Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Motorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba ben Erdem, Sakaryada üniversite okuyorum ve aranıza yeni katıldım. Bundan 2 ay öncesine kadar motorlara antipatim vardı ama arkadaşın motoruna bindikçe bende baya alıştım ve kendime başlangıç olarak bir scooter almaya karar verdim. 2. el bir scooter ve en fazla 2000 tl bütçem var. Bu scooter ı alma amacım hem kendimi geliştirip ilerde vitesli bir motora geçmek hemde üniversiteye giderken kullanmak. İnternette gezinirken asya 150 t1 ve mondial 150 zat gibi modelleri gördüm ve çok beğendim ama çoğu kişi olumsuz görüş bildirmiş. Ben biraz yapılı olduğum için aradığım scooterın biraz büyük olmasını ve eşya koyabilceğim yerinin çok olmasını istiyorum. Bana en ideal scooterı bulmamda yardımcı olursanız çok sevinirim. Hayırlı Sabahlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bütçeniz keşke biraz daha fazla olsaydı. O fiyata alınacak motosikletten pek bir cacık olmaz doğrusu. Önerim biraz daha bekleyip bütçenizi arttırmanız. Ayrıca bunun sigortasi, ekipmanlari var

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    100luk cuplar var bin liraya fazlasiyla işini görür benzini koklar gibisinden parcasida ucuzdur isini rahat görür ,debriyaj yoktur ,yarim otomatiktir,ayaktan vitesli buna alisinca otomatikman manuele alismis oluyosun ,sana tvsiye edrm , bende paude ogrenciyim

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    Maalesef o bütçe sadece ekipman parası. Daha ehliyet ve motor var. Bence biraz çalıştır paea biroiktir. Ondan sonra karar ver hangi motor diye

Fazla para harcamak istemiyorum 3-4 aya vitesli bir motor alırım ozamana kadar ayağımı yerden kesicek motor ile ilgili ipuçlarını çözebileceğim ve izmite gidebileceğim fazla hız yapmayan birşey gerekiyor, bu sadece yalın motor için vereceğim para, ekipmanlar ve diğerleri için ayrı bir bütçem var.

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    Eger ekipman butcen ayrı sadece motor içinse bence mondial asya dan bir kalite daha iyidir. Ama ben gene de scooter da en ucuz japona bak derim. Ariza cikarmazlar en azindan

En ucuz japon hangisi? benim hedefim 2000i geçmesin motor öğreniyim yeri geldimide izmite ailemin yanına gidiyim bana bunlar yeter, birde 2. el tavsiyeleriniz olabilirmi??

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    O bütçeye sorunsuz motor olmaz , japon hiç olmaz dostum , 2 liraya alınan japon'un çıkaracağı masrafı üstüne koy git 3 liraya 0 çinli mondial al. En azından herhangi sorunda motorun garantili olur. Değişim yapacağın zaman satışta da etkisi olur.
    motor haricinde ekipman ortalama bin lira , ehliyet bin , sigorta bin , ruhsat 500 gibi hesapla.

Bu arada scooterda kymco'da iyidir durumun olduğunda.
    ibo8316 bunu beğendi.

Birkaç ay bineceğim bir motora fazala para harcamak istemiyorum açıkcası, benim dediğim tarzda tavsiye edebilceğiniz modeller nelerdir.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun yol yapmayacaksan 100 loyal
    Hem kendi segmentine göre büyük, hem vergisiz, hem lastik çapı da küçük değil.. Fakat 2000 i biraz aşabilirsin masraflarla. Tabi temiz motor aldığını var sayıyorum. Yoksa sorunlu 1750 ye de alırsın ama ne masraf çıkarır bilinmez.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yol yapmayacaksan 100 loyal
    Hem kendi segmentine göre büyük, hem vergisiz, hem lastik çapı da küçük değil.. Fakat 2000 i biraz aşabilirsin masraflarla. Tabi temiz motor aldığını var sayıyorum. Yoksa sorunlu 1750 ye de alırsın ama ne masraf çıkarır bilinmez.
    60km hızda bile deli gibi bağırıyo motor. Motosiklet keyfi alamazsın öyle bi motordan. Motosiklet dediğin akıp gitmeli. Tabi bu durumda vitesli bir motosiklet almak gerekiyor. 100'lük cub bile olur.
    hattoi bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60km hızda bile deli gibi bağırıyo motor. Motosiklet keyfi alamazsın öyle bi motordan. Motosiklet dediğin akıp gitmeli. Tabi bu durumda vitesli bir motosiklet almak gerekiyor. 100'lük cub bile olur.
    Çin scooterlar hep bağırdığı için dikkatimi çekmedi.
    Cub konusunda bende katılıyorum. Ama arkadaş scooter dedi diye.

