Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda CRF 250L Lastik Seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Arkadaşlar bu gün b*ktan lastiklerimle neredeyse kaza yapıyordum. 105-110 km hız ile giderken lastik bir anda söndü ve resmen drift yaptım sahil yolunda arabaların 130-150 yapıştırıp gittiği yolda. Ucuz kurtuldum açıkçası. Motoru çektirdik falan filan derken artık lastiği değiştirmek şartında ötesinde bir şey oldu. Bayramda motor ustada yatıcak ve bu zaman içerisinde ben de lastik araştırayım diyorum.

Bende daha enduro yapmayı düşünmediğim için hız odaklı asfalt lastiği yani bildiğiniz racing lastiği takılıydı. Ustamın dediği üzerine bu alette İzmir şartlarında ve asfaltında bu lastik uyumlu değil. Sert hamurlu olduğundan sıcak soğuk görünce lastik kendini salıyormuş ve en ufak bi şeyde patlama riski varmış.

Bu sebepten yarı asfalt yarı off-road lastik almaya karar verdim. GS gibi V-Strom gibi enduro motorlarının babalarında genelde hep Metzeler gördüm. Duyduğum kadarıyla da enduroda Metzeler en iyisiymiş.

Bu işlerden pek anlamadığım için nasıl lastik seçmeliyim bilmiyorum. Bir sürü model var hangisi uygun olur fikrim yok. Bu işten anlayan bir arkadaş CRF 250L ye uygun lastikler hangileri yardım ederse süper olur

Şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    rosso2 ya da mt60... almışken 17" ön-arka telli jant da alıver. ee onları aldın ön freni değiştirirsin artık.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rosso2 ya da mt60... almışken 17" ön-arka telli jant da alıver. ee onları aldın ön freni değiştirirsin artık.
    Rosso 2 mi kaldı lağder
    Michelin in sirac modeli genelde crflerde tercih ediliyor, kullananlar memnundu
    Az silindir, çok iş

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    kardeşim mitasın lastik çeşitleri var örneğin %30 asvalt % 70 enduro gibisinden. sen kullanımına göre o lastiklerden birini seçebilirsin. enduromarket var orayı bi karıştır istediğin tarzda lastik bulabilirsin.

hatta ben linkleyim sana.

http://www.enduromarket.com/kategori/lastik-cesitleri/mitas.aspx

fiyatlarıda uygun.

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Teşekkürler yardımlarınız için. Bu bayram lastik araştırmakla geçicek belli ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:09 ----------

4 lastik düşünüyorum şuan;

1- Heidenau K60 http://www.motolastik.com/heidenau-k...t-62t-pmu30188
    2- Metzeler Tournace http://www.motolastik.com/metzeler-t...t-62s-pmu30379
    3- Michelin Sirac
    Arka:http://www.motolastik.com/michelin-1...sirac-pmu26519
    Ön:http://www.motolastik.com/michelin-3...sirac-pmu26525
    4- Sava-Mitas MC24 Invader
    Arka:http://www.lastikdeposu.com.tr/sava-...i-yeni-pmu6464
    Ön:http://www.lastikdeposu.com.tr/sava-...i-yeni-pmu6467

Önerilen lastikler bunlar. Sava hakkında pek bilgim yok ama önerenlerin sayısı azımsanmayacak derecede. Gidip yakından görmek lazım. Tabi ki diğerleri kendilerini kanıtlamış lastikler.

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Yok mu yav bu lastikler hakkında bilgi vericek veya başka lastik önericek???

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    İzmir'desin madem,git Motolastik;Köksal ya da Ferdi,hangisi varsa sor bilgi al.Sana esnaflık yapmazlar,ellerindeki malı yalan yanlış satmaya kalkmazlar.Anlatırlar artılarını eksilerini,sen kararını ver derler.Bu forumdaki çoğu İzmirli lastiğini senelerdir oradan alır,benim gibi.

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'desin madem,git Motolastik;Köksal ya da Ferdi,hangisi varsa sor bilgi al.Sana esnaflık yapmazlar,ellerindeki malı yalan yanlış satmaya kalkmazlar.Anlatırlar artılarını eksilerini,sen kararını ver derler.Bu forumdaki çoğu İzmirli lastiğini senelerdir oradan alır,benim gibi.
    Ben direk kullanıcı yorumu arıyorum. Satan adam bilgi verir ancak kullanıcının vericeği bilgi çok daha kıymetli.
    Kısaca ben;

Ben de lastik arıyorum arkadaşlar. Heidenau kullanan var mı?

