Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hava filtresi sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba cr1
    Arkadaşlar motorumun hava filtresinin dış kutusunun, 1 tl büyüklüğü kadar yeri darbe sonucu delindi. Ne gibi sorun teşkil eder? Şuan yenisini alma şansım yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yenisini alsan iyi olur.
    bu şeklde kullanman motorunun sağlığı için pek iyi değil.
    kesinlikle yenisini alamam diyorsun bi bez sıkıştır o ufak deliğe.

Motosikleti
    Kuba cr1
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yenisini alsan iyi olur.
    bu şeklde kullanman motorunun sağlığı için pek iyi değil.
    kesinlikle yenisini alamam diyorsun bi bez sıkıştır o ufak deliğe.
    Teşekkürler. Yani fazla hava vs. gibi veya başka bir sorun olmaz demi.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Kesinlikle değiştirmene gerek yok. Ama Kesinlikle o delik açıkken motoru sürmemeye özen göstermelisin. Ben olsam önce filtre dış kutusunu söker ve ayrılabilir parçalı bir yapısı varsa o parçaları ayırarak. Kutu içine giren küçük kırık parça var mı diye kontrol eder varsa onları temizlerdim. Daha sonra da geç kalmadan o açık olan kısmı koli bantı ile güzelce hava almayacak şekilde kapatırdım.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Halil37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Yani fazla hava vs. gibi veya başka bir sorun olmaz demi.
    hava filtresinin temel amacı, dışarıdan girecek çöp pislik toz gibi zerreciklerin motor içine girip motor aksanıma zarar vermesini engellemek.

1 tl kadar bi alan yırtıldıysa onu kapatmak için bez parçası koyman motorunda hrhangi bi performan sorununa sebep olmaz. ama o bezi koymaz veya o deliği bi şekilde kapatmazsan motorun zarar görebilir.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Duct tape denilen sağlam bir bant ile 3-4 kat olacak şekilde deliği kapat. Sonra yola devam. Delik açıkken kullanmamalısın. Maddi olarak rahatladığında ise plastik kaynak yaptırabilirsin.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle değiştirmene gerek yok. Ama Kesinlikle o delik açıkken motoru sürmemeye özen göstermelisin..
    Bu ikisi aynı anda nasıl oluyor ?

Kutu filtreden aonra delindiyse bir şekilde kapat bantla, bezle vs. Filtreden önce delindiyse yani hava temizlenip motora gidiyorsa hiç bir sorun yok, su almasın yeter
    Az silindir, çok iş

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ikisi aynı anda nasıl oluyor ?

Kutu filtreden aonra delindiyse bir şekilde kapat bantla, bezle vs. Filtreden önce delindiyse yani hava temizlenip motora gidiyorsa hiç bir sorun yok, su almasın yeter
    İlk cümlede parçayı değiştirmesine gerek olmadığını onarılabileceğini anlatmaya çalıştım. ikinci cümlede ise onarım yada değişim yapmadan kutu delik iken sürmemeye özen göstermesini anlatmaya çalıştım. Ama anlatamamışım demekki. Yeterli gelmemiş.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Götür sanayide tamponcuya plastik kaynak ile kapatsın mesele edicek bir durum yok. Duct tape ya da epoxy ile kendin de kapatabilirsin.

Motosikleti
    Kuba cr1
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle değiştirmene gerek yok. Ama Kesinlikle o delik açıkken motoru sürmemeye özen göstermelisin. Ben olsam önce filtre dış kutusunu söker ve ayrılabilir parçalı bir yapısı varsa o parçaları ayırarak. Kutu içine giren küçük kırık parça var mı diye kontrol eder varsa onları temizlerdim. Daha sonra da geç kalmadan o açık olan kısmı koli bantı ile güzelce hava almayacak şekilde kapatırdım.
    Teşekkürler deneyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:18 ----------

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duct tape denilen sağlam bir bant ile 3-4 kat olacak şekilde deliği kapat. Sonra yola devam. Delik açıkken kullanmamalısın. Maddi olarak rahatladığında ise plastik kaynak yaptırabilirsin.
    Teşekkürler bantla olacak gibi

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Siyah flexi cam contalari var,sanayide oto cam işi yapanlardan bir miktar iste,deligi tıka,kuruduğu zaman kemik gibi olur..

Motosikleti
    NC750X
    Hocam delik oteki taraftan da ayni sekilde 1 tl boyutunda cikmiyor ise bulasik sungerinin sari kismindan kesip oraya gore uydurabilirsin hem de hava almaya devam eder

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)