşn zor duyuyorsun segerle değişip bu sorundanda kurtuluyorsun
    3 titreşim ve zırıltılar oluyor vakit ayırırsan zırıltıların büyük kısmı çözülüyor
    Artıyönleri
    1 boyuna göre seri ve atak
    2 heryerde gözler üzerinde oluyor
    3 yakıtı gerçekten az yakıyor

Driftmi bu mu diye soran arkadaşa 2 side hemen hemen aynı serilikte ve aynı hızları görebilmekte drifte 2 kişi rahat binerkrn bunda 2 kişi neredeyse imkansız driftle uzun yol yapılır eğer tıfıl bi insansan bundada yaparsın boy pos varsa 300 km de bitirir daha çok şehir içi çok uzun km olmayan yollar için şekil şemal bi motor
    Teşekkür ederim.Aynaların bulanık göstermesini yazmayı unutmuşum.Birde bu zırıltı olayı var.Bende aslında bazen gidip geliyor .Daha çok 3.vitesteyken hissediyorum.
    Aynaları değiştirmeyi düşünüyorum ama krom ayna motora çok yakışıyor.TVS yada ybr aynası takasım var ama görüntü nasıl olur bilemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

İzmir de olsaydınız motoru gösterebilirdim.Denerdiniz de zaten motoru görüpte denemeyen kalmadı çevremden :DHepsi'nin çok hoşuna gitti.Ben ampülü değiştirmedim,ampül patlamasıyla da karşılaşmadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:17 ----------

Ayrıca bir kaç şey daha eklemek istiyorum.
    Motoru 7-8 arkadaşım denedi.Hepsinin de çok hoşuna gitti hem oturuş pozisyonu hemde sürüş zevki olarak.Ama titreşimin olduğunu da hepsi vurguladı
    Rolanti ayarı biraz düşüktü ilk aldığımda 1000 devirdeydi.Ben biraz daha yukarı aldım stop ettiği için.Motor tek marşta gaz vermeden saat gibi çalışıyor.
    Hız ve atiklik konusunda 100 e kadar çok rahat çıkıyor ve sabit 7500-7600 devirde 100 km hızla gidebiliyorsunuz.Son gördüğüm hız 122 oldu ama bu hızda sürmek hiç rahat değil.Titreşim baya artıyor.Zaten bu hızlar sadece bu motor için değil,küçük cc'li bütün motorlar için iyi değil.Şehir içinde çok atik küçücük daracık yerlerden rahatlıkla geçebiliyor.
    Bakım aralığı 300 km-1000 km -3000km -5000km diye gidiyor.İlk bakım 25 TL,ikinci bakım 60 TL.
    Eklemek istediğim bir de sele mevzusu var.Aldığımda kullanım kitapçığını sele ye yapıştırmışlardı üstü de naylonla sarılıydı.Kitapçığı çıkartırken küçük bi kağıt parçası yapışık kaldı.Kağıdı çıkarttım ama oluşturduğu lekeyi bir türlü ne yaptıysam çıkartamadım.Eğer alacaksanız dkkatli çıkartın.
    Diğer bi mevzu gidon koruma takozlarını falan alırken kontrol edin.Benim birisini takmadan teslim etmişler.Bende 2 gün sonra farkettim.

Motosikleti
    x-Treme Max
    Peki birşey sormak istiyorum. Ben motorun görünüşüne ve bunun yanında çevremin vereceği tepkiyi önemseyen bir insanım. Şekilcilik derler ya bende o tarz şekilciyim (Huyum kurusun ) şekil var mı şekil :D
    Ruh hastası, saykodeli, manyak, süpermanyak motorcu ;)

Peki birşey sormak istiyorum. Ben motorun görünüşüne ve bunun yanında çevremin vereceği tepkiyi önemseyen bir insanım. Şekilcilik derler ya bende o tarz şekilciyim (Huyum kurusun ) şekil var mı şekil :D
    Şekil işiden kişiye değişir.Motorun resimlerini attım.Sen karar ver şekil olup olmadığına

Motosikleti
    Onur kardeşim o bant lekesini benzin ile çok rahat çıkarabilirsin depoyo bi bezin ucunu daldır sonra bi güzel sil çıkar

Onur kardeşim o bant lekesini benzin ile çok rahat çıkarabilirsin depoyo bi bezin ucunu daldır sonra bi güzel sil çıkar
    Gaz yağıyla denedim çıkmadı,bide benzinle deneyim.

Motosikleti
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Buda bizimki üstteki fotoda yeni aynalar var
    Onurhan D bunu beğendi.

Motora dibim düştü. Aklıma takılan şey ise boyutları ...
    Gerçekten çok mu küçük ? Honda msx kadar diyorlar.
    1.85 boy 75 kilo çok mu sırık durur, yoksa tatlı bir küçük motor havası verir mi ? Hayırlısıyla kasım ayına doğru ilk motorumuzu alıyoruz ( bütçe hazır karar yok ) bu motor dışında önerebiliceğiniz başlangıç için neler var ?
    Daha önce 150 nk da karar kılmıştım ama bütçemin biraz azalması sebebiyle onu 2. Motorum olarak düşünüyorum.
    Başlangıç olarak çinli olsun olmasın farketmez, hangi motoru önerirsiniz?
    Bütçe ortalama 4.500
    (MOTOR GERÇEKTEN ÇOK HOŞ DİBİM DÜŞTÜ)
    Onurhan D bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı miracbahadur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.85 boy 75 kilo çok mu sırık durur, yoksa tatlı bir küçük motor havası verir mi ? Hayırlısıyla kasım ayına doğru ilk motorumuzu alıyoruz ( bütçe hazır karar yok ) bu motor dışında önerebiliceğiniz başlangıç için neler var ?
    Daha önce 150 nk da karar kılmıştım ama bütçemin biraz azalması sebebiyle onu 2. Motorum olarak düşünüyorum.
    Bütçe ortalama 4.500
    kardeş bende 1.86 boy var ve uzun km ler süremezin motoru max 50 yada 100 km acayip yorabılır kullanacagın alanları belırlemen lazım ben bınıyorum illakı sırıtıyo motor 1.86 100 kilo adamım halıyle ama msx e bınsem daha çok sırıtırdı bence çantalar falan mini chopper havası kattım o kadar göze batmıyor ama baya ilgi çekiyor hanı bu motoru alıp 300 km yol gideyim dersen biraz zor motor gider ama sen çok yorulursun kısa mesafe 3 km 5 km 10 km 15 km 50 km yol gidicem dersen her turlu gider ama genede önceliklerini belirlemen gerek bizim insanımızda var bu bende de var sırf güzel olduğu yada beğendiğimiz için alıyoruz genelde
    SAZMAN bunu beğendi.

Çantalar çok güzel olmuş,aynalarda yakışmış.O püskülleri çıkartsan daha güzel olmaz mı ?

Alıntı miracbahadur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe ortalama 4.500
    Çok sırıtır,hemde siz de rahat edemezsiniz.Boyu 1.75'den uzun olanlar bence başka alternatif düşünsün.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)