Merhaba arkadaşlar, dün itibariyle artık bende bir crf250l sahibiyim. Motoru teslim alırken lastikleri anlas capra r ile değiştirdik. Şimdi bu üzerinden çıkan daha hiç kullanılmamış dişli lastikler kaldı elimde. Bunları çabuk satabileceğim uygun bir yer bilen var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    Cross motor alıp yol lastiği takan türkler

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Gofretcocuk5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crf250L pek de cross motor sayılmaz, mini dual sport diyelim... Capra R gayet gider yani. O amortisörlerle araziye sokarsanız üzülürsünüz, 50-60kg değilseniz yani...

Alıntı Gofretcocuk5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana mı soracağım ne takacağımı! Düzgün cevap vermeyeceksen hiç verme.

themeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 RALLY KTM EXC300
    Crf için çoğunluk asfalt kullanacaksanız en iyi seçenek Michelin siractır. fiyatı da tuzlu tabi. heidenau k60 çabuk erit biter pişman eder hele izmirin sıcağında. ben mersinde yaşıyrm mitas e07 plus kullanıyrm çok memnunum tavsiye ederim.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selam. Honda CRF 250 Rally için, kışın güven ile kullanabileceğim bir lastik arıyorum. Anlas'ın Winter Grip 2 sini kullanıyorum eski motorumda lakin Rally'nin ölçülerine uygun Anlas marka tek lastik "Capra R". Yani arka lastik ölçüleri çoğunda tutmuyor (Anlas özelinde konuşuyorum). Bu lastiği kış için önerir misiniz? Ya da sizlerin kış ve soğuk havalarda aynı zamanda ıslakta performansı iyi, önerebileceğiniz lastikler var mıdır?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    "kış uyumu" olan tek lastik Anlas Winter Grip sanırım, ben en azından başka duymadım. Ama o kadar olmasa da yine ıslağa dayanılı tur lastikleri de soğuk havalarda dikkatli kullanıldıklarında iş görüyor. Bu arada yeterince dikkatli ve yavaş giderseniz supersport lastikleri ile de -2'de sürülebiliyor.

Ben konu hortlamışken ilk mesajdaki ustaya takıldım.
    İzmir şartlarında, sıcak soğuk görünce(?), sert hamurlu(?) supersport lastiğine noluyomuş?

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "kış uyumu" olan tek lastik Anlas Winter Grip sanırım, ben en azından başka duymadım. Ama o kadar olmasa da yine ıslağa dayanılı tur lastikleri de soğuk havalarda dikkatli kullanıldıklarında iş görüyor. Bu arada yeterince dikkatli ve yavaş giderseniz supersport lastikleri ile de -2'de sürülebiliyor.

İzmir şartlarında, sıcak soğuk görünce(?), sert hamurlu(?) supersport lastiğine noluyomuş?
    Abi seni dün maltepe’de görmüş olma ihtimalim varmıdır acaba ? Plakanın sonu 167 mi ?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A

Crf 250'ye takılabilecek spor lastiği yok ki? (Eğer 17 jant supermoto'ya çevirilmediyse; ki onda amortisörleri de sağlam elden geçirmek gerekir, standart amortisörlerle olacak iş değil...)
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi seni dün maltepe’de görmüş olma ihtimalim varmıdır acaba ? Plakanın sonu 167 mi ?
    Doğrudur, Maltepe Mc'te oturuyorduk arkadaşlarla - ya da gelirken giderken görmüşsündür.
    Extreme Max200'ü sorduğum arkadaş senmiydin diyecektim tam da Dominar ve Dash yazdığını gördüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crf 250'ye takılabilecek spor lastiği yok ki? (Eğer 17 jant supermoto'ya çevirilmediyse; ki onda amortisörleri de sağlam elden geçirmek gerekir, standart amortisörlerle olacak iş değil...)
    Hakkaten ha, racing lastiği dediği ne ola ki o zaman? Arkadaş da yıllardır yok, durduk yere kafama soktuğu konuya bak :D
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Doğrudur, Maltepe Mc'te oturuyorduk arkadaşlarla - ya da gelirken giderken görmüşsündür.
    Extreme Max200'ü sorduğum arkadaş senmiydin diyecektim tam da Dominar ve Dash yazdığını gördüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Hakkaten ha, racing lastiği dediği ne ola ki o zaman? Arkadaş da yıllardır yok, durduk yere kafama soktuğu konuya bak :D
    Hocam sen sorarken hemen kenarda oturan bendim kırmızı beyaz ceketli,hatta senin muhabbetini yaptık rs660 a biniyor xtremele ne işi var diye hakkını helal et ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen sorarken hemen kenarda oturan bendim kırmızı beyaz ceketli,hatta senin muhabbetini yaptık rs660 a biniyor xtremele ne işi var diye hakkını helal et ��
    Ama allah kazadan saklasın çok güzel motorun var,internetten görüyordum hep gerçeği çok başkaymış cidden

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)