Ya aslında o paralara sonbaharda fiyatlar normalleşmeye başlayınca vitesli idarelik bir şey de alınabilir, 150kt, drift, boxer vs. Sonbahara kadar biraz daha bütçe arttırır temizinden alırsın.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Cub ile izmit sakarya tehlikeli olur. Yol düz ve inanılmaz suratler yapıyorlar. Hemde acemisiniz.

Zaferce der ki , " her sollayis bir tacizdir"

Bence cub baslangic icin uygun ama şehir içi okula oraya buraya git gel , biraz sehir disina ve yüksek sürat yapılan yollarda tehlikeye girersiniz.
    Bence motor parasını , ehliyete ve eğitime ayirin.Once egitim ve ehliyet alın derim. Bu sırada da bütçenizi arttırmaya çalışın.

Izmitte de ekipmanlarinizi baserlerden alın.Fiyatta güzel indirimler yapıyorlar . 250 tl lik yazlık montumu 150 ye verdi. Aynı şekilde eldivenleri de 25 tl kusur indirim yaptı. Indirim indirimdir, toplu da ekipman alacaksınız. En azindan ekipmanlari daha uyguna almis olursunuz.

Eğitim ve ehliyet işini iyi düşünün derim. Gis akademi( sanırım ismi değişti ama) hem ehliyet ve eğitim veriyor. Aynı zamanda da ehliyetini alıp egitiminizi ialabileceğiniz bir paketi var. Istanbul da, izmittesiniz zaten.. Egitim alırsanız hangi motorla baslayabileceginizi sinirlarinizi farkedersiniz. Seçim doğru olur ve başlangıçta yapabileceğiniz saçma kazaları da yapmamış deneyimlememis olursunuz.

Bir arkadaşım yagmurlu bir gunde otopark girisinde kayıp düşüyor. Sebebi tabiki de otopark girişlerinde motor yaglarinin aractan dokulebilen kaygan maddelerin suyla beraber kayganliginin artmasi. Halbuki bu bilinc ile girse o yola o gun dusmeyecek ve bu kaza deneyimini acı bir şekilde ögrenmeyecek .

Bu konuda Iyi düşünün derim

Üst baş ve sigorta için param ayrı ben sadece gitsin istiyorum o motora birezdaha ısınmak istiyorum. Bu arada motor ehliyetim var zaten olmasa düşünmezdim. Bana hemen alabileceğim 2. El idarelik bir tavsiye verirseniz sevinirim.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    yav 2000 liraya 2. el çinli alacaksın. 150 lik leri beğenmişsin işte bak 2. el ilanlarına hoşuna gideni al. çinlinin az iyisi az kötüsü olmaz. hepsi kötüdür. hoşuna gideni al. burda mondialmiş asyaymış şu daha iyi diyenlere inanma. hepsi kötü. en az yıpranmışını al. dışardan bakınca bile belli olur. kırığı çarığı küfü az olanı al.

Anladım, peki model tavsiyeniz varmı o kriterlerde?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Anladım, teşekkğr ederim. Dediğim gibi bu fiyatta işimi görcek bir scooter tavsiyesi bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

Yokmu yardımcı olabilcek biri

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Usta-mudur bak bisiklet bile 1000-1500tl sen motosiklet scooter istiyorsun
    Cinliler bile 3000tl olmuş..
    √2el alma derim 2000tl alır 5000-1000tl masraf yaparsın hep soversin
    Tanıdık birisi değilse satan çok zorlamış hor kullanmıştır.

√tek seçenek sıfır CUB onlar 2500-2700tl ama beyaz eşya satan yerler senet sepetle satıyor abi al su 2000tl kalani 2taksit yapalım dersen adam kesin verir sana veya scooter da alabilirsiniz bu şekilde 3000-3500tl lık Scooter için 2000tl verir kalani ayda 250tl ödersiniz

√hem ucuz hem işinizi görecek hem uzun yola gidecek hem tamir istemiyecek yürüyen aksanı sağlam motor 2000tl bulamazsın vitesli cgl tipi 100cc olanlar bile 2300-2500tl mondial ve motordan da var onda da tip yok bedava verseler almam karar sizin en az 3000-3500 TL gerek veya 100cc CUB gerek scooter lar ucuz değil

Biraz düşündükten sonre bütçemiz 4bin tlye çıkarmaya karar verdim bu fiyat aralığında bir öneriniz varmı